Natrag   Forum.hr > Društvo > Ženski kutak

Ženski kutak Mi smo babe. Otpor je đžabe.
Podforumi: Kokošinjac, Slikovnica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.11.2010., 12:28   #1
S, XS, XXS

Zašto svaki put kad uđem u trgovinu na vješalicama i policama nađem uglavnom X, XS, XXS tj.brojeve namijenjene sićušnijoj populaciji?

Zar sam stvarno takav baksuz pa naletim zadnja ili oni koji nabavljaju robu za naše tržište misle da u Hrvatskoj žive Kineskinje, one male, sitne bez sisa?
__________________
Nekim jajima prosto nije suđeno da ikada postanu kajgana. T.Pančić
njetočkanezvanova is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2010., 12:38   #2
meni se zna desit bas suprotno, da nadjem sve preveliko L i XL
ovisi kako gdje naletis, ovisi jako koji je ducan, terranova primjerice nema nista iznad L, a najcesce imaju S i XS...cuj meni tam pase, ali ima i ducana di mi je sve preveliko kao npr X nation
__________________
..generally an egocentric introvert with masses of self love and self loathing in equal measure..trying to stay sane is like a full time hobby.
electric_barbarella is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2010., 12:43   #3
A i taj L je za malo širu manekenku...Probajem majicu L i steže me preko prsiju, a nije da imam balone...
__________________
Nekim jajima prosto nije suđeno da ikada postanu kajgana. T.Pančić
njetočkanezvanova is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2010., 12:43   #4
Dugo sam razmišljala o ovom 'fenomenu' , velikim curkama se čini da je u dućanima sve u malim velićinama, a onim sitnijim upravo obratno. I onda sam došla do genijalnog zaključka da postoje modeli odjeće koji su 'baš za mršavice' i oni 'za velike' i sukladno tome brže nestane baš one veličina koje tražimo....
Ah, baš sam pametna!
__________________
"Being well adjusted to a sick society is not an indication of health." (Jiddu Krishnamurti)
NekaNovaJa is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2010., 12:50   #5
meni uvijek fali koji centimetar na rukavima, nisam previsoka, ali imam duge ruke i noge pa izludim dok nađem što mi paše
Cvrcak i Mrav is online now  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2010., 12:55   #6
A ja bi pak povrat love za sve ono kaj moram odrezat u nogavicama
Zato obožavam Marks&Spencer jer imaju modele po dužinama. Samo kaj rijetko naletim na nekaj kaj mi se sviđa (malo su bapski, nije da sam tinejđerka al ipak)
Gilda. is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2010., 12:56   #7
a da, svakome je tesko naci nesto bas idealno da pase
da ne pricam o idealnim trapericama
takve mislim da za mene niti ne postoje
al znam recimo u koje ducane mi se isplati otici pogledati, u koje ne
meni je veca misterija zasto mi je uvijek tolko tesko u ducanima naci broj cipela 37 ???!!!!! brzo se proda ili sta?? ima i 36 i 38 i 39 ali moj broj je nestao s polica
__________________
..generally an egocentric introvert with masses of self love and self loathing in equal measure..trying to stay sane is like a full time hobby.
electric_barbarella is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2010., 13:03   #8
Quote:
njetočkanezvanova kaže: Pogledaj post
Zašto svaki put kad uđem u trgovinu na vješalicama i policama nađem uglavnom X, XS, XXS tj.brojeve namijenjene sićušnijoj populaciji?

Zar sam stvarno takav baksuz pa naletim zadnja ili oni koji nabavljaju robu za naše tržište misle da u Hrvatskoj žive Kineskinje, one male, sitne bez sisa?
Možda zalutaš na dječji odjel
__________________
Agni Parthene Despina I believe. Heroji žive vječno. .
Uranija is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2010., 13:10   #9
Quote:
Uranija kaže: Pogledaj post
Možda zalutaš na dječji odjel
tamo su drugačije veličine
Quote:
njetočkanezvanova kaže:
..ili oni koji nabavljaju robu za naše tržište misle da u Hrvatskoj žive Kineskinje, one male, sitne bez sisa?
ne, kineskinje to šivaju
baja is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2010., 13:11   #10
Quote:
njetočkanezvanova kaže: Pogledaj post
Zašto svaki put kad uđem u trgovinu na vješalicama i policama nađem uglavnom X, XS, XXS tj.brojeve namijenjene sićušnijoj populaciji?
ja sam nedavno kupila haljinu veličine 42-44 , najveći broj koji imaju. i sapinje mi sise. a zaista ne nosim 44 inače.

i meni najdraža izjava je, kad mi prodavačica kaže: ma to vam je univerzalna veličina
__________________
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
Pješčani sat is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2010., 13:14   #11
Quote:
njetočkanezvanova kaže: Pogledaj post
...X, XS, XXS tj.brojeve namijenjene sićušnijoj populaciji?

