Natrag   Forum.hr > Društvo > Povijest

Povijest Politička, društvena, kulturna, univerzalna povijest.
Podforumi: Vojna povijest i tehnologija, Domovinski rat

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.10.2014., 00:14   #1
Hitler najveći zlikovac ili najveći spin?

Mislim da je to što se događalo oko hitlera i 2 svj rata najveći spin kojeg je izmislio čovjekov um. Ako ćemo realno, njega je vlastiti narod podržao i to u ogromnom postotku. Ne nekakvih 50% nego preko 90% naroda. Danas par generacija kasnije to zvuči smiješno no ima o ćemu se ne priča. Hrvatska je itekako povezana sa tim događajima.

Sve o njemu što treba da ljudi znaju, znaju, no mnoge stvari koje ne treba znati, zvuče kao da su sa Marsa. Npr, koliko nas ovdje zna da je dotični zlikovac pokušao uvesti i uveo je bezkamatni novac u Njemačkoj? Tko je čuo za židovsku objavu rata Njemačkoj još prije 2 svj rata? Zašto bi zlikovac odabrao prastari simbol mira za svoju zastavu? Koliko ste znali o tome kako su Njemačka područja bila okupirana od Europskih zemalja koje su tim područjima nametale ogromne poreze, a koje su planirale i pokoriti cijelu Njemačku? Što sa nezaustavljivom Rusijom netom prije rata koja je imala ambicije pokoriti cijelu Europu? Jeste li znali da je Njemačka i danas vojno/pravno okupirana od pobjednika iz 2. svj rata? Jeste li znali da pobjednici rata imaju pravo upravljati s obrazovnim sistemom Njemačke do 2099 godine?

I onda zamislite, od jednog takvog zlikovca, baš taj isti pomogne da se osnuje po prvi puta neovisna Hrvatska, nepopularna NDH, ili kako bi rekli pogrdno fašistička. Hrvatska okupirana u kraljevini SHS, gdje su Srbi vladali a Hrvati i ostali narodi bili obespravljeni, sa vrlo malo prava. Hrvati su tako postale ustaše, a Srbi potpomognuti Ruskim komunizmom postali su partizani. Izmiješani "pobjednici" sada i Srbi i Hrvati i svi ostali narodi smatraju se ponosno partizanima, a Srbi ponovno zauzimaju pozicije moći u regiji. Hrvatski narod je uglavnom istrijebljivan kulturno i fizički.

I zato se danas govori da je Hrvatska nastala iz nacizma, fašizma što je pogrdno. Sve je to spin kojeg su desetljećima ispisivali pobjednici rata, ugnjetavači tog obespravljenog naroda. Dan danas su te strukture jake, zato je i država nemoćna. Politički, planski, vojno. Namjerno je uništavana i uništava se i dan danas. Kao i ono što je prije bio simbol mira, danas je simbol mržnje. Jedina promjena koja se desila, bila je u umu. Kako je to moguće?

Čovjek ima određen životni vijek. Nadživiti će ga neživi entiteti poput država i kompanija. Neživi entiteti ne žure, i imaju čitavu vječnost da prepravljaju povijest kako god žele, i nakon što mi više nećemo biti ovdje. Ti neživi entiteti raditi će tu propagandu u vječnost, putem statuta, pravinika, zakona kojeg se pridržavaju svi zaposleni.
floweroflife is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 14.10.2014., 02:38   #2
Hitler me ne zanima previše, ali NDH nije "nepopularna" i "pogrdno" fašistička, NDH jest nepopularna i fašistička. Nije to nikakav "spin".
__________________
What the heck, Hek?!
Hekatonhir is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2014., 13:17   #3
NDH je nastala na valu nezadovoljstva protiv velikosrpske hegemonije u kraljevini SHS/Jugoslavije. poklopilo se trenutak nezadovoljstva Hrvata protiv kraljevine i uspon hitlera u Njemačkoj, i dogodilo se to što se dogodilo da je nacistička Njemačka uz Italiju bila patron NDH. da je SAD ili Engleska kojim slučajem jamčila Hrvatima državu NDH bi se priključila saveznicima
juanpablom is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2014., 13:22   #4
Samo jedan mali podsjetnik. Za Hitlera Hrvati nisu bili arijevci. U toj nekoj hijerarhiji oni bi bili njihove sluge. Toliko o tome koliko je Hitler volio Hrvate.
Eugen C is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2014., 13:34   #5
Kako ne, pa mi smo Goti kolega
__________________
History is the version of past events that people have decided to agree upon."
-Napoleon
Ar-Pharanzor is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2014., 13:54   #6
Zamolit ću za neke dokaze da je hitler htio napraviti Arijevsku rasu na način da će istrebljivati ostale narode? Postoji li gdje kakav zapis o tome, da su izdavane neke vrste naredba ili slično?

