Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika > Preparativna kozmetika

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.03.2010., 17:10   #61
Kako pristevi od masaze? Jel perete ruke uvijek prije? Koristite neko komedogeno ulje?
patientia is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2010., 17:27   #62
Quote:
patientia kaže: Pogledaj post
Kako pristevi od masaze? Jel perete ruke uvijek prije? Koristite neko komedogeno ulje?
to je masaža koja radi i limfnu drenažu tako da je moguće da dođe do navale prištića.
meni je bilo sve u redu, najbolje mi je masirati se s kremom za čišćenje od marie galland 210 jer je dosta gusta i za osjetljivu kožu. međutim naglo mi se lice osulo ne mogu tvrditi točno od čega jer sam i mijenjala kreme i bila u gadnom pms-u i radila ovu masažu ali definitivno ću uskoro nastaviti s masažom kad se stanje smiri, a već jest dosta.

edit: Da li vi radite samo onaj dio gdje mlada japanka radi samomasažu ili sve?

Zadnje uređivanje snnopy : 11.03.2010. at 17:43.
snnopy is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2010., 19:50   #63
Quote:
patientia kaže: Pogledaj post
Kako pristevi od masaze? Jel perete ruke uvijek prije? Koristite neko komedogeno ulje?
Perem ruke i lice prije masaže naravno.
Ulje ili krema koju koristim su prirodna kozmetika koju je Merlina složila za moj tip kože, mislim da nije problem u tome.
Kod mene se nisu pojavili sitni prištići, već dva dosadna prišta koja sam u početku ignorirala i nastavila s masažom. S obzirom da su od njih nastali aktivni vulkani i nisu izgledali kao da će posustati, prestala sam se masirati. Zanimljivo situacija se nakon toga počela smirivati. Vjerojatno je tu upleten i pms, ali vidjet ću što će biti jer nastavljam s Tanakom uskoro.
Inače ovaj tip masaže nekima ne odgovara i mogu se pojaviti akne. Kod takvih primjera se preporučuje da se prestane s masažom, nadam se da to sa mnom neće biti slučaj.
Još jedna dobra stvar koju sam primjetila je da mi se nakon masaže instant "izbrišu" tj, zaglade bore smijačice (nasolabial fold) oko usta.

Zadnje uređivanje Lilivanili : 11.03.2010. at 19:56.
Lilivanili is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2010., 22:20   #64
Masaža lica kod kozmetičarke da. Zamoli da ti pokaže osnovne kretnje, a takvim se nanosi i krema na lice.
Bitno je da pritom ne "natežeš" kožu prejako.

Vitamine svakako počni uzimati - ima od L'oreal/Nestle-a u apotekama Inneov kapsule baš za kožu.

Unosi dovoljno vode, prirodnih sokova i zeleni čaj, šetnjice po svježem zraku...

Zn je dobar i za kožu, kosu, nokte, imunitet, a važno je unositi ga u ravnoteži s Cu, jer kod manjka bakra može se "zeznuti" jetra.

Vjerojatno se radi "samo" o tome da ti se lice promijenilo iz "dječjih" u "djevojkasto" pa se zato malo udubili obraščići.
__________________
Volim Dečeca svoga
deya is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2010., 22:41   #65
Quote:
Lilivanili kaže: Pogledaj post
Ja sam malo stala sa Tanaka masažom, izbacilo mi je par divljačkih prišteva - mislim zbog nje. Nastavit ću se masirati čim se situacija malo smiri.
A masaža je divna, ugodna, stvarno topla preporuka.
Nemam problema sa opuštenim licem (još), ali def pomaže kod podbuhlosti ujutro.
I meni ti je tako bilo na početku, ali je prestalo, s time da nisam prekidala masažu. Ja se posprejam termalnom i na lice utrljam nivea baby ulje, baš je blago i nježno i onda mi se tog ulja malo upije u kožu, a opet bude dovoljno masno da mi ruke mogu fino kliziti.
Estee Lauder is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2010., 09:54   #66
Quote:
Lilivanili kaže: Pogledaj post
Ja sam malo stala sa Tanaka masažom, izbacilo mi je par divljačkih prišteva - mislim zbog nje. Nastavit ću se masirati čim se situacija malo smiri.
isto sam reagirala sa nekoliko akni, to me bas iznenadilo jer rijetko dobijem pms pristic a kamoli nesto vise.
jos uvijek imam crvene tockice gdje su bile akne, bas su izgledale kao mali vulkani koji izbacuju necistocu iz koze van.
ako su ti velike nemoj masirat neko vrijeme, ja ih nisam povezivala sa masazom pa sam nastavila i stanje je bilo sve gore dok nisam zakljucila da nema biti od iceg drugog nego od tanake. prestala sam masirat nekoliko dana i od tada je sve super, super
odlicno mi je sto ruke same lete u tanaka pokrete i kad skidam sminku, stavljam kremu, puder...

