Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.11.2014., 20:38   #1
Kalcifikati

Pozdrav ljudi!

Moja mama ima 50 godina, a prije 5 godina je imala operaciju histerektomiju.
U svibnju ove godine obavila je CT mozga, nalaz je uredu osim što je utvrđena prisutnost kalcifikata te taj dio nalaza citiram: "Desno okcipitalno u donjem lateralnom dijelu kalcifikat promjera IV. mm bez reperkusije na okolne strukture. Sitni kalcifikati stijenki ACI u području sifona." Prije nekoliko dana obavila je mamografski pregled gdje su na lijevoj strani utvrđeni, kako se navodi, vjerojatno benigni kalcifikati. Valja naglasiti da ima bolove u zglobovima (oba koljena, lijevo rame i zglobovi lijeve ruke) za koje nije utvrđen uzrok (što se toga tiče nije upućivana na nikakve preglede).

Zanima me što predstavljaju ti kalcifikati, može li se nekako utjecati na njihovo smanjivanje (prehranom ili nekako)? Na puno mjesta je pročitala da se ženama u njenoj situaciji (povezano sa menopauzom) preporuča suplementacija kalcijem zbog zdravlja kostiju, pa me zanima dali bi to bilo preporučljivo započeti ako se uzmu u obzir ovi kalcifikati? Dali eventualan početak suplementacije kalcijem može utjecati na još veći razvoj tih kalcifikata?

Unaprijed se zahvaljujem na odgovoru.
box123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.01.2015., 21:44   #2
Quote:
box123 kaže: Pogledaj post
Pozdrav ljudi!

Moja mama ima 50 godina, a prije 5 godina je imala operaciju histerektomiju.
U svibnju ove godine obavila je CT mozga, nalaz je uredu osim što je utvrđena prisutnost kalcifikata te taj dio nalaza citiram: "Desno okcipitalno u donjem lateralnom dijelu kalcifikat promjera IV. mm bez reperkusije na okolne strukture. Sitni kalcifikati stijenki ACI u području sifona." Prije nekoliko dana obavila je mamografski pregled gdje su na lijevoj strani utvrđeni, kako se navodi, vjerojatno benigni kalcifikati. Valja naglasiti da ima bolove u zglobovima (oba koljena, lijevo rame i zglobovi lijeve ruke) za koje nije utvrđen uzrok (što se toga tiče nije upućivana na nikakve preglede).

Zanima me što predstavljaju ti kalcifikati, može li se nekako utjecati na njihovo smanjivanje (prehranom ili nekako)? Na puno mjesta je pročitala da se ženama u njenoj situaciji (povezano sa menopauzom) preporuča suplementacija kalcijem zbog zdravlja kostiju, pa me zanima dali bi to bilo preporučljivo započeti ako se uzmu u obzir ovi kalcifikati? Dali eventualan početak suplementacije kalcijem može utjecati na još veći razvoj tih kalcifikata?

Unaprijed se zahvaljujem na odgovoru.

Kalcifikat imam u koljenu,a mislim da pomalo prelazi i u drugo,jer počinje boljeti. Zanimljivo je to da me u početku zaboljelo samo na prvu stepenicu a sad me bol drži čak i kada hodam. Doktor mi je preporučio što više kretanja jar se tako troši a uz to će se malo i kile smanjiti pa bi bol trebala prestati.
Koliko sam pročitao kalcij bi trebalo uzimati sa magnezijem iz razloga što sam kalcij pridonosi razvijanju kalcifikata,a uz magnezij se to poništava,tako barem piše na netu.
lastchance381 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:09.