Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Posao i karijera

Posao i karijera Od vratara do direktora u tri tjedna
Podforum: Informacije o poslodavcima, Iza katedre

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.10.2014., 14:36   #9141
Jeste li koristili plaćeni dopust prije polaganja stručnog ispita i koliko dana?

Čula sam od jedne kolegice da nije dobila taj plaćeni dopust, pa mi zaista nije jasno kako ako je to naše pravo?? Stručni je polagala prije 7 godina, možda je bilo drugačije uređeno
ancora is offline  
Old 23.10.2014., 14:41   #9142
Tebi ne ide čitanje a bome ni razumijevanje. Pitanje je bilo šta bi bilo da su ti tako rasporedili satove? I onda bi se veselila da svaki dan ideš 10, 30 ili 50 km dalje zbog jednog sata? Stvarno se isplati.
Znam neke koji rade u dvije škole sveukupno samo 4 dana.

Kako rekoh za satničara, stvarno nešto s tim ljudima nešto nije u redu kada to sve rade za tu svoju satnicu.

I opet kažem, OK su vam takva gubljenja vremena na gluposti dok se nitko nije žalio kada su vam gadno krali i ukidali sve i svašta.
pohranjujte is offline  
Old 23.10.2014., 14:45   #9143
satove bi onda premjestila na drugu policu kako mi više odgovara a sa normalan satničar i ja bi se dogovorili oko rasporeda sati
Gremblina is offline  
Old 23.10.2014., 14:56   #9144
Quote:
charlizeos kaže: Pogledaj post
ali ti na kraju mjeseca moraš donijeti račun da si platila mjesečnu kartu, a ti ga nećeš imati, znači napisat ćeš kilometražu koju si prešla autom i za to dobiti naknadu od 0,75 kn/km ili 75% mjesečne karte ako je to poslodavcu povoljnije
kod mene su sada neki dobili i 250 kn manje prijevoza jer ispadne tih 75% od mjesečne karte povoljnije, a idu autom, stvarno bezveze, sad se stvarno najbolje isplati ići javnim prijevozom, samo što bi izgubila bar 2 sata dnevno, a autom mi treba pođa sata
eh, ja sam na izjavi bila zaokružila slučaj E) što znači: postoji javni prijevoz, ali zaposlenik nije u stanju redovito dolaziti i odlaziti na posao, pa sam imala pravo na dnevnu kartu HŽ-a. tada sam radila samo dva dana u toj školi i sada kad sam dobila punu satnicu, dobivam mjesečnu HŽ, koja je naravno manje nego što zaista potrošim, a izjavu ne mogu promijeniti, jer u KU piše da se isplaćuje ono što je povoljnije za poslodavca, a povoljnija je naravno mjesečna. u svakom slučaju već znam kako ću to "riješiti", jer u ovoj apsurd-državi nema druge.
crystalmaiden is offline  
Old 23.10.2014., 14:58   #9145
Quote:
pohranjujte kaže: Pogledaj post
Tebi ne ide čitanje a bome ni razumijevanje. Pitanje je bilo šta bi bilo da su ti tako rasporedili satove? I onda bi se veselila da svaki dan ideš 10, 30 ili 50 km dalje zbog jednog sata? Stvarno se isplati.
Znam neke koji rade u dvije škole sveukupno samo 4 dana.

Kako rekoh za satničara, stvarno nešto s tim ljudima nešto nije u redu kada to sve rade za tu svoju satnicu.

I opet kažem, OK su vam takva gubljenja vremena na gluposti dok se nitko nije žalio kada su vam gadno krali i ukidali sve i svašta.
zašto bi mi tako rasporediili sate kad se to može puno bolje izvest??

nije mi još uvik jasno o kojoj gluposti pričaš.molim te,reci mi što je točno tu glupost.
__________________
And now I know how Joan of Arc felt..

Zadnje uređivanje miseducata : 23.10.2014. at 15:41.
miseducata is offline  
Old 23.10.2014., 15:43   #9146
!

