Natrag   Forum.hr > Društvo > Dijaspora

Dijaspora Za sve iseljenike.
Podforum: Emigracija

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.06.2007., 00:45   #1
Da li tko ima slična iskustva? - trajna ozljeda na radu u SAD

Imam 50 godina, i otac sam 3 troje djece.
Prije 25 godina sam dosao zivjeti u Ameriku.
Radio kao slon i polomio svoju kicmu na poslu.
Sada idem kroz sita i reseta od njihove drzave.

Prije deset godina sam slomio leda na poslu i oni su me prihvatili, zalili, i davali mi malu pomoc jer nemogu raditi. ($1000)
A sada nakon 10 god salju me na operaciju (a ja se bojim ici jer mi nitko ne moze garantirati da ce operacija biti uspjesno izvrsena) ili cu ostati bez i te male pomoci.
Dijegostirican mi je kronicna bol u ledima, noge su mi sve slabije i slabije.

Kako doci do svojih prava?

Luka
luka1111 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2007., 08:26   #2
Quote:
luka1111 kaže: Pogledaj post
Imam 50 godina, i otac sam 3 troje djece.
Prije 25 godina sam dosao zivjeti u Ameriku.
Radio kao slon i polomio svoju kicmu na poslu.
Sada idem kroz sita i reseta od njihove drzave.

Prije deset godina sam slomio leda na poslu i oni su me prihvatili, zalili, i davali mi malu pomoc jer nemogu raditi. ($1000)
A sada nakon 10 god salju me na operaciju (a ja se bojim ici jer mi nitko ne moze garantirati da ce operacija biti uspjesno izvrsena) ili cu ostati bez i te male pomoci.
Dijegostirican mi je kronicna bol u ledima, noge su mi sve slabije i slabije.

Kako doci do svojih prava?

Luka
Ja ne razumijem kakava prava ti želiš? Mislim, pojasni... Kažeš da su ti davali pomoć, da te šalju na operaciju (dakle, oni je financiraju)... Gle, svaka operacija je rizična, na tebi je da odlučiš. Jedno je sigurno: nitko u Hrvatskoj ti nebi plaćao operaciju, a bome niti držao na poslu ukoliko si "oštećen" već bi primao neku mizeriju od invalidske pezije. Probaj tražiti pravni savjet (tamo) od nekoga tko se bavi work related injuries, možda dobiješ kakvu odštetu, iako misim da si to trebao odmah tražiti.
-kuglica- is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2007., 16:14   #3
Quote:
-kuglica- kaže: Pogledaj post
Ja ne razumijem kakava prava ti želiš? Mislim, pojasni... Kažeš da su ti davali pomoć, da te šalju na operaciju (dakle, oni je financiraju)... Gle, svaka operacija je rizična, na tebi je da odlučiš. Jedno je sigurno: nitko u Hrvatskoj ti nebi plaćao operaciju, a bome niti držao na poslu ukoliko si "oštećen" već bi primao neku mizeriju od invalidske pezije. Probaj tražiti pravni savjet (tamo) od nekoga tko se bavi work related injuries, možda dobiješ kakvu odštetu, iako misim da si to trebao odmah tražiti.
Nemoj pricat napamet, kuglice.
Za operacije ledja sanse za uspjeh su 50:50, sto je jako nizak postotak.
Ljudi su ostajali paralizirani nakon te operacije.
Covjek je u nezavidnoj situaciji.
Slicno iskustvo ima Australian Forever (Vilko), ali on je u Australiji.

Zadnje uređivanje talia : 13.06.2007. at 17:12.
talia is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2007., 21:55   #4
Quote:
luka1111 kaže: Pogledaj post

Prije deset godina sam slomio leda na poslu i oni su me prihvatili, zalili, i davali mi malu pomoc jer nemogu raditi. ($1000)
A sada nakon 10 god salju me na operaciju (a ja se bojim ici jer mi nitko ne moze garantirati da ce operacija biti uspjesno izvrsena) ili cu ostati bez i te male pomoci.
Dijegostirican mi je kronicna bol u ledima, noge su mi sve slabije i slabije.