zanimljivo da su mi svi pristevi iskocili na lijevoj strani lica na kojoj jedino spavam, valjda je bilo puno zaostale limfe pa dok se nije iscistilo, lijeva strana pristava, desna nikad u boljem stanju

podvojena licnost
top-secret-koka is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2010., 10:10   #67
Quote:
snnopy kaže: Pogledaj post
edit: Da li vi radite samo onaj dio gdje mlada japanka radi samomasažu ili sve?


pa iste su masaze zar ne?
samo je drugacije kad se sam masiras i kad to radi netko drugi. mislim da ova mlada radi 1 masazu vise (masira dlanom po vilici do ispod uha)


a dama u crnom sesiru cim je vidim dobim poriv da joj maknem gestapo sesir, nabila ga do ociju




htjedoh jos napisati da je moja frendica radila vjezbe za lice i spusteni kapak do trepavica (nekad se objesio i preko trepki) stvarno zliftati.
razmisljala je o blefaro, al je dala sanse nekoj glupoj vjezbici 5-10 min dnevno i rijesila problem, ako ne vjezba neko vrijeme kapak opet padne.
top-secret-koka is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2010., 10:51   #68
Quote:
top-secret-koka kaže: Pogledaj post
htjedoh jos napisati da je moja frendica radila vjezbe za lice i spusteni kapak do trepavica (nekad se objesio i preko trepki) stvarno zliftati.
razmisljala je o blefaro, al je dala sanse nekoj glupoj vjezbici 5-10 min dnevno i rijesila problem, ako ne vjezba neko vrijeme kapak opet padne.
spušteni kapci se najbrže podižu vježbom - to se vidi za par dana - ali se stvarno treba sjetiti i napraviti ih svaki dan. Tu stvarno bude efekt prva liga, samo se treba paziti jer svaka vježba koja diže kapke, uključuje podizanje obrva u vježbanju pa tko ima bore na čelu bi trebao paziti na to - tako da podiže obrve i čelo do ruba kose a ne samo obrve.
xena is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2010., 11:43   #69
Quote:
xena kaže: Pogledaj post
spušteni kapci se najbrže podižu vježbom - to se vidi za par dana - ali se stvarno treba sjetiti i napraviti ih svaki dan. Tu stvarno bude efekt prva liga, samo se treba paziti jer svaka vježba koja diže kapke, uključuje podizanje obrva u vježbanju pa tko ima bore na čelu bi trebao paziti na to - tako da podiže obrve i čelo do ruba kose a ne samo obrve.

vidim da sam pismena u postu koji si quotala uglavnom zliftala je kapak za par dana.
a vjezba koju ni je pokazala je jako jednostavna, ulovis ritam pa se ne guzva celo. nije to takav problem, ujutro kad stavljas sminku i kad je skidas napravis 5-6 puta vjezbicu i to je to
top-secret-koka is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2010., 11:49   #70
Quote:
top-secret-koka kaže: Pogledaj post
pa iste su masaze zar ne?
samo je drugacije kad se sam masiras i kad to radi netko drugi. mislim da ova mlada radi 1 masazu vise (masira dlanom po vilici do ispod uha)
ja sam radila masažu s filmića od početka do kraja, i ono što tanaka radi i ono što ona mlada sama radi.
snnopy is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2010., 11:53   #71
jao tako se i meni čini da mi lice nekak se postarilo,tj umorno ili šta već ,a imam 22 na ljeto 23god.. naravno da sam si jednim djelom i samam kriva jer si konstantno neš prčkam po licu,fkt moram prestat pa sam ga već izmučila valjda,a i ovo sjedenje za kompom satima,i učenje i živciranje zbog faxa.. sad koristim avene hidraoptimal kremu i ono ok je ,al mislim da oped to nije moja idealna krema... mislim da bi mi osim masažic, dobro došlo i neka vitaminska krema ili maska i isto tako neka krema ili maska na bazi kisika on je kao odličan.. naravno pa onda si nemožeš to sve priuštit..
__________________
***pinterest***
ajetam is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2010., 12:00   #72
Quote:
snnopy kaže: Pogledaj post
ja sam radila masažu s filmića od početka do kraja, i ono što tanaka radi i ono što ona mlada sama radi.

