Natrag   Forum.hr > Društvo > Svijet oko nas

Svijet oko nas Za one koji poštuju prirodu...
Podforum Poljoprivreda

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.04.2012., 14:44   #1001
Quote:
judolino kaže: Pogledaj post
Nije to nikakva gljiva, to je bakterijska kultura za proizvodnju najobičnijeg i najbanalnijeg kefira. E sad, ako kefir liječi rak, onda kiselo mlijeko liječi AIDS.
Malo si u krivu, ali neka te.
I ne pijem ja kefir radi tih "čudotvornih" svojstava, nego mi je dobar, a i ne škodi mi. I zaista se bolje osjećam uzevši u obzir neke stvari.
Enter Sandwoman is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2012., 15:40   #1002
Quote:
Enter Sandwoman kaže: Pogledaj post
Malo si u krivu, ali neka te.
I ne pijem ja kefir radi tih "čudotvornih" svojstava, nego mi je dobar, a i ne škodi mi. I zaista se bolje osjećam uzevši u obzir neke stvari.
Da, ako ćemo izjednačiti vrganje i di-go kvasac, u krivu sam.
Volim i ja kefir, ali ovo je podla prevara - prodavati kefir pod nekakvu tobožnju tibetansku gljivu kaj liječi teške bolesti.
Ja bih to ko u Taličnom Tomu - u katran i perje, pa na šinu i marš lopino odavlen!
__________________
I nerođena djeca su pederi!
judolino is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2012., 15:54   #1003
Quote:
judolino kaže: Pogledaj post
Da, ako ćemo izjednačiti vrganje i di-go kvasac, u krivu sam.
Volim i ja kefir, ali ovo je podla prevara - prodavati kefir pod nekakvu tobožnju tibetansku gljivu kaj liječi teške bolesti.
Ja bih to ko u Taličnom Tomu - u katran i perje, pa na šinu i marš lopino odavlen!
Gle, ja sam to počela koristiti i prije nego sam saznala što je. Šef je rekao: "To ti je gljiva, koristiš ju tako i tako, ne smiješ to i to, bla, bla, trać, srać...." i nisam imala pojma za što je dobra, da li je ljekovita, jednostavno mi se svidio okus na prvu.
Konzumirala sam ju jer volim isprobavati nove stvari.
Tek nakon nekog vremena sam malo guglala i vidim svakakve natpise o njoj. Ne, ne vjerujem u njena "svemoćna" svojstva, ali konzumiranje iste nije na odmet. Tako da....

Možeš pljuvati do sutra po njoj ako će to zadovoljiti tvoj ego.
Enter Sandwoman is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2012., 18:14   #1004
Quote:
Enter Sandwoman kaže: Pogledaj post
Gle, ja sam to počela koristiti i prije nego sam saznala što je. Šef je rekao: "To ti je gljiva, koristiš ju tako i tako, ne smiješ to i to, bla, bla, trać, srać...." i nisam imala pojma za što je dobra, da li je ljekovita, jednostavno mi se svidio okus na prvu.
Konzumirala sam ju jer volim isprobavati nove stvari.
Tek nakon nekog vremena sam malo guglala i vidim svakakve natpise o njoj. Ne, ne vjerujem u njena "svemoćna" svojstva, ali konzumiranje iste nije na odmet. Tako da....

Možeš pljuvati do sutra po njoj ako će to zadovoljiti tvoj ego.
Ne pljujem ja po kefiru, nego po pokvarenim šarlatanima. Kakve veze s tim ima moj ego?
__________________
I nerođena djeca su pederi!
judolino is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2012., 19:22   #1005
Quote:
judolino kaže: Pogledaj post
Ne pljujem ja po kefiru, nego po pokvarenim šarlatanima. Kakve veze s tim ima moj ego?
A tko je tu pokvareni šarlatan i što ljudi (koji ju koriste) imaju od toga da lažu?!

Pogotovo ljudi koji su ti bliski, na ovaj ili onaj način?!
To što ti ne vjeruješ da ima neka svojstva, ne znači da nema. To htjedoh reći.

Ok, možda ju neki dižu u nebesa, ali realno, nije loša.