Kako doci do svojih prava?

Luka


Ne znam za US ali ovdje da slomis i mali prst na poslu dobio bi nekoliko tisuca funti kompenzacije. Ti si slomio kicmu i oni ti daju neku invalidsku penziju, Jesus! Jesi ti uopce trazio odstetu za to ili nemaju tu opciju tamo?
Grazia is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2007., 00:38   #5
Da li tih $1000 dobijas od Workers Compensation?
Ame®icano is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2007., 02:38   #6
Da dobivam to od Workers Compensation, ali trenutno me salju na sve dodatne pretrage, misle da lazem a ja stvarno ne lazem, pa mi je pre tesko da se borim s time. Najradje bi odustao a nisam sposoban za nikakav posao. Tesko mi je s lawyerom jer nemam novaca da ga platim, pa zato trazim ako netko ima iskustva s mojom temom ako se moze rijesavati bez advokata.
Ja vam se puno zahvaljujem na savjetima.
luka1111 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2007., 03:02   #7
Quote:
luka1111 kaže: Pogledaj post
Da dobivam to od Workers Compensation, ali trenutno me salju na sve dodatne pretrage, misle da lazem a ja stvarno ne lazem, pa mi je pre tesko da se borim s time. Najradje bi odustao a nisam sposoban za nikakav posao. Tesko mi je s lawyerom jer nemam novaca da ga platim, pa zato trazim ako netko ima iskustva s mojom temom ako se moze rijesavati bez advokata.
Ja vam se puno zahvaljujem na savjetima.

slusaj koliko ja znam ako si se povrijedio na poslu bez lojera ne mozes nista,to sto te oni salju na pretrage i razna sranja samo zele smanjiti koliko ti trebaju platit ne daj se i dobit ces svoje
__________________
Badža kronjo sa svojim plitkim i balkanskim prostaklukom
dr.kronja is back is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2007., 03:14   #8
Prije svega, Workers Compensation (WC) je reguliran drzavnim zakonima, ovisno u kojoj si State, zakoni se razlikuju u nijansama.

Koliko znam iz ovoga sto si napisao, oni ti isplacuju naknadu zbog povrede na poslu zadnjih deset godina. Posto se radi o nekih $12K godisnje do sada su ti isplatili nekih $120K. Razlog zbog kojeg te salju odnosno preporucuju operaciju je jednostavan, usteda novca. Ako operacija uspije, oni ce pokriti troskove operacije i tebe vratiti na posao. Operacija ce ih kostati izmedju $25K i $50K sto se njima isplati u poredjenju da te moraju placati do penzije, cirka $200K. U slucaju da operacija ne uspije, oni su te i dalje obavezni placati, ali koliko poznajem iz osobnog iskustva (honorarno prevodio na sudu), pokusace to izbjeci.

Problem sa WC je sljedeci, oni imaju svoje doktore i misljenje svojih doktora uvazavaju vise od misljenja doktora van mreze. Naravno, doktori koji rade za WC obicno imaju u interesu da odrze dobre relacije sa firmama, sto obicno rezultira dijagnozama na stetu radnika i tu dolazi do konflikta interesa i legalnih problema.

Kako sada stoje stvari, ako zelis da ti i dalje placaju odstetu, moraces ici na operaciju, ali ne pod svaku cijenu. Posto se radi o delikatnoj operaciji, ti imas pravo traziti "second opinion" doktora po svome izboru, na racun WC. Ukoliko i taj doktor preporuci operaciju, onda namas druge nego pod noz, a ako ne, imas priliku da trazis arbitrazu (third opinion), sto ti po zakonu (ovisno u kojoj si drzavi) moraju pruziti.

