Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Književnost

Književnost Čitam, dakle jesam
Podforumi: Mali literarni kutić, Klub knjige

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.03.2011., 15:00   #81
Haj kad su svi da i ja, moji omiljeni likovi:
1.Harry-nije previše 'nabacan' pozitivnim osobinama, i uvijek me dojmila ta njegova hrabrost. U filmovima Daniel R. uopće mi ne liči na Harry-ja,uvijek sam ga zamišljala drugačije, mada prvi i drugi dio je i bio malo sličan.
2.Hermiona-najpametnija,najbolja. Jednostavno mi je draga.Uvijek nađe neko rješenje, uvijek spremna na sve kao u Darovima, u torbicu je natrpala svega i svačega.
3.Dumbledore-iako sam do neki dan mislila da je iskoristio Harry-ja, Condelli me ispravila, tnk , uvijek ono što on predosjeća i što je za njega 'vjerovatno' to se desi.Sve je to super isplanirao, da ne ponavljam ovo što su drugi već rekli.Ali i on je nekada griješio u životu, i to je super.Kao što sam rekla za Harry-ja , mislim da niko nije previše 'pretrpan' pozitivnim ili negativnim osobinama osim Voldyja, naravno.
4.Hagrid-Hagrida smatram Harry-jevim prijateljem kao i Rona i Hermionu.Bio je tu od prve god. na Hogwartsu za Harry-ja, baš ga je volio. Podsjeća me na mene zbog toga što voli životinje, ali ne da ih smatram (mislim na neke) skroz bezopasnim.
5.Snape-Plakala sam dok sam čitala Prinčevu pripovijest., veoma odan Dumbledore-u, i nikada nije pretjerivao sa pitanjima zbog čega on to radi za D.,baš mu je vjerovao, a i D. se takođe oslanjao na Snape-a, uvijek.Dok sam čitala D. smrt, nikada nisam mogla vjerovati da je toliko pogriješio, i uvijek mi je tu bilo nešto sumnjivo. .

Eh, to bi bilo mojih top 5 likova.
Weasley Ginny is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2011., 15:21   #82
Quote:
sweet ivi kaže: Pogledaj post
ti si rekla da ti je treća knjiga bila najbolja, pa si vjerojatno imala velika očekivanja od filma, koja se nisu ispunila, isto kao što se meni dogodilo za četvrtu knjigu i film. ali to je tako, i tako će (skoro uvijek, s tek pokojm iznimkom) biti.

tako je, to je bio najveći problem, mislila sam ako su prva dva koliko- toliko dobra (meni jesu), i 90% prate radnju, onda kakav će tek biti treći!
kad ono... padina do hagridove kolibe, sirius mršavi pas, katastrofalno izvedeni vukodlak, bez objašnjenja za 4 maraundersa i mapu, a moram priznat da mi je loša i scena kad harry napokon prizove patronusa.
shvaćam što želiš reći za filmove koji ujedno imaju i umjetničku vrijednost, lijepo je to, ali ne na uštrb priče. zato mi cuaron nikako nije sjeo.


Quote:
Gatita kaže: Pogledaj post
Joooj, sad se sjećam da sam to već pročitala, iznervirala se oko toga i potisnula : rofl:

Ali nekako se još uvijek nadam da će sve ispasti super(ne prihvaćam niti podnošljivo :rofl : )
samo me raduje činjenica da je JKR amenovala tu promjenu i to što (barem kako sad stvari stoje) mijenjaju samo mjesto smrti, ne i to kako je umro. evo našla sam link gdje sam to čitala: LINK

Quote:
Gatita kaže: Pogledaj post
Također super lista :top :.

Slažem se za Snapea, Siriusa, Dumbledorea i Hermionu. Na peto mjesto jednostavno ne znam koga bih stavila. Možda Hagrida. Ili Lupina. Ali ja gledam isključivo po knjigama, a ne ukupni dojam knjige i filma kao sweet ivi (ako sam dobro shvatila)
Hvala.
Hagrid i Lupin su također jako dobri likovi. Hagridovo iznošenje Harryja iz šume
Ima toliko dobrih likova i svi su tako dobri okarakterizirani da je katkad i nemoguće nekoga izdvojiti.


