Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Poduzetništvo, računovodstvo i porezi Pokrećemo poduzetništvo u Hrvatskoj - za računovođe i one koji ih trebaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.03.2013., 11:56   #561
Quote:
MDamir kaže: Pogledaj post
Punomoc moras odnijeti na PU i oni upisuju oib tvog novog klijenta
to smo obavili papirnato,znači ne moramao mi sada sami ništa upisivati u aplikaciji ? Jer nema njihovog Oib-a među svim onima koje imamo ,koje već vodimo preko e porezne..
hvala ti puno na odgovoru..
eura is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2013., 12:11   #562
Quote:
eura kaže: Pogledaj post
to smo obavili papirnato,znači ne moramao mi sada sami ništa upisivati u aplikaciji ? Jer nema njihovog Oib-a među svim onima koje imamo ,koje već vodimo preko e porezne..
hvala ti puno na odgovoru..
Imali smo u firmi jedan takav slucaj, ne moras nista upisivati u aplikaciju.
Nazovi referenata koji je zaduzen za e-poreznu i pitaj ga u cemu je problem
Na PU centru odmah upisuju i klijent je vidljiv nakon 5 minuta
MDamir is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2013., 12:19   #563
Javlja porezna da je obrazac neispravan jer su mi predujmovi za 2013. =0,00kn?!

Imam, preneseni porezni gubitak, nema obveze za ovu godinu i logički izračun predujmova bi bio 0,00kn.
Šta da mu samo upišem 1,00 da me pusti na miru ili?
__________________
Čovjek koji ne pravi greške, obično ne radi ništa..
moira_67 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2013., 12:38   #564
Quote:
moira_67 kaže: Pogledaj post
Javlja porezna da je obrazac neispravan jer su mi predujmovi za 2013. =0,00kn?!
Imam, preneseni porezni gubitak, nema obveze za ovu godinu i logički izračun predujmova bi bio 0,00kn.
Šta da mu samo upišem 1,00 da me pusti na miru ili?
Ne valja mu ni kad upišem 1 (jer mu naravno ne valja matematika onda)

Ma, kako bilo, ja ga poslala s nulom ...
__________________
Čovjek koji ne pravi greške, obično ne radi ništa..

Zadnje uređivanje moira_67 : 21.03.2013. at 12:45.
moira_67 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2013., 13:22   #565
Quote:
moira_67 kaže: Pogledaj post
Ne valja mu ni kad upišem 1 (jer mu naravno ne valja matematika onda)

Ma, kako bilo, ja ga poslala s nulom ...
Ja isto poslao sa nulom.
Nema logike da je predujam ako je gubitak. Malo se bunio ali je primio

Nego PDVK nikako ne prolazi.
Pokušao sam napraviti od početka na njihovoj aplikaciji ali ništa
Slao mail prošli tjedan , prvo mi odgovorili da nešto kao fali, ali
kad sam im drugi put poslao mail sa obrascima predanim preko stare aplikacije, odgovor nisam dobio.
Jet_man is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2013., 14:18   #566
meni neće poslat pdv, kao- nema dig. certifikata, ne da mi potpis. pkk daje, pdv ne. zovem, finu, poreznu, odgovora nema. očajna sam. šta da radim. nisam informatički genije. upomoć. i hvala.
__________________
J'en ai marre de vos bonnes manières, c'est trop pour moi, moi je mange avec les mains et je suis comme ça...
bubamara1205 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2013., 14:36   #567
Quote:
lili p. kaže: Pogledaj post
Uspjela sam poslati.
Morala sam ih ručno upisati i prošlo je.
Radila sam grešku da sam na onoj maloj strelici u desnom gornjem kutku odabirala obrazac za period od 01.01.2012.-31.12.2012., a trebalo je samo kliknuti na pločicu od PDV-K.

Iskreno istu proceduru sam ponavljala par puta. Jedan obrazac bi prošao, a drugi nikako, pa sam ponavljala dok nije prošao
Inače kad se klikne na tu pločicu Razdoblje prijave poreza je od 01.02.2013. - 28.02.2013. što je glupost.
Ako se odabere obrazac za preriod od 01.01.2012.-31.12.2012 Razdoblje prijave poreza svejedno ostaje 01.02.2013. - 28.02.2013

Ako se pritisne gumb u donjem desnim uglu (pretvori u PDVk 2013) razdoblje
opet ostaje isto.
Moglo bi se zaključiti da njihov PDVk obrazac ne valja.
Jet_man is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2013., 16:27   #568
Quote:
bubamara1205 kaže: Pogledaj post
meni neće poslat pdv, kao- nema dig. certifikata, ne da mi potpis. pkk daje, pdv ne. zovem, finu, poreznu, odgovora nema. očajna sam. šta da radim. nisam informatički genije. upomoć. i hvala.
posalji im mail...meni su rekli da im posaljem u xml formatu. Izgleda da imaju problema sa programom
lealea2706 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2013., 18:31   #569
Quote:
Jet_man kaže: Pogledaj post
Moglo bi se zaključiti da njihov PDVk obrazac ne valja.
Valja im obrazac, samo ne petljajte sa padajućim izbornikom, nego kliknite na pločicu PDV-K.
Padajući izbornik je tu da nas zbuni

