Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Prekršajno i kazneno pravo

Prekršajno i kazneno pravo Prometni prekršaji, istrage, pretrage i pregledi, zatvor, novčane kazne i dr.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 31.03.2011., 13:29   #121
ja sam nedavno dobila kaznu na 210kn od kontrolorke zet-a, s tim da sam imala dnevnu kartu, ali je nisam poništila. rekla ona meni nek izađem iz tramvaja i dam joj osobnu. i oke, ja to napravim, i sad kak na tom papiriću ima za zaokružiti pod 1. ako nije imao voznu kartu i pod 2. ako je imao neispravnu voznu kartu, ona meni zaokružila 1. što nije točno jer sam ja kartu imala, a pošto je nisam poništila, trebala je zaokružit broj 2. sad bi ja to trebala platit jer je ona glupa ili šta?

i da, ona je meni napisala ime,prezime i datum na taj listić,ali nije napisala vrijeme. i ja sam onda poništila kartu u sljedećem tramvaju u koji sam ušla.

e sad,mogu se ja braniti time da je ona umjesto 2. zaokružila 1. pa ne moram platiti ili šta da radim?

i još jedna stvar: 200 kn je kazna, a 10 kn dodatna karta. e sad, ona je meni naplatila tu dodatnu kartu (napisala je kaznu na 210 kn) ali mi ju nije dala! i kad bi išla plaćati ja bi platila samo 200 kn,jel? jer kartu njenu nisam dobila...
starlight_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2011., 12:18   #122
Dobro je zaokružila i moraš platiti.
drot13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2011., 12:24   #123
Quote:
starlight_ kaže: Pogledaj post
ja sam nedavno dobila kaznu na 210kn od kontrolorke zet-a, s tim da sam imala dnevnu kartu, ali je nisam poništila. rekla ona meni nek izađem iz tramvaja i dam joj osobnu. i oke, ja to napravim, i sad kak na tom papiriću ima za zaokružiti pod 1. ako nije imao voznu kartu i pod 2. ako je imao neispravnu voznu kartu, ona meni zaokružila 1. što nije točno jer sam ja kartu imala, a pošto je nisam poništila, trebala je zaokružit broj 2. sad bi ja to trebala platit jer je ona glupa ili šta?

i da, ona je meni napisala ime,prezime i datum na taj listić,ali nije napisala vrijeme. i ja sam onda poništila kartu u sljedećem tramvaju u koji sam ušla.

e sad,mogu se ja braniti time da je ona umjesto 2. zaokružila 1. pa ne moram platiti ili šta da radim?

i još jedna stvar: 200 kn je kazna, a 10 kn dodatna karta. e sad, ona je meni naplatila tu dodatnu kartu (napisala je kaznu na 210 kn) ali mi ju nije dala! i kad bi išla plaćati ja bi platila samo 200 kn,jel? jer kartu njenu nisam dobila...
u svemu ovome ja se pitam zašto si kontrolorki išla dat osobnu
tom07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2011., 13:51   #124
izbjegavanje kazne?

ovako: ulovili su me dok sam se švercala u busu i teta kontrolor me natjerala da joj pokažem osobnu (iako sam izlazila na sljedećoj stanici). zapisla mi je sve podatke i dala kaznu za 210 kn.
sad mene zanima jel mogu ja izbjeć tu kaznu(učenica sam nemam tolko love).čula sam da se može napisati molba za poništavanje kazne i uz to predočit pokaz. e sad je meni problem jer ja imam pokaz al nisam ga platila za ovu godinu(imam od prijašnjih godina). oće molba proć ak ja napravim pokaz poslije kazne?

