Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.06.2004., 16:38   #21
naravno da kofein izaziva ovisnost. Koje se jednako tesko rijestii kao i one od cigareta ili neceg treceg.

A kako nesica ima kofeina ovo gore vazi i za nju.

Ja sam imala jendu na poslu koja je samo vikendom imala glavobolje i nije se mogla do podneva razbuditi sva bila grogi.

Dugo nije vjerovala d aje to zato sto od pod-pet slijeva u sebe do pola litre kave ( ona jake, bez mlijeka) a preko vikenda ju ne konzumira. Apstinencijski sok svaki vikend
Winona is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2004., 16:41   #22
Re: Re: Re: Re: Kofein i ovisnost

Quote:
fairy kaže:
aaa zo! onda je možda moguče da si se navukla jer Nescafe može stvoriti ovisnost. Ali čemu odvikavanje? Jedna kavica na dan se preporuča, drugo da dereš cca 5 dnevno, Mislim da ovo nije opasno, dakle ne vidim razlog da kreneš u odvikavanje, uživaj draga!
ja sam je se jednom pokusala odvinuti pa sam posrnula za mjesec dana ( kad su mi se presetavali na poslu svako malo sa salicom iste ) a uspjesno sam se odvikla u trudnoci. Tad se ne preporuca kofein.

Kazu da je dobra zamjena za kavu, zeleni caj, meni je pomogao.
Winona is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2004., 17:39   #23
Ja pijem kavu od 4 godine zivota. (pocela sam sa pola salice) Fakat znam da je cudno jer ne poznam nikoga tko je tako rano poceo piti kavu. I to po lijecnickom savjetu da zaustavi povracanje. Koliko je to bilo ispravno ne znam, ali pomoglo je. I tako do danas pijem kavu (pijem tursku, espreso samo ako bas nema turske jer mi je , a sve ostalo uopce ne podnosim ) Ovisna jesam, ali s obzirom na "duljinu staza" bas i nije to tako strasna ovisnost niti imam potrebu rijesit se ovisnosti.
Sto se tice kave u trudnoci nedavno sam procitala podatak da je stetno piti vise od pet salica dnevno. Mislim fakat, pa toliko ne pijem nikada. Istina, nisu naveli kolike su salice i koje kave.
viky is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2004., 19:05   #24
obozavam kavu i ovisna sam o kofeinu, ujutro cim se probudim, prvo mi je na pameti kava
nema sanse da ju ikada prestanem piti, osim mozda u trudnoci.
nije to samo zbog kofeina, jednostavno navika da pred kompom nemrem biti bez svoje omiljene salice kave.
traxdata is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2004., 23:37   #25
Quote:
Ja pijem kavu od 4 godine zivota
povracanje se zaustavlja kavom?

Meni su isto rekli za proljev i kavu, cak isprobano samo me mrzilo onaj ogavni soc popiti, sto je dio rituala. Neizbjezan stovise

nego da li su ti roditelji i dalje dali ( nakon sto se zdrastveno stanje poboljsalo) u dobi od 4 godine piti tursku kavu ?
Winona is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2004., 23:51   #26
Da i dalje su mi davali kavu. Nikada nisu otkrili uzrok povracanju ali bilo je (kako pricaju, jer ja se ne sjecam) prestrasno i nista nisam mogla pojesti, a da odmah ne povratim. Jedna lijecnica, obiteljski prijatelj, je savjetovala da mi daju kavu i pomoglo je.
Nisam rekla da je to recept za zaustavljanje povracanja, ali meni je djelovalo.
Stari mi je doktor (ginekolog) i isto je bio pomalo skeptican, ali ni on nije mogao nista reci jer rezultati su bili tu, a tocan uzrok pored svih pretraga nije otkriven.
viky is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2004., 00:10   #27
Quote:
Winona kaže:
naravno da kofein izaziva ovisnost. Koje se jednako tesko rijestii kao i one od cigareta ili neceg treceg.
Pa ne bas. Ja sam prestala piti kavu u tri dana. Pijem caj, tek toliko da nesto popijem ujutro, dok se jos budim. S cigaretama mi je trebalo puno vise.
__________________
veslam u prazno
kem is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2004., 07:45   #28
Quote:
kem kaže:
Pa ne bas. Ja sam prestala piti kavu u tri dana.
Samo tri?! Super. Jedan moj prijatelj se skinuo s kave . Kaze da je njemu trebalo oko mjesec dana (istinabok, on je kavu, poput mene, pio by pints).
Nikad nisam skupio hrabrosti...
__________________
Ja bi htio da sam skoljka za ve-ce!

Rasturaci Levice
Pallas is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2004., 08:41   #29
Evo me sjedim ispred kompa i srčem veliku šolju kofeinskog napitka.
Već me sinoć neka nervoza spopala... razmišljala sam, e sutra kad dođem na posao neću popiti kafu...
Onda me počela hvatati nervoza... i mislim ja šta ako je opet ne popijem do 12... pa budem nervozna cijelo jutro. Gluposti.

I tako prva stvar kad sam došla... prokuhala vodu i napravila si kaficu.

I eto... ako treba i ustaću i reći...

Ja sam Leeloo i ja sam kofeinokoličar
Leeloo is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2004., 08:53   #30
Re: Kofein i ovisnost

Quote:
Leeloo kaže:
Turska mi je

Jao, mao... meni nema do prave turkije

__________________
Ptičica! :)
Ipanema is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2004., 12:38   #31
Re: Re: Kofein i ovisnost

Quote:
Ipanema kaže:

Jao, mao... meni nema do prave turkije

Kako je to meni gooooorko.... Mogu je popiti pod uslovom da sadrži 40% mlijeka.
Leeloo is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2004., 13:48   #32
Quote:
kem kaže:
Pa ne bas. Ja sam prestala piti kavu u tri dana. Pijem caj, tek toliko da nesto popijem ujutro, dok se jos budim. S cigaretama mi je trebalo puno vise.
cuj ti si zaseban i rijedak slucaj

I karakter. Ovo mislim ozbiljno. Nije se svakome lako skinuti u tako kratkom vremenu.

