Natrag   Forum.hr > Društvo > Duhovnost

Duhovnost Slobodnim stilom...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.03.2022., 09:04   #1
Priča iza nicka

Strašno me zanima zašto su se forumaši Duhovnosti (a i šire, nismo geto) nazvali onako kako su se nazvali. Zašto je Nemruth Dagi, zašto je pseto šugavo i tako to.

Ja volim čitati stripove.
Prometeja is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2022., 11:24   #2
Quote:
Promethea kaže: Pogledaj post
Strašno me zanima zašto su se forumaši Duhovnosti (a i šire, nismo geto) nazvali onako kako su se nazvali. Zašto je Nemruth Dagi, zašto je pseto šugavo i tako to.

Ja volim čitati stripove.


Zivim vani, a originalno ime (koje mi je majka dala) je jako komplikovano strancima za izgovoriti.
Emilia je nastala tako sto sam ja trazila prikladno novo ime za sebe.
__________________
One day it will happen, without noticing it,
Something will change. Something will calm in us
Something will touch us and there will be nothing to fear from. And it will come. Confident in itself.
EmiliaK is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2022., 12:16   #3
zanima me nešto. Kako da svoje forumsko ime promijenim u Lilith ili Nestala ? Može mi netko napisati? Volim čitati Dylan Doga, Marty Misteriju...
__________________
.
Thorh is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2022., 12:44   #4
Quote:
Thorh kaže: Pogledaj post
zanima me nešto. Kako da svoje forumsko ime promijenim u Lilith ili Nestala ? Može mi netko napisati? Volim čitati Dylan Doga, Marty Misteriju...
Nikako. Možeš zatražiti samo neku sitnu gramatičku korekciju, ništa više. Ili se respawnaj kao što sam učinila ja.
Prometeja is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2022., 13:13   #5
Quote:
Promethea kaže: Pogledaj post
Nikako. Možeš zatražiti samo neku sitnu gramatičku korekciju, ništa više. Ili se respawnaj kao što sam učinila ja.
Možda jednostavno nestanem
__________________
.
Thorh is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2022., 16:43   #6
Mystery - volim misterije.
phantom - zbog ove verzije pjesme The Phantom Of The Opera.
Mystery phantom is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2022., 18:53   #7
Ah.. Thorh je osoba haha.. A Lilith je integracija muškog i žeskog principa. A Nestala je kad nestane muško i žensko.
__________________
.
Thorh is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2022., 08:33   #8
Možda zvuči trivijalno, ali iz avatara/nicka se da puno toga isčitat o osobi koja ga je kreirala/izabrala (sve uključivo: naziv, slikovi prikaz, potpis, loacija, itd...)
Pa čak i ako je inicijalno odabran na brzinu - onak; naoko "bez veze"...djeluje trivijalno, "nezainteresirano".

Pogotovo ako se osoba s vremenom poistovjeti s njim...i krene ga "kastemizirati"/osvježavati/uređivati, personalizirati/peglati (i vizualno i testualno/smisleno; potpisi i sl.)

To "peglanje" avatara postaje suptilan način komunikacije...slanja poruka okolini/forumskom okružju, izražavanje nekih unutarnjih stanja/mijena, itd..

Neka vrsta zova/"izazova" tipa; "tu sam, dešifriraj me", i sl.
__________________
* * * *

You don't get THE GOLD without THE DRAGON!
Della17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2022., 09:06   #9
Quote:
Della17 kaže: Pogledaj post
Možda zvuči trivijalno, ali iz avatara/nicka se da puno toga isčitat o osobi koja ga je kreirala/izabrala (sve uključivo: naziv, slikovi prikaz, potpis, loacija, itd...)
Pa čak i ako je inicijalno odabran na brzinu - onak; naoko "bez veze"...djeluje trivijalno, "nezainteresirano".

Pogotovo ako se osoba s vremenom poistovjeti s njim...i krene ga "kastemizirati", uređivati, personalizirati/peglati (i vizualno i testualno/smisleno; potpisi i sl.)

To "peglanje" avatar postaje suptilan način komunikacije...slanja poruka okolini/forumskom okružju, izražavanje nekih unutarnjih stanja/mijena, itd..

Neka vrsta zova/"izazova" tipa; "dešifriraj me", i sl.
To nije trivijalno zapažanje. Mind games.
Meni to nije fiksno. Vezivanje, sidrenje u nešto ili nekog, u beživotnu okaminu lišenu svježeg kovitlanja povjetarca.
Thorh is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2022., 09:13   #10
Quote:
Thorh kaže: Pogledaj post
To nije trivijalno zapažanje. Mind games.
Meni to nije fiksno. Vezivanje, sidrenje u nešto ili nekog, u beživotnu okaminu lišenu svježeg kolanja povjetarca.
I to se tvoje mišljenje/stav savršeno manifestira kroz slikovni priaz/sličicu koju si trenutno izabrao.
Da mi ga, eto, kojim slučajem nisi kazao/la, ja bi ga iz tog sitnog detalja isčitala...
__________________
* * * *