dupla masaza
ajd' sad priznaj da si i duplo ljepsa
top-secret-koka is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2010., 12:06   #73
@ snnopy
Ne znam kako si radila cijelu masažu, mislim na dio koji gospođa Tanaka radi curi kako si to izvela?

@ top-secret-koka
izgleda da smo imale identičan problem, meni su sad prištevi prošli ali još uvijek su crvene fleke. Danas sam opet počela sa masažom pa ću vidjet...
Zanimljivo i meni su izbacili samo na jednoj strani lica.
Lilivanili is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2010., 12:10   #74
Quote:
top-secret-koka kaže: Pogledaj post
dupla masaza
ajd' sad priznaj da si i duplo ljepsa
Quote:
Lilivanili kaže: Pogledaj post
@ snnopy
Ne znam kako si radila cijelu masažu, mislim na dio koji gospođa Tanaka radi curi kako si to izvela?

@ top-secret-koka
izgleda da smo imale identičan problem, meni su sad prištevi prošli ali još uvijek su crvene fleke. Danas sam opet počela sa masažom pa ću vidjet...
Zanimljivo i meni su izbacili samo na jednoj strani lica.
o sve se može kad se hoće
trenutno sam duplo ružnija zbog akna ali projepšavam se
za koji dan ponovno počinjem s masažom.
snnopy is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2010., 12:21   #75
Quote:
Lilivanili kaže: Pogledaj post

@ top-secret-koka
izgleda da smo imale identičan problem, meni su sad prištevi prošli ali još uvijek su crvene fleke. Danas sam opet počela sa masažom pa ću vidjet...
Zanimljivo i meni su izbacili samo na jednoj strani lica.

meni pase kad masazu radim malo jacim pritiskom, ali kad sam je pocela ponovo raditi nakon pristeva radila sam je izrazito lagano.

nisu se vise vratili, dapace sad je efekt super, bas mi odmori lice
top-secret-koka is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2010., 12:22   #76
Quote:
snnopy kaže: Pogledaj post
o sve se može kad se hoće

snnopy
imas gumene ruke
top-secret-koka is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2010., 12:30   #77
mislim da i treba dosta dijelova te masaže raditi jakim pritiskom.
u buduće ću raditi samo dio samomasaže.

sjećam se da je xena rekla da nije potrebno više od jednom dnevno raditi tu masažu, u protivnom se dobije kontraefekt umorno lice. zato bolje samo dio o samomasaži.
snnopy is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2010., 20:01   #78
ni meni avene ne daje dovoljan osjećaj vlažnosti, bolja je hydraene od lrp ili nivea visage moisturising day care, navodno je hidratatni serum od vichy izvrstan,hvale ga i oni koje inače ne vole vichy(a ima ih)
kao jeftinija opcija vitaminskih maska ima u ljekarnama za naći od natural wealth double c serum,za oko 100kn koji može zbilja dugo trajati jer se malo nanosi i vitamin E ulje
__________________
Quidquid latine dictum sit, altum videtur.
Mg.Aloisis is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2010., 17:47   #79
Quote:
Mg.Aloisis kaže: Pogledaj post
ima u ljekarnama za naći od natural wealth double c serum,za oko 100kn koji može zbilja dugo trajati jer se malo nanosi



meni je taj serum bio koma, ljepljiv, neupotrebljiv, oksidirao u roku 2-3 dana

cure za tonus lica vam je najbolja masaza
imate link sa tanaka masazom na topicu o gimnastici i masazi lica
top-secret-koka is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2010., 18:50   #80
Quote:
deya kaže: Pogledaj post
Vitamine svakako počni uzimati - ima od L'oreal/Nestle-a u apotekama Inneov kapsule baš za kožu.
ja sam vidjela neke anti aging. mislis na te ili?
__________________
Old enough to know better, young enough to do it anyway.
Sponza ri is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:00.