Javila sam se na natječaj (prof. jezika, srednja škola) i pozvana sam na razgovor. Tek sam "izašla s fakulteta" i ovo mi je sve novo.
Zanima me kako izgledaju ti razgovori? Znači li to ujedno da sam u užem krugu?
:tremasmajl:
Nora Morgan is offline  
Old 23.10.2014., 21:14   #9147
Quote:
ancora kaže: Pogledaj post
Jeste li koristili plaćeni dopust prije polaganja stručnog ispita i koliko dana?

Čula sam od jedne kolegice da nije dobila taj plaćeni dopust, pa mi zaista nije jasno kako ako je to naše pravo?? Stručni je polagala prije 7 godina, možda je bilo drugačije uređeno
Imaš pravo na 10 dana.
Pročitaj pobogu pravilnik ili zakon ili temeljni ugovor.

Quote:
Nora Morgan kaže: Pogledaj post
Javila sam se na natječaj (prof. jezika, srednja škola) i pozvana sam na razgovor. Tek sam "izašla s fakulteta" i ovo mi je sve novo.
Zanima me kako izgledaju ti razgovori? Znači li to ujedno da sam u užem krugu?
:tremasmajl:
Izgledaju nikako.
Možda te zovu da ti kažu da si dobila posao.
Nemaju te šta posebno pitati ako vide da si izašla s faksa, možda samo oće vidjet kako izgledaš.
Neće te nitko pitati kako sebe vidiš za 5 godina i ostala intervjuaška sranja iz novina i portala. Osim ako nije poremećen.
__________________
"Da se Fažola uda ... e to je već za čestitati (ali i sramota)"
Afrika paprika is offline  
Old 23.10.2014., 21:20   #9148

Bas si me nasmijala
Nemam pojma, zbilja se prvi put susrećem s ovim.
Danas sam odnijela papire i sat poslije me zove tajnica mogu li doći sutra na razgovor... Ma kako ne bi mogla :klap:
Pa na koji način ste zaposleni vi koji ste zaposleni? Predali ste papire i samo vam je javljeno da ste odabrani?
Nora Morgan is offline  
Old 23.10.2014., 21:40   #9149
Quote:
Nora Morgan kaže: Pogledaj post

Bas si me nasmijala
Nemam pojma, zbilja se prvi put susrećem s ovim.
Danas sam odnijela papire i sat poslije me zove tajnica mogu li doći sutra na razgovor... Ma kako ne bi mogla :klap:
Pa na koji način ste zaposleni vi koji ste zaposleni? Predali ste papire i samo vam je javljeno da ste odabrani?
Da, ili su zvali da dođeš malo u školu pa bi tamo pitali jesi kad radio i gdje i šta ima kod tebe, rekli da ćeš potpisati ugovor i to je to. Niš posebno.
__________________
"Da se Fažola uda ... e to je već za čestitati (ali i sramota)"
Afrika paprika is offline  
Old 24.10.2014., 17:33   #9150
Quote:
Afrika paprika kaže: Pogledaj post
Imaš pravo na 10 dana.
Pročitaj pobogu pravilnik ili zakon ili temeljni ugovor.

Pa pročitala sam kolektivni ugovor, zato mi ni nije jasno kako tajnik/ravnatelj/tko već može oduzet nekome to pravo, tj.zabranit korištenje ??

Nisam odmah skužila ovo za poslove 1.,2. i 3.vrste, zato sam i pitala koliko dana.

