Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Posao i karijera

Posao i karijera Od vratara do direktora u tri tjedna
Podforum: Informacije o poslodavcima, Iza katedre

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.11.2004., 19:22   #61
evo jedno ozbiljno pitanje, jel postoji negdje na netu neka špranca za pisat životopis ili cv, a da nije ona iz worda?
__________________
Life is what happens while you're making other plans.
samo suncheko is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2004., 07:28   #62
savjet

Imas primjere i savjete na http://www.moj-posao.net/jseeker_wik...ZivotopisMolba

Tu ti je samo dio, a vise imas u knjizi
http://www.moderna-vremena.hr/novisa....asp?Pid=26707
 
Odgovori s citatom
Old 20.02.2005., 19:08   #63
Pismo motivacije

Obicno mi je pismo motivacije najgori dio prijave za posao, a vama?

Uvijek mi se cini kao da trkeljam bezveze i da prevrcem neke kliseje, naravno ciljajuci na to da kazem ono sto znam da bi "mjerodavni" zeljeli cuti.

sad sam bas sjela napisat jedno (doduse, za prijavu na stipendiju) i tako mi se ne da. Mislim da cu uzet jedno staro (od stipedije koju sam svojedobno dobila ), malo preformulirat i prilagodit.

Blesavo se osjecam u tim konstrukcijama da je bas to sto nude, nesto neponovljivo i neopisivo savrseno i po cemu sam idealna osoba za to.

Kak vama ide po tom pitanju?
Pink Lemon is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2005., 22:53   #64
jel valja kaj ovo?

glavni razlog zašto želim vašu stipendiju jest činjenica da dajete najviše love i najpovoljnije uvjete[1]; ja sam siromašni student kojem treba lova bez truda e da bi mogao studirati što želi punom parom, punim plućima... a ne punim qrcem drugog posla koji mi plaća račune, ali i zaustavlja studij... iako nakon nekoliko mjeseci pažljive štednje mogu kupiti i udžbenike.
ako ste kojim slučajem sotona i u ugovoru tražite i moju dušu, ljudi smo[2], dogovorit ćemo se.

vi dajete lovu.
ja želim lovu.
motivacija je prilično jasna, ne?

hvala na pažnji.
a i na lovi.

[1] eventualno precrtati nepotrebno.
[2] ako ste sotona, barem ja jesam.

p.s. možda ću poslovati i sa sotonom, ali ako je stipendija microsoftova, ne zanima me kolika je. lova je lova, ali neke granice postoje.
__________________
Krumpir Vampir ponovo je tu! Sisat će vam škrob dok vas ne otjera u grob!

math_baby reče: samo toliko da znate da vam cp.tar moze, u dogovoru s nekim od admina promijeniti sadrzaj vaseg bloga ukoliko mu se taj sadrzaj ne svidja!
cp.tar is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2005., 09:14   #65
Re: Pismo motivacije

Quote:
Pink Lemon kaže:

Kak vama ide po tom pitanju?
Joj koliko sam samo ponuda za posao poslao...Uvijek lijepo natrkeljat svašta, uvijek prilagoditi konkretnom poslu, fakat sam se i ja umorio od toga.
Jer baš neki dan rekoh idem malo oglase gledati, i tako nađem nešto interesantno, rekoh ajde da pošaljem svoju ponudu, sjednem pisat CV, Zamolbu...ajme Bože ubitačno komplicirano, kako to sad sročiti, već milionti put, jeza me uhvatila. Iako mislim da dobro to radim jer sam masu ponuda za posao glatko odbio (a nekad sam i uredno odbijenicu dobio, ne kažem).
Ovo za stipendiju, vjerojatno je tvoje pismo eliminacijski faktor pa se moraš prisiliti
Kod razgovora za posao mislim da treba težište staviti na interview a ne na dobar životopis, on mora samo zadovoljati standarde forme.
Bare is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2005., 20:29   #66
Re: Pismo motivacije

Quote:
Pink Lemon kaže:

sad sam bas sjela napisat jedno (doduse, za prijavu na stipendiju) i tako mi se ne da. Mislim da cu uzet jedno staro (od stipedije koju sam svojedobno dobila ), malo preformulirat i prilagodit.
probaj razmisliti o drukcijoj motivaciji.

kad pises prijavu za posao, molis ih i ugadjas da bi ti mogao raditi kod njih i donositi im profit.