You don't get THE GOLD without THE DRAGON!
Della17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2022., 09:19   #11
Quote:
Della17 kaže: Pogledaj post
I to se tvoje mišljenje/stav savršeno manifestira kroz slikovni priaz/sličicu koju si trenutno izabrao.
Da mi ga, eto, kojim suičajem nisi kazao, ja bi ga iz tog sitnog detalja isčitala...
a može samo biti i trenutna, prolazna emanacija ili aspekt duha, duše, Aine, ničega, bezumnosti...umnosti, pogleda.. ili samo jednostavne spontanosti, najjednostavnije. Siromaštvo duhom.
Thorh is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2022., 09:21   #12
Quote:
Thorh kaže: Pogledaj post
a može samo biti i trenutna, prolazna emanacija ili aspekt duha, duše, Aine, ničega, bezumnosti...umnosti, pogleda.. ili samo jednostavne spontanosti, najjednostavnije. Siromaštvo duhom.
Naravo, govorim o trenutnom "stanju duha", kojeg se na taj način projecira/komunicira okolini...
Čim dođe do neke unutanje promjene, koja je iz određenog razloga "bitna" osobi koja stoji iza nick-a (područje interesa, emocinalna stanja, i sl.) i elementi nick-a se onda sukladno tome mijenjaju (slikovni prikaz, suptilne tekstualne poruke/parole, itd...)
Referiram se na one koji često "peglaju" svoje avatare.
Što je veća unutarnja povezanost s njim, više ga se "kastemizira"/osvježava...

Moje zapažanje.
__________________
* * * *

You don't get THE GOLD without THE DRAGON!
Della17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2022., 09:24   #13
Quote:
Della17 kaže: Pogledaj post
Naravo, govorim o trenutnom "stanju duha", kojeg se na taj način projecira/komunicira okolini...
potpuno si u pravu.
Thorh is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2022., 09:43   #14
Quote:
Della17 kaže: Pogledaj post
Naravo, govorim o trenutnom "stanju duha", kojeg se na taj način projecira/komunicira okolini...
Čim dođe do neke unutanje promjene, koja je iz određenog razloga "bitna" osobi koja stoji iza nick-a (područje interesa, emocinalna stanja, i s.) i elementi nick-a se onda sukladno tome mijenjaju (slikovni prikaz, suptilne tekstualne poruke/parole, itd...)
Referiram se na one koji često "peglaju" svoje avatare.
Što je veća unutarnja povezanost s njim, više ga se "kastemizira"/osvježava...

Moje zapažanje.
može biti i to, da ako ga često mijenja, dorađuje.. da i nije toliko povezano sa sobom, svojom slikom o sebi ili se još traži. Još.. Gdje, u čemu.. Ili nema potrebe da zauzima neki stav, jer stav je samo stav.
Thorh is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2022., 09:48   #15
Bilo bi interesantno vidjeti AI (Artificial Inteligence) profile osoba koje stoje iza određenih nickova. Oni su bazirani na svim dostupnim podacima koje IA suplja tijekom naših aktivnosti na netu (i izvan njega) u realnom vremenu: područja interesa, koje stranice otvaramo, koje vrijeme provodima on-line, gdje se krećemo, s kim i koliko družimo, itd...
Vrlo je vjerojatno da bi ljudi sličnih profila imali i slične nickove...u određenim/sličnim okolnostima (ne doslovno, već kontekstualno).
__________________
* * * *

You don't get THE GOLD without THE DRAGON!
Della17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2022., 09:51   #16
Quote:
Thorh kaže: Pogledaj post
može biti i to, da ako ga često mijenja, dorađuje.. da i nije toliko povezano sa sobom, svojom slikom o sebi ili se još traži. Još.. Gdje, u čemu.. Ili nema potrebe da zauzima neki stav, jer stav je samo stav.
Hm...čim se netko povezuje/poistovjećuje s nečim, a onda to "nešto"/tu "sliku" pegla, vrlo vjerojatno to čini na osobnoj razini...razini projekcije vl.osobnosti (da se tako izrazim)
__________________
* * * *

You don't get THE GOLD without THE DRAGON!
Della17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2022., 09:53   #17
Quote:
Della17 kaže: Pogledaj post
Bilo bi interesantno vidjeti AI (Artificial Inteligence) profile osoba koje stoje iza određenih nickova. Oni su bazirani na svim dostupnim podacima koje IA suplja tijekom naših aktivnosti na netu (i izvan njega) u realnom vremenu: područja interesa, koje stranice otvaramo, koje vrijeme provodima on-line, gdje se krećemo, s kim i koliko družimo, itd...
baš googleovi. Homo Googleus. Budućnost.
Thorh is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2022., 09:55   #18
Quote:
Della17 kaže: Pogledaj post
Hm...čim se netko povezuje/poistovjećuje s nečim, a onda to "nešto"/tu "sliku" pegla, vrlo vjerojatno to čini na osobnoj razini...razini projekcije vl.osobnosti (da se tako izrazim)
naravno instrumentima kojima "ta inteligencija" to može učiniti. Tijelom/Umom. A osoba je?
Thorh is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2022., 10:02   #19
Quote:
Thorh kaže: Pogledaj post
naravno instrumentima kojima "ta inteligencija" to može učiniti. Tijelom/Umom. A osoba je?
To/Bitak, nadilazi moju sposobnost poimanja...

Što je u biti i manje važno, s obzirom da su "avatari" i sve ono vezano uz njih, debelo u domeni Ega/samosvijesti.

Hebi ga.
__________________
* * * *

You don't get THE GOLD without THE DRAGON!
Della17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2022., 10:15   #20
Quote:
Della17 kaže: Pogledaj post
Možda zvuči trivijalno, ali iz avatara/nicka se da puno toga isčitat o osobi koja ga je kreirala/izabrala (sve uključivo: naziv, slikovi prikaz, potpis, loacija, itd...)
Pa čak i ako je inicijalno odabran na brzinu - onak; naoko "bez veze"...djeluje trivijalno, "nezainteresirano".
nije li bolje u tu svrhu kliknuti na nečiji profil, pa baciti pogled na zadnjih 50 poruka, umjesto pokušavati steći sliku na temelju osobnih asocijacija na tuđeg avatara, lokacije i potpisa?
motörizer is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:13.