Što se mene tiće, ovo sa arijevskom rasom može biti i čista izmišljotina i spin. Ja ne znam jel Hitler samo uspoređivao Njemce sa arijevcima, no znam da se uspoređivanje razlikuje od istrebljenja. Tko mi može dokazati da je hitler namjeravao istrijebljivati ljude samo zato jer nisu arijevci? Hrvati sluge, ne znam ništao tome. Gdje je to Hitler stavio ovaj narod u potlačeni položaj?

Engleska i SAD su provele politiku genocida Hrvatskog naroda, pomagale su partizanima da istrijebi stotine tisuća Hrvata nakon rata, nenaoružanih ratnih zarobljenika.

Zadnje uređivanje floweroflife : 14.10.2014. at 14:55.
floweroflife is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 14.10.2014., 14:17   #7
Quote:
floweroflife kaže: Pogledaj post
Zamolit ću za neke dokaze da je hitler htio napraviti Arijevsku rasu na način da će istrebljivati ostale narode? Postoji li gdje kakav zapis o tome, da su izdavane neke vrste naredba ili slično?

Što se mene tiće, ovo sa arijevskom rasom može biti i čista izmišljotina i spin. Ja ne znam jel Hitler samo uspoređivao Njemce sa arijevcima, no znam da se uspoređivanje razlikuje od istrebljenja. Tko mi može dokazati da je hitler namjeravao istrijebljivati ljude samo zato jer nisu arijevci? Pa to su gluposti.
Znaš li što je glupost? Glupost je da netko poput tebe traži "zapis" kraj Nirnberških zakona, u kojima se izrijekom spominje "čistoća njemačke krvi". Glupost je da se netko poput tebe vadi na nerazumijevanje i nepoznavanje "znanosti" zbog koje se uopće spominje ta čistoća. Glupost je da netko poput tebe otvara temu s tako idiotskim premisama. I napokon, glupost je pisati o Hrvatima i Hrvatskoj, a ne svladati nešto što Hrvate i Hrvatsku određuje mnogo više nego NDH - hrvatski jezik i pravopis.
__________________
What the heck, Hek?!
Hekatonhir is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2014., 14:25   #8
Quote:
Ar-Pharanzor kaže: Pogledaj post
Kako ne, pa mi smo Goti kolega
Ah, da. Te bizarne rasne teorije. Mene bacilo na prvu i drugu Jugu i slavensku rasu.

Quote:
floweroflife kaže: Pogledaj post
Zamolit ću za neke dokaze da je hitler htio napraviti Arijevsku rasu na način da će istrebljivati ostale narode? Postoji li gdje kakav zapis o tome, da su izdavane neke vrste naredba ili slično?
Ima ona jedna ''sitnica'' u vezi Zidova koja bi ti mogla pomoci.