Kod stipendije, neki ljudi/drzave/institucije zele TEBI dati novac da se TI obrazujes.
Ne traze da im ga zaradis, vec da razvijes svoje potencijale u smjeru kojem TI zelis, naravno ako je isto sukladno sa njihovim interesima (filantropskim ili pozadinsko interesnim).

Upravo zbog toga mislim da bi ljudi trebali i mogli moci pisati prijave tako dobrim ljudima u mnogo vecem opsegu nego kod ovih kapitalistickih molbi da im doneses profit te obrazlozenja mogucnosti da ucinis isto.
MissT is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2005., 21:12   #67
Obično to biva tako da prvo trkeljaš,ushićen si,naučiš,navikneš se i smiješ se onima koji prolaze isto
Kevin is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2005., 19:40   #68
Imaš primjer na www.prospero.hr
__________________
Ovaj post tiskan je na elektroničkom računalu i pravovaljan je bez pečata i potpisa
ruspy is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2005., 21:42   #69
Ovo je za forum "Posao i karijera"
__________________
Jedni grade vlade da se lakše krade, drugi biljke sade, a treći ih vade.
banderas is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2005., 07:26   #70
Quote:
NikaZg kaže:
je, nedavno smo gledali hrpu molbi
meni se nije dalo
pa sam odbacila sve koji su imali mail na yahoo-u, za početak
zašto
eena_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2005., 16:46   #71
Nika, drugi put prvo odbaci nepismene i polupismene.

Uštedjet ćeš si trud s ostalim filterima.
__________________
Krumpir Vampir ponovo je tu! Sisat će vam škrob dok vas ne otjera u grob!

math_baby reče: samo toliko da znate da vam cp.tar moze, u dogovoru s nekim od admina promijeniti sadrzaj vaseg bloga ukoliko mu se taj sadrzaj ne svidja!
cp.tar is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2005., 10:04   #72
ja bi odbacila sve sa e-mailom drugacijim od

ime.prezime@nesto. nesto
ili
[email protected]o

ne bi bila drasticna toliko s tim jel provajder ht ili vip ili iskon ili yahoo ili hotmail... svatko ima svoje razloge

al ak dobim e-mail sa [email protected] ..e pa covjece ..ono kaj ti trazis posao ili "prijatelja za dopisivanje"

i ak mi zivotopis ne pise "ime prezime.rtf" e i to ignoriram.
a tek zivotopisi koji idu na 5 stranica..ma da..
ili kad mi pola molbe sadrzi TZP "tuznu zivotnu pricu" jer tata joj je umro i onda je ona morala napustiti srednju skolu, i raditi za svoje 5-oro mladje brace, a i mama se nekad tad razbolila i baka je umrla, a i pas, a onda je i ona obolila od leukemije i uz sve to je uspjela odhraniti i susjedovu macku...

joj ima togaaaaa...al sve tako lijepo piše na moj posao..da se sad ne ponavljam..
__________________
I'm busy right now. I'll ignore you later.
DarthFlake is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2005., 13:41   #73
Thumbs up

HAHA, svaka čast!
MindeR is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2005., 09:10   #74
a email [email protected]
__________________
Kimchi lover... ^_^
Mr Spiker is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2006., 15:46   #75
životopis

ako neko možda zna kako napraviti dobar životopis ili neki link, bio bih jako zahvalan.
 
Odgovori s citatom
Old 15.03.2006., 22:03   #76
Probaj na www.moj-posao.net i na www.posao.hr Možda ima i na www.hzz.hr ali nisam sigurna.
Sretno
__________________
mislim stvarno...
bubica is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2006., 01:08   #77
golume, jel ti to ozbiljno? Pa kaj je tak tesko poguglat? Utipkaj resume, resume examples, resume sample(s), dobit ces tonu informacija. Za boga miloga.
XeiX is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2006., 01:09   #78
Evo na google, resume examples vraca 10,200,000 rezultata.
XeiX is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2006., 10:43   #79
baš maloprije čitam članak o tome, pa ako te još uvijek zanima:

http://www.covermagazin.com/karijera.php?NID=164
Melita8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2006., 12:59   #80
pa OK ljudi, šta ste se zapalili toliko?
tek sam se prijavio, pa sam više iskušavao kakve su reakcije.
drago mi je da ste tako brzi.
 
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:51.