Spomenuo si advokate. WC slucajeve rjesavaju advokati specijalizirani za Worker Compensation Law, tako da znas sto tocno da trazis. Njihove rate su mnogo nize od regularnih advokata i rade na procenat (10-15%). Koliko znam iz slucajeva koje sam bio umjesan, nisu naplatili nista dok nije naplacena odsteta. Ukoliko ne dobijes odstetu, jos uvijek ces biti obavezan platiti troskove "witness deposition, court clerk, etc), sto kosta par K's.

Ako se radi o trajnoj povredi koju operacija ne moze sanirati, WC je morati nastaviti placanje do penzije, osim u slucaju da ih tuzis za povrede kada je moguce da dobijes odstetu, obicno jedan "lump sum" nakon kojeg vise nema placanja - "either / or".

Jos nesto, WC ce pokusati da dokazu da si OK, da bi te vratili na posao. Ako se to i dogodi, to ne znaci da se moras vratiti na isto radno mjesto, nego na mjesto skladno tvojim fizickim mogucnostima. Ako firma nema takvu poziciju, onda mozes traziti doskolovavanje za neki drugi posao. Tu opet moras biti oprezan, posto se desavalo da radniku daju laksu poziciju, placaju ga par mjeseci i posalju na layoff. Ako budes isao na skolovanje, preporucujem da izaberes klase koje nemaju veze sa tvojom firmom.

Ako doktori preporucuju operaciju, mislim da je najbolje da je i ucinis.

Ako ima pitanja, slobodno.
Ame®icano is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2007., 03:21   #9
Quote:
Ame®icano kaže: Pogledaj post
Prije svega, Workers Compensation (WC) je reguliran drzavnim zakonima, ovisno u kojoj si State, zakoni se razlikuju u nijansama.

Koliko znam iz ovoga sto si napisao, oni ti isplacuju naknadu zbog povrede na poslu zadnjih deset godina. Posto se radi o nekih $12K godisnje do sada su ti isplatili nekih $120K. Razlog zbog kojeg te salju odnosno preporucuju operaciju je jednostavan, usteda novca. Ako operacija uspije, oni ce pokriti troskove operacije i tebe vratiti na posao. Operacija ce ih kostati izmedju $25K i $50K sto se njima isplati u poredjenju da te moraju placati do penzije, cirka $200K. U slucaju da operacija ne uspije, oni su te i dalje obavezni placati, ali koliko poznajem iz osobnog iskustva (honorarno prevodio na sudu), pokusace to izbjeci.

Problem sa WC je sljedeci, oni imaju svoje doktore i misljenje svojih doktora uvazavaju vise od misljenja doktora van mreze. Naravno, doktori koji rade za WC obicno imaju u interesu da odrze dobre relacije sa firmama, sto obicno rezultira dijagnozama na stetu radnika i tu dolazi do konflikta interesa i legalnih problema.

Kako sada stoje stvari, ako zelis da ti i dalje placaju odstetu, moraces ici na operaciju, ali ne pod svaku cijenu. Posto se radi o delikatnoj operaciji, ti imas pravo traziti "second opinion" doktora po svome izboru, na racun WC. Ukoliko i taj doktor preporuci operaciju, onda nams druge nego po noz, a ako ne, imas priliku da trazis arbitrazu (third opinion), sto ti po zakonu (ovisno u kojoj si drzavi) moraju pruziti.

Spomenuo si advokate. WC slucajeve rjesavaju advokati specijalizirani za Worker Compensation Law, tako da znas sto tocno da trazis. Njihove rate su mnogo nize od regularnih advokata i rade na procenat (10-15%). Koliko znam iz slucajeva koje sam bio umjesan, nisu naplatili nista dok nije naplacena odsteta. Ukoliko ne dobijes odstetu, jos uvijek ces biti obavezan platiti troskove "witness deposition, court clerk, etc), sto kosta par K's.

Ako se radi o trajnoj povredi koju operacija ne moze sanirati, WC je morati nastaviti placanje do penzije, osim u slucaju da ih tuzis za povrede kada je moguce da dobijes odstetu, obicno jedan "lump sum" nakon kojeg vise nema placanja - "either / or".

