Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dojenčad i predškolci

Dojenčad i predškolci Roditeljstvo korak po korak

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 31.01.2010., 15:37   #1
Proslava rođendana u vrtiću/jaslicama

Ne vidim postoji li slična tema,ako postoji,moje isprike moderatorima

Imam mali problem oko rođendana i vrtića. Naime, teta mi je rekla da torta ne dolazi u obzir. Znala sam da se ne smiju donositi domaće torte,ali da ne smiješ ni kupiti tortu,stvarno mi nije palo na pamet.
Dakle nikakvi kolači i torte,kupljeni u slastičarni ni napravljeni doma, a ipak mi je naglasila da djeca najviše vole gasiti svjećicu.

Mislim,pa znam to i ja,ali na čemu će gasiti??

Dajte molim vas neki konstruktivan prijedlog,kako ste vi riješili taj problem?

Upomoć!
__________________
A life-sentence sweeping confetti from the floor of a concrete hole..
Absolutely* is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2010., 15:56   #2
Moj nećak i još 3 dječice od 4.g. su se na jednom rođendanu zarazili salmonelom jedući tortu iz renomirane Zg slastičarne.
Za vrtić napraviš "tortu" od kartonskih kutija, a u njih staviš slatkiše i voće. Oslikaš, ukrasiš i ...to ti je to!
__________________
Rađam utorkom i četvrtkom...i to samo prekrasnu dječicu.
ixi is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2010., 16:13   #3
Kod nas su rekli da se u jaslice ne smije donositi nikakva torta, ni kolači al u vrtićke grupe može.

Možeš napraviti neku lažnu tortu od kartona i sl, napuniti je nečim što smiješ donjeti (grickalice, lizalice, čokoladice) i staviti svjećice gore

PS. sad vidim ixi napisala isto
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2010., 16:14   #4
Mi uglavnom svi donosimo razne sladoledne torte, klinci ih vole, torte imaju deklaraciju, a tetama je srce na mjestu.

Nemam pojma, meni je to gašenje svjećica na kartonskoj kutiji, kako god da je ukrašena, nekako tužno i fake.

A što kažu tete, kad već znaju braniti torte i ipak sugerirati puhanje svjećica, onda neka i predlože nešto pametno. Nekako mi se čini da je u moje vrijeme bilo puno veselije biti djete. Ako ništa drugo, bar je bilo manje opterećeno koječim...
__________________
Hazen: "Kad vola stavis u palacu, ne postane on kralj nego palaca postane stala".
shtefy is online now  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2010., 16:16   #5
moj sin ima rođendan u ljeto pa samo kupili lubenicu ili dinju i na nju stavljali svječicu ... malena ima u prvom ... to ćemo vidjeti kako ćemo
__________________
neno1966 kaže: Stvari treba naučiti upotrebljavati i ne zloupotrebljavati. ♥
Lavica02 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2010., 16:52   #6
evo jedne tete iz vrtića!

kod nas obično roditelji donesu onaj kupovni rolat, izgleda efektno jer se mogu staviti svjećice,a ima i deklaraciju te se smije donositi u vrtić...
odlični su mi i oni super dickmans( ne znam kako se piše), efektni su kao mali kolačić i staviš svijećicu.
nadam se da sam pomogla!!!
__________________
De, dobro je!
kjava is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2010., 17:24   #7
smiju se kupovne sladoled-torte..
ili staviti svijećice na kupovni kuglof..
ili one male pojedinačno pakirane tortice-roladice

ja maloj radila od kartona i super je izgledala.. unutra napunila suhim voćem, čokoladicama i štapićima, stavila još onih rolica za puhanje što trube (nemam pojma kako se to zove, ono što se odrola kad puhneš - uglavnom, ludovali su s tim) i mrak!
foresst is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2010., 18:01   #8
joj joj joj...
super su vam savjeti,hvala

Jedino me zdere sto nemam nikakvu ideju o tome kako složiti tortu od kartona ni kako bi to trebalo izgledati. Ima tko sliku?

Znam,trazim puno.
Ali nekako si to ne mogu predociti.

I ovo za kupovni kuglof: a sta nema u tome isto jaja? Koja je onda razlika kupim to ili kuglof iz Ivice i Marice?

