Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.01.2010., 18:50   #81
Evo mojih fotki iz tog kvarta, s jednog foto-safarija za potrebe teme o cijenama nekretnina:

Prvo, Z2:



Slika između Z2 (na lijevoj strani) i Z1 (na desnoj strani):



Prvi plan Z2, iza njega Z1:



Lijevo Z2, desno Z3 (u izgradnji, danas dovršeniji nego na slici) plus komad stare zgrade uljare:



Također Z3, sa zgradom uljare plus dodatnim objektom u izgradnji (desno):



Kormaxove zgrade, ugao Banjavčićeve i Zavrtnice (iza njih Tuškanova):



Kormax iz druge pozicije:



Ing-Palova zgrada (s desne strane), preko puta prve stambene zgrade koja je nikla u Banjavčićevoj.



Onda opet malo Kormaxa, obje zgrade s desne strane. Slikano s kružnog toka. S lijeve strane je Tuškanova, slabo se vidi.

Blue is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2010., 18:54   #82
Super, Blue
A što će biti s uljarom? Nisam pratila...
ViktorViktorija is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2010., 18:58   #83
Uljaru bi Tehnika trebala obnoviti izvana, a Grad iznutra i pretvoriti u nekakav kulturni centar a oko nje posaditi drveće. Ona je zaštićeni spomenik industrijske arhitekture.
Blue is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2010., 19:05   #84
Cijeli taj blok omeđen Vrbanićevom, Branimirovom, Heinzelovom i Crvenog Križa se gradi i trebao bi biti dovršen za dvije do četiri godine. Projekata koliko hoćeš: izgrađene prvo one male zgrade od Tehnike u Širolinoj, pa Z1 i Z2, Z3 je pri kraju, Banjavčićeva dva projekta, Zavrtnica, Tuškanova, Vrbanićeva... Nekih desetak zgrada koje su nikle u zadnjih par godina ili će u neko skorije vrijeme biti dovršene. Urbanizacija bivše industrijske zone.
Blue is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2010., 19:20   #85
Dali se gradi projekt ing-pal, prolazio sam tamo i nisam vidio nikakve akcije...gdje dođe Vrbanićeva?
__________________
Najveći neradnici u državi: Pravo na grad, Zelena akcija, Crvena akcija, Milan Bandić i Niko Gamulin (bespravni graditelj)
ZgRege is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2010., 19:29   #86
Vrbanićeva je paralelna sa Banjavčićevom prema sjeveru a još prema sjeveru s njima je paralelna Zvonimirova.
Skroz njami ulica, slijepa
Nisam ni ja vidjela da se gradi ing-pal, koliko sam shvatila trebao bi biti na južnoj strani preko puta škole/projekta Tuškanova
bilokoje is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2010., 23:57   #87
Evo slike kvarta s označenim projektima. Dakle, radi se o gradskoj četvrti Donji Grad. Dio na slici omeđen je Zvonimirovom i Branimirovom na sjeveru i jugu te ulicom Crvenog križa i Heinzelovom na zapadu i istoku, što je nekada bio donji (južni) dio općine Medveščak (do preustroja prije desetak godina).



Tu je kvart u širem kontekstu, s nekim orijentirima:



Označio sam sve novogradnje te projekte u završnoj fazi realizacije, plus Vrbanićevu koja se tek sprema graditi. Dodao sam i nešto ranije građene ali svejedno zgrade novijeg datuma, poput dvije Tehnikine na zapadu i Banjavčićevu (kod Bille) na istoku. Ukupno deset novogradnji, ne znam koliko ima stanova.
Blue is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2010., 00:45   #88
Ovo mi djeluje ok,barem ovako,na prvi pogled, sivu boju ne volim to mi onako big NO NO ali to je valjda moje mediteransko oko... a kakvi su tlocrti?
http://img5.imageshack.us/img5/6044/ravnice9.jpg
luka lik is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2010., 10:20   #89
Quote:
bilokoje kaže: Pogledaj post
Nije Alexis, to skroz kulturno uživo izgleda, najnormalnija donjogradska ulica.
Uživo to izgleda sve samo ne kak naslikano na njihovoj web stranici, na to sam se referirala. Zgrada je gotova, pa bi bio red na da svoju stranicu stave sliku stvarnosti.

Pa upravo zato kaj sam neki dan prošla i vidla uživo, ostala sam paf zbog činjenice da će balkoni te Vodatelove zgrade vrlo izvjesno gledati u drugu zgradu jer je tamo sad ograđeni plac.
__________________
suntzu72: "alexis, možeš ti ovdje drukati kontra crnog 24/7, al taj će sutra preuzet sve ključne poluge vlasti. tebi na maštu prepuštam što će to onda značiti za tvoje favorite - od medija do ngo-scene. gospodarstvo je najmanji izazov s kojim će se suočiti karamarkova vlada. meni osobno, i najmanje važna zadaća. ima puno važnijih stvari."
Alexis is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2010., 10:25   #90
A Zavrtnica izgleda kao kulise filma Day After, sa onom pustopoljinom uz prugu, preko ceste di se nalaze poslovne zgrade i super-duper zgrada koju Zane prodaje. Nema pločnika, cesta sva puna rupa, a pustopoljina je tamo brat-bratu već nekoliko godina. Hypo ju je planirao izgraditi, no obzirom na njihovu situaciju, tko zna kaj će s tim biti.