E da, provjerite da li vam paše iznos PDV-a i osnovice. Meni je tu kod jednog bila greška i nije mi prihvaćao obrazac. Ispravila sam osnovicu i obrazac je sretno krenuo na put u poreznu
__________________
It could have been...
lili p. is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2013., 21:56   #570
Quote:
lili p. kaže: Pogledaj post
E da, provjerite da li vam paše iznos PDV-a i osnovice. Meni je tu kod jednog bila greška i nije mi prihvaćao obrazac. Ispravila sam osnovicu i obrazac je sretno krenuo na put u poreznu
Postoji gumb Provjeri.
Svaki put mi je bilo sve ispravno tj. prikazala se ona poruka "Podaci obrasca su ispravni.".
No, unatoč tome uvijek se javlja ona greška.

Ne znam, a tako je krenulo dobro. Sve to tih PDVk. Čak sam predao i hrpu PDVa za veljaču i ID obrazaca. Sve bez problema, a sad ovo
Jet_man is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2013., 23:45   #571
Quote:
moira_67 kaže: Pogledaj post
Ne valja mu ni kad upišem 1 (jer mu naravno ne valja matematika onda)

Ma, kako bilo, ja ga poslala s nulom ...
A kako je i meni davao takvu poruku ja sam stavio 0,01 kn i prošao. tu ga matematika nije bunila. A onda sam probao staviti 100, eee tu nije prošao
vlado3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2013., 08:38   #572
Vlado3, svaka čast, mudro!

Kopirati ću i ja ovakav način sa 0,01 kn.
kanj is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2013., 21:52   #573
Ako netko još uvijek ima problema sa PDVk
ovo mi je odgovoreno na mail i radi
"...molimo pokušajte u aplikaciji ePorezna otvoriti XML datoteku obrasca kojeg šaljete te upišite vrijednost "-" (crtica ili minus, molimo unesite bez navodnika) u polje "Napomena".

Ako se ponovno dogodi ista pogreška, prijavite nam problem odgovorom na ovaj mail. ..."
Jet_man is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2013., 22:50   #574
Ja sam konačno dobio ispis onog emaila s linkovima za skinuti drivere (pogonske programe) itd
(jer taj ne zna ni da ima email)

e sad, izgleda da mi opet nest flai ili nesto.

A link iz maila http://rdc.fina.hr/download/fina_install.zip mi javlja grešku "not found"

S tog linka bi kao trebao skinuti ekakav iisntalacijski CD.

Dakle, opet sma na prvom koraku, nemogu dekripitirati PIN. Moze pomoc, trebam do ponedjeljka to sredit

KAd oću dekripitrat pin javlja mi "podrška za kripto uređaje nije spremna"

Ne znam sad dal da s emučiim s tim il mi fali taj instalacijski CD?

Zadnje uređivanje goranbo : 22.03.2013. at 23:05.
goranbo is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2013., 23:12   #575
I još jedan update, jos mi se nisu instalirali oni osobni certifikati, ne znam kak to ide...
goranbo is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2013., 23:19   #576
Ja ne mogu vjerovat kak ja zapnem tu na bas svakom koraku

Ima ko kakav drugi link http://rdc.fina.hr/download/fina_install.zip jer taj evo sada nae radi...
goranbo is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2013., 06:10   #577
ma kaj se mucis...nazovi njihovu podrsku da te vodi
lealea2706 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2013., 09:23   #578
Poslo sam im mail al to ce mi tek u pondjelak odgovorit (i u fina podrsku i u e-porezna).

NO jel zna ko ovdje sta je s tim da link ne radi, i kak da si sredim te privatne certifikate?

Zadnje uređivanje goranbo : 23.03.2013. at 09:31.
goranbo is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2013., 10:03   #579
@lealea

hvala, poslala sam im mail, samo su mi dali link na korisničke upute, i dalje znam što i prije

imam instaliran finin certifikat i usb key od zabe- a to sam uz korisničku instalirala prije godinu dana. ako to sad odinstaliram, ne znam hoću li znati to opet instalirati jer sve one kodove što sam imala pri prvoj instalaciji su boktepitajdi. šta ću onda? da ne napominjem da na telefon nisam uspjela dobiti nikog. i da, ostavila sam poruke.

i tako, kada si duduk za informatiku, duduk si i to je to. ja to bar priznajem. kriptografski ključ mi je jednako poznata riječ kao i započeti konverzaciju na mandarinski. valjda ću nešto riješiti idući tjedan, vikendom sam mama. hvala na pomoći u svakom slučaju.

p.s. ipak mrzim novu e-poreznu.
__________________
J'en ai marre de vos bonnes manières, c'est trop pour moi, moi je mange avec les mains et je suis comme ça...
bubamara1205 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2013., 11:09   #580
Ja nisam duduk za informatiku, daleko do toga, pa opet imam problema, da te malo utješim
(Ljudi čitajte gore i pomagajte ak možete )
goranbo is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:13.