Ti ju nećeš koristiti, neki hoće, netko vjeruje jedno, netko drugo, ti nešto sasvim deseto i tu prestaje svaka rasprava.
Enter Sandwoman is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2012., 19:52   #1006
realno gledajući, obzirom što sam našao na netu o dotičnoj "gljivi" (cijeli niz bakterija - razni laktobacilusi i druge), zasigurno je blagotvoran na probavu, a zdrava probava indirektno utječe na druge segmente zdravlja. može li se govoriti o prevenciji raka? ne znam, možda. o prevenciji raka probavnog sustava? to je već vjerojatnije. da li liječi rak jednom kad se pojavi? to sumnjam. samo moje mišljenje...

još jedna stvar. ako sam dobro upućen, kefir koji se može kupiti u trgovini nije dobiven pomoću ove "gljive", već se koriste nekakvi starteri (što je razumljivo). stoga, bila bi velika vjerojatnost da je ovaj kefir od "gljive" puno zdraviji i potentniji od kupovnog.

Zadnje uređivanje 18Delta : 20.04.2012. at 19:57. Reason: izmjena s razlogom
18Delta is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2012., 21:01   #1007
Ja sam kefir od tibetanske gljive pila mjesecima dok je jednom zbog odsutnosti nisam par dana procijedila pa mi se pokvarila. Meni je pomogao za gastritis i probavu, a to je bio inače jedini način da se prisilim, kad sam dobila tu gljivu, da pijem nešto mliječno, a okus mi je odgovarao. Samo posla s njom ono...pazi da uvijek imaš mlijeka, cijedi, peri, dolijevaj, odlijevaj, podijeli kad naraste, kao da sam imala kravu doma. Fascinantno je gledati kako svaki dan raste, a onda joj treba i više mlijeka jer kefir postane prekiseo. Dok sam ga pila osjećala sam se nekako snažnija, kao da mi se povećao imunitet. Sad moram nekoga žicati od onih kojima sam je razdijelila da mi komadić vrati
__________________
Nemam vremena za gluposti...

Budete li trošili energiju i živce na ljude koji nisu toga vrijedni, zapostavit ćete one koji su vam bitni.
Alkemicharka is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2012., 21:06   #1008
Quote:
Enter Sandwoman kaže: Pogledaj post
Gle, ja sam to počela koristiti i prije nego sam saznala što je. Šef je rekao: "To ti je gljiva, koristiš ju tako i tako, ne smiješ to i to, bla, bla, trać, srać...." i nisam imala pojma za što je dobra, da li je ljekovita, jednostavno mi se svidio okus na prvu.
Konzumirala sam ju jer volim isprobavati nove stvari.
Tek nakon nekog vremena sam malo guglala i vidim svakakve natpise o njoj. Ne, ne vjerujem u njena "svemoćna" svojstva, ali konzumiranje iste nije na odmet. Tako da....

Možeš pljuvati do sutra po njoj ako će to zadovoljiti tvoj ego.

I ja volim isprobavati nove stvari. Ima li ONIH gljiva? ONIH.... Od kojih uzivas u house muzici?
Nenad89 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2012., 21:48   #1009
htio bih još nadodati jedan kuriozitet za one koji nisu znali, naravno. neki dan naiđem na letak o ljekovitim gljivama. sad gledam koje tu vrste opisuju, a da su i meni poznate. tako naiđoh na Trametes versicolor, gljivu koju sam x puta vidio u šumi. uglavnom, pripisuju joj antitumorska i druga svojstva. eto, čisto ako koga zanima, može je potražit. vidim da postoji dosta radova o toj gljivi, valjda ta naklapanja onda drže vodu.
18Delta is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2012., 09:38   #1010
Quote:
Enter Sandwoman kaže: Pogledaj post
A tko je tu pokvareni šarlatan i što ljudi (koji ju koriste) imaju od toga da lažu?!
Pokvareni je šarlatan onaj koji prodaje lažne lijekove, u ovom slučaju "tibetansku gljivu". A glupan je onaj tko prosljeđuje na internetu dostupne lažne informacije o njoj.

Quote:
Pogotovo ljudi koji su ti bliski, na ovaj ili onaj način?!
To što ti ne vjeruješ da ima neka svojstva, ne znači da nema. To htjedoh reći.
Zajebi ti vjerovanje. Daj ti meni rezultate istraživanja.
Kaj se tiče mojih bližnjih, prije desetak dana šogorica mi je ponudila kombuču. Ja je pitam kaj će mi to, a ona mi kaže da je to jako dobro. Na pitanja što je to kombuča i čemu konkretno služi nije mogla odgovoriti.
Nije ni bitno, netko joj je rekao da je to dobro pa je valjda dobro

Quote:
Ok, možda ju neki dižu u nebesa, ali realno, nije loša.
Realno, kefir nije loš, ali NE LIJEČI RAK! Jogurt je isto dobar. I kiselo mlijeko, i limun, i borovnice...