Quote:
puzzlee89 kaže: Pogledaj post
Ajme ljudi svaka čast na postovima: D Ne dođem 2 dana na net,a vi se toliko raspišete: D Meni su svi likovi dragi na neki svoj način...ako bi morala izdvojiti neku najdražu knjigu to bi mi onda također bio ''Zatočenik Azkabana'' upravo zbog toga što je Harry tada saznao da ima nekoga tko se može brinuti o njemu osim prijatelja. Nisam mogla vjerovat kad je Sirius umro: ( Tako su malo vremena proveli skupa...
Da, taman je pronašao člana obitelji i odmah ga izgubio.

Quote:
Weasley Ginny kaže: Pogledaj post
Haj kad su svi da i ja, moji omiljeni likovi:
1.Harry-

2.Hermiona-najpametnija,najbolja. Jednostavno mi je draga.Uvijek nađe neko rješenje, uvijek spremna na sve kao u Darovima, u torbicu je natrpala svega i svačega.

3.Dumbledore-

4.Hagrid-

5.Snape-Plakala sam dok sam čitala Prinčevu pripovijest., veoma odan Dumbledore-u, i nikada nije pretjerivao sa pitanjima zbog čega on to radi za D.,baš mu je vjerovao, a i D. se takođe oslanjao na Snape-a, uvijek.Dok sam čitala D. smrt, nikada nisam mogla vjerovati da je toliko pogriješio, i uvijek mi je tu bilo nešto sumnjivo. : ne zna:.

Eh, to bi bilo mojih top 5 likova.
2. joj, torbica! kad su joj se rasule knjige

5. kako je JKR lijepo napisala Dumbledorea da nam je svima bilo apsolutno neprihvatljivo da bi on tako pogriješio u Snapeu


Hagrid i Norbert(a)

Zadnje uređivanje condelli5 : 05.03.2011. at 15:28.
condelli5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2011., 22:49   #83
evo gledala sam 4. dio na RTL-u, knjiga je naravno neusporedivo bolja,naravno,no dobro zanemarimo to.
nego, u filmu Dumbledore na kraju kaže da je Cedrica ubio Voldemort, u knjizi se ne sjećam jeli tako bilo,ali zar nije njega ubio Crvorep,ali Voldemortovim štapićem?

Zadnje uređivanje nela5 : 05.03.2011. at 23:03.
nela5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2011., 23:38   #84
Quote:
nela5 kaže: Pogledaj post
evo gledala sam 4. dio na RTL-u, knjiga je naravno neusporedivo bolja,naravno,no dobro zanemarimo to.
nego, u filmu Dumbledore na kraju kaže da je Cedrica ubio Voldemort, u knjizi se ne sjećam jeli tako bilo,ali zar nije njega ubio Crvorep,ali Voldemortovim štapićem?
pa i u filmu ga je ubio crvorep, drzao je voldemorta u naručju i ovaj mu je rekao ubij suvišlog i ovaj ga je priklo
__________________
There is no good or evil: only power and those too weak to seek it.
lord_voldemort is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2011., 01:15   #85
vidim da se pise o 5 najdrazih likova, ja gledam vise po filmovima ko je skino dobro lika, jer po knjizi su svi oni na svoj nacin super:

1. LORD VOLDEMORT tu se nema sta objasnjavat, meni ga je ralph fiennes pre dobro skinuo, iako se na temi filma raspravljalo da ga je lose odglumio....men je super i gluma i izgled i sve, bas onak jezivo, samo mi je zao sto nisu u 6 filmu malo dublje usli u njegovu proslost, men su u knjizi to bili pre jaki dijelovi

2. BELATRIX LESTRANGE isto prejaka, kako ju je ova skinula je nesto strasno, zenska je predobra (po izgledu) uvijek onak neka otrcana odjeca, frizura, ponasa se ko psihopatkinja, odlična, nebi ju ženio, ali....

3. DRACO MALFOY do 6 filma jako antipatičan, od svih tih klinaca sta su se proslavili ovim filmovima on je u 6 filmu napredovao po meni najvise i u 7 filmu mi je odlično glumio

4. DUMBLEDORE, u 3 filmu kad je ovaj preuzeo ulogu, mi je dijelovao prehiperaktivno, a znamo da je on jedna od najsmirenijih osoba valjda, u 4 filmu je jos imao nekih hiperaktivnih ispada...u petom filmu dvoboj s voldemortom mi je bio predobar iako kao film mi taj nije nes, u 6 filmu scena u spilji kad ispija onu vodu je nešto predobro, scena na kuli prije smrti odlična, jos kad bi se malo pozabavili nekim flashbackovima u njegovu prošlost u 7 filmu i razgovor s harryem na king crossu....

