Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.08.2010., 03:15   #2001
Meni se Ibiza sviđa, ali definitivno je dosta klaustofobičnija od pola, ima manje mjesta po širini... verzija s 3 vrata mi može proći, ali je i dalje manje mjesta unuta. No, naravno, ja sam XXL pa radije probajte sami. Polo nije nešto extra po unutarnjem dizajnu, ali Ibiza je također loša po tom pitanju. No, kako je to individualna kategorija, radije odite do salona pa sami probajte...
__________________
OFF DUTY
STINGer is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2010., 04:47   #2002
sta ja znam meni osobno oba autica su totalno ok
individualna stvar je koji ces uzeti. ja bi osobno uzeo Pola, ali nebi se bunio da imam tu Ibizu.. hehe

@STINGer: pa cuj kad si XXL ni jedan ni drugi bas i nisu udobni (za koljena i slicno hehe) onda bolje pogledat Golfa u kojem ima iznenadjujuce mjesta za XXL osobe a mali kompakt je (cak i Astra je dosta veca) ali svejedno u Golfu se nekako komotnije osjecas neg u ostalim kompaktima. mozda je slicno i s Polom ko ce znat
The Maister is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2010., 13:12   #2003
Quote:
STINGer kaže: Pogledaj post
Meni se Ibiza sviđa, ali definitivno je dosta klaustofobičnija od pola, ima manje mjesta po širini... verzija s 3 vrata mi može proći, ali je i dalje manje mjesta unuta. No, naravno, ja sam XXL pa radije probajte sami. Polo nije nešto extra po unutarnjem dizajnu, ali Ibiza je također loša po tom pitanju. No, kako je to individualna kategorija, radije odite do salona pa sami probajte...
koliko god polo nije nesto po dizajnu interiora, toliko je jos gora ibiza, polo je svemirski brod za ibizu unutra..
takva plastika,, ps inace volim seate, ali unutra nula, al ajd exeo nije los unutra al opet audi interior
famozni is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2010., 14:42   #2004
Quote:
The Maister kaže: Pogledaj post

@STINGer: pa cuj kad si XXL ni jedan ni drugi bas i nisu udobni (za koljena i slicno hehe) onda bolje pogledat Golfa u kojem ima iznenadjujuce mjesta za XXL osobe a mali kompakt je (cak i Astra je dosta veca) ali svejedno u Golfu se nekako komotnije osjecas neg u ostalim kompaktima. mozda je slicno i s Polom ko ce znat
Ma znam da u kompaktima ima mjesta, a kod mališana ima svega. Npr Ibiza, naročito s 5 vrata mi je srašno uska, dok i20 ili Fabija imaju mjesta ko u priči...
__________________
OFF DUTY
STINGer is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2010., 16:22   #2005
Ibiza je dizajnom interijera ispred Pola, ali materijali u Polu (comfortline i highline) su nešto bolji, ali sam dizaj kokpita u Polu je srednja žalost. mogli su ( i trebali) biti malo maštovitiji.
__________________
working class hero...
moril is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2010., 17:14   #2006
Iako je tema o Polu, skrenula je na Ibizu - pa da bacim nekoliko osobnih dojmova... jer sam nedavno imao malo intenzivniju testnu vožnju (1500 km po Portugalu) -> prvo i ja sam "XXL" kategorija (195 i 100+ kg) a nisam imao nikakvih problema sa smještajem i prostranošću - ugodno sam se osjećao i nakon 4-5 sati u autu, zatim materijali su bili dosta kvalitetniji od onoga što sam očekivao, a i udobnost me isto iznenadila...
Tako da ako je slično opremljena i motorizirana Ibiza dosta povoljnija od Pola, defitinivno mi se čini kao dobra kupovina...

Trebam reći da je ta Ibiza bila dosta dobro opremljena (sigurno nije početna razina opreme) - ESP, tempomat, kožni volan i mjenjač i svi zračni. Pa je možda u tome stvar...
z_k is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2010., 17:32   #2007
Mislim da je ovih 115k kn jako dobra ponuda za Ibizu s obzirom na opremu . 7g DSG , tsi te ksenoni , jako dobro.Polo tak opremljen kosta sigurno dosta vise.Sjedimo sam u jednoj i ono , mjesta ima za prosjecnu osobu dosta , hack , i ustaroj ibizi(onoj prije ove) je bilo dosta mjesta ako mene pitate, bar naprijed .