Tajnica mi je nekidan rekla "mislim 5"
ancora is offline  
Old 24.10.2014., 18:13   #9151
Question

Update s današnjeg razgovora:
Bilo nas je 10-tak i ravnatelj je pozivao jednu po jednu kod sebe u ured i ispitivao metodiku
Osjećala sam se kao na ispitu i to kakvom :klap:
Eto, ima svega ljudi moji :P
Jednu curu je čak pitao da nabroji vrste eseja
I da, pitao je i ona intervjuaška sranja koja si navela tipa kako se vidite za x godina, mane, vrline i slično
Nora Morgan is offline  
Old 24.10.2014., 18:43   #9152
Quote:
charlizeos kaže: Pogledaj post
ali ti na kraju mjeseca moraš donijeti račun da si platila mjesečnu kartu, a ti ga nećeš imati, znači napisat ćeš kilometražu koju si prešla autom i za to dobiti naknadu od 0,75 kn/km ili 75% mjesečne karte ako je to poslodavcu povoljnije

U slučaju kada je temeljem članka 67. stavka 18. TKU-a međumjesni javni prijevoz organiziran na način da radniku ne omogućava redoviti dolazak na posao i povratak s posla, radnik ostvaruje pravo na naknadu troškova prijevoza u visini cijene godišnje, odnosno mjesečne karte onog prijevoznika koja je najpovoljnija za poslodavca. Obveza radnika je dokazati da međumjesni javni prijevoz ne omogućava redovit dolazak na posao i povratak s posla, a obveza poslodavca je utvrditi cijenu najpovoljnije prijevozne karte.

...
Za međugradski prijevoz nema 75% od cijene mjesečne karte...

Temeljni kolektivni ugovor ne predviđa mogućnost naknade troškova međumjesnog prijevoza u visini mjesečne karte umanjene za 25%.

http://www.mrms.hr/pitanje/clanak-67-tku/
__________________
Prije nego odgovorite na moj post, pokušajte prvo pročitati ga s razumijevanjem. Hvala.
Lillyrosee is offline  
Old 24.10.2014., 19:46   #9153
Quote:
ancora kaže: Pogledaj post
Pa pročitala sam kolektivni ugovor, zato mi ni nije jasno kako tajnik/ravnatelj/tko već može oduzet nekome to pravo, tj.zabranit korištenje ??

Nisam odmah skužila ovo za poslove 1.,2. i 3.vrste, zato sam i pitala koliko dana.

Tajnica mi je nekidan rekla "mislim 5"
Ma deset je, pa šta seru i oni, ne znaju osnove svog radnog mjesta.
Ti imaš pravo na to, ravnateljevo je da se brine o zamjenama i ajbok.
Nema pravo oduzeti, kriv je onaj tko se nije informirao o svojim zakonskim pravima. Odmah mu inspekciju pozvati.

Quote:
Nora Morgan kaže: Pogledaj post
Update s današnjeg razgovora:
Bilo nas je 10-tak i ravnatelj je pozivao jednu po jednu kod sebe u ured i ispitivao metodiku
Osjećala sam se kao na ispitu i to kakvom :klap:
Eto, ima svega ljudi moji :P
Jednu curu je čak pitao da nabroji vrste eseja
I da, pitao je i ona intervjuaška sranja koja si navela tipa kako se vidite za x godina, mane, vrline i slično


Nikad čula za ovo, ali nikad.
__________________
"Da se Fažola uda ... e to je već za čestitati (ali i sramota)"
Afrika paprika is offline  
Old 25.10.2014., 08:42   #9154
Razgovor gore

Koliku placu ima profesor u srednoj na pripravnickom?
A koliku kad polozi strucni?
citala sam nest o koeficijentima. To mi je sve novo kako se ti koeficijenti dodjeljuju uopce?
Kako provjeriti koji imas?

Prvi put sam se zaposlila u skoli, frisko diplomirala. Imate kakve savjete?oko ceg se obavezno trebam informirat?
*soul*mate* is offline  
Old 25.10.2014., 10:12   #9155
Quote:
ancora kaže: Pogledaj post

Pa pročitala sam kolektivni ugovor, zato mi ni nije jasno kako tajnik/ravnatelj/tko već može oduzet nekome to pravo, tj.zabranit korištenje ??
ne može ti oduzeti to pravo, a ti fino, kao i svi drugi, čitaj i provjeravaj sve za sebe, jer škole su prepune ravnatelja i tajništva gdje pojma nemaju što piše po pravilnicima. uglavnom, ništa novo.