Ako doktori preporucuju operaciju, mislim da je najbolje da je i ucinis.


Ako ima pitanja, slobodno.
ovo si dobro rekao,samo je pizdarija koliko on to jos moze izgurat fizicki i psihicki ,ja osobno znam jedan slucaj on nije htio pod noz i dobio je slucaj po meni nemoj na operaciju dok mozes hodati
__________________
Badža kronjo sa svojim plitkim i balkanskim prostaklukom
dr.kronja is back is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2007., 04:00   #10
Quote:
dr.kronja is back kaže: Pogledaj post
ovo si dobro rekao,samo je pizdarija koliko on to jos moze izgurat fizicki i psihicki ,ja osobno znam jedan slucaj on nije htio pod noz i dobio je slucaj po meni nemoj na operaciju dok mozes hodati
Na sudu je sve moguce, ja sam vidio presude koje su bile u korist radnika, ali i u korsit firme. Takodje, postoje razlike od slucaja do slucaja, neki su opravdani, a neki i nisu. Na sudu sam vidio svakavih, pa i foliranata.

Mnogo ovisi i o advokatu. Zato sam i rekao da potrazi one koji imaju iskustva sa worker's comp. Koliko sam primjetio, ti advokati znaju sve koji su u tom zacaranom krugu, od administrativnih pozicija, doktora, sudija, advokata firmi i WC-a, i u par navrata mi se cinilo da jedni drugima namjestaju igre. Bio je slucaj zene koju osobno poznajem, prevodio sam za nju i kod doktora i na sudu, na pocetku slucaja su joj isli na ruku, da bi je kasnije savjetovali da radi nesto savim drugo sto je bilo na njenu stetu. Ona (a i ja) je vjerovala da ima slucaj pa sam joj savjetovao da ne prihvata nikakve nagodbe i da ako treba promjeni advokata.

Luka1111, takodje trebas znati da, dok god si povrijedjen WC ti je duzan placati sve neophodne medicinske troskove. Tu moze doci do neslaganja sto je "stvarno neophodno" za tvoje lijecenje, ali znaj da sto god je povezano sa tom tvojom povredom jednostavno mora biti placeno iz njihovog dzepa, bez obzira sto ce oni pokusati da argumentiraju svaki trosak samo da prodju jeftinije.

Posto je WC "no fault" osiguranje, onda obicno i placaju (osim ako je ozljeda prouzrocena nekom budalastinom, opijanje, drogiranje i sl). Njihovi premijumi su vezani za poslodavca te su obicno i dobrovoljno placeni od strane firme. Medjutim, nekada firme jednostrano odbiju platiti pogotovo ako se radi o velikim iznosima, te pokusaju igrati na blef, tako sto tvrde da si sposoban za rad (iako ti to nisi) pa te pozovu nazad na posao, jer takva njihova igra moze biti uvjerljiva na sudu. U tom slucaju, obavezno trazi pravnu pomoc.

Neke firme, van suda ponude "redemption", u vidu dogovora o jednokratnoj isplati za dosadasnje, pa i buduce troskove lijecenja, odsteti za ozljedu i slicno. Neke sume koje sam vidio su bile jadne, dok mi se od nekih zavrtilo u glavi... mnogo nula.
Ame®icano is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2007., 04:46   #11
Quote:
luka1111 kaže: Pogledaj post
..................Dijegostirican mi je kronicna bol u ledima, noge su mi sve slabije i slabije.

