Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo

Pravo Pravna pitanja. Podforumi: Nasljeđivanje, Prekršajno i kazneno pravo, Radno, socijalno i obiteljsko pravo, Nekretnine

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.09.2012., 12:36   #201
Quote:
thumb kaže: Pogledaj post
Pa to je samo punjenje drzavnog proracuna po meni.. jer do tipa 50-te godine po mojem nekom misljenju(šcp) ljudi ne gube vozne sposobnosti, izuzev kronicnih bolesti il ako si natovare razne ovisnosti, sto opet je oblik bolesti.
Ljudi u 40 tim godinama masovno dobivaju "staračku" dalekovidnost.
nije pak realno očekivati da nitko neće imati problema s vidom niti u 30tim.
Smatram, da je prevencije radi,dobro se pregledati.
mislim da to nije loša odluka.

Sent from my NexusHD2 using Tapatalk 2
tintilinic100 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2012., 15:53   #202
Prevencije radi ides samoinicijativno kod doktora,a ne da te zakon nakon 10 god natjera.
__________________
ovako bi SVI trebali parkirati
thumb is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2012., 16:57   #203
Quote:
thumb kaže: Pogledaj post
Prevencije radi ides samoinicijativno kod doktora,a ne da te zakon nakon 10 god natjera.
I ti bi se saam javio i rekao, joj ja nebi smio imati vozačku jer ne vidim?
Vidi koliko ima PTSPovaca a svi imaju vozačku. Nitko nije otišao i rekao da ne smije voziti jer pije tablete.
znaci, radi sigurnosti drugih u prometu, tebi će o tvom trosku, država provjeriti sposobnosti. Liječnički pregled je obavezan.

Sent from my NexusHD2 using Tapatalk 2
tintilinic100 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2012., 17:49   #204
Quote:
tintilinic100 kaže: Pogledaj post
I ti bi se saam javio i rekao, joj ja nebi smio imati vozačku jer ne vidim?
Vidi koliko ima PTSPovaca a svi imaju vozačku. Nitko nije otišao i rekao da ne smije voziti jer pije tablete.
znaci, radi sigurnosti drugih u prometu, tebi će o tvom trosku, država provjeriti sposobnosti. Liječnički pregled je obavezan.
Pa ja se savjesno ponasam u prometu,koliko god to ide. Oslabljenje vida nije neka tragedija, naocale su potreba, a i ne piju svi ptsp-ovci tabletomani,alkici i sl (zivim s jednim koji to nije, odnosno zivio sam), u globalu dobro mislis, vise manje se poklapamo samo sto bih ja to drugacije provodio.
__________________
ovako bi SVI trebali parkirati
thumb is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2012., 07:20   #205
Quote:
alfa 159 kaže: Pogledaj post
..,kod produzivanja vozacke dozvole je potrebno ic na ljecnicki pregled?
Ne, ukoliko imaš B i nemaš ograničenja.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2012., 08:09   #206
Quote:
sivkić kaže: Pogledaj post
Ne, ukoliko imaš B i nemaš ograničenja.
ti misliš da ćeš samo doći na šalter i lupiti ti produženje.?
Neće.
Svatko onaj kome je istekla vozačka mora na pregled.
Razmisli malo, ako je tako kako ti pričaš, zašto su ti dali samo na 5—10g. Mogli su ti dati do 65.g.


Sent from my NexusHD2 using Tapatalk 2
tintilinic100 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2012., 08:27   #207
Ne mora ako nema ograničenja.
Vozačka dozvola se izdaje s rokom važenja do 80. godine života vozača, mijenja se svakih deset godina, a nakon navršenih 80. godina života, vozačka dozvola se izdaje na rok označen u liječničkom uvjerenju, i to najduže na pet godina.
Vozačka dozvola za upravljanje vozilima C, C+E, D1, D1+E, D, D+E i H kategorije izdaje se s rokom važenja od 5 godina, a prilikom produljenja dozvole vozač se dužan podvrgnuti zdravstvenom pregledu.

Članak 12.

Prilikom produženja važenja vozačke dozvole koja je bila izdana s rokom važenja predloženim u uvjerenju o duševnoj i tjelesnoj sposobnosti za upravljanje vozilima, prilaže se liječničko uvjerenje koje ne smije biti starije od šest mjeseci.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.

Zadnje uređivanje sivkić : 12.09.2012. at 08:32.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2012., 09:14   #208
Quote:
sivkić kaže: Pogledaj post
Ne mora ako nema ograničenja.
Vozačka dozvola se izdaje s rokom važenja do 80. godine života vozača, mijenja se svakih deset godina, a nakon navršenih 80. godina života, vozačka dozvola se izdaje na rok označen u liječničkom uvjerenju, i to najduže na pet godina.
Vozačka dozvola za upravljanje vozilima C, C+E, D1, D1+E, D, D+E i H kategorije izdaje se s rokom važenja od 5 godina, a prilikom produljenja dozvole vozač se dužan podvrgnuti zdravstvenom pregledu.

Članak 12.

Prilikom produženja važenja vozačke dozvole koja je bila izdana s rokom važenja predloženim u uvjerenju o duševnoj i tjelesnoj sposobnosti za upravljanje vozilima, prilaže se liječničko uvjerenje koje ne smije biti starije od šest mjeseci.
Samo dođeš na šalter i dobiješ štambilj za drugih 10 godina?
ne razumijem zašto uopće onda dolaziš? Samo da dokažeš da si živ? Ako ne moraš nista priložiti?
zašto su ti dali na 10 ako nakon 10 ne traže ništa od tebe?