Quote:
Ar-Pharanzor kaže: Pogledaj post
Hrvati sluge? Molim i dokaz o tome. Gdje je to Hitler stavio ovaj narod u potlačeni položaj?
Ako zelis znati koliko je mislio da su Hrvati superiorni samo pogledaj koliko dugo mu je trebalo da se odluci na NDH i iz kojih je razloga dopustio da ista dobije samostalnost.
Eugen C is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2014., 14:38   #9
Quote:
Eugen C kaže: Pogledaj post
Samo jedan mali podsjetnik. Za Hitlera Hrvati nisu bili arijevci. U toj nekoj hijerarhiji oni bi bili njihove sluge. Toliko o tome koliko je Hitler volio Hrvate.
nije baš točno.
Hrvati u nacističkoj rasno-antropološkoj viziji Europe nisu spadali u baltoslavensku skupinu "inferiornih".
I to nema baš neke veze s tim koliko je i da li je Hitler volio ili nije volio Hrvate. Ako uopće u politici i možemo govoriti o nekakvim emocijama ili simpatijama (pa tako i u nacističkoj).
žalac_1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2014., 14:45   #10
Nirnberški proces, pobjednici rata sude gubitnicima? Zar je to jedino što je potrebno pogledati? Nekako imam osječaj da ću čitajući to djelo biti samo upoznat sa jednm stranom priče, koju uostalom već dobro svi znamo.

Ima i ta "sitnica" da. Toliko je sitna da je danas kažnjivo uopće govoriti o njoj sa druge strane. Svi znamo "što je bilo", no što je stvarno bilo zabranjeno je za diskusiju, propitkivanje i može biti kažnjivo sudskom odlukom. Postoje snažne i bogate međunarodne institucije koje su zadužene da se sukobljavaju sa onima koji sumnjaju u "sitnicu". Što se mene tiće, "sitnica" je case-closed i tu temu ne namjeravam otvarati ovdje.

Ja ne znam iz kojih razloga je odlučeno da se napravi NDH. Možda kako bi se usporila rusko/komunistička sila koja je prijetila sa istoka?
floweroflife is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2014., 15:09   #11
Quote:
floweroflife kaže: Pogledaj post
Nirnberški proces, pobjednici rata sude gubitnicima? Zar je to jedino što je potrebno pogledati?
Zakoni, jebem te neobrazovanog. Zakoni.

Zakoni koji su doneseni 15. rujna 1935. godine i kojima je, među inim, Židovima zabranjeno da obavljaju državne i javne službe, zabranjeni su im brakovi i spolni odnosi s "čistim, pravim Nijemcima", zabranjeno je da ih uzimaju u službu, zabranjeno im je sudjelovanje u kulturi i sportu...

Tvoja je neupućenost jednaka tvojoj pretencioznosti. Obje su goleme.
__________________
What the heck, Hek?!
Hekatonhir is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2014., 15:10   #12
Quote:
žalac_1 kaže: Pogledaj post
nije baš točno.
Hrvati u nacističkoj rasno-antropološkoj viziji Europe nisu spadali u baltoslavensku skupinu "inferiornih".
I to nema baš neke veze s tim koliko je i da li je Hitler volio ili nije volio Hrvate. Ako uopće u politici i možemo govoriti o nekakvim emocijama ili simpatijama (pa tako i u nacističkoj).
Pa da, dobro, slazem se. Ali ne mozes reci da je Hitler Hrvate vidio u rangu sa Nijemcima. Nije bio glup pa da stvara neprijatelje tamo gdje vec ima prijatelje. Misljenja sam da bi Hitler da je dobio rat vec nekom svojom ludom rasnom teorijom ucinio da prikaze Hrvate manje vrijednima. Samo pogledaj kako su Japanci postali arijevsko prijateljski narod.
Eugen C is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2014., 15:12   #13
Quote:
floweroflife kaže: Pogledaj post
Nirnberški proces, pobjednici rata sude gubitnicima? Zar je to jedino što je potrebno pogledati? Nekako imam osječaj da ću čitajući to djelo biti samo upoznat sa jednm stranom priče, koju uostalom već dobro svi znamo.

Ima i ta "sitnica" da. Toliko je sitna da je danas kažnjivo uopće govoriti o njoj sa druge strane. Svi znamo "što je bilo", no što je stvarno bilo zabranjeno je za diskusiju, propitkivanje i može biti kažnjivo sudskom odlukom. Postoje snažne i bogate međunarodne institucije koje su zadužene da se sukobljavaju sa onima koji sumnjaju u "sitnicu". Što se mene tiće, "sitnica" je case-closed i tu temu ne namjeravam otvarati ovdje.