Luka

ne mogu ti odgovoriti dok malo bolje ne objasnis:
imas li kakvu "pravu dijagnozu"
isao si na MRI?
prepisi tacno sto pise na nalazu
opisi malo bolje kakav bol imas..prolazi li niz nogu?
"slabije noge" ...pojasni i to malo..trnu li ti noge, stopala..koji dio?
jesi li isao na kakve vjezbe/terapije
imas li kakvih novih smetnji zadnje vrijeme

kada je odluceno da ti se ponudi/sugerira operacija- poslije pogorsanja tvog stanja ili nakon rutinske provjere

aaaa ali sam se raspisala....
goga is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2007., 04:46   #12
Quote:
luka1111 kaže: Pogledaj post
Da dobivam to od Workers Compensation, ali trenutno me salju na sve dodatne pretrage, misle da lazem a ja stvarno ne lazem, pa mi je pre tesko da se borim s time. Najradje bi odustao a nisam sposoban za nikakav posao. Tesko mi je s lawyerom jer nemam novaca da ga platim, pa zato trazim ako netko ima iskustva s mojom temom ako se moze rijesavati bez advokata.
Ja vam se puno zahvaljujem na savjetima.
Ja zivim u Australiji, 1970 sam se povrijedio na poslu nisam obracao paznju zaboljela su me ledja dizajuci teske stvari.
Nisam niti znao da se mora prijaviti...i da nije kao sta je bilo "u losem komunizmu "...nema veze gdje se povredis...imas sve placeno i doktore i socijalno i placu.

Vidio sam doktora/mi smo dosli November 1969/,i on je kazao poslije x-ray da imam ozljedjen disk i da pritiste nerv....govorio sam na poslu sa sefom i sa enginjerom ,ali mi nisu priznali/iako je enginjer stao iza mene/.

Nosio sam "korzet od zeljeza /sam sam platio/...6 mjeseci i radio...imao sam sciaticu...naziv kada je nerv povredjen i salje signal u nogu ,ali sam tako radio 17 mjeseca na narcoticima.

U May 1972, sam imao operaciju na L5/S1, operacija nije uspjela ,u ono vreme se je otvaralo 30cm, vratio sam se raditi lazeci da sam uredu nakon 5/6tjedna....a oporavak i rehabilitacija je trajala biti 6 mjeseca...."rehabilitacija u ono vrijeme nije niti postajala...nisam cak isao na fizio"

Zeljezara gdje sam radio je trazila od mene da potpisem umjesto bolovanje kada sam isao na operaciju "INDUSTRIAL LEAVE"...sta znaci, da ako nisam sposoban poslije operacije da me ne moraju primiti...."AUSTRALIA GOLDEN COUNTRY".

Socijalni sistem nije postajao do 1974, tako da sam posudio novce da za vrijeme koje sam izostao mozemo zivjeti"bilo mi je ispod ponosa da uzimam kartice za ducan za hranu od Salvation Army".

Dalje....nikada se nisam oporavio ....bio sam stalno na narkoticima i duploj dozi i radio tri posla ,kao electricar, samo da mogu podici dva sina na noge.

Isao sam specijalistima i bio kazan da je najveci problem psychosomatic disease...sta je i znaci da osoba osjeca fizicku bol ,ali ona dolazi iz mentalnoga ili emocijskoga stanja.

Danas znam da su dobro slusali oni su mi trebali kazati prekini za pocetak raditi tri posla i ,ako ne mozes raditi na Invalidsku mirovinu ,sta mi je bilo poslije predlozeno oko 1980....ali ja nisam zelio uzeti.

Ja sam si nasao posao preko natjecaja u zeljezari "maintenance scheduler i spare parts ", koji je bio u officu ,ali opet ponekada dizanje tezega....tako da sam poslije posla nastavio raditi vani za sebe licno"obitelja electricna firma" i tako do 1991 kada sam imao slom zivaca"stress ,panick attacks,anxiety" od kojega se i danas lijecim....nisu me mogli odbiti za povredu jer sam "bio trazio raspored posla i smanjenja work load on me", na 51 rodjendan su mi dali "da sam nesposoban za rad" i dobivao sam 80% place jedno vrijeme , pa na 60%, probali su naci psychiatrista koji bi kazao da sam uredu, ali ga nisu mogli naci.....isplatili su mi $99.000AU dollara za 13 godina slijedecega rada,i ostavili mi da mogu klemati za medikalno.