Viky hvala, dvojim da djeci od 4 godine treba davati kavu kontinuirano (mislim nakons to se zdrastveno stanje sredi) ali zapravo ne bih trebala komentirati, tvoja stvar.

U tursku kavu ne ide mlijeko
Winona is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2004., 14:54   #33
Re: Re: Re: Kofein i ovisnost

Quote:
Leeloo kaže:
Kako je to meni gooooorko.... Mogu je popiti pod uslovom da sadrži 40% mlijeka.
Paaaa stavis malo secera unutra, ne?
Btw, meni je espresso sto puta odurniji i gorkiji, njega ne podnosim.

A ne pijem ni s mlijekom, niti mlijeko ne podnosim
__________________
Ptičica! :)
Ipanema is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2004., 19:05   #34
Re: Re: Re: Re: Kofein i ovisnost

Quote:
Ipanema kaže:
Paaaa stavis malo secera unutra, ne?
Btw, meni je espresso sto puta odurniji i gorkiji, njega ne podnosim.

A ne pijem ni s mlijekom, niti mlijeko ne podnosim
Pošećerim... ako je previše šećera... a ako je premalo isto.
A espresso mi je otrov čisti.
Neskafa mi je taman...
Danas sam kupila onu veliku konzervu od 250 g.tako da sam mirna 125 dana 8piše za 125 šoljica

Quote:
U tursku kavu ne ide mlijeko
Stvar ukusa
Leeloo is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2004., 19:59   #35
ma moze mlijeko ali to onda vise nije TURSKA kava. Tak
Winona is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2004., 20:13   #36
Quote:
Winona kaže:
Nije se svakome lako skinuti u tako kratkom vremenu.
Ne znas dok ne probas. Ja sam kavu pila na litre. Tursku. Bez mlijeka. I to bas jaku. Prst pjene na vrhu (i isto toliko taloga na dnu). 1-2 salice ujutro (salica=ona velika salica od oko 2-3 dl), pa onda iza rucka, pa opet predvecer...
Onda sam presla na "filterusu" - nije mi se dalo cekati pola sata da se kava ohladi (a i ne znam gdje naci dobru kavu, meni to sve isto)...A filterusa gorka za pop*****...(ne razumijem Nijemce koji ju piju bez secera i mlijeka ). Ali s mlijekom i sladilom je islo nekako. I ondak mi jednog cetvrtka navecer sine da sam zaboravila kupiti kavu! Ja inace ujutro ne izlazim iz kuce dok ne popijem kavu, cak ni do ducana iza coska, a da stvar bude jos gora, bio-ducan je na drugom kraju grada). I tako sam u petak pila crni caj. U subotu je bilo koma vrijeme, pa nisam uopce izlazila, citaj: opet sam pila caj. U nedjelju je naravno sve zatvoreno, pa sam i u nedjelju i ponedjeljak pila caj. U utorak sam zakljucila da nije bitno sto pijem, nego da sjedim 15-ak minuta do pola sata i polako se budim. A topli napitak mi dodje onako, usput (inace ne pijem dovoljno tekucine, pa mi je caj ).
Sad mi pade na pamet da sam jutros zaboravila kupiti crni caj! Bit ce zelenjave ujutro...
__________________
veslam u prazno
kem is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2004., 21:23   #37
Quote:
Ne znas dok ne probas
pa...ako procitas moj post na ovom topicu onda ces primjetiti da sam i pokusala. Dvaput Drugi put sam uspjela ( motiv je bio jaci)

dakle svatko se ne skine u tako kratkom roku.

Quote:
*****...(ne razumijem Nijemce koji ju piju bez secera i mlijeka
niti ja, zaista je odvratna.

Quote:
Sad mi pade na pamet da sam jutros zaboravila kupiti crni caj!


Vidis mozda nekome tko se upravo pokusava odviknuti tvoj tipp pomogne
Winona is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2004., 21:27   #38
Quote:
Winona kaže:
pa...ako procitas moj post na ovom topicu onda ces primjetiti da sam i pokusala.
To je bilo, onako, opcenito.
__________________
veslam u prazno
kem is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2004., 21:44   #39
Ovo sa cajem je prilicno logicno jer i zeleni i crni caj sadrze kofein. Ja obozavam crni caj, zeleni nesto manje, a druge ne volim. Obavezno pijem caj prije spavanja i spavam kao bebica, ali ja mogu i kavu popiti prije spavanja i uopce ne osjecam da mi utjece na san. Medutim bas imam potrebu poputi caj i ako ga ne popijem nesto mi nedostaje kada legnem.

Sto se tice filter kave, to je nesto najodvratnije sto sam ikada pila. U pravilu kada sam bila prisiljena piti je (jer nije bilo turske) onda sam zapravo pila mlijeko sa filter kavom. I nije neka zamjena za tursku, kao sto nije ni espreso, ni nesica.
viky is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2004., 22:09   #40
Quote:
viky kaže:
Ovo sa cajem je prilicno logicno jer i zeleni i crni caj sadrze kofein. Ja obozavam crni caj, zeleni nesto manje, a druge ne volim.
Caj sadrzi tein, i PUNO manje kofeina od kave. Meni je zeleni caj malo gorak, ali je zdrav, pa ga zato pijem. Obicno ga pomijesam s nekim drugim.
__________________
veslam u prazno
kem is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:09.