Ma ne znam, kuzim ja goruce probleme salmonele i to,ali ovo mi je malo pretjerano. Mozda sam ja cudna , ali da ne smijes kupiti kolac... Pa postoje slasticarnice bas za djecu,tipa Ivica i Marica, ne vjerujem da bi trebalo biti problema s njihovim kolacima.
__________________
A life-sentence sweeping confetti from the floor of a concrete hole..
Absolutely* is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2010., 18:18   #9
Kod nas su isto zabranjeni bilokakvi kolaci, ali su dozvoljene sladoledne torte ( npr. Ledo) i te se uglavnom nose. Prosle godine nisu se smjeli donositi slatkisi, smoki, cips i sl. vec suho i svijeze voce i voce, te prirodni sokovi. Mada to klinci nisu ni htjeli ni pogledati...
__________________
mama po zanimanju
Ani4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2010., 19:22   #10
radi novih standarda prehrane, a i zaraza koje su se znale događati, mnogi vrtići su zabranili kolače i torte upoće, a neki dozvoljavaju sladoledne torte kao što je Ledo (samo nitko ne gleda da u Ledovoj torti od čokolade ima i malo ruma), no danas je moderno da se djeci ne daje nikakve grickalice i to mnogi roditelji inzistiraju - pa su vrtići uveli da se djeci daje samo voće (svježe i suho)

Tortu možete napraviti od kartona, tako da napravite kolut,obložite ga sa integralnim keksima(to moraju dozvolit) i na vrh tavite keksiće pa svijećice.

Ali ako u vrtiću dozvoljavaju grickalice, onda moraju dozvoliti i neki kupovni kuglof a on može super poslužiti kao torta.
Ponesite balone, frulice i kapice jer je to klincima zanimljivo. A zgodno je i napraviti album koji će djeca ispuniti crtežima - ako tete nisu tako maštovite da naprave same.
M*T*L* is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2010., 20:10   #11
Kod nas se kupe gotove kore za tortu, razno suho voće i dvije pikse šlaga (ono na špricu). Klinci samo onda sami ukrašavaju tortu. Ja još kupim i sokiće, svakom njegov na slamčicu.
stihaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2010., 21:03   #12
meni uopće nije palo na pamet da bih trebala nosit tortu i u jaslice
mislila sam donijet štapiće, kekse, voće, sok i balone.
a torta, svjećice i to da je za proslavu doma
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2010., 22:19   #13
Evo par torti od kartona pa možda inspiracija proradi...







Čokolada07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2010., 23:11   #14
M će uskoro imati rođendan i malo smo u nedoumici što s vrtićem, prvo: u ponedjeljak prelazi u drugu grupu, s njim ide još 4 djece iz stare grupe, znači nije stara grupa niti su stare tete, rođendan mu je u subotu pa sam i tu zbunjena jel se ono podrazumijeva da doneseš nešto u vrtić iako rođendan nije radnim danom. Nemojte sad pomisliti da sam škrta, nisam...samo me zanima kako druge mame razmišljaju.
Teta je rekla da možemo donijeti tortu kupovnu Ledovu ili iz Ivice i Marice...gledala sam na netu torte iz Ivice i Marice i super mi izgledaju ali ne mogu sebi predočiti te cijene, nekako nisam baš sad u stanju tortu plaćati 300+kn samo za vrtić a već me očekuju dva cijela dana slavlja, subota za obitelj, dolaze i svekiji iz Dalmacije i moji iz Slavonije...nedjelja za prijatelje...još plus neki ne mogu tu nedjelju doći pa su se već sad najavili za preko tjedna. Ne znam ni sama više šta da odnesem.
mali_cox is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2010., 23:19   #15
ja bih na tvom mjestu počastila klince u vrtiću nečim tipa keksi, štapići i sok + baloni il natpis happy birthday, iako mu nije točno taj dan rođendan. za tortu mislim da nije nužna, ipak to em nije skroz njegova ekipa em nije baš rođendan taj dan em će dobit proslavu s tortom, nije da će bit uskraćen.

