Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika > Prirodna kozmetika

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.05.2011., 10:49   #1
Urtikarija

pozdrav svima!

imam pitanje..mene zanima kako vi, ukoliko ima takvih ovdje, rješavate urtiakriju na prirodniji način?

imam kroničnu urtikariju već godinama i uzalud je otkrivanje od čega je jer je to, izgleda, mission impossible + imam suuuhu kožu

isprobavala sam sve i svašta..no dobro, ne baš sve i svašta uglavnom mi ulja ne pašu jer ih koza ne upije, kreme su okej..nađe se koja. ali da li postoji nešto što se baš fokusira na urtiakriju? znači okupam se i evo nje u času, nisam se ni krenula brisati. onda obavezno mora biti neki lagani losion jer ako je bilo što gušće onda od trenja po kozi op evo nje opet, ne paše joj pritisak..i tako

any thoughts?
__________________
uzbrdo
subota is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2011., 12:08   #2
Quote:
subota kaže: Pogledaj post
pozdrav svima!

imam pitanje..mene zanima kako vi, ukoliko ima takvih ovdje, rješavate urtiakriju na prirodniji način?

imam kroničnu urtikariju već godinama i uzalud je otkrivanje od čega je jer je to, izgleda, mission impossible + imam suuuhu kožu

isprobavala sam sve i svašta..no dobro, ne baš sve i svašta uglavnom mi ulja ne pašu jer ih koza ne upije, kreme su okej..nađe se koja. ali da li postoji nešto što se baš fokusira na urtiakriju? znači okupam se i evo nje u času, nisam se ni krenula brisati. onda obavezno mora biti neki lagani losion jer ako je bilo što gušće onda od trenja po kozi op evo nje opet, ne paše joj pritisak..i tako

any thoughts?
pa imas u ljekarnama razne dermokozmetike za reaktivnu kozu, mozes cak traziti nesto za bebe (npr. mustelu). ili za pocetak probas s bepantholom ili necim slicnim.

ja sam imala goooodinama urtikarije, ali vec neko vrijeme mi se javljaju puno rjedje. moze ti bit' od hrane, od stresa, od topline, lijekova, pa i od prasine, vode i vlastite prhuti... neke stvari te mogu smetati samo kad si pod stresom. ja se trudim kvalitetno jesti i dovoljno spavati, a one dm-ovske losione za tijelo uglavnom izbjegavam.

a koja ulja si probala? mislim, imas za kupiti ulja koja se prilicno dobro upijaju (npr. ljesnjak, avokado, kukui, makadamija, marelica... tu si mozes malo procitati o pojedinacnim uljima: http://www.terra-organica.hr/biljna-...i-maslaci.html), samo ih naneses u maloj kolicini na jos vlaznu kozu. ja koristim uglavnom cisto sezamovo (i to uzmem jestivo jer puno manje kosta, a svejedno je hladno presano i iz ekoloskog uzgoja) i nisam si nesto masna. ulja koja su cista nece iritirati kao klasicna baby ulja koja cesto sadrze mineralno ulje i parfem. cisto ulje se ne treba nanositi u velikim kolicinama pa mozda ispadne jeftinije od ponekad precijenjene i ne pretjerano korisne dermokozmetike.

moze ti smetati jaka promjena temperature pa se nemoj tusirati u vrucoj ili prehladnoj vodi. takodjer zadnje ispiranje mozes napraviti s nekim uvarkom, npr. od kamilice (meni se to nikad nije dalo).

mozda bi neko vrijeme mogla voditi kalendar prehrane pa skuzis da ti smetaju odredjene namirnice. i odi lijecniku ako jos nisi.

ako ces poduzimati neke promjene po pitanju zivotnog stila, budi strpljiva, to ne ide preko noci. meni je u pocetku citanje etiketa bilo dosta stresno, ali sad sam tu opustenija i drago mi je sto znam puno vise nego prije (iako bi se, naravno, moglo reci da jos uvijek nemam pojma ).

naci ce se vec netko pametniji, ja cu samo jos reci da mi je drago sto si za pomoc pitala bas na prirodnoj kozmetici.
__________________
you're so vain - i bet you think this song is about you
sympathy for the devil
*jezebel* is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2011., 15:11   #3
hej, hvala ti na opsežnom i korisnom odgovoru

vjerovala ili ne, razlika u temperaturi vode (ili temperaturi zraka) je JEDINA stvar koju sam uspjela povezati s urtikarijom. uglavnom mi se javlja u zimi (da odma riješim, svaki dan mi iskače već godinama), ljeti jako rijetko. i to kad ustanem iz kreveta prvo mi tijelo mora doći na "normalnu" temperaturu, onda pod tuš ali voda mlaka i na kraju brisanje mora biti tapkanje. e tad mi izađe samo nekih 10 %. bilo što van ovog "rituala" ona ispada van. naravno, nekad iz čiste dosade, nekad kad se naživciram...

alergotest mi ne mogu napraviti dok ona ne prođe, a ne prolazi jer nisam eliminirala ono što mi smeta. a ne znam što mi smeta dok ne napravim test, i tako u krug.

promijenila sam prehranu u zadnjih godinu dana, kompletno, u makrobiotičku/vegetarijansku. proizvode za kožu sam isto promijenila..to su kreme ili hauschka ili loccitane, prestala pušti, sport, yoga, pješačenje, bla. i urtikarija se totalno promijenila! od hrapavih krvavih (od češanja) izbočina i "išibanih" crta po cijelom tijelu (pa inekcije i ostalo) svelo se na svrbež sa crvenilom, krugovi kao godovi i malo tih crta ispupčenih. sve u svemu, puno puno bolje.

što se mazalica tiče, nisam pobornik tih kemijskih stvari..više ove prirodne. zanimaju me tako ta ulja (nikad mineralna ni baby nisam stavljala), da si složim nešto što će mi olakšati tu muku. jer vidim da i sama znaš kakva je to muka

bila sam na radionici o eteričnim uljima od bio&bio, kod njihove aromaterapeutkinje i pitala sam ju za urtikariju pa je rekla da se treba baš sloziti nešto za mene ali prvo razgovor i navike i svašta nešto..trebam joj mozda poslati mejl?

ova ideja o kamilici mi zvuči odlično! na ovom sajtu što si napisala sam često..al sve mi je to u glavi u komadićima, trebam neku jasniju sliku sastaviti; ovo je za ovo, ovo je za ono..


raspisala se uglavnom, hvala još jednom
__________________
uzbrdo
subota is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2011., 14:22   #4
kod urtice pomaže aloe vera gel imaš od firme esi ili u kemigu ima za kupiti čisti sok aloe i hidrolat hamamelisa!

Zadnje uređivanje 7poem : 09.05.2011. at 14:56.
7poem is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2011., 10:54   #5
u hidrolat stavim sok, ulje? što si mislila točno? :neznamništa:
__________________
uzbrdo
subota is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2011., 10:02   #6
najbolje da se prvo informiraš, pa ti preporučam da pogledaš aromaterrine stranice i pročitaš neke osnove, svakako se javi nekom fitoterapeutu ili aromateraputu !
7poem is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2013., 17:04   #7
Mustela Vitamin Barrier krema je odlicna za urtikarije, par mazanja i nestanu :-)
http://www.mustelausa.com/mustela/co...-barrier-cream
Anjaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2013., 13:43   #8
ja sam ju imala nakon poroda, koma. jedino što mi je pomoglo je homeopatski lijek urtica urens. nikakve kreme nisu ju riješile do kraja.
Ljelja is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:11.