Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Književnost

Književnost Čitam, dakle jesam
Podforumi: Mali literarni kutić, Klub knjige

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.02.2011., 17:58   #41
ma o tome govorim, knjige za 19,90 opce nisu lose! cak su puno bolje od nekih paperbackova stranih nakladnika, a koji su skuplji!!!

i imam info, nevjernicu nije tiskalo znanje!
nije ni prema njima posteno, ako su se potrudili dati dobre knjige a za manje para (sta govori i samo ime projekta) da im onda suradnici pokusavaju srozat kvalitetu i ime
meni knjige od znanja i nakon citanja izgledaju super
__________________
Goodreads
Original Doll is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2011., 00:30   #42
e ljudi sorry sto se tek sada javljam aL bila sam zauzeta, imala sam predaju rada, pa je bila frka s vremenom

Sad cu ukratko pokusati objasniti ljudima, kojima se svidjaju moje kutije za knjige, kako ih napraviti

Potrebni materijal:
1.Ljepenka - (idealna debljina 1,5-2 mm, lepenjku te debljine je lako reazati, a krajnji rezultat ce biti cvrste kutije)
2.Ljepilo - preporucujem OHO ( ono ne guzva papir kao neka ljepila)
3.puuuuUNo raznih papira, novina....

!.izmjerite knjige za koje pravite kutije, sto se tice sirine, uvijek stavite 0,5 cm vise, jer knjige se rasire, a sto se tice visine, stavite oko 0,3 cm vise...
jer na taj nacin knjige nisu skroz stisnute u kutiji i lakse ih je vaditi...

2. na ljepenci iscrtajte sve stranice kutije, izrezite i preporucujem da odmah obljepite pairom unutrasnje strane kutije, jer puno je lakse nego kad je kutije vec gotova
nakon sto ih obljepite, sastavite kutiju
3. nakon sto se ljepilo osusi, obljepite kutiju cime zelite ja obicno koristim letke, razglednice, kataloge, karte, koje donesem s putovanja, imam ih brdo i uvijek mi ih bilo zao baciti, al sada sam nasla savrsen nacin da ih iskoristim

Moj konacni proizvod:



Nadam se da ce vam pomoci ovo sto sam napisala, a ukoliko imate bilo kakvih pitanja, slobodno pitajte, rado cu odgovoriti!
cok'lada is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2011., 00:43   #43
Quote:
cok'lada kaže: Pogledaj post
e ljudi sorry sto se tek sada javljam aL bila sam zauzeta, imala sam predaju rada, pa je bila frka s vremenom

Sad cu ukratko pokusati objasniti ljudima, kojima se svidjaju moje kutije za knjige, kako ih napraviti

Potrebni materijal:
1.Ljepenka - (idealna debljina 1,5-2 mm, lepenjku te debljine je lako reazati, a krajnji rezultat ce biti cvrste kutije)
2.Ljepilo - preporucujem OHO ( ono ne guzva papir kao neka ljepila)
3.puuuuUNo raznih papira, novina....

!.izmjerite knjige za koje pravite kutije, sto se tice sirine, uvijek stavite 0,5 cm vise, jer knjige se rasire, a sto se tice visine, stavite oko 0,3 cm vise...
jer na taj nacin knjige nisu skroz stisnute u kutiji i lakse ih je vaditi...

2. na ljepenci iscrtajte sve stranice kutije, izrezite i preporucujem da odmah obljepite pairom unutrasnje strane kutije, jer puno je lakse nego kad je kutije vec gotova
nakon sto ih obljepite, sastavite kutiju
3. nakon sto se ljepilo osusi, obljepite kutiju cime zelite ja obicno koristim letke, razglednice, kataloge, karte, koje donesem s putovanja, imam ih brdo i uvijek mi ih bilo zao baciti, al sada sam nasla savrsen nacin da ih iskoristim

Moj konacni proizvod:



Nadam se da ce vam pomoci ovo sto sam napisala, a ukoliko imate bilo kakvih pitanja, slobodno pitajte, rado cu odgovoriti!



Hmmm.............. mislim da ja to nemogu izvesti da bude tako ravno pa je možda pametnije da ni nepravim .......... neznam ..... možda pokušam iz fore..... moram kupiti OHO
bookreader is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2011., 07:43   #44
cok'lada, hvala na objašnjenju, ja te kontam! I sama sam ranije često pravila kojekakve kutijice jer su mi uvijek trebale određene visine, širine, oblika, ovog-onog, a kako nisam našla za kupiti, pravila bih sama i obljepljivala izrezanim papirićima iz časopisa.
__________________
Nije bitna dužina štapića, nego magija u njemu...
Elöise is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2011., 15:10   #45
ovo je super protiv prasine. pogotovo ako knjige ostavljate da stoje duze vrijeme (npr u drugom stanu, vikendici, ...) sa korica ju je lako obrisat, sa stranica - malo teze
__________________
Goodreads
Original Doll is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2011., 15:54   #46
Nemojte se smijati, ali gdje se ima kupiti ljepenka i kolike su cijene..........
bookreader is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2011., 00:07   #47
Quote:
bookreader kaže: Pogledaj post
Nemojte se smijati, ali gdje se ima kupiti ljepenka i kolike su cijene..........
e ljepenku imas kupiti u svim knjizarama, a cijena zavisi od debljine... debljina 1,5-2,0 mm u BiH je oko 2,0 -2,5 KM (znaci od 8,0 -10 kuna )
cok'lada is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2011., 00:32   #48
Quote:
cok'lada kaže: Pogledaj post
e ljepenku imas kupiti u svim knjizarama, a cijena zavisi od debljine... debljina 1,5-2,0 mm u BiH je oko 2,0 -2,5 KM (znaci od 8,0 -10 kuna )
Hvala.......... potražit cu
bookreader is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2011., 13:35   #49
To me podsjeća na one kutije za časopise. Inače, odlična ideja.

