Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente > Fakulteti i visoka učilišta

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.03.2010., 11:32   #10001
Quote:
dada21 kaže: Pogledaj post
ljudi moji koliko je moj plan moguć.. možda sam malo pretjerala
ovako - 4.mj. obiteljsko i ustav, prvi rok 6.mj. kazneno, 7.mj. upravna znanost i 9.mj. međunarodno
hm, ovaj dio...kp i uz bi mogao biti problem Ja bih na tvom mjestu ovako: obiteljsko i ustav kako si planirala, kp u 7. mj, a uz u 9. mj i ostavila bi mp za 11. mj. Nekako 900 i nešto str u mjesec i pol koje ćeš imati za kp mi se čini nategnuto. Trebaju ti jedno 2-3 čitanja knjige da skužiš, a onu prvu knjigu (opći dio) se treba skoro pa napamet znati jer stvarno je jako bitna (a ima nekih 550 str). Prošla bi samo ako bi dobila Cvitu ili imala neku ludu sreću jer stvarn kp je ispit koji treba sjest. Uz onda za 1 mj je izvedivo, ali najveći problem je u tom tvom planu kp. Za mp je dosta 2 mj ali ono...isto žestokog štrebanja. Upravo to je problem sa svim ispitima 3. god...imaš 2 mj i misliš da je dovoljno normalnim tempom poučena iskustvom od ranije, ali nije. Sad koliko ćeš biti motivirana, koliko će biti sreće itd...ovisi o tebi. No ja bih na tvom mjestu kp u 7. mj i uz u 9. mj
Fashion Barbie is offline  
Old 02.03.2010., 11:33   #10002
Quote:
Chocolate_M kaže: Pogledaj post
Barbie, tnx.

Sto? Zbilja se moze politicka kolokvirati? Pa to ne bi uopce bilo lose.. naprotiv. Haha!

Btw, bila sam jucer na predavanju iz Rima. Bio je asistent Karlovic. Ovako, lik se cini simpa i super je sto je bio iskren i nije uljepsavao Rim i ne znam sto.. naglasio je da ce biti krvi, suza i znoja!
Ako ćeš biti seminarist...rim će ti biti sve osim krvi, suza i znoja Mislim da je teško to pohvatati ako nisi seminarist i grozno je od starta krenuti sam cijelu knjigu i još ograničen vremenom. Meni je taj seminar učinio rim poprilično bezbolnim i mogu reći da mi je to najdraži ispit s 1.
Fashion Barbie is offline  
Old 02.03.2010., 11:43   #10003
Quote:
sweetamber kaže: Pogledaj post
Hvala
Dobra ideja.Sad sam te tek sjetila da se socka skupljaju bodovi.90 je za oslobodenje od pismenog jel da?ili sam krivo zapamtila.

Onda rim,oppd i otpd it is.
Da,90 bodova te oslobada pismenog...sto po mom misljenju i nije tako tesko skupit...I otidi na uvid,uzicat koji bod
Aurora Bella is offline  
Old 02.03.2010., 11:48   #10004
ustala sam jutros u 6:30 da bi bila na 20 minuta predavanja iz rima
i još k tome mi nije reko apsolutno ništ kaj nisam prije znala
5rich is offline  
Old 02.03.2010., 11:51   #10005
Quote:
5rich kaže: Pogledaj post
ustala sam jutros u 6:30 da bi bila na 20 minuta predavanja iz rima
i još k tome mi nije reko apsolutno ništ kaj nisam prije znala
Ah, tko još ide na predavanja