i zanima me jel ima veze to što je ona sebi u blokić zapisala da sam bila bezobrazna??ja sam ju pitala da mi pokaže svoju zetovsku iskaznicu jer nije bila obučena ko zetovac. i ona je bila bezobrazna prema meni jer me nije htjela pustit van iz busa na stanici
forumasica007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2011., 14:09   #125
Quote:
Neuson kaže: Pogledaj post
a uvođenje sustava je opravdavano da će se vožnja naplaćivati 1,3kn po stanici, a ne 8kn/karta vozio se ti 1 ili 15 stanica.
Quote:
Adama kaže: Pogledaj post
U zet-u su u startu odustali od toga, bilo je nekog govora da bi se naplaćivalo po stanici, ali ništa od toga, i dalje je uvijek ista cijena
Steta zbog ovoga, meni osobno bi to puno više odgovaralo s obzirom da se vozim 3 ili 4 stanice. Znači trenutna kazna za vožnju bez karte je 200 kn?
evilly is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2011., 09:11   #126
Quote:
forumasica007 kaže: Pogledaj post
ovako: ulovili su me dok sam se švercala u busu i teta kontrolor me natjerala da joj pokažem osobnu (iako sam izlazila na sljedećoj stanici). zapisla mi je sve podatke i dala kaznu za 210 kn.
sad mene zanima jel mogu ja izbjeć tu kaznu(učenica sam nemam tolko love).čula sam da se može napisati molba za poništavanje kazne i uz to predočit pokaz. e sad je meni problem jer ja imam pokaz al nisam ga platila za ovu godinu(imam od prijašnjih godina). oće molba proć ak ja napravim pokaz poslije kazne?

i zanima me jel ima veze to što je ona sebi u blokić zapisala da sam bila bezobrazna??ja sam ju pitala da mi pokaže svoju zetovsku iskaznicu jer nije bila obučena ko zetovac. i ona je bila bezobrazna prema meni jer me nije htjela pustit van iz busa na stanici
omg.... neznam zašto se ljudi boje tih kontrolora. Natjerala te da joj pokažeš?!!?? užas. Pa tako sam te i ja mogao natjerati da meni pokažeš osobnu? Mislim koja razlika. Ok, kužim ljudi se prestraše,ali moraš naučiti da ne pokazuješ osobnu nikome osim policiji.

I uz sve to ona tebi ide uskračivat slobodu ne puštajući te van. Joj, šteta šta nije na mene naletila

Probaj se žalit, iskreno meni nikad nisu napisali kaznu jer ih steram odma znaš kam. Šepure se ko purani po tramvajima i busevima,dok svi znamo zašto po vlakovima postoji vlakopratnja.

Sretno!
tom07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2011., 14:10   #127
Kako svi lijepo znaju svoja prava, ali ne i obveze.
drot13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2011., 12:09   #128
Quote:
tom07 kaže: Pogledaj post
omg.... neznam zašto se ljudi boje tih kontrolora. Natjerala te da joj pokažeš?!!?? užas. Pa tako sam te i ja mogao natjerati da meni pokažeš osobnu? Mislim koja razlika. Ok, kužim ljudi se prestraše,ali moraš naučiti da ne pokazuješ osobnu nikome osim policiji.

I uz sve to ona tebi ide uskračivat slobodu ne puštajući te van. Joj, šteta šta nije na mene naletila

Probaj se žalit, iskreno meni nikad nisu napisali kaznu jer ih steram odma znaš kam. Šepure se ko purani po tramvajima i busevima,dok svi znamo zašto po vlakovima postoji vlakopratnja.

Sretno!
Ti moraš naučiti da, koliko god se ne slagao s tim, postoje propisi. Dužna je pokazati osobnu, mislim da negdje ima i članak, drot će ti najbolje to naći.

I meni idu na onu stvar kontrolori i to sve, ali i oni rade svoj posao, isto kao ja i ti. I sad da meni netko tako na poslu se postavi kao što si ti u svom postu zaželio da na tebe naleti, strgo bi ga u sto komada.

hebiga, svjesno se cura švercala, znala je da postoji rizik... a što je bilo kad je uhvaćena? Cmolji da nema para, bla, bla... E ako već svjesno kreneš u nešto, onda budi dovoljno odrastao da primiš kaznu kao čovjek.
iniesta1986 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2011., 19:12   #129
Osobnu nisi duzan pokazati kontorloru, kako onom HRT kontroloru, tako ni ZETovom niti bilo kojem drugom, samo policajac od tebe moze zatraziti osobnu i njemu si duzan/na pokazati.
Vare is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2011., 23:46   #130
Quote:
iniesta1986 kaže: Pogledaj post
Ti moraš naučiti da, koliko god se ne slagao s tim, postoje propisi. Dužna je pokazati osobnu, mislim da negdje ima i članak, drot će ti najbolje to naći.