U invalidku nisam mogao dobiti dok ne potrosim novac dobijen za ostetu i placu , tako da sam zivio 2 godine od toga novca...onda su mi odmah dali invalidinu , bez da me vide svake 5 godine samo formular od doktora, jer ja sam bio fizicki i mentalno incapacitet.

2004, sam imao drugu operaciju sada imam operirano L5/S1, L5/L4,L4/L3,kazano mi je bilo da je veoma mala nada za poboljsanje ,ali ja nisam mogao,hodati daleko.

Danas sam se upravo vratio opet od MRI, sada ne mogu hodati vise od 50 metara, nema lijekova "narkotika , koji mi moze pomoci za bolove vec 37 godina"...opet idem na Pain Clinik...ne znadem zasto???

Ja sam sada u 66 godini u Starackoj Mirovini, koja je jednaka za sve, samo 25% od prosjecne place.

poslije slijede linkovi i moje pisanje na zdravlju....i savjet i moje misljenje.

nastaviti cu poslije sada moram van doctoru.

"chichonina/kokica", mi je poosla PM da napisem

do poslije vilko

Australian-forever is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2007., 05:27   #13
isto kao sto ti mogu poslati nekoga da te prat da te slika ako radis nesto sto ne smijes ili dizes stvar koje ne bi smio ,nemoj se zajebavati s zidovima igraj njihovu igru odi doma u hr ,ali i tamo ti mogu poslati covjeka zavisi koliko si im love uzeo
__________________
Badža kronjo sa svojim plitkim i balkanskim prostaklukom
dr.kronja is back is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2007., 08:30   #14
Quote:
dr.kronja is back kaže: Pogledaj post
isto kao sto ti mogu poslati nekoga da te prat da te slika ako radis nesto sto ne smijes ili dizes stvar koje ne bi smio ,nemoj se zajebavati s zidovima igraj njihovu igru odi doma u hr ,ali i tamo ti mogu poslati covjeka zavisi koliko si im love uzeo

Ovo je ba ziva istina. Tako je Mile imo aksident i trazio lovu od osiguranja. A u medzuvremenu je vozio picu. I jednom njega pozvali za razgovor i pokazali mu slike kako stavlja picu u auto i ide na deliverenje. I on meni to pokazo. Izgledalo je ko u filmovoma Dzejmsa Bonda. Materemi. Sakrio se prajvet investigejtor u zbun iza kontejnera i ceka Mileta, i po kisi i po suncu i po vjetru i tako dalje.
E onda je mene ufatio Mile obradzivat da izjavim da sam mu ja dao neku lovu i da je on vozio picu samo da bi meni vrno lovu nazad. Bjezi ba, to su sejtanska posla, pa da i mene prate i snimaju ko ono zivuljku u Lohnesu.

E a isto tako sam i ja mogo radit ko taj prajvet investigejtor ali sam cuo pricu da je jedan to bio isto, pa je onda trazio prajvet hospital, jel su ga neki tako izlupali da je zavrsio u intenzivnoj njezi. Odma sam odusto.
KokuZ is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2007., 08:30   #15
Quote:
talia kaže: Pogledaj post
Nemoj pricat napamet, kuglice.
Za operacije ledja sanse za uspjeh su 50:50, sto je jako nizak postotak.
Ljudi su ostajali paralizirani nakon te operacije.
Covjek je u nezavidnoj situaciji.
Slicno iskustvo ima Australian Forever (Vilko), ali on je u Australiji.

Imas pravo, nemam pojma... Ispricavam se, sad sam ponovo procitala post.
Ne, nemam pojma sta bi mogao uciniti, ne poznajem Americke zakone samo sam usporedila s Hrvatskom u kojoj - nebi dobio - nista.
-kuglica- is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2007., 13:06   #16
nastavak odgovora/

Na zdravlju sam napisao i stavio linkove iz interneta ,sta je potrebno i dobro znati za razumijevanju oko kicmenih bolesti.