al, opet, ne znam kako je to u vrtićkoj dobi i koliko je njemu to bitno. moja je jasličanka, sad će drugi rođendan i mislim da joj je stvarno najmanje bitno da ima tortu i doma i u vrtiću. zapravo, mislim da će bit tek napol svjesna toga da joj je taj dan neki rođendan
(danas je spomenula rođendan pa sam ju pitala šta će dora imati za rođendan - jer smo joj već par puta rekli kad bi u slikovnici vidjela tortu is vjećice da će to dora imat za rođendan. i pitam ja nju, a ona me gleda zbunjena, s pogledom 'znam da nešto posebno je, al ne znam točno što' i onak upitnim tonom mi odgovori - bor? )
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2010., 23:38   #16
I mi ćemo tek dvije godine napuniti. Zato i jesam zbunjena jer će doma za vikend imati proslavu i torte. Još ću mu čak morati dvije napraviti jer nema šanse da jedna bude dovoljna za cijeli vikend. I to što kažeš, nije njemu ništa to posebno napeto. Mi mu već neko vrijeme najavljujemo rođendan i da će doći bake i djedovi i tako da će dobiti od nas autić itd. Kad ga pitamo ko će uskoro imati rođendan on govori Ja ja ja, koliko ćeš imati godina? pokaže dva prsta
Mislila sam prije, dok tete nisu spomenule kupovne torte, odnijeti možda ono nekih 20kom nekih kinder čokoladica, pingui, klasične one možda kutijicu ili dvije, milk schnitte i sl. Oni dosta jesu kekse u vrtiću, one Sport, obične sitne pa sam možda mislila i neke integralne kekse odnijeti. Sok i tako. Samo ne znam za sok, grickalice..u kojim to količinama za jasličku grupu od 20 djece, neće svi biti taj petak u vrtiću ali svejedno.
mali_cox is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2010., 07:00   #17
Evo sad čitami nemogu virovati da se nesmi torta u vrtić. Stvarno je puno lipše bilo nama dok smo bili dica nego sada, sićan se da je moja mama radila dvi torte jednu za doma drugu za vrtić + grickalice, sokići i slično.

A sad moraš debelo upregniti moždane vijuge oko rođendana, torte i vrtića. Još ovu godinu ću proći bez toga ali dogodine me to čeka a koje san sriće neće se ni ledove smiti nositi.
__________________
Sara 14.10.2007,Petra 4.7.2011.
sara_st is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2010., 07:57   #18
mojoj maloj je 2.rođendan pao u nedjelju i tad smo ga slavili, a u vrtiću ga nije uopće obilježavala ove godine.
pa čemu?
što vi kažete, još njima to ništa ne znači,a k tome niti joj nije taj dan kad dolazi u vrtić , a ja nisam ljubitelj pravljenja ceremonija i kerefeka puno prije ili kasnije nekog događaja tako da....
na godinu će to već vjerojatno biti druga priča.

a da mogu i smijem , tortu ionak ne bi nosila u vrtić
pa čak ni hrpu grickalica i sokova, ne znam......
__________________
neću potpis
m@m@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2010., 08:24   #19
Quote:
mali_cox kaže: Pogledaj post
M će uskoro imati rođendan i malo smo u nedoumici što s vrtićem, prvo: u ponedjeljak prelazi u drugu grupu, s njim ide još 4 djece iz stare grupe, znači nije stara grupa niti su stare tete, rođendan mu je u subotu pa sam i tu zbunjena jel se ono podrazumijeva da doneseš nešto u vrtić iako rođendan nije radnim danom. Nemojte sad pomisliti da sam škrta, nisam...samo me zanima kako druge mame razmišljaju.
evo ti moj primjer.
moja imala rođ u nedjelju i nismo ga u vrtiću obilježavali.
tko to shvaća kao škrtost samo neka
nama je to bilo bezveze,njoj to ionak ništ ne znači, a ni drugoj djeci a ni tetama bome, natrpat vrećice slatkišima i sokovima samo zato da bi se "obilježilo " nešto što je već ionako prošlo bzvz.
nemoj se uopće opterećivat.
meni dite nije zamjerilo što ga nije u vrtiću slavilo, niti smo mi požalili što nismo počastili, a sve drugo mi nije ni najmanje važno
__________________
neću potpis
m@m@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2010., 08:50   #20
mi za tjedan dana slavimo 2. rođendan i ista priča..u vrtić ne smijemo nositi tortu..moram pitati za kuglof i te kupovne rolade-nije mi palo na pamet..dozvoljeno je suho voće-koje baš klinci i ne vole(kaže mi teta u vrtiću), svježe voće, sokovi, grickalice i čokolade....ja ću im kupiti štapiće, đuseve, svježe voće, keksiće, balone, šeširiće i one puhalice i mislim da je to to..ako daju kuglof-mrak..za vikend će imati 2 torte-jedna za subotu za kline,a drugu u nedjelju za dede i bake..ma joj, evo već pišem popis za shopping....
any5 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:18.