Baš me frendica gnjavila da odemo sad barem na uvodna...ali zaista ne vidim što bi mi mogli reći a da već ne znam. Literaturu znam, za prof me baš briga kako izgledaju (vidjet ću jednog od njih na ispitu ) i to je sve praktički. Nismo neki faks gdje ti netko nešto treba objasniti nego se sve na kraju krajeva svodi na štrebanje iz knjige. Jedino mi žao što nisam išla na predavanja iz kppa, ali imaju prezentacije na netu pa ću valjda to sve pohvatati
Fashion Barbie is offline  
Old 02.03.2010., 11:55   #10006
Mi iz 1.turnusa smo dobili Milotica....nekako mi se ne svidja taj lik,mislim da ce bit zahtjevan
Aurora Bella is offline  
Old 02.03.2010., 12:22   #10007
Quote:
Aurora Bella kaže: Pogledaj post
Mi iz 1.turnusa smo dobili Milotica....nekako mi se ne svidja taj lik,mislim da ce bit zahtjevan
Zar on ima pravo ispitivanja?
Zna puno i inače na predavanjima je ugodan, ali na kolokvijima je bio grozan. Kao prvo...ispravljao je kolokvije seminaristima (nama jedan kolokvij, a Petraku sve kolokvije) i njegovi kriteriji zaista jesu pretjerani (takvo cjepidlačenje je ravno ovom na kppu i sl) a i neugodan je. Npr zatrči se na pola dvorane, ljudima digne papire "silinom" prolaska i u nekog upre prst: vi kolegice, vi, izađite van I jednom je izbacio moju frendicu koja nije prepisivala nego ju je gnjavila cura iza i mislim da nije bilo fer izbaciti obje kad moja frendica nije ništa ni rekla niti se okrenula. Uglavnom...ako on ispituje...jao vama
Fashion Barbie is offline  
Old 02.03.2010., 13:42   #10008
Quote:
Fashion Barbie kaže: Pogledaj post
hm, ovaj dio...kp i uz bi mogao biti problem Ja bih na tvom mjestu ovako: obiteljsko i ustav kako si planirala, kp u 7. mj, a uz u 9. mj i ostavila bi mp za 11. mj. Nekako 900 i nešto str u mjesec i pol koje ćeš imati za kp mi se čini nategnuto. Trebaju ti jedno 2-3 čitanja knjige da skužiš, a onu prvu knjigu (opći dio) se treba skoro pa napamet znati jer stvarno je jako bitna (a ima nekih 550 str). Prošla bi samo ako bi dobila Cvitu ili imala neku ludu sreću jer stvarn kp je ispit koji treba sjest. Uz onda za 1 mj je izvedivo, ali najveći problem je u tom tvom planu kp. Za mp je dosta 2 mj ali ono...isto žestokog štrebanja. Upravo to je problem sa svim ispitima 3. god...imaš 2 mj i misliš da je dovoljno normalnim tempom poučena iskustvom od ranije, ali nije. Sad koliko ćeš biti motivirana, koliko će biti sreće itd...ovisi o tebi. No ja bih na tvom mjestu kp u 7. mj i uz u 9. mj
ma znam, to i mene brine.. vjerojatno će i biti tako kako si napisala, osim ako mi nešto ne poremeti planove..
tnx
Dadushka is offline  
Old 02.03.2010., 14:21   #10009
Quote:
Aurora Bella kaže: Pogledaj post
Da,90 bodova te oslobada pismenog...sto po mom misljenju i nije tako tesko skupit...I otidi na uvid,uzicat koji bod
Hvala
Quote:
Fashion Barbie kaže: Pogledaj post
Zar on ima pravo ispitivanja?
Zna puno i inače na predavanjima je ugodan, ali na kolokvijima je bio grozan. Kao prvo...ispravljao je kolokvije seminaristima (nama jedan kolokvij, a Petraku sve kolokvije) i njegovi kriteriji zaista jesu pretjerani (takvo cjepidlačenje je ravno ovom na kppu i sl) a i neugodan je. Npr zatrči se na pola dvorane, ljudima digne papire "silinom" prolaska i u nekog upre prst: vi kolegice, vi, izađite van I jednom je izbacio moju frendicu koja nije prepisivala nego ju je gnjavila cura iza i mislim da nije bilo fer izbaciti obje kad moja frendica nije ništa ni rekla niti se okrenula. Uglavnom...ako on ispituje...jao vama
Hahaha...Meni se taj Milotić uopće nije svidao.Nama je bio na jednom ili dva predavanja.Prvo meni je dosadan i previse kako bih rekla poetičan(ak je to dobro riječ).Čini mi se da je sav pun sebe i da živi za taj rim,a na kolokvijima da.I kod nas je izbacio jednu curu.
__________________
Ra Ra Rah Rah Rah Ra! GaGa xD
sweetamber is offline  
Old 02.03.2010., 14:25   #10010
Quote:
sweetamber kaže: Pogledaj post
Hvala

Hahaha...Meni se taj Milotić uopće nije svidao.Nama je bio na jednom ili dva predavanja.Prvo meni je dosadan i previse kako bih rekla poetičan(ak je to dobro riječ).Čini mi se da je sav pun sebe i da živi za taj rim,a na kolokvijima da.I kod nas je izbacio jednu curu.
Jao Milotić...

Njega ću se uvijek sjećati po filozofiranju oko poslovice u 1. kolokviju...