Sto se unutrasnjosti tice , nisam sjedio u Polu ali jesam u Šibici i bas da je polo prema njoj svemirski brod , tesko mi je vjerovati ( i u highlineu ).
ivo patijera is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2010., 20:03   #2008
ne znam opcenito dizajn unutrasnjosti u seata mi se ne svidja,
famozni is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2010., 23:37   #2009
seat je ruzan...
inace koliko dode ibiza automatic ?
xPsycho is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2010., 00:34   #2010
Quote:
xPsycho kaže: Pogledaj post
seat je ruzan...
inace koliko dode ibiza automatic ?
sad ti je covjek gore napisao... 115 tkn dsg sa kseninoma i jos dosta opreme.
akcija007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2010., 08:05   #2011
Dakle, idemo redom: kao prvo Ibiza i Polo imaju ista podvozja, a o tome sto se pise da je Ibiza manja, je apsolutna laž. Prostora ima kao i u Polu. Što se udobnosti tiče, sjedala su daleko udobnija u Ibizi nego u Polu. Sami dizajn i unutrašnjost je stvar ukusa, o tome se nebi trebalo raspravljati, jel? Ibiza za razliku od prošlog modela kao i Polo, u unutrašnjosti imaju uvelika poboljsanja glede materijala, meka su na dodir. E sad paketi opreme, smatram da Ibiza nudi više od Pola za iste novce. Tako je uvijek bilo kod VW-a, ako hoćeš više opreme, plati!
jasamivan is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2010., 10:55   #2012
Gotovo 8000 km s 1.6 TDI - 90 ks.
Sve 5 za sada.
Nego, čini mi se da 1.6 TDI održava dobru staru boljku VW-ovih motora a ta je da siše ulje..ono cca 1 dl na 1000 km... znam da nije puno..ali opet unutar servisnog intervala od 15.000 treba nadoliti...
Iskustva?
Flato is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2010., 13:45   #2013
Quote:
STINGer kaže: Pogledaj post
Meni se Ibiza sviđa, ali definitivno je dosta klaustofobičnija od pola, ima manje mjesta po širini... verzija s 3 vrata mi može proći, ali je i dalje manje mjesta unuta. No, naravno, ja sam XXL pa radije probajte sami. Polo nije nešto extra po unutarnjem dizajnu, ali Ibiza je također loša po tom pitanju. No, kako je to individualna kategorija, radije odite do salona pa sami probajte...

Hmm...bio sam nedavno u Polu i obično uvijek netko bude samnom, prvo što zapazim kad sjednemo u auto je koliko su nam glave blizu, kod pola,clia i sl manjih auta je to podosta, prvenstveno jer sam naučen na komociju golfa, tu mi je udaljenost glava po mjeri, možda bzvz zamjerka, ali to prvo uočavam, takodjer da jedva imam mjesta u polu, fali mi bar još jedan zub na sjedalu da bi bilo to to, takodjer mjesta za desnu nogu nedostaje kako si napomenuo, ali izrada i kvaliteta mi je na nivou i ful mi odgovara, jer sam već naučen na vw, samo mjesta manjka...u ibizi doduše nisam još bio..
Rokas666 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2010., 13:52   #2014
Quote:
famozni kaže: Pogledaj post
koliko god polo nije nesto po dizajnu interiora, toliko je jos gora ibiza, polo je svemirski brod za ibizu unutra..
takva plastika,, ps inace volim seate, ali unutra nula, al ajd exeo nije los unutra al opet audi interior
Nedaleko od istine, bar po mome ukusu...kod vw je to saliveno u cjelinu, i leon recimo ima sasvim pristojan interior, dok kod ibize sve nekako strši i neskladno je...možda promjenim mišljenje kad sjednem u jednu, ali opet sumnjam...

Zadnje uređivanje Rokas666 : 16.08.2010. at 13:59.
Rokas666 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2010., 13:55   #2015
Quote:
jasamivan kaže: Pogledaj post
Prostora ima kao i u Polu.

Bar bi prostora trebalo biti više, veći međuosovinski, auta općenito...?...ili sam nešto zabriao, pa po svemu mi se čini veća ibiza...
Rokas666 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2010., 15:19   #2016
Pozdrav

Neznam dali je netko več postavio ovo pitanje naime zanima me kolko je točan onaj konfigurator za vw pola na vw stranicama?
vlasnici tsi motora kolko ste zadovoljni sa tim motorom ?
gmili87 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2010., 16:02   #2017
Quote:
gmili87 kaže: Pogledaj post
Pozdrav

Neznam dali je netko več postavio ovo pitanje naime zanima me kolko je točan onaj konfigurator za vw pola na vw stranicama?
vlasnici tsi motora kolko ste zadovoljni sa tim motorom ?
Točan. Jedino nisam siguran koje su sve boje besplatne zapravo.
mikidragi is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2010., 16:55   #2018
Točan je, ali u salonu sigurno možeš uhvatiti još štogod popusta
__________________
OFF DUTY
STINGer is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2010., 10:35   #2019
jesam ja krivo vidio,il je ibiza fr od 150 ks skuplja od pola gti 180 ks ?
preko 150 k kn je ibiza
gumeni bombon is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2010., 11:07   #2020
Ibiza ima bolju opremu
__________________
OFF DUTY
STINGer is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:33.