Link;
Krizobolja,protruzija i prolaps interverbal diskova.

Na prvoj stanici osim svih opisa krizobolje su i ilustracije za lakse razumijevanje na post no; 8,9,10,11,12,13,14,17.

===================
Savjet sta imam je je.

a/je si li stvarno ozbiljno povrijedjen?

b/je li se vidi na MRI i je li znades sta znaci i razumijes o cemu se radi?

c/je li si imao drugo misljenje od njihovoga neurologista ili ortopeda specijaliziranoga za "spine probleme".

d/kao sta ti je kazano imas pravo na svojega specijalista.

e/mnogi specijalisti imaju drugacije misljenje o pojedinim povredima.

f/nekada se odluka pusti pacijentu na izbor pogoto ,ako uspjeh nije garantiran ili X-rays ,MRI i fizicki /klinicki pregled su razliciti.

g/zavisno sta je osteceno,nekada se ne moze uspjeti poslije dugoga cekanja uspjesno ukloniti uzrok.

h/svaka operacija je opasna ,vec samo anestetika za vrijeme operacije stavlja svaku osobu u opasnost poslijedica....moze i smrti.

i/onaj specijalista koji kaze biti ces 100% uredu izbjegavaj, posteni specijalista ce ti kazati koliko imas nade za popravak stanja...isto i sta se moze dogoditi jos gorje.

============
Danas su operacije mnogo lakse nego prije 35 godina, primjer ja sam imao za L5/S1...rezano 30 cm......2004 za tri levela otvor je bio samo 10cm i bio je operiran od neurosurgena.

Prije operacije on nije zelio operirati i kazao mije razloge ,sta se moze dogoditi krivo ,da mogu zavrsiti sa dvije operacije u invalidskim kolicima i dao mi je nade samo 40%-50%...za djelomicno pomaganje i to samo u sciatica u doljnjem djelu noge .

Uzeo sam nadu koju mi je dao.....tri mjeseca poslije mi je L4 operiran pritisnuo nerv....i danas je pritisnut....danas sam upravo bio potvrdjen sta sam i ja kazao bez MRI, da su mi otisli i svi drugi levels i to na svim "facet joins, bony naroving of neural existing foramina"....vidi ilustraciju na sliki pa ces razumjeti.

=======

Ja znadem svoju situaciju jer vec traje 36-37 godina i naucio sam mnogo na svojim iskustvima.

Sta sam isto naucio je da smo svi drugaciji, sta je za nekoga nepodnosljivo za drugoga je da moze podnesti lakse.

Za nekoga radi lijekovi ,kao anti-imflametory, ja ih trosim 37 godina drugi ne mogu jedan tjedan....o boli i mene trbuh ali ako ne uzmem 3-4 dana ne mogu se micati.

Za nekoga je dovoljan i aspirin ili sta vec imate, a netko nema pomoci niti sa najjacima narkoticima i alergik je na njih.

30% pacijenta u Pain Clinic, ne mogu dobiti nikakovu pomoc.
mnogo toga ide u krug financija ,familija i novac i neimastina radi samo gorje za osobu koja je bolesna i ona upadne u depresivo stanje, koje opet u krugu daje jos vise bolova.

========
Ne znadem koliko sam pomogao?
Svaki slucaj je razliciti.

Mi smo culi tvoju stranu o povredi ,ali ne napisano sta je i problem?, osim osiguranja, kakova je tvoja dijagnoza i koliko je stvarno potreba operacije ,kakove operacije i koliko levela, je ozljedjeno.
=====
sa najboljim zeljama za bolje

vilko

Australian-forever is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2007., 04:54   #17
Quote:
KokuZ kaže: Pogledaj post
Ovo je ba ziva istina. Tako je Mile imo aksident i trazio lovu od osiguranja. A u medzuvremenu je vozio picu. I jednom njega pozvali za razgovor i pokazali mu slike kako stavlja picu u auto i ide na deliverenje. I on meni to pokazo. Izgledalo je ko u filmovoma Dzejmsa Bonda. Materemi. Sakrio se prajvet investigejtor u zbun iza kontejnera i ceka Mileta, i po kisi i po suncu i po vjetru i tako dalje.
E onda je mene ufatio Mile obradzivat da izjavim da sam mu ja dao neku lovu i da je on vozio picu samo da bi meni vrno lovu nazad. Bjezi ba, to su sejtanska posla, pa da i mene prate i snimaju ko ono zivuljku u Lohnesu.

