Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.10.2008., 20:52   #2001
Pozdrav svima. Rijetko se javljam u posljednje vrijeme, pošto ništa novo nije bilo kod mene, ali redovno čitam šta se dešava kod vas.
Ali sada imam pitanje.
Ja sam imao kontrolu ovih dana. Pijem tegretol već skoro godinu dana (2 tablete na dan) i sada kad sam vadio laboratorijske nalaze, imao sa znatno iznad normale povišene vrijednosti koje se tiču jetre (npr. SGOT bi trebao biti od 0 do 26, a meni je 101. To je kao prema očekivanjima jer lijek šteti jetri, ali ovaj put se baš puno povećalo i morat ću piti lijek za regeneraciju jetre - Hepalip forte. Uz to se nisam baš ni alkohola odrekao, pa i to dodatno šteti organu. Da li je neko imao slična iskustva i koliko je to opasno po vama? Da li su drugi lijekovi manje štetni za jetru od Tegretola?
Inače, sve je ok, nemam napada, za par dana će biti godina od mog grand mala.
Brutko is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2008., 16:03   #2002
meni se isto slicno dogodilo pa je meni doktorica predlozila da promjenim tablete ili da ih počnemo ukidati kada sam vec 3 godine bez napada. Ja sam se odlucio za ukidanje pa sam sada od 2 tablete po danau zavrsio na pola do kraja mjeseca ce ih skros ukinuti pa cemo onda vidjeti. Drzite mi fige
bladex is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2008., 17:31   #2003
Quote:
bladex kaže: Pogledaj post
meni se isto slicno dogodilo pa je meni doktorica predlozila da promjenim tablete ili da ih počnemo ukidati kada sam vec 3 godine bez napada. Ja sam se odlucio za ukidanje pa sam sada od 2 tablete po danau zavrsio na pola do kraja mjeseca ce ih skros ukinuti pa cemo onda vidjeti. Drzite mi fige
I meni doktorica planira prekinuti terapiju nakon tri godine, naravno ukoliko ne budem imao napada. U petak idem na ultrazvuk jetre.
bladex, koje si tablete pio pa si imao problema i na koje si se onda prebacio?
Brutko is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2008., 19:58   #2004
ne nisam promjenio tablete. pijem tegretol samo mi je sada smanjen prije sam pio 2 tablete na dan a sada pola tablete
bladex is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2008., 20:37   #2005
Quote:
bladex kaže: Pogledaj post
ne nisam promjenio tablete. pijem tegretol samo mi je sada smanjen prije sam pio 2 tablete na dan a sada pola tablete
Ima li kakvih promjena od kako si smanjio dozu tableta? Znači za 5 - 6 dana ukida ti se terapija?
Jesi li radi štetnosti Tegretola za jetru pio išta za regeneraciju iste?
Brutko is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2008., 00:23   #2006
promjena nema nikakvih, a za jetru nista ne pijem ja barem mislim da mi nije jako oštečena
bladex is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2008., 15:30   #2007
Jedno pitanje jeli imao tko od vas koji imate epilepsiju problema ako je pio alkohol ?
bladex is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2008., 16:17   #2008
Taj dan ce ti biti ok ali sutra se pitas kaj mi je ono trebalo.
Tablete koje pijemo su isto tako droga kao i alkohol.
Sto manje, to bolje
london-vienna is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2008., 23:48   #2009
Pozdrav ljudi....

inače ne pijem , ne volim baš alkohol......al kad sam jednom prilikom i popila par pića , imala sam loše iskustvo... dobila napadaj tipa grand mal i to nakon 10 god. od zadnjeg napadaja....

i od tad , nema šanse da popijem nešto.....
__________________
xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx x
smatan3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2008., 10:56   #2010
Moj odnos s alkoholom svodi se na to da ponekad popije čašu dvije vina...
Vino volim, volim probati nove sorte, a i sam se igram u vinogradu, ali dvije čaše (to će reći 2-3 dl) je max što popijem u jednom danu...
Ljet znam popiti i čašu piva...