''Nije dovoljna samo latinska sentenca, već cjelokupni subjektivitet'

Mene je zeznuo oko bodovanja na kolokvijima, tako da mi nije ostao u lijepom sjećanju... No, lako sad o tome pričati kad je pečat u indeksu
zgmetropola is offline  
Old 02.03.2010., 14:45   #10011
stoji jos na pkt-u da ne ispituje,ali bude li ispravljao kolokvije/ispite........grrrrrr
pa zasto 1.turnus uvijek izvuce deblji kraj??Kao da nam Kregar nije bio dovoljan,pa Cepulo,pa jos i ovaj

Zadnje uređivanje Aurora Bella : 02.03.2010. at 15:40.
Aurora Bella is offline  
Old 02.03.2010., 15:02   #10012
ma nije bitno tko ti predaje Ne mora značit da će ti on ispravljati kolokvije jer samo seminaristi mogu na kolokvije. On je ispravljao Petraku kolokvije, a ako si Karlovićev seminarist ispravljat će ti možda jedan (ja sam bila seminarist kod Maršavelski i nama je 2. kolokvij ispravljao) ili nijedan.
Fashion Barbie is offline  
Old 02.03.2010., 15:08   #10013
Quote:
dada21 kaže: Pogledaj post
ma znam, to i mene brine.. vjerojatno će i biti tako kako si napisala, osim ako mi nešto ne poremeti planove..
tnx
Ma možeš čak možda i onako kako si napisala, samo ubojitim tempom. trebat će ti puno živaca i vremena za učenje. Ako misliš da možeš, nemoj da te ja ili bilo tko pokoleba...samo stisni i uči I ja imam plan koji je sigurno nadobudniji od tvoga, ali tako sam si tvrdoglavo zacrtala pa što bude..barem neću žaliti da nisam probala
Fashion Barbie is offline  
Old 02.03.2010., 18:56   #10014
može li se iz oppd-a koristiti knjige iz 1994.godine
tomato20 is offline  
Old 02.03.2010., 19:26   #10015
Quote:
Fashion Barbie kaže: Pogledaj post
Ako ćeš biti seminarist...rim će ti biti sve osim krvi, suza i znoja Mislim da je teško to pohvatati ako nisi seminarist i grozno je od starta krenuti sam cijelu knjigu i još ograničen vremenom. Meni je taj seminar učinio rim poprilično bezbolnim i mogu reći da mi je to najdraži ispit s 1.
Ako prvih 200 dobiva Rim, onda ga imam sigurno. Slazem se s tobom da ce kolokviji uvelike olaksati Rim. Trenutno se nikako ne mogu natjerati da zapocnem s OPPD-om, ali nadam se da cu 1.knjigu rijesiti do kraja ovog tjedna.. iako sumnjam.

Ma sad, s uvodenjem kolokvija za sve na PE, su mi se planovi totalno promijenili. Vec se vidim kako bi mogla ocistiti godinu u 7.mj.
Chocolate_M is offline  
Old 02.03.2010., 19:32   #10016
Quote:
tomato20 kaže: Pogledaj post
može li se iz oppd-a koristiti knjige iz 1994.godine
Nemoj staru literaturu...zbog nekog razloga postoji nova
Fashion Barbie is offline  
Old 02.03.2010., 19:55   #10017
Quote:
Fashion Barbie kaže: Pogledaj post
Nemoj staru literaturu...zbog nekog razloga postoji nova
ja učim po toj iz 94
miriCa!. is offline  
Old 02.03.2010., 19:58   #10018
Quote:
miriCa!. kaže: Pogledaj post
ja učim po toj iz 94
A ne znam...neke se mijenjaju zbog toga što se dijelovi dodaju, izbacuju a neke samo zato što više nema tih knjiga na tržištu. Ako se nije mijenjala, super...ako je, onda nemojte po tome
Fashion Barbie is offline  
Old 02.03.2010., 21:08   #10019
Ajmo ponavljanje gradiva...
U kojoj kopiraoni se može kupiti oppd ?


EDIT : jel se zna po cemu ce se birati seminari?prijamni ili polozeni ispiti?
__________________
Ra Ra Rah Rah Rah Ra! GaGa xD

Zadnje uređivanje sweetamber : 02.03.2010. at 21:30.
sweetamber is offline  
Old 02.03.2010., 21:41   #10020
Quote:
sweetamber kaže: Pogledaj post

EDIT : jel se zna po cemu ce se birati seminari?prijamni ili polozeni ispiti?
Eh to ti je misterij cini mi se....ali necu se zivcirat zbog toga
Aurora Bella is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:17.