5. e to je sad jako teško odlučit kog stavit jer svi su oni super...snape, hagrid, ron, harry, hermiona svi su mi super, nebi nikog odvajao previse, zapravo svi su mi oni jako blizu i ovima prvih 4, neki su mi i bolji, snape mi je definitivno bolji od draca kao lik, al gledao sam iz tog aspekta ko me je fascinirao svojom glumom, napredkom....
__________________
There is no good or evil: only power and those too weak to seek it.
lord_voldemort is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2011., 10:48   #86
Joj, kad se sjetim kako sam gutala te knjige kad sam ih dobila..uvijek su izkazile taman oko mog rođendana..mislim da sam jednom čim sam ju otpakirala počela čitati..
Naravno da ih imam sve doma i čitam ih i sad...i nikad neću prestati...A taj osjećaj kad sam ih prvi put čitala...
Zauvijek ću biti HP fan!
~*MiSs-AnDy*~ is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2011., 11:23   #87
Quote:
lord_voldemort kaže: Pogledaj post
pa i u filmu ga je ubio crvorep, drzao je voldemorta u naručju i ovaj mu je rekao ubij suvišlog i ovaj ga je priklo
pa znam,zato i pitam, napisala sam i moje pitanje glasi: zašto onda Dumbledore kaže da ga je ubio Voldemort
nela5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2011., 13:01   #88
Quote:
nela5 kaže: Pogledaj post
pa znam,zato i pitam, napisala sam i moje pitanje glasi: zašto onda Dumbledore kaže da ga je ubio Voldemort
Mislim da je to u smislu da je umro zbog njega. Loši su filmovi kako god okreneš.
__________________
The light at the end is worth the pain...
Gatita is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2011., 13:16   #89
Recite što hoćete, ali Alan Rickman > cijela glumačka postava
voldemortschild is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2011., 14:08   #90
Quote:
voldemortschild kaže: Pogledaj post
Recite što hoćete, ali Alan Rickman > cijela glumačka postava
Slažem se
__________________
The light at the end is worth the pain...
Gatita is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2011., 14:20   #91
Quote:
nela5 kaže: Pogledaj post
pa znam,zato i pitam, napisala sam i moje pitanje glasi: zašto onda Dumbledore kaže da ga je ubio Voldemort
Pa vjerovatno zato što da nije bilo Voldemorta Cedric ne bi bio mrtav.Probably zato što je Voldemort naredio to.Iako ni meni to nije jasno.
Ma onaj Yates nije u stanju ništa uradit (bilo je nekoliko dobrih scena ali to nije ništa u usporedbi sa knjigama).Bolje bi ja od njega režirala film.
Weasley Ginny is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2011., 14:27   #92
Quote:
voldemortschild kaže: Pogledaj post
Recite što hoćete, ali Alan Rickman > cijela glumačka postava
Ma najbolji je , najsmješnije kad u 4 dijelu Harry-ja i Rona pukne knjigom po glavi da nastave raditi, dok su se oni dogovarali kako će doći do djevojaka za onaj ples.
Weasley Ginny is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2011., 14:34   #93
Quote:
Weasley Ginny kaže: Pogledaj post
Pa vjerovatno zato što da nije bilo Voldemorta Cedric ne bi bio mrtav.Probably zato što je Voldemort naredio to.Iako ni meni to nije jasno.
Ma onaj Yates nije u stanju ništa uradit (bilo je nekoliko dobrih scena ali to nije ništa u usporedbi sa knjigama).Bolje bi ja od njega režirala film.
Mike Newell je režirao Plameni Pehar mislim, ali loš je svejedno, da.
Yates je također usrao 5. dio, u 6. je za nijansu bolje iako je i dalje loš, 7. mi je drag, ne mogu reći da nije. Vidjet ćemo što će biti u 2. dijelu. Ali svejedno mi nije jasno zašto su toliko forsirali s Yatesom kao redateljem čak 3 filma, nakon fejla od OOTP-a?
Chris Columbus i Alfonso Cuarón su mi savršeni bili, pogotovo Cuarón, ne mogu si pomoći a da ne zamišljam kako bi tek Hallowsi dobro izgledali da ih je on režirao
voldemortschild is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2011., 14:43   #94
Quote:
voldemortschild kaže: Pogledaj post
Yates je također usrao 5. dio, u 6. je za nijansu bolje iako je i dalje loš, 7. mi je drag, ne mogu reći da nije. Vidjet ćemo što će biti u 2. dijelu. Ali svejedno mi nije jasno zašto su toliko forsirali s Yatesom kao redateljem čak 3 filma, nakon fejla od OOTP-a?
Bit će da će u 2. dijelu Snape umrijeti u nekoj kristalnoj kući OMG.
Kaže da je to romantično mjesto za umrijeti
Al vidjećemo ostale scene,valjda se bar malo potrudio da odradi taj zadnji dio. Ipak je to zadnji.
Weasley Ginny is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2011., 14:46   #95
Kristalnoj kući, wut?
voldemortschild is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2011., 14:52   #96
Quote:
voldemortschild kaže: Pogledaj post
Kristalnoj kući, wut?
Da.