No napio se nisam valjda 10 godina i tako namjeravam i dalje...
Probao sam jednom s doktorom načeti tu temu, ali on je odmah bio apsoltno protiv bilo kakvog alkohola. Možda se boji da ću njegov blagoslov iskoristiti za opijanje
Lesh is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2008., 18:52   #2011
bok!

ja imam curicu koja boluje od epilepsije... stara je 2 i pol godine,prvi napad imala je pred 11 mjeseci koji se ponovio samo jedan put nakon nekoliko sati u bolnici. od tad pije depakin chrono od 300 mg i to pola ujutro pola navečer. inače je super napredno dijete i nemamo nikakvih nuspojava ni problema i da nema te "pilulice bobice" nebi ni znali za dijagnozu. inače ni suprug ni ja nemamo epilepsiju ali je ima moja majka i ujak...tako da je to došlo genetski premda se sve tri epilepsije u potpunosti razlikuju. sad sam opet trudna pa me zanima da li netko zna kolike su šanse da mi i drugo dijete ima epilepsiju? i kako izgleda skidanje s terapije? koliko uopće ima šanse da se kod tako male dijece epilepsija "izlječi"?
pe pe is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2008., 21:45   #2012
Quote:
pe pe kaže: Pogledaj post
bok!

ja imam curicu koja boluje od epilepsije... stara je 2 i pol godine,prvi napad imala je pred 11 mjeseci koji se ponovio samo jedan put nakon nekoliko sati u bolnici. od tad pije depakin chrono od 300 mg i to pola ujutro pola navečer. inače je super napredno dijete i nemamo nikakvih nuspojava ni problema i da nema te "pilulice bobice" nebi ni znali za dijagnozu. inače ni suprug ni ja nemamo epilepsiju ali je ima moja majka i ujak...tako da je to došlo genetski premda se sve tri epilepsije u potpunosti razlikuju. sad sam opet trudna pa me zanima da li netko zna kolike su šanse da mi i drugo dijete ima epilepsiju? i kako izgleda skidanje s terapije? koliko uopće ima šanse da se kod tako male dijece epilepsija "izlječi"?
Bok pe pe, dobrodošla. Koliko znam, epi ne mora biti nužno povezana s genetskim naslijeđem,a pogotovo jer ti ne boluješ od epi. Imaš nešto o tome na plivinim stranicama, pa si pogledaj tamo. Naravno da ima šanse da se izliječi, mora proći 2 godine od zadnjeg napadaja i naravno eeg mora biti uredan kako bi se postupno smanjivala terapija i onda još mora proći određeni period bez terapije i napadaja kako bi se potpuno izliječilo. Pozdrav tebi i malenoj
anchili85 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2008., 23:35   #2013
Thumbs up

Pozdrav svima...
prvi puta sam ovdje na forumu iako epi imam već 17 godina. Nikako da se prijavim i uključim. Prije 5 mjeseci sam rodila sinčića i sada kad njega pospremim na spavanje imam malo vremena za sebe.
Cijelu trudnoću sam super podnjela uz terapiju kao i svih 17 god - pijem Pheminton 200mg x2. Svih ovih godina imala sam 8 napada i svi su bili povezani sa nedostatkom sna tj. kada sam bila premorena i kada sam npr 2-3 noći za redom spavala malo (cca 4-5 sati), pa mi se to nakupilo. Svi napadi su se dogodili kada sam morala ustati rano ujutro - oko 6 sati. Niti jedan napad nisam osjetila da će doći, niti sam se kasnije ičega sjećala. Čula sam da se svaki napad može predosjetiti, ja nisam niti jedan. Često mi se znalo događati da mi se ruke odvajaju i da mi neke stvari padaju iz ruku (ali tada nisam imala napad). Ruke su mi se ponašale kao + i - polovi, obrnute strane magneta. Ne znam kako da objasnim. Da li su to neki mali napadi? Ima li netko slična iskustva tj simptome. Nakon svakog napada sam si uništila jezik tj pregrizla ga i to jako. Većina napada su se desili u kupaonici kad sam prala zube iznad kade.
Da li je netko čuo da je moguće da epi nakon poroda nestane?
Ima li netko iskustva sa nekim alternativnim metodama lječenja i općenito kakva su iskustva sa izlječenjem?
marti33 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2008., 21:42   #2014
Quote:
marti33 kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima...
prvi puta sam ovdje na forumu iako epi imam već 17 godina. Nikako da se prijavim i uključim. Prije 5 mjeseci sam rodila sinčića i sada kad njega pospremim na spavanje imam malo vremena za sebe.
Cijelu trudnoću sam super podnjela uz terapiju kao i svih 17 god - pijem Pheminton 200mg x2. Svih ovih godina imala sam 8 napada i svi su bili povezani sa nedostatkom sna tj. kada sam bila premorena i kada sam npr 2-3 noći za redom spavala malo (cca 4-5 sati), pa mi se to nakupilo. Svi napadi su se dogodili kada sam morala ustati rano ujutro - oko 6 sati. Niti jedan napad nisam osjetila da će doći, niti sam se kasnije ičega sjećala. Čula sam da se svaki napad može predosjetiti, ja nisam niti jedan. Često mi se znalo događati da mi se ruke odvajaju i da mi neke stvari padaju iz ruku (ali tada nisam imala napad). Ruke su mi se ponašale kao + i - polovi, obrnute strane magneta. Ne znam kako da objasnim. Da li su to neki mali napadi? Ima li netko slična iskustva tj simptome. Nakon svakog napada sam si uništila jezik tj pregrizla ga i to jako. Većina napada su se desili u kupaonici kad sam prala zube iznad kade.
Da li je netko čuo da je moguće da epi nakon poroda nestane?
Ima li netko iskustva sa nekim alternativnim metodama lječenja i općenito kakva su iskustva sa izlječenjem?