Što se Nevjernice tiče, ja nemam problema. Naklada Ljevak. Nakon dva čitanja je još uvijek ok.

Čime zaštiti stare knjige koje nemaju taj, kako da na zovem, plastificirani sloj na omotu, već su omoti stariji, klasični kartonski? Imam neke knjige iz '50-tih (Kranjčević) kojima je omot baš propao. A da ih uokvirim nekim papirom, izgledaće ružno.
simply_black is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2011., 15:57   #50
da ih plastificiras?
neznam kolko to kosta
__________________
Goodreads
Original Doll is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2011., 16:31   #51
Svaka čast na ovom topicu.
Prije nekoliko dana slažem police i vidim da mi je jedan u kožu uvezan komplet potpuno zalijepljen (knjige se prilijepile jedna za drugu)
Namazala sam ih ricinusovim uljem-nisam mogla vjerovati koliko se upilo. Koža je bila baš žedna.Baš mi je drago da sam ovaj savijet ovdje pročitala-odličan je.
miss milly is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2011., 17:07   #52
Quote:
miss milly kaže: Pogledaj post
Svaka čast na ovom topicu.
Prije nekoliko dana slažem police i vidim da mi je jedan u kožu uvezan komplet potpuno zalijepljen (knjige se prilijepile jedna za drugu)
Namazala sam ih ricinusovim uljem-nisam mogla vjerovati koliko se upilo. Koža je bila baš žedna.Baš mi je drago da sam ovaj savijet ovdje pročitala-odličan je.

super, drago mi je da je upalilo!!!
__________________
Goodreads
Original Doll is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2011., 18:38   #53
šta se tiče nevjernice, očito da se s tim izdanjem potkrala neka pogreška u tiskanju, ali sve druge(barem ove koje sam ja kupila) su normalne, tako da im možemo to oprostiti...ipak se dosta uštedi na tim knjigama za svačiji džep.
ja sam danas malo gledala po knjižari i vidim doba šive 79 kn a ovdje 19,90.ušteda 60 kn.to su tri knjige.isplati se.a sad koliko će one vremenski izdržati, to je pitanje. vidjet ćemo kroz jedno godinu dana...
Plavi kaputić is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2011., 23:22   #54
ma sve ce biti okej s knjigama! ocito je papir negdje bio nepropisno spremljen ili neko cudno ljepilo
ionako, nevjernicu nije tiskalo znanje.
mislim da smo 100%bez brige za nase knjigice (ako ih propisno drzimo)
__________________
Goodreads
Original Doll is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2011., 23:33   #55
je li moguće spasiti knjige nakon prolijevanja kave po njima
nije nešto strašno, par listova, ali malo se spava, puno uči i eto dogodi se
obicna is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2011., 16:07   #56
jel zna neko od čega nastaje onaj neugodni miris u knjigama, malo kiselkast? imam jednu knjigu, nije tolko stara, par desetljeća, ali stranice nisu požutjele, i baš zaudara. Nemogu je čitati.
Crveni is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2011., 11:36   #57
Imam preveliku hrpu knjiga koje ne mogu više smjestiti u sobu, pa bih ih trebala prebaciti na tavan druge kuće. E sad, budući da je pod krovom, temperature su ljeti tu ogromne. Hoće li im to naštetiti? Nema vlage, glodavaca ni ostalih nametnika
__________________
Svijet mladih[/SIZE]
borntobewinner is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2011., 11:54   #58
Quote:
borntobewinner kaže: Pogledaj post
Imam preveliku hrpu knjiga koje ne mogu više smjestiti u sobu, pa bih ih trebala prebaciti na tavan druge kuće. E sad, budući da je pod krovom, temperature su ljeti tu ogromne. Hoće li im to naštetiti? Nema vlage, glodavaca ni ostalih nametnika
Vidjet ćemo kad ja otvorim svoje kutije sa skupim knjigama Naklade Slap nakon 4 godine... hmmmm... strah me!
__________________
Kad nešto uistinu želiš, cijeli svijet se uroti da to i dobiješ!
LaraFabian is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2011., 13:26   #59
Quote:
LaraFabian kaže: Pogledaj post
Vidjet ćemo kad ja otvorim svoje kutije sa skupim knjigama Naklade Slap nakon 4 godine... hmmmm... strah me!
Naklada Slap? Psihologija?
__________________
Svijet mladih[/SIZE]
borntobewinner is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2011., 08:12   #60
Samo suha krpa, samo skidanje prašine mekim čupavim odprašivačem
webstilus is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:44.