Ja ne znam iz kojih razloga je odlučeno da se napravi NDH. Možda kako bi se usporila rusko/komunistička sila koja je prijetila sa istoka?


Nije o ničemu kažnjivo govoriti, dapače, daj neki primjer, knjigu koja će opravdati tvoj stav o "zavjeri" prema Hitleru i NDH.... imaš puno knjiga, analiza, mišljenja od strane uglednih znanstvenika u vezi ww2 i stvarno je taj period analiziran sa svih mogućih strana...od konkretnih vojnih brojki do političkih analiza... sve što trebaš napraviti je da staviš link na jedno od tih mišljenja ovdje na ovu temu da vidimo o čemu zapravo želiš raspravljati?

Pa makar da se i radi o nekoj dobroj teoriji zavjere.

Neznanje i neukost je uzrok većini problema u današnjem svijetu, uz ljudima na žalost prirođenu zloću. Dakle, o čemu ti pričaš?
RonaldReagan is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2014., 15:27   #14
Quote:
Eugen C kaže: Pogledaj post
Samo jedan mali podsjetnik. Za Hitlera Hrvati nisu bili arijevci. U toj nekoj hijerarhiji oni bi bili njihove sluge. Toliko o tome koliko je Hitler volio Hrvate.
Ne samo to, postojali su planovi da se Hrvate preseli tamo negdje kod Kavkaza.
__________________
Pipiii!!!
Popij Pipi is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2014., 18:15   #15
Quote:
Hekatonhir kaže: Pogledaj post
Zakoni, jebem te neobrazovanog. Zakoni.

Zakoni koji su doneseni 15. rujna 1935. godine i kojima je, među inim, Židovima zabranjeno da obavljaju državne i javne službe, zabranjeni su im brakovi i spolni odnosi s "čistim, pravim Nijemcima", zabranjeno je da ih uzimaju u službu, zabranjeno im je sudjelovanje u kulturi i sportu...

Tvoja je neupućenost jednaka tvojoj pretencioznosti. Obje su goleme.
Vidiš, ja sam za oba prva 2 posta dobio report, prijavu i 35 bodova kazne, no pretpostavljam da se tvoja uvreda može tolerirati.

Znači Nimberški zakoni, nastali 2 godine nakon židovske "objave rata" Njemačkoj. Znači Židovi na svjetsko/političkoj sceni pozivaju na bojkot svih Njemačkih proizvoda i usluga. 2 godine kasnije nastaje Nimberški zakon. Prozivaš taj zakon kao da je to dokaz koji upućuje na nešto više, no ne upućuje na ništa takvo što insinuiraš.

Quote:
RonaldReagan kaže: Pogledaj post
Nije o ničemu kažnjivo govoriti, dapače, daj neki primjer, knjigu koja će opravdati tvoj stav o "zavjeri" prema Hitleru i NDH.... imaš puno knjiga, analiza, mišljenja od strane uglednih znanstvenika u vezi ww2 i stvarno je taj period analiziran sa svih mogućih strana...od konkretnih vojnih brojki do političkih analiza... sve što trebaš napraviti je da staviš link na jedno od tih mišljenja ovdje na ovu temu da vidimo o čemu zapravo želiš raspravljati?

Pa makar da se i radi o nekoj dobroj teoriji zavjere.

Neznanje i neukost je uzrok većini problema u današnjem svijetu, uz ljudima na žalost prirođenu zloću. Dakle, o čemu ti pričaš?
Volio bi da još mogu vjerovati u prvu rečenicu, no ne vjerujem da je tako. Informacija, videa i knjiga ima, no ne znam da li se o tome smije pričati ovdje, jer kako samrekao prva 2 posta na ovom forumu dobila su ban. Što se mene tiće ja nisam 100% siguran što to više ne smijem reći, realno već sam očekivao za treći post da će me banati. Toliko o slobodi govora ili pitanja.