U svakom slučaju, to nije urbanizacija koja zaslužuje te previsoke cijene jer je urbano samo to kaj je relativno blizu tramvaj na Zvonimirovoj (barem ovima iz Kormexa, Tuškanove i Vodatela), a na Zavrtnici blizina međunarodne željezničke pruge.
__________________
suntzu72: "alexis, možeš ti ovdje drukati kontra crnog 24/7, al taj će sutra preuzet sve ključne poluge vlasti. tebi na maštu prepuštam što će to onda značiti za tvoje favorite - od medija do ngo-scene. gospodarstvo je najmanji izazov s kojim će se suočiti karamarkova vlada. meni osobno, i najmanje važna zadaća. ima puno važnijih stvari."
Alexis is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2010., 13:13   #91
Quote:
Alexis kaže: Pogledaj post
Uživo to izgleda sve samo ne kak naslikano na njihovoj web stranici, na to sam se referirala. Zgrada je gotova, pa bi bio red na da svoju stranicu stave sliku stvarnosti.

Pa upravo zato kaj sam neki dan prošla i vidla uživo, ostala sam paf zbog činjenice da će balkoni te Vodatelove zgrade vrlo izvjesno gledati u drugu zgradu jer je tamo sad ograđeni plac.
Alexis a kako izgledaju druge ulice u gradu?I i onim starijim balkoni gledaju u balkone a prozori u prozore.Najveća zamjerka osim tlocrta ovim novogradnjama je nedostatak zelenila i premali razmak među zgradama pa je osjećaj kao da si u labirnitu.
luka lik is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2010., 13:33   #92
Quote:
Alexis kaže: Pogledaj post
A Zavrtnica izgleda kao kulise filma Day After, sa onom pustopoljinom uz prugu, preko ceste di se nalaze poslovne zgrade i super-duper zgrada koju Zane prodaje. Nema pločnika, cesta sva puna rupa, a pustopoljina je tamo brat-bratu već nekoliko godina. Hypo ju je planirao izgraditi, no obzirom na njihovu situaciju, tko zna kaj će s tim biti.

U svakom slučaju, to nije urbanizacija koja zaslužuje te previsoke cijene jer je urbano samo to kaj je relativno blizu tramvaj na Zvonimirovoj (barem ovima iz Kormexa, Tuškanove i Vodatela), a na Zavrtnici blizina međunarodne željezničke pruge.
A šta misliš da urbanizacija tako velikog prostora traje godinu dana? Proces je krenuo i kako je već netko rekao, trebat će tri do pet godina da se sve završi
__________________
Najveći neradnici u državi: Pravo na grad, Zelena akcija, Crvena akcija, Milan Bandić i Niko Gamulin (bespravni graditelj)
ZgRege is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2010., 14:43   #93
O kakvoj to mi urbanizaciji kvarta možemo govoriti kad je tamo i dalje poslovna zona? U nas na žalost, nema ni slova od prave urbanizacije i doista se svaki drek prodaje kao elitni, pa tako i Zavrtnica, gdje usred poslovne zone, koja neće nestati, i pored međunarodne pruge, koja tek neće nikad nestati, rastu stambene zgrade koje se prodaju i danas po cijeni od 2200€/m2.

Ni nakon 100 godina, neće tamo biti urbani kvart. Zato jer smo mi sve smiksali, u istom kvartu i poslovno i stambeno i benzinska i auto-praonica, you name it.
__________________
suntzu72: "alexis, možeš ti ovdje drukati kontra crnog 24/7, al taj će sutra preuzet sve ključne poluge vlasti. tebi na maštu prepuštam što će to onda značiti za tvoje favorite - od medija do ngo-scene. gospodarstvo je najmanji izazov s kojim će se suočiti karamarkova vlada. meni osobno, i najmanje važna zadaća. ima puno važnijih stvari."
Alexis is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2010., 16:56   #94
Pa tako se sad radi u normalnim europskim gradovima...miks poslovno-stambene zone, tako da grad živi 24 sata. U gradovima gdje je jedna zona samo poslovna, sve odumire poslije 17 sati, a gdje je samo stambena i sama znaš da se to zove spavaonica.
__________________
Najveći neradnici u državi: Pravo na grad, Zelena akcija, Crvena akcija, Milan Bandić i Niko Gamulin (bespravni graditelj)
ZgRege is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2010., 16:39   #95
Alex, ne znam od kud ti toliki pik na prugu. Na njoj je promet puno, puno rjedji nego tramvajski u dobrom dijelu zone tramvaja, pogotovo oko centra, osim toga je uglavnom udaljenija od stambenih jedinica nego sto je udaljena tramvajska pruga (nasip, zelena povrsina, cesta, zelena povrsina, opet cesta, opet zelena povrsina). Takodjer, razina buke od tih vlakova nije znacajno visa od buke koju proizvode tramvaji, zapravo je manja ako se uzme u obzir veca udaljenost i manja frekvencija prolaska. Jedino sto ogranicava je mjesto na kojemu mozes preko pruge. Estetika pogleda na prugu definitivno nije privlacna (kao sto nije privlacna estetika pogleda na mnoga dvorista zgrada ili u susjedov prozor), ali tu postoje nasade drveca kojima ce trebati 3 do 5 godina da vizualno odijele taj dio (osim sto ce dodatno zvucno amortizirati prugu).