za metode ljecenja bas neznam osim ako je terapija pravilna i uzima se redovno.i naravno bez puno zivciranja i svega sto znas da ti moze prouzrociti napad kod mene je to sto nekad ne uzimam redovno terapiju ali ne zato jer ne zelim nego jer jednostavno jer zaboravljam stvari i ne sjecam se jesam li popila tabl.ili ne pa nekad uzmem i duplo,uzimam 5 tabl dnevno.ujutro depakine cgrono 500mg i lamictal 100mg pa popodne lamictal i navece opet lamictal i depakine .jedno vrime sam uzimala tegretol i to mi je izazivalo napade-par puta tjedno.
ovaj mj.sam imala 2grand mala u jako malim razmacima a nisam ga dobila godinu dana i ono bam!ja uglavnom predosjetim napad-pocmem kolutat ocima i izgubim se .mada jedan nisam predosjetila jer mi se dogodio u snu.ja sam isto rodila ali zbog nezdravog braka omalovazavanja i zivciranja imala sam ih cesto sad sam se razvela..stres itd..sve ima svoju ulogu..zasto i zbog cega.
također bi pregrizla jezik,do krvi.mali mi je također bolezljiv ali on ima problema s disanjem ,također i ja jer imam i astmu.sad me strah da i to ne dobije .ja se s astmom puno bolje nosim nego s epi al eto.gura nekako,,
__________________
be happy
yopita is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2008., 20:44   #2015
Jel je netko od vas čuo za neki japanski lijek koji treba doći na tržište?
Ako sam dobro čula u Njemačku je već stigao, ali ga valjda još testiraju.
Kali78 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2008., 19:34   #2016
Pozdrav svima, danas sam bila na prvoj kontroli nakon što mi je doktorica smanjila terapiju i sve je dobro, eeg je uredan pa mi je ponovno smanjila topamax na 25 mg ujutro i navečer, a nakon 2 mjeseca da ostane samo ujutro dok ga potpuno ne izbacim i ostanem samo na depakinu. Ja presretna . Nadam se da ste svi dobro!!
anchili85 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2008., 17:36   #2017
Pozdrav ekipa.

Jel znate gdje bi se mogao kupiti tzv anti-glare filter za monitor za smanjenje bljestavila?

Puno vam hvala
ivica_0123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2008., 22:29   #2018
Quote:
ivica_0123 kaže: Pogledaj post
Pozdrav ekipa.

Jel znate gdje bi se mogao kupiti tzv anti-glare filter za monitor za smanjenje bljestavila?

Puno vam hvala
Pitaj redom ove trgovine: vemil, diskont24, Nitel
Kali78 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2008., 15:14   #2019
Quote:
Kali78 kaže: Pogledaj post
Pitaj redom ove trgovine: vemil, diskont24, Nitel
Nemaju nista , gledao sam i hgspot i autornic

Jos kakvih prijedloga?
ivica_0123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2008., 16:36   #2020
Ivice pogledaj na eBay-u ili jednostavno ukucaj na Googlu sta trebas. Ako nema kod nas ima u drugim zemljama. Ne vjerujem da je mnogo skupo.

Sve najbolje
bojanka is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:54.