I meni idu na onu stvar kontrolori i to sve, ali i oni rade svoj posao, isto kao ja i ti. I sad da meni netko tako na poslu se postavi kao što si ti u svom postu zaželio da na tebe naleti, strgo bi ga u sto komada.

hebiga, svjesno se cura švercala, znala je da postoji rizik... a što je bilo kad je uhvaćena? Cmolji da nema para, bla, bla... E ako već svjesno kreneš u nešto, onda budi dovoljno odrastao da primiš kaznu kao čovjek.
Prvo,ako radiš svoj posao onda jako dobro znaš šta smiješ/možeš

Drugo, ja nisam poticao nasilje,koje ti potičeš, a to nije dobro. Verbalno svaki put objasnim kontrolorima ( iako to oni jako dobro znaju,ali se prave mutavi ) da ulaze u područje u kojem mi nemogu ništa, tj. ako ja ne želim dat osobnu on mi nemože nikako pisat kaznu.

Treće, drot je dobro napisao da puno nas zna svoja prava,ali ne i obaveze. Istina, po zetovim pravilima dužni smo ulaskom u bus/tramvaj imat kartu i poništit je. Kaj ti to vrijedi kad nisam dužan dat osobnu kontroloru? Rekao sam jednom,al ajmo još jednom pa nek me drot ispravlja. U vlakovima je vlakopratnja upravo zbog tog razloga.

Ustvari na temi smo od prava, nači će se neki pravnika da kaže kome se pokazuje osobna iskaznica.
tom07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2011., 22:03   #131
Quote:
drot13 kaže: Pogledaj post
Kako svi lijepo znaju svoja prava, ali ne i obveze.
Malo ti je kriva logika...

Kao drot dobro znaš da ne mora pokazati osobnu kondukteru...

Quote:
iniesta1986 kaže: Pogledaj post
Ti moraš naučiti da, koliko god se ne slagao s tim, postoje propisi. Dužna je pokazati osobnu, mislim da negdje ima i članak, drot će ti najbolje to naći.

I meni idu na onu stvar kontrolori i to sve, ali i oni rade svoj posao, isto kao ja i ti. I sad da meni netko tako na poslu se postavi kao što si ti u svom postu zaželio da na tebe naleti, strgo bi ga u sto komada.

hebiga, svjesno se cura švercala, znala je da postoji rizik... a što je bilo kad je uhvaćena? Cmolji da nema para, bla, bla... E ako već svjesno kreneš u nešto, onda budi dovoljno odrastao da primiš kaznu kao čovjek.
Nemoj misliti...samo policija može provjeravati identitet osobe (ima nekih iznimaka, ali za ovu temu nisu bitne)...iako ne znam koliko ti ima smisla nešto objašnjavati kad imaš ove infantilne fore sa trganjem ljudi u sto komada...
sasa80 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2011., 22:30   #132
Iako se u praski ne događa baš često nego samo prijete da će zvat policiju, mene zanima šta i da policija dođe, otkud policiji pravo da moje podatke proslijeđuju zet-u (pazi, jedno od komunalnih poduzeća, nešto ko da policajac osobnu pokaže smetlaru...
jedino što zet može je kad je se jednom dočepaju tvrditi da si im je ti ustvari dao.

al kontrolora u zadnje vrime ima skoro svugdi...
qwer is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2011., 14:33   #133
Quote:
tom07 kaže: Pogledaj post
… Prvo,ako radiš svoj posao onda jako dobro znaš šta smiješ/možeš...
Oni uglavnom dobro rade svoj posao, ali imaju objektivnih ograničenja. Tijekom obavljanja posla, smiju tražiti osobnu iskaznicu (kao i npr. trgovci u trgovinama ili na kioscima), ali im ju nisi dužan dati.


Quote:
tom07 kaže: Pogledaj post
… U vlakovima je vlakopratnja upravo zbog tog razloga...
Nije. Ustrojena je radi održavanja reda u vlakovima, a ovo je samo bonus.


Quote:
tom07 kaže: Pogledaj post
… Ustvari na temi smo od prava, nači će se neki pravnika da kaže kome se pokazuje osobna iskaznica.
Rečeno je već preko nekoliko puta.


Quote:
sasa80 kaže: Pogledaj post
Malo ti je kriva logika...
Ponekad da, ali ovdje ne. Svi su svjesni da moraju imati kartu (svoje obveze), ali to namjerno izbjegavaju jer su svjesni da ne moraju dati osobnu iskaznicu kontroloru (svog prava) pa ne mogu biti kažnjeni. Znači, svjesno ignoriraju svoje obveze, ali pritom dobro paze na svoja prava. Tako ljudski.


Quote:
sasa80 kaže: Pogledaj post
… Kao drot dobro znaš da ne mora pokazati osobnu kondukteru...
Naravno. To sam više puta i napisao.