Quote:
Ti ju nećeš koristiti, neki hoće, netko vjeruje jedno, netko drugo, ti nešto sasvim deseto i tu prestaje svaka rasprava.
Alergičan sam na šarlatane. Vidiš, ja bih one što na telki reklamiraju nekakve "energetske narukvice" postreljao bez imalo milosti.
__________________
I nerođena djeca su pederi!
judolino is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2012., 10:29   #1011
Quote:
judolino kaže: Pogledaj post
Realno, kefir nije loš, ali NE LIJEČI RAK! Jogurt je isto dobar. I kiselo mlijeko, i limun, i borovnice...
Ajmo ovako, radi čuda za probavu, ne kao ostatak kefira. Nisi ju probao pa ne lupetaj. Liječenje raka, no way, to nisam ni tvrdila. Ako tko u to vjeruje, neka ga.
Enter Sandwoman is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2012., 14:34   #1012
Quote:
Enter Sandwoman kaže: Pogledaj post
Ajmo ovako, radi čuda za probavu, ne kao ostatak kefira. Nisi ju probao pa ne lupetaj. Liječenje raka, no way, to nisam ni tvrdila. Ako tko u to vjeruje, neka ga.
Ja nisam probao kefir? Kaj ti briješ?
__________________
I nerođena djeca su pederi!
judolino is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2012., 12:12   #1013
Kiša je bilo obilna, hvala Moćnom Kromu!
Odoh u šumu, poželite mi sreću!
__________________
I nerođena djeca su pederi!
judolino is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2012., 18:46   #1014
I kako je proslo Judolino?

Moja baka je nasla jedan vrganjcic , uspjesno je spremljen i pojeden a sutra cu i ja vjerovatno malo prosetat kroz sumu.
lostcase is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2012., 19:34   #1015
Quote:
lostcase kaže: Pogledaj post
I kako je proslo Judolino?

Moja baka je nasla jedan vrganjcic , uspjesno je spremljen i pojeden a sutra cu i ja vjerovatno malo prosetat kroz sumu.
Dva mala vrganja, dvije zelene krasnice, dvije velike i jedna mala biserka. Nije bog zna kaj, ali bitno da je krenulo.
__________________
I nerođena djeca su pederi!
judolino is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2012., 19:49   #1016
Quote:
judolino kaže: Pogledaj post
Dva mala vrganja, dvije zelene krasnice, dvije velike i jedna mala biserka. Nije bog zna kaj, ali bitno da je krenulo.
ajme što su počele
ja sam bila prošli tjedan pa niš...
redrose3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2012., 23:20   #1017
evo skromno od mene... postao bih češće, ali... ne da mi se.





uglavnom, nađe se koja gljiva povremeno, ali meni su te nove sve nepoznate, zasad! uskoro će valjda stići ovaj novi priručnik pa da pošteno odredimo te vrste. gomilam trenutno podatke za svaki uzorak, samo se nadam da će ih bit moguće odredit bez uporabe kemikalije jer uzorke, naravno, više nemam.

ps
na prvim fotografijama je nekakva šumska pečurka, a koja vrsta, možda bi netko od vas mogao procijenit.
18Delta is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2012., 07:14   #1018
jel moguće da je prvo šumski šampinjon?
redrose3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2012., 09:20   #1019
Quote:
18Delta kaže: Pogledaj post
evo skromno od mene... postao bih češće, ali... ne da mi se.
Super su ti fotke. Fotkas li spore u nekom labosu ili kakvom DIY opremom? BTW, bilo bi lijepo vidjeti i kraj strucka, nekada je vazan za determinaciju...
Garofeeder is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2012., 09:55   #1020
sve ovo radim kod kuće dok imam vremena. jedino da imam bolju kameru da fotke bude oštrije, al šta ćeš kad sve traži pare.

btw, dobro da si me podsjetio, na nekim fotkama imam kraj stručka, no u posljednje vrijeme čudesno izostaju. fala, ne smijem zaboravit u buduće i to poslikat.

evo još malo, neke od ružnijih spora koje sam vidio:


18Delta is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:58.