Pa eto odlučio sam riskirati. Poštovani moderatori, ispričavam se što ću podijeiti informaciju ovdje. Pa eto, pogledao sam na youtubeu dugačak dokumentarac Najveća Priča. Možete ga vidjeti i sa prijevodom. Radi se o oko 6 do 8 sati video materijala koji postavlja pitanja na koja nema odgovora u službenim verzijama koje svi znamo i učimo u školama.

Eto, možda je ovo razlog za ban. Ja sam pogledao te informacije i imam stotine neodgovorenih pitanja i ne znam nikog tko može odgovoriti na te argumente. Svi binajradijesamo gledali jedan dio pričei posljedice, a niko se ne pita o uzrocima.

Zadnje uređivanje floweroflife : 14.10.2014. at 18:42.
floweroflife is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2014., 18:19   #16
Čuj, nacisti su masovno ubijali židove, ali židovi nisu masovno ubijali ni Nijemce ni naciste, pa valjda je to dovoljno za vidjeti tko je kome što napravio.
Ne postoji ništa što Hitlera može abolirati od toga i pretvoriti u spin.
Pretpostavljam da je vido o kojem pričaš ustvrdio da je holokaust izmišljotina.
Kexx is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2014., 18:37   #17
Sva pitanja te vrste su suvišna. Onaj tko traži istinu i drugu stranu priče, NEĆE PRETPOSTAVLJATI kada mu se pokaže izvor informacije, nego će pogledati sam pa će imati vlastito iskustvo i neće trebati pretpostavljati.

Nemoj mene tražiti da branim informacije koje sam vidio. Pa ne mogu ih ja braniti, nisam ja niko i ništa - dok ti tražiš autoritet, ja samo postavljam pitanje na koje službena verzija povijesti koju smo učili ne može odgovoriti. Kako smo već utvrdili, negiranje holokausta je kažnjivo djelo, i ne namjeravam se upustiti u prepucavanja na tu temu, a iz navedenog razloga je više i nego očito zašto.

Zašto svi pretpostavljaju toliko? To je najveća greška. Znaš samo ono što si učio u školi i na fakultetu te ono što si nasvoju ruku učio sam. Realno, 99% nas nije na svoju ruku išlo tražiti nikakve posebne informacije izvan školskog programa, a školski program su pisali pobjednici rata. Od tuda i čuđenje na jednostavna pitanja.

Moja logika je vrlo jednostavna. Kada bi na pitanja dobivao logične odgovore, lako bi mogao zaključiti tko tu laže. Problem je što sam ja do sada znao samo jednu stranu priče, a sa ovom drugom stranom otvorila su se brojna pitanja na koja više nemam odgovor. Tu se logika raspada, i ja tražim bolje objašnjenje što se stvarno dogodilo.
floweroflife is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2014., 18:39   #18
Quote:
floweroflife kaže: Pogledaj post

Pa eto, pogledao sam na youtubeu dugačak dokumentarac Najveća tajna. Možete ga vidjeti i sa prijevodom. Radi se o oko 6 do 8 sati video materijala koji postavlja pitanja na koja nema odgovora u službenim verzijama koje svi znamo i učimo u školama.
Dakle, kao predani jubitu potrošač vjeruješ u planet Nubiru (X), invaziju vanzemaljaca, ljude-guštere.....

De daj još kakav link prema arijevskim stranicama i povjerovat ću ti, bezuvjetno....
fgzcvijetic is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2014., 18:43   #19
Quote:
fgzcvijetic kaže: Pogledaj post
....
Ispričavam se na pogrešci, dokumentarac se može pronaći kao Najveća Priča, a ne najveća tajna to nije bitno.

Ispravio sam i prvi post, sori
floweroflife is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2014., 19:09   #20
Aha, a ti vjeruješ u nekakav navodni dokumentarac koji je možda i prepun dezinformacija. Kako si provjerio jesu li navodi iz dokumentarca istiniti?
Kexx is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:25.