Quote:
Nora Morgan kaže: Pogledaj post
Update s današnjeg razgovora:
Bilo nas je 10-tak i ravnatelj je pozivao jednu po jednu kod sebe u ured i ispitivao metodiku
Osjećala sam se kao na ispitu i to kakvom :klap:
Eto, ima svega ljudi moji :P
Jednu curu je čak pitao da nabroji vrste eseja
I da, pitao je i ona intervjuaška sranja koja si navela tipa kako se vidite za x godina, mane, vrline i slično
koji pacijent

još uvijek se veseliš radu u toj školi?
__________________
Kad si sretan lupi glavom ti o dlan.
Azz is offline  
Old 25.10.2014., 13:44   #9156
Mene je na jednom razgovoru ravnateljica ispitivala sto znam o piscu po kojem je škola dobila ime
Ja sam mislila da sam samo ja te sreće
Gremblina is offline  
Old 25.10.2014., 14:01   #9157
Quote:
Gremblina kaže: Pogledaj post
Mene je na jednom razgovoru ravnateljica ispitivala sto znam o piscu po kojem je škola dobila ime
Ja sam mislila da sam samo ja te sreće
I jesi znala?
__________________
"Da se Fažola uda ... e to je već za čestitati (ali i sramota)"
Afrika paprika is offline  
Old 25.10.2014., 17:23   #9158
Quote:
*soul*mate* kaže: Pogledaj post
Razgovor gore

Koliku placu ima profesor u srednoj na pripravnickom?
A koliku kad polozi strucni?
citala sam nest o koeficijentima. To mi je sve novo kako se ti koeficijenti dodjeljuju uopce?
Kako provjeriti koji imas?

Prvi put sam se zaposlila u skoli, frisko diplomirala. Imate kakve savjete?oko ceg se obavezno trebam informirat?
quotam samu sebe
al možda nekog bude zanimao podatak, pa nek se nađe
post je iz 2010. još
https://www.forum.hr/showpost.php?p=2...postcount=2142

Quote:
Evo ja imam podatake za srednju školu, pa ću ti reći kako stvari stoje.
Bio ti profesor kemije ili dipl. ing. kemije plaća kad se zaposliš u srednjoj školi je ista. Oboje ste početnici.
Početnik ima koeficijent 1,128 (uključeni dodaci od 2, 2,1 i 2,2% za obrazovanje) - tj. sa nula (0) godina radnog staža. Koeficijent se množi sa osnovicom 5108,84 i dobije se 5762,00 brutto. E sad netto ti ovisi o tome imaš li djece, uzdržavanih članova obitelji i sl. te u kojem mjestu radiš zbog prireza. Na ovaj brutto (5762,00) da si samac, i radiš u Zg (18% prireza) dobio bi 4112 kn minus krizni porez (2%) je 4030,00 kn. Znači plaća početnika je 4030 kn u Zagrebu.

Ono što možeš dobiti na taj iznos u srednjoj školi je:
- smjenski rad (znači kad radiš jedan dan ujutro, sljedeći popodne i sl.) oko 100-200 kn mjesečno. Sve ovisi koliko dana radiš popodne u toku jednog mjeseca.
- prekovremeni rad (ako imaš sati više od pune norme. Rijetko početnici imaju prekovremeni rad, ali može se dogoditi). Za recimo 2 sata prekovremenog rada tjedno dobio bi oko 500 kuna u brutto iznosu mjesečno. Netto opet ovisi o porezima i prirezima.
- prijevoz (sve ovisi koliko si udaljen od škole. Neki kod nas dobiju oko 200 kuna - žive na području gdje je i škola, 500 kuna, oni koji su udaljeni oko 5-6 km ili više (kako gdje) a ima i onih koji dobiju oko 1000 kuna (udaljeni oko 20km od škole).