E a isto tako sam i ja mogo radit ko taj prajvet investigejtor ali sam cuo pricu da je jedan to bio isto, pa je onda trazio prajvet hospital, jel su ga neki tako izlupali da je zavrsio u intenzivnoj njezi. Odma sam odusto.
Slijedece sam vec pisao mnogo puta.

Oko 20 godina unatrag, imali smo dvije kuce zajedno...supruga i ja smo mjenjali cijeli plot, 80 metra, stavljao sam i kopao rupe za postove od zeljeza i betonirao/sve sam to radio klececi jer ja sam restrikted sa sagibanjem/, pa onda montirao zicane panele 2.4 metra.

Jedna poznata zena Dalmatinka koja je bila udata za Makedonca...bio je dobar nogometas , je stala i kazala....Gosp.Vilko vi uvijek radite vidim i na vecer pod svjetlom kako betonirate ...mora da ste jako zdravi kada mozete toliko raditi.

I onda moj suprug je upravo dozivio "MIRACLE">...prije par dana, nije mogao godinu dana hodati niti se micati ,povredio se je na poslu....bili smo u kuhinji i "svjetlo jako veliko je doslo i cuo se glas i lik Isusa na zidu i moj muz je poskocio i vikao "ja sam zdrav mogu se micati ,izljecen sam".
======
Kada je otisla moja supruga kaze meni ,pa ja ga vidim po ulici nabija loptu sa djecom i trci ....vec mjesecima...ja kazem isto kada prolazim pokraj stadiona on sudi utakmicu i trci isto i trenira djecu nogomet vec godinama.
======

FINALI;

Today-Tonight, prikazuje dokumentirani specijalni program u udruzenju sa Centrelink i WorkCover ....tri slucaja i pracena godinu dana, jedan od nasega Makedonca....sve od pocetka kod doktora sta kaze....igranje nogometa na ulici ,sudjenje utakmica i trcenje u zbunju po 5 km....i kako sepa kada ide doktoru i u poduzece gdje radi.

Mjesec dana poslije nestali su iz Whyalle....od sramote...ona je "studitrala bibliju i bila u crkvi kao pastor"....najpostenija zena na svijetu.


Ja sam ostao i dalje invalid i radio tri posla!

Ja licno znadem za mnoge koji se prave invalidi i rade na crno ,fizicke poslove za koje pobiraju jos jednu invalidninu....to su osobe koje rade za prave invalide poteskoce, jer im se ne vjeruje radi drugih prevaranta.

vilko

Australian-forever is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2007., 15:16   #18
Evo samo primjera kako lijecim kronicne bolove,momentalno sciatika i nerv S1, sjedim na ovim predmetima na slici i mjenjam strane od lijeve na desnu ,isto tako "gluteal entesopathy"....slicno u garagi imam dasku plocu /sada je noc neda mi se ici uzimati sliku/....dasku sa nabijenim cavlima....na koje se naslanjam na "triger points"...kada ne mogu podnesti bolove.....

http://au.geocities.com/vilimkov/vil...ica-masage.jpg

pozdrav vilko

Australian-forever is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2007., 16:29   #19
Pozdrav, Vilko
Nego, nema Luke...
talia is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2007., 16:59   #20
Quote:
talia kaže: Pogledaj post
Pozdrav, Vilko
Nego, nema Luke...
mozda se je vratio raditi
Australian-forever is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:43.