Sent from my NexusHD2 using Tapatalk 2
tintilinic100 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2012., 10:57   #209
Samo dođeš,upišu novi datum i udare pečat.I valjda platiš neku kunu.Ako ne dođeš ne mogu ti izvršit produženje.Ima onih koje važe do 65 god života.Od zdravih ne traže ništa za razliku od onih drugih.Imaš mjesta za 2 produženja a onda plaćaš i novu vozačku.
Zašto je tako treba pitat onoga tko je predlagao takav zakon i one koji su ga takvog i potvrdili.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2012., 09:40   #210
Quote:
sivkić kaže: Pogledaj post
Samo dođeš,upišu novi datum i udare pečat.I valjda platiš neku kunu.Ako ne dođeš ne mogu ti izvršit produženje.Ima onih koje važe do 65 god života.Od zdravih ne traže ništa za razliku od onih drugih.Imaš mjesta za 2 produženja a onda plaćaš i novu vozačku.
Zašto je tako treba pitat onoga tko je predlagao takav zakon i one koji su ga takvog i potvrdili.
na stranicama MUP-a ovo boldano nije pisalo prije,i to je zbunilo neke ljude kao i mene naprimjer
Quote:
Produženje valjanosti vozačke dozvole
Zahtjev se podnosi na propisanom obrascu – obrazac br. 2 u policijskoj upravi, odnosno postaji prema mjestu prebivališta.
Uz zahtjev se prilaže:
liječničko uvjerenje – ne starije od šest mjeseci (samo ukoliko je vozačka dozvola izdana na rok određen liječničkim uvjerenjem)
35,00 kn u državnim biljezima
osobna iskaznica
Ukoliko na vozačkoj dozvoli nema mjesta za upis novog datuma valjanosti, izdaje se nova vozačka dozvola.
nebrojeno puta sam citao zakon pa ovo i nista mi nije bilo jasno,jel u zakonu kao sto je sivkic napisao lijepo stoji da vozacka dozvola vrijedi do 80te godine zivota.Znaci ako sam dobro skuzio,dozvole se mijenjaju svakih 10 godina(npr meni izdana nova 2011 i vrijedi do 2021) ako nema ogranicenja bez ponovnog lijecnickog? Jeli tako?
Alfa KT is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2012., 06:03   #211
Tako je.U sistemu je već uvedeno da li imaš ograničenja ili nemaš tj.potreban ti je liječnički ili ne.Zdravi ne trebaju ništa.Ima vozača kojima je izdana vozačka prije izmjena zakona u u njoj piše da im vrijedi do 65 god života i oni je ne moraju mjenjat.Da ne bi bilo nismo znali provjereno i kod kolegice koja izdaje vozačke.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2012., 09:43   #212
Osoba je upućena na izvanredni zdravstvaeni pregled zbog alkohola. Kada je došao s uvjerenjem o "duševnoj i tjelesnoj sposobnosti" izdane od nadležen ustanove, morao je praviti novu vozačku. Zašto?
zdenka27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2012., 10:02   #213
Možda jer je prije imao vozačku koja je vrijedila do 65. god. života, a sada vrijede po 10 godina?
drot13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2012., 20:51   #214
Promjena vozacke (vise ne trebam ocna pomagala)

Ispricavam se ako je tema na krivom mjestu.
Od 21.2.2012. vise mi ne trebaju naocale ni lece ali u vozackoj (koja vrijedi do 2018. godine) pise da trebam ocna pomagala.

E sad me zanima sto mi treba za novu vozacku, je li dovoljan nalaz bilo kojeg oftalmologa ili moram opet na medicinu rada placati cijeli kompletni onaj pregled da bi ponovo dobio uvjerenje o vozackoj sposobnosti?

Hvala unaprijed za odgovore.
DarkStar is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2012., 20:52   #215
ja mislim da bi ponovno trebao izvaditi ljekarsko uvjerenje.........
zelj is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2012., 20:14   #216
Pozz

Imam staru vozačku do 65.koja je pred raspadom jer je stara 20 godina i odlučio sam ju zamjeniti,ali sam čuo da to odgodim jer uskoro dolaze kartične dozovle(izgledaju isto kao i osobna) pa me zanima jeli zna tko išta službeno koliko je to uskoro da se na bacam u dupli trošak.hvala
hitno11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2012., 20:16   #217
Ništa službenog za sada.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2012., 09:53   #218
Postovani neznam dali sam na pravom mjestu ali evo pitat cu pa ako netko moze pomoc hvala.
Izgubio sam vozačku zbog alkohola i bodova na iducih 9 mjeseci!
Za koji mjecec bi trebao ici u Australiju na par mjeseci.
Pitanje glasi dali meni zabrana vrijedi samo u drzavi u kojoj je prekrsaj napravljen (hrvatska)? Dali mogu izvaditi medunarodnu vozacku dozvolu?
mmarko1983 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2012., 10:22   #219
Ako ti vozačka dozvola fizički nije oduzeta, nema načina (u normalnim prometnim situacijama) na koji bi policije u drugim državama mogle provjeriti imaš li zabranu upravljanja ili ne. Što se tiče izdavanja međunarodne, ne možeš ju dobiti sve dok ti vrijedi mjera.
drot13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2012., 10:22   #220
Zabrana vrijedi samo u državi koja ju je dala.
Ne možeš dobit međunarodnu ako imaš zabranu.
čl.228 st.4 ZSPC-a
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:31.