E sad pitanje je bilo vezano i za stručni ispit i koliko plaća raste kad ga položiš. Kad položiš stručni ispit (recimo treba ti jedna do dvije godine od kada počneš raditi) koeficijent će ti porasti na 1,387 (uključeno i 2 godine staža koliko ćeš skupiti dok ga ne položiš). To ti je bruto 7085,00. Neto bi bilo 4951,74 - krizni porez je 4852 kn (opet izračunato na osnovu da si samac i da je mjesto rada Zg).

Čista plaća za profesora koji ima položeni stručni ispit je 4852 kn, za profesora koji ima 10 godina staža je 5073 kn, profesor koji ima 18 godina staža 5228,00, profesor sa 25 godina staža 5649,00, profesor sa 36 godina staža 6114,00.

Teško je to sve reći, jer nemaju svi iste plaće, iz razloga što je netko može imati 3 djece, pa će na osnovu toga dobiti plaću veću oko 750 kn mjesečno, od onog koji je samac, zatim da li imaš i koliko prekovremenih sati u mjesecu. Znam jednog profesora matematike koji ima mjesečno 1000 kn netto samo na osnovu prekovremenih sati (jer se nitko ne javlja na 5 sati matematike kad raspišu natječaj) i to mu je priznato iznad norme. Prema tome plaće u prosvjeti se kreću od 4030 kuna pa moguće do negdje 7000 kuna.
*soul*mate* is offline  
Old 26.10.2014., 11:04   #9159
Da li je netko od vas pisao tužbu vezano uz jubilarne nagrade ( isplaćene u 2013.)?
Navodno će zaposlenima u zdravstvu isplaćivati razlike, informacija nije provjerena, zanima me ima li informacija o tome što se tiče obrazovanja ( i ostalih javnih službi)?
__________________
Prije nego odgovorite na moj post, pokušajte prvo pročitati ga s razumijevanjem. Hvala.
Lillyrosee is offline  
Old 26.10.2014., 11:52   #9160
Quote:
Afrika paprika kaže: Pogledaj post
Ma deset je, pa šta seru i oni, ne znaju osnove svog radnog mjesta.
Ti imaš pravo na to, ravnateljevo je da se brine o zamjenama i ajbok.
Nema pravo oduzeti, kriv je onaj tko se nije informirao o svojim zakonskim pravima. Odmah mu inspekciju pozvati.
Istina, mnogi ne znaju.
Imam sreću što je u jednoj od škola u kojima radim tajnica mlađa i sposobna i poznam ju osobno, pa se nadam da će to biti ok.

Quote:
Azzura kaže: Pogledaj post
ne može ti oduzeti to pravo, a ti fino, kao i svi drugi, čitaj i provjeravaj sve za sebe, jer škole su prepune ravnatelja i tajništva gdje pojma nemaju što piše po pravilnicima. uglavnom, ništa novo.
Upravo to
Što je najbolje, ne bih ni uzela svih 10 dana jer sam ionako izgubila dosta sati zbog nekih manifestacija, tako da nema šanse da nadoknađujem hrpu sati.


Quote:
smjenski rad (znači kad radiš jedan dan ujutro, sljedeći popodne i sl.) oko 100-200 kn mjesečno. Sve ovisi koliko dana radiš popodne u toku jednog mjeseca.
Ovo vrijedi za rad u istoj školi ili?

Vjerujem da vas ima tu koji radite na više škola u različitim turnusima...ostvarujete li ovo pravo?



EDIT: Vezano uz nadoknade...odrađujete li ih i kako? Vrše li pritisak na vas premda niste vi krivi za gubitak sati?

Nedavno je kolegica bila na bolovanju 2 tjedna zbog upale pluća, pa je organizirala nastavu u subotu.

Ja obično odradim neki 7.sat ako se radi više od 3,4 sata manjka.
ancora is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:46.