"The art director, Andrew Ackland-Snow, described to us another set created for the film. [...] "We also made the boat house. We wanted to change a bit where Snape dies. In the book, he dies on the Shrieking Shack, and we wanted to get him out from, not a conventional interior, but from that kind of box, to do it in a more dramatic atmosphere. We asked J.K. if she agreed for that to happen in there, because we hadn't really seen it before. We made a crystal house, and you can see what happens in the boat house from there – Are you listening Harry? -, but also the school is in flames…and she loved it. Besides, it's a very romantic place to die. Snape dies in a extremely good way, I gotta say."

Very romantic place to die. Njegova je smrt bila grozna i stravična, nikako lijepa i romantična.
__________________
The light at the end is worth the pain...
Gatita is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2011., 15:01   #97
Pa Shrieking Shack je imala značenje za knjigu i njegovu smrt. Ja sam bar uvijek na to tako gledala, jer Snape je prije trebao umrijeti tamo, da ga James nije spasio u zadnji tren (ciljam na ono kada je pratio marauderse dok su još bili u školi svi). Ne znam, ne možeš Snapeu upropastit smrt tako, a i koja kristalna kuća, nema toga u Hogwartsu, Bože, mrzim Yatesa.
Prvo Dobby i pijesak, sad Snape i kuća, super, što je iduće, Fred se teatralno baca sa te kristalne kuće za Snapeom i umire?
voldemortschild is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2011., 15:07   #98
Quote:
voldemortschild kaže: Pogledaj post
Pa Shrieking Shack je imala značenje za knjigu i njegovu smrt. Ja sam bar uvijek na to tako gledala, jer Snape je prije trebao umrijeti tamo, da ga James nije spasio u zadnji tren (ciljam na ono kada je pratio marauderse dok su još bili u školi svi). Ne znam, ne možeš Snapeu upropastit smrt tako, a i koja kristalna kuća, nema toga u Hogwartsu, Bože, mrzim Yatesa.
Prvo Dobby i pijesak, sad Snape i kuća, super, što je iduće, Fred se teatralno baca sa te kristalne kuće za Snapeom i umire?
Baš to. Da mi je samo vidjeti kako će uklopiti staklenu kuću u Hogwarts.

A Yates mi je bio antipatičan još od OOTP, a zamrzila sam ga u HBP. Po meni uvjerljivo najlošiji film.
__________________
The light at the end is worth the pain...
Gatita is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2011., 15:16   #99
Quote:
voldemortschild kaže: Pogledaj post
Pa Shrieking Shack je imala značenje za knjigu i njegovu smrt. Ja sam bar uvijek na to tako gledala, jer Snape je prije trebao umrijeti tamo, da ga James nije spasio u zadnji tren (ciljam na ono kada je pratio marauderse dok su još bili u školi svi). Ne znam, ne možeš Snapeu upropastit smrt tako, a i koja kristalna kuća, nema toga u Hogwartsu, Bože, mrzim Yatesa.
Prvo Dobby i pijesak, sad Snape i kuća, super, što je iduće, Fred se teatralno baca sa te kristalne kuće za Snapeom i umire?
Samo se pitam..kako će Harry dospjeti do te kuće Bože dragi.Ta kuća nikad se nije spominjala u Hogwartsu.Vjerovatno da će izmislit nešto glupo.Npr: Harry je osjetio Snape-ov dah dok je umirao.
Užasan je,upropastiše mi život.
Weasley Ginny is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2011., 18:01   #100
Mislim da je 'staklena kocka' na sred jezera ili tako nešto.
@voldemortschild- tako je, vrištava daščara ima značenje za snapea. no ako već nećemo dobiti daščaru, nadam se da nam neće uskratiti "look at me" trenutak.

ali jeste vidjeli onu scenu konačne borbe harryja i voldemorta- nigdje oko njih nema ljudi.. jest da je sve u ruševinama, ali gdje je krug ljudi?
__________________
-After all this time? -ALWAYS.
condelli5 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:34.