Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Interijeri

Interijeri Unutrašnja ljepota.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.11.2006., 11:00   #61
Pretpostavka je ako se spaja na bojler da je rijec o malom tlaku

Ja imam visokotlacnu pipu (Franke Joy Coctail) i spojena je na bojler. I bojler je visokotlacan (neki Aristonov)... Postoji za to odredjeni sistem - ne znam to strucno objasnit, ali znat ce svaki posteni vodoinstalater, a nama su objasnili i u Ferotermu kad smo kupili bojler... Sa pipom je isto dosao nacrt za montazu...
Tursiops truncatus is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2006., 11:45   #62
Koliko kosta manji blanco sudoper od silgranita (korito + površina za sušenje)?
kurjoza is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2006., 17:01   #63
Oko 2200kn
__________________
---
Slušaj Mater
Mr_Orang3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2006., 14:17   #64
ada u nesvjest:

Ne vjerujem covjece! fakat je skup - pa ima da mi sam pere sudje za tu lovu

Kad bih barem bila sigurna da je ok, ali kako vidim komentari su podijeljeni...
kurjoza is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2006., 16:26   #65
Pa i dobri inox/plemeniti celik sudoperi su isto toliko...
__________________
---
Slušaj Mater
Mr_Orang3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2007., 21:33   #66
opet aktualiziram temu.... da li tko ima kolpa-ker sudopere i da li zna gdje ih se može kupiti u ZG....bilo bi zgodno čuti i neka iskustva
ninich22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2007., 11:15   #67
Quote:
kurjoza kaže: Pogledaj post
Koliko kosta manji blanco sudoper od silgranita (korito + površina za sušenje)?
zajedno sa slavinom u tom stilu, cca 3200 kn ... btw sudoper sa dva korita, bez povrsine za susenje
elegant is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2007., 17:33   #68
Quote:
ninich22 kaže: Pogledaj post
opet aktualiziram temu.... da li tko ima kolpa-ker sudopere i da li zna gdje ih se može kupiti u ZG....bilo bi zgodno čuti i neka iskustva
jesu li to oni sudoperi koji izgledaju kao da su od kamena? takve proizvodi i firma alveus (takodjer slovenci), drze ih dinas kuhinje na velesajmu, a okruglo korito promjera 50 cm, a dubine 20 cm kosta oko 2000 kn.
cula sam za ove kolpa-ker da se, kad ih vise ne mozes ocistiti, posmirglas finim smirglom.
goldilock is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2007., 20:56   #69
Evo i moje iskustvo.Kupili smo od blanca sudoper- siligranit tamno sivi, gotovo crni. U toj dimenziji koja nam odgovara inox je bio 100 kn jeftiniji.
Ali zato ovoj vrijedi 100 x više.Nebi stavili inox ,nema šanse.
Ne znam kome se zadržava kamenac od ove naše zg. vode ali mi ga ne vidimo. Suđe se stalno pere, a sudoper je dovoljno oprat event. s malo čarlija.
Kupili smo i specijalnu tekućinu u istom dućanu ali smo je od 10. mj. lani upotrijebili cca 2-3 puta.Jednostavno nema potrebe.On ustvari kad se bolje pogleda ima kao sitne sivkaste točkice po sebi, nije glat crno.
Dućan se nalazi na ZG velesajmu, 1.kat.
Ocjena za silgranit crni(ne znam za druge boje) 5 +.
kiko riko is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2007., 21:30   #70
Eto za vikend ce i ocjena za Blancometra silgranit bijeli ... pa da imamo i crno i bijelo ....
__________________
---
Slušaj Mater
Mr_Orang3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2007., 00:39   #71
Samo savjet za razmišljanje, vezan uz boju (inače nemam siligranit sudoper, pa o tome ne mogu...). Na crnom ili bilo kojem tamnom sudoperu vidjet će se mrlje od kamenca (jer je bijeli) a manje (ili uopće ne) neke obojene mrlje od korištenja - kad se s vremenom ošteti gornji sloj. A na bijelom obratno: kamenac se neće vidjeti, ali će se s vremenom sigurno dogoditi da dobije žućkasto-smeđkaste mrlje od korištenja. Ako baš ne inzistirate na nekoj određenoj boji, a važno vam je da sudoper što dulje izgleda dobro, uzmite neki srednje taman (ili srednje svijetao ). A između opcija jako svijetlo (bijelo) ili tamno (crno) ja bih se odlučila za tamno, jer se kamenac, za razliku od žutih mrlja od korištenja, zbilja lako (iako treba često ako je tvrda voda) može očistiti (cilit )
Špranja is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2007., 09:27   #72
Ja sam na kraju kupio Blancov sudoper od silgranita, boja antracit odnosno tamno siva, dva mjeseca je funkciji i za sada je sve 5.
Preporucujem kao i koleg(ic)a kiko riko.
Feuerfuchs is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2007., 10:58   #73
Quote:
Špranja kaže: Pogledaj post
Samo savjet za razmišljanje, vezan uz boju (inače nemam siligranit sudoper, pa o tome ne mogu...). Na crnom ili bilo kojem tamnom sudoperu vidjet će se mrlje od kamenca (jer je bijeli) a manje (ili uopće ne) neke obojene mrlje od korištenja - kad se s vremenom ošteti gornji sloj.