Quote:
qwer kaže: Pogledaj post
… mene zanima šta i da policija dođe, otkud policiji pravo da moje podatke proslijeđuju zet-u...
Pazi na Zakon o policijskim poslovima i ovlastima (čl. 30.) i Pravilnik o načinu policijskog postupanja (čl. 50.).

Čl. 30.
Policijski službenik provjerava identitet osobe:…
11. na zahtjev službenih osoba tijela državne uprave te pravne ili fizičke osobe u slučajevima postojanja okolnosti iz točke 1. - 10. ovog stavka, ili ako je vjerojatno da je ta osoba povrijedila njihovo pravo.


Čl. 50.
Policijski službenik će provjeriti identitet osobe na zahtjev službenih tijela državne uprave,
pravnih ili fizičkih osoba ukoliko je povrijeđeno neko njihovo pravo.
drot13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2011., 14:46   #134
Što netko misli da su kazne za neposjedovanje vozne karte propisane, ovako iz fore, jer će njihova naplata ovisiti o dobroj volji prekršitelja, tj. hoće li on dati kontroloru osobnu kartu, te da Policija, u slučaju ako bude pozvana, neće proslijediti podatke ZET-u?!
__________________
MIŠO - Legenda za sva vremena
Torcida Vž is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2011., 14:52   #135
Quote:
Torcida Vž kaže: Pogledaj post
Što netko misli da su kazne za neposjedovanje vozne karte propisane, ovako iz fore, jer će njihova naplata ovisiti o dobroj volji prekršitelja, tj. hoće li on dati kontroloru osobnu kartu, te da Policija, u slučaju ako bude pozvana, neće proslijediti podatke ZET-u?!
Pa ovisi o dobroj volji kad je u pitanju samo kontrolor.
Ako je policija tu, ispada da stvarno imaju pravo proslijediti podatke.
qwer is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2011., 23:37   #136
Quote:
Torcida Vž kaže: Pogledaj post
Što netko misli da su kazne za neposjedovanje vozne karte propisane, ovako iz fore, jer će njihova naplata ovisiti o dobroj volji prekršitelja, tj. hoće li on dati kontroloru osobnu kartu, te da Policija, u slučaju ako bude pozvana, neće proslijediti podatke ZET-u?!
Ne znam koliko ljudima treba napisati da napokon shvate.

Nemaš kartu. Došao je kontrolor do tebe. "Prijeti" ti da će zvati policiju.
Izađeš iz tramvaja/busa. Hodaš ili pričekaš sljedeći tramvaj/bus. The end.
__________________
"Jesam li veći kockar ja koji sam izgubio novac ili neki koji su prokockali svetinju i navijače" Josip Kuže, Uno di noi!
Uvijek spreman is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2011., 00:34   #137
treba jednostavno ukinit zet pa ce svima u zivotu bit lakse...
Rebbit is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2011., 13:49   #138
Zanima me dali se može žaliti na zetovu kaznu jer nisam imao kartu, student sam, imam prava, ali sam glupan i nisam jos odnio raditi pokaz... kaznu sam dobio danas, 210 kn, pa eto, ako moze tko pomoc dali mi je pametnije platiti tu kaznu, da se ne natezem vise sa njima, ili da se pokusam nekako izvuci ako ima nacina (da npr. sutra otiđem predat papire za pokaz)...
Animamundi is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2011., 13:55   #139
Quote:
Animamundi kaže: Pogledaj post
Zanima me dali se može žaliti na zetovu kaznu jer nisam imao kartu, student sam, imam prava, ali sam glupan i nisam jos odnio raditi pokaz... kaznu sam dobio danas, 210 kn, pa eto, ako moze tko pomoc dali mi je pametnije platiti tu kaznu, da se ne natezem vise sa njima, ili da se pokusam nekako izvuci ako ima nacina (da npr. sutra otiđem predat papire za pokaz)...
misli da ćeš je morati platiti.. probala je frnedica jedna neš slično.. opraštaju ti kaznu samo ako si zaboravio pokaz a imaš ga, pa onda sa kaznom odeš na remizu da je ponište...

al ljudi, dajte nučite.. da zetovom kontroloru niste dužni dati nikakve podatke o sebi...ja ih ni ne doživljavam više...sam u mahnem rukom da prođe...
magjar07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2011., 14:55   #140
Ali voziti se znaš?
drot13 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:40.