...one male, sitne bez sisa?
Predivan opis
Spadam u S i XS po širini tijela, po visini ne i onda su mi sve majice prekratke, s trapericama se snađem jer imaju brojeve po dužini.
I imam sise, struk i bokove na svoju ukupnu mršavost, tako da kupujem rastezljivo ili široko. Nikada mi majica uska u sisama nije uska i u struku.
Hlače šiju za bezstruke cure, ali sam našla jedan Levisov model koji mi je super, čak su ga reklamirali kao: ako ste građeni kao žena bla bla.
Imaju čitavu kampanju oko "ženstvenih" traperica.
U dućanima uvijek naletim na sve brojeve, nemam nikada problema
Ali cipele...ko da je 37-8 nemoguć pojam

Edit: univerzalne veličine mrzim. Iz dna duše.
Megalodona is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2010., 13:15   #12
Meni je već u par dućana prodavačica na pitanje"zakaj imate samo male brojeve" rekla "zato kaj se veliki odmah prodaju"
Pri tom ne mislim na 3xl i slično nego na normalne veličine za ženu 168-170 cm visoku s normalnom kilažom. Kak ta može nosit XS?
Gilda. is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2010., 13:19   #13
Quote:
Gilda. kaže: Pogledaj post
Meni je već u par dućana prodavačica na pitanje"zakaj imate samo male brojeve" rekla "zato kaj se veliki odmah prodaju"
Pri tom ne mislim na 3xl i slično nego na normalne veličine za ženu 168-170 cm visoku s normalnom kilažom. Kak ta može nosit XS?
Imam 173 cm i često mi zna pristajat XS. Građena sam usko, ko glista

Ali, da, kad pričamo o ozbiljnim buticima, ne h&m i slično, onda sam 36, mislim da to nije XS.
Megalodona is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2010., 13:28   #14
Ma da, to bi bio S mislim.
No nisam mislila da nema viših žena kojoj pristaje XS, nego da su ipak u manjini i da se veći brojevi prije prodaju.
Evo recimo muškarci. Moj sinko skoro 190 nemre nikak nosit ispod 2XL radi dužine. Kad se zdeblja malo 3XL mu ne gine. U talijanskim dućanima može jedino čarape kupovat
Pa tak onda i više žene valjda. Osim u benettonu. Imaju tak dugačke rukave da to nije normalno
Gilda. is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2010., 13:31   #15
Quote:
Gilda. kaže: Pogledaj post
A ja bi pak povrat love za sve ono kaj moram odrezat u nogavicama
Raspitaj se u dućanima u kojima kupuješ, znaju imati ugovore s krojačkim radnjama pa s računom iz trgovine možeš besplatno kratiti traperice.

Quote:
electric_barbarella kaže: Pogledaj post
meni je veca misterija zasto mi je uvijek tolko tesko u ducanima naci broj cipela 37 ???!!!!! brzo se proda ili sta?? ima i 36 i 38 i 39 ali moj broj je nestao s polica
To je nekadašnji 38, normalno da se najbrže proda. Nekadašnji 36, odnosno današnji 35 zato ni ne naručuju.

Quote:
Pješčani sat kaže: Pogledaj post
i meni najdraža izjava je, kad mi prodavačica kaže: ma to vam je univerzalna veličina
Takve ni ne pokušavam probati.
klonka is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2010., 13:35   #16
Quote:
Gilda. kaže: Pogledaj post
Evo recimo muškarci. Moj sinko skoro 190 nemre nikak nosit ispod 2XL radi dužine. Kad se zdeblja malo 3XL mu ne gine. U talijanskim dućanima može jedino čarape kupovat
Pa tak onda i više žene valjda. Osim u benettonu. Imaju tak dugačke rukave da to nije normalno
Meni dečko skoro ista stvar, 197 cm, ne ide ispod 2XL, a u talijanski butik nije nikad ni ušao. Zapravo, je, jednom po odjelo, to je bilo zabavno
Sad idem u benetton, možda mi budu dobri rukavi, bez da ih natežem svake 3 minute
Megalodona is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2010., 13:35   #17
Ma skratim si ja sama, nije problem. Ne da mi se još i okolo hodat zbog toga više. Nego mi je žao materijala. Nekom bi i pola minice od toga ispalo.
Najbolje je bilo kad se nosio trapez. Kad sam si ja skratila hlače više nisu bile trapez
Gilda. is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2010., 13:36   #18
@ klonka...nisam nikada prije imala problema s pronalazenjem broja cipela jer mi je taj standardni 38 uvijek bio prevelik i uvijek je bilo 37....sad nigdje
zena mi veli u Humanicu da kad dobivaju robu dobe JEDAN primjerak broja 37
__________________
..generally an egocentric introvert with masses of self love and self loathing in equal measure..trying to stay sane is like a full time hobby.
electric_barbarella is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2010., 13:44   #19
Ono što mene najviše fascinira je činjenica da obuće imam od broja 37 do 39. Mislim, jel je tako velika razlika u kalupima ili više uopće nema standarda?
Odjeću isto tako, svih brojeva, svih slova...
__________________
Nije bitna dužina štapića, nego magija u njemu...
Elöise is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2010., 13:49   #20
Quote:
Gilda. kaže: Pogledaj post
Ma skratim si ja sama, nije problem. Ne da mi se još i okolo hodat zbog toga više. Nego mi je žao materijala. Nekom bi i pola minice od toga ispalo.
Najbolje je bilo kad se nosio trapez. Kad sam si ja skratila hlače više nisu bile trapez
Znam. Uvijek sam tražila najšire trapezice kako bi mi nakon kraćenja ostalo barem t od trapeza. To što je počinjao kod polovice listova neću ni spominjati. A sjećaš li se onih hlača koje su imale tvornički isprana koljena? Meni je to uredno bilo ispod koljena.

Sad pak muku mučim sa skinicama, kad ih skratim, preširoke su mi oko gležnjeva, ali ajde, još uvijek su poprilično uske pa može proći.

Quote:
electric_barbarella kaže: Pogledaj post
@ klonka...nisam nikada prije imala problema s pronalazenjem broja cipela jer mi je taj standardni 38 uvijek bio prevelik i uvijek je bilo 37....sad nigdje
zena mi veli u Humanicu da kad dobivaju robu dobe JEDAN primjerak broja 37
O, da. Humanic i Je's posebno volim. O 35 tamo mogu samo sanjati.
klonka is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:43.