A na bijelom obratno: kamenac se neće vidjeti, ali će se s vremenom sigurno dogoditi da dobije žućkasto-smeđkaste mrlje od korištenja. Ako baš ne inzistirate na nekoj određenoj boji, a važno vam je da sudoper što dulje izgleda dobro, uzmite neki srednje taman (ili srednje svijetao ). A između opcija jako svijetlo (bijelo) ili tamno (crno) ja bih se odlučila za tamno, jer se kamenac, za razliku od žutih mrlja od korištenja, zbilja lako (iako treba često ako je tvrda voda) može očistiti (cilit )
Ma potpuno netočno.To smo i mi mislili ali smo se uvjerili u suprotno. Već sam napisao da on nije potpuno crni već kao da ima sivkaste točkice po sebi.
Ne vidi se ni zmazanoća ni kamenac, klinci stalno nešto ostavljaju u sudoperu,stvarno se ništa ne vidi.Dosta smo toga morali kupit za stan ali sudoper je najbolji pogodak
kiko riko is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2007., 10:59   #74
Kad bi nam netko dao upute kako se stavi slika poslikali bi da vidite.
kiko riko is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2007., 11:06   #75
Quote:
kiko riko kaže: Pogledaj post
Kad bi nam netko dao upute kako se stavi slika poslikali bi da vidite.
Odes na imageShack ili Photobucket, registriras se tam, poslje sa svog kompa uploadas fotke koje zelis u svoj album i onda koristeci url odabrane fotke tu s opcijom Insert Image ubacis.
Feuerfuchs is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2007., 11:12   #76
ja ću isto kupiti blancov silgranit tamni, i kupit ću si i pipu ima isto silgranit pipa u kombinaciji sa inoxom i izgleda mrak...
Mycka_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2007., 11:21   #77
ja sam se odlucila za BlancoAxia8, ali u boji konjaka... sa pripadajućom slavinom


http://www.blanco.de/

elegant is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2007., 11:23   #78
Quote:
Mycka_ kaže: Pogledaj post
ja ću isto kupiti blancov silgranit tamni, i kupit ću si i pipu ima isto silgranit pipa u kombinaciji sa inoxom i izgleda mrak...
Imam takvu, stvarno izgleda dobro.
Feuerfuchs is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2007., 14:42   #79
ja sam kupila neki Teka sudoper. Jedno korito i cjedilo. 1.400,00 kn. Pojma nemam od čega je, nekakva imitacija kamena (za vidjeti), a u stvari je neka akrilna smola bež boje sa točkicama. Ništa se na njemu ne vidi. Savršen je, i to mi je najbolja investicija u kuhinji.
angelin1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2007., 14:43   #80
Hmm...ja sam prije 4 mjeseca kupila svjetlosivi fragranit (isti vrag, samo nije Blanco već Franke), i na njemu se jako vide ružne smeđkaste mrlje...istinabog, nisam kupila nikakvo posebno sredstvo za održavanje, već ga čistila klasikom (Arf, deterženti za pranje suđa i sl.)
E onda sam pročitala na Franke web site-u da je to manje-više normalno, jer se boja pojavljuje, kad se jako kolorirane tvari (čaj, kava...) hvataju na kamenac (koji se sam po sebi ne vidi, ali je prisutan). Pa onda tamo također kažu da, ako se nakon svake upotrebe, sudoper dobro posuši, 'farbanja' nema...što se, u mom slučaju, i pokazalo istinom. Ima i recept tipa natopiti preko noći nekim rastvorom blage kemije, ali još ću se malo strpiti prije tog eksperimenta.
Kolega iz firme tvrdi da je njegov crni nakon godinu dana ipak pobijelio...zaključak: kakogod okreneš, nema spasa od sveprisutnog kamenca... :-(
laella is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:27.