Zeleni val, Savska, Ilica, Zvonimirova - sve su to (tim kriterijima gledano) puno prometnija, necistija i bucnija mjesta za zivot. Pa ih nitko ne apostrofira kao problem.

Takodjer, cini mi se da Luka lik govori o gornjem dijelu Zavrtnice, gdje je Vodatelova zgrada, a ti si se bacila na urbanizam donjeg dijela Zavrnice, preko pruge, gdje je Zane i gdje je poslovna zona oko Radnicke.
Blue is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2010., 16:07   #96
Mala anegdota za početak, a onda slike. Dakle, na aveniji Dubrava bila je jednom jedna stara lijepa kuća s fantastičnim vrtom za kojeg se pričalo da su u njemu zasađene biljke iz cijelog svijeta koje je netko (vlasnik?) donosio s putovanja. Ne znam je li to istina, ali kuća je u tom vrtu izgledala stvarno posebno, nešto kao kuća duhova ili začarani mali dvorac, a dojam toga je pojačavalo to što nikada u životu nisam vidjela nikoga da tamo živi. Da skratim priču, kuća je preko noći srušena uz naknadni slabašan otpor neke od ovih udruga Pravo na grad ili slično i na tom mjestu je niklo ovo Profectusovo čudo:





ViktorViktorija is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2010., 16:10   #97
Međutim, sada dolazim do najbitnijeg dijela priče. Profectus bi, naime, OVDJE



Dakle, još jednom tu...



gradio novu zgradu i time zeznuo svoje kupce i upropastio kvalitetu života ljudima u susjednoj zgradi.

Stanari roze zgrade su se žalili, slučaj je završio u novinama, evo ulomka jer ne mogu otvoriti stranicu:

'Stanari jedne takve zgrade na Aveniji Dubrava pobunili su se kad su dobili obavijest da će ravno ispred njihovih prozora, i odmah do njihove terase, narasti sedmerokatnica, koja će potpuno zakloniti svjetlost i pogled, zakrčiti sve okolne ulice novim parkiranim automobilima, a svoje smetlarnike smjestiti odmah do njihove terase i tako im ljeti život učiniti nepodnošljivim.
Osuđeni su na stalni život iza zatvorenih prozora i sa spuštenim roletama jer će njihovi susjedi biti samo nekoliko metara od njih. Što je još bolje, investitor je isti onaj koji upravo dovršava još jednu zgradu pokraj njihove i koji tim potezom i svojim kupcima zaklanja pogled i svjetlost.

Kad su pobunjeni stanari kupovali stanove, rečeno im je da ispred njihove zgrade neće biti drugih građevina jer su neriješeni imovinsko-pravni odnosi. Štoviše, investitor zgrade im je govorio kako je sam htio kupiti to zemljište, no nije mogao. Međutim, čim je zgrada useljena, našao se drugi investitor koji je nevjerojatnom lakoćom riješio sve imovinsko-pravne zavrzlame i nekoliko čestica, uglavnom do tada uvedenih kao pašnjak i park, sjedinio i pretvorio u građevinsku.

Dio tih čestica bio je u privatnom vlasništvu, dio u vlasništvu Grada, dio je pripadao Crkvi, ali sve je to brzo i lako postalo jedinstvena, nova građevinska čestica na kojoj će narasti stambeno-poslovni objekt.

Stanari zgrade u Dubravi odlučili su se protiv te gradnje boriti svim pravnim sredstvima, no bitka neće biti laka jer je lokacijska dozvola već pravomoćna. Izdana je lani u lipnju, a pitanje je jesu li stanari u to vrijeme bili već uknjiženi kao vlasnici svojih stanova.'

Užas!
ViktorViktorija is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2010., 18:13   #98
Da, to je na tragu stare fore da građevinci otkupe parcelu za zgrade A, B i C. Prvo izgrade i prodaju A i C, a tek na kraju dignu ovu B u sredini i tako zeznu stanare prve dvije.

Nikad ne bih kupio stan s livadom ispred jer nikako ne možeš znati što će na njoj jednog dana izrasti.
20isedmi12 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2010., 18:16   #99
Ne znam kako se za takve građevine koje su preblizu jedna drugoj uopće dobiju dozvole.
Blue is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2010., 18:23   #100
Quote:
Blue kaže: Pogledaj post
Ne znam kako se za takve građevine koje su preblizu jedna drugoj uopće dobiju dozvole.
Drže se zakonskog minimuma i dobiju dozvolu. Za problem su krivi oni koji su ozakonili tako mali razmak.
20isedmi12 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:33.