Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente

Kutak za školarce i studente Sjedni, 1!!!
Podforumi: Državna matura, Osnovne i srednje škole, Fakulteti i visoka učilišta, Upomoć, spašavajte!

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.04.2012., 16:22   #541
Jel zna tko dobije li se još uvijek onaj papirić-potvrda, kad se preda zahtjev za izradu mjesečne pretplatne karte tj. pokaza, koji vrijedi kao karta dok se pokaz izrađuje? Isto, ako znate koliko traje sama izrada te pretplatne? Ak ima tko svježe informacije nek pliz odgovori. Hvala.
__________________
Sanity and happiness are an impossible combination.
jaded-pixie is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2012., 17:52   #542
Jel studentska mjesečna od svibnja vrijedi i za prvih 5 dana lipnja? Znam da vrijedi par dana u novom mjesecu, samo ne znam da li je to zaključno sa 4.lipnja ili vrijedi i 5.lipnja, iliti sutra
Kobelo is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2012., 04:59   #543
OK, ja sam totalni lajbek i laik po ovom pitanju, pa se nemojte čuditi ili možda smijati mojim pitanjima

ovako:

1) vidim da je godišnji pokaz za studente za tramvaj (znači ZET) 1200kn, znači cijelu godinu se mogu voziti svim tramvajima, bez ikakvih naknadnih troškova?

2) vidim da ima neki pokaz ZET+HŽ, znači pokaz za tramvaje i vlakove, al mi se čini da su to samo prigradski vlakovi (ZG)?

3) jel postoji onda za HŽ neki pokaz, popust, povlastica (ili što god već) da ja, kao (nadamo se, budući) student, ne plaćam punu cijenu karte za vlak, nego neku sniženu cijenu? (hint: ne živim u ZG niti u ZG-županiji)

Unaprijed hvala na odgovorima!
__________________
tinyurl.com/pobjednikATD8
tinyurl.com/pobjednikTuthankopa21
tinyurl.com/pobjednikBaltiCopa23
sesve is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2012., 12:26   #544
Quote:
sesvečan kaže: Pogledaj post
OK, ja sam totalni lajbek i laik po ovom pitanju, pa se nemojte čuditi ili možda smijati mojim pitanjima

ovako:

1) vidim da je godišnji pokaz za studente za tramvaj (znači ZET) 1200kn, znači cijelu godinu se mogu voziti svim tramvajima, bez ikakvih naknadnih troškova?

2) vidim da ima neki pokaz ZET+HŽ, znači pokaz za tramvaje i vlakove, al mi se čini da su to samo prigradski vlakovi (ZG)?

3) jel postoji onda za HŽ neki pokaz, popust, povlastica (ili što god već) da ja, kao (nadamo se, budući) student, ne plaćam punu cijenu karte za vlak, nego neku sniženu cijenu? (hint: ne živim u ZG niti u ZG-županiji)

Unaprijed hvala na odgovorima!
1. Kratko i jasno - da.

2. Samo za prigradske. Ali onda ti je i ukupna cijena pokaza veća, ali ne znam koliko. Prolistaj malo temu, ima dobrih informacija.

3. Postoji, ali mnoštvo različitih. Pogledaj na njihovim stranicama. Zadnji popust za koji ja znam je bio onaj 50%-tni uz predočenje indexa. Vrijedi li još, nemam pojma.
__________________
How do vaccines cause autism?
Bat Kol is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2012., 03:25   #545
Čula sam da studenti Zagreba imaju besplatan pokaz, ali zanima me postoji li ikakav način da to dobiješ a da nisi stanovnik Zagreba?
Moon Fairy is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2012., 12:07   #546
Quote:
Moon Fairy kaže: Pogledaj post
Čula sam da studenti Zagreba imaju besplatan pokaz, ali zanima me postoji li ikakav način da to dobiješ a da nisi stanovnik Zagreba?
nažalost ne
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2012., 21:54   #547
...

Bok
Samo da pitam jel se može isprintat ovaj zahtjev za javni prijevoz?
I u vezi ovog dole pečata grada ili općine.. piše ispod kao učenicima i studentima grada zagreba nije potreban ovaj pečat. Jel se to odnosi na učenike i studente s prebivalištem u gradu zagrebu? ili i na nas koji imamo drugo prebivalište ali dolazimo tu studirati?
Hvala :*
jelenaaa3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2012., 22:38   #548
Quote:
jelenaaa3 kaže: Pogledaj post
Bok
Samo da pitam jel se može isprintat ovaj zahtjev za javni prijevoz?
I u vezi ovog dole pečata grada ili općine.. piše ispod kao učenicima i studentima grada zagreba nije potreban ovaj pečat. Jel se to odnosi na učenike i studente s prebivalištem u gradu zagrebu? ili i na nas koji imamo drugo prebivalište ali dolazimo tu studirati?
Hvala :*
Zahtjev se naravno može isprintat, a što se tiče potvrde grada/općine sumnjam da je to potrebno, jer bi tad svi studenti van Zg trebali ići doma radi pokaza, a to je malo veća nebuloza, pa sam uvjeren da bi tak nekaj bilo poznato, a ja prvi put čujem za to ( doduše živim u Zagrebu pa ... )
Cobs is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2012., 01:27   #549
Quote:
Cobs kaže: Pogledaj post
Zahtjev se naravno može isprintat, a što se tiče potvrde grada/općine sumnjam da je to potrebno, jer bi tad svi studenti van Zg trebali ići doma radi pokaza, a to je malo veća nebuloza, pa sam uvjeren da bi tak nekaj bilo poznato, a ja prvi put čujem za to ( doduše živim u Zagrebu pa ... )
Hvala ti .. Ma ja vjerujem da je potrebna samo potvrda s faksa, al' eto da provjerim za svaki slučaj
jelenaaa3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2012., 19:41   #550
Besplatni pokaz imaju studenti koji su iz Zagreba, a mjesecna primanja po clanu u obitelji iznose manje od 2000 kn....dakle, besplatan prijevoz nemaju svi, vec mali broj ljudi koji zadovoljavaju ove uvjete
Lua is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2012., 14:55   #551
bok svima
ljudi jel postoje kakve subvencije za redovne studente koji se voze vlakom...osim onoga studentskog popusta? ako neko zna da li KZŽ županija ili grad daju kakvu subvenciju
butterfly13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2012., 15:27   #552
Moja županija je prošle godine davala 10 besplatnih jednosmjernih karata. Ta obavijest je izašla negdje u 12. mjesecu na stranicama županije i trebalo se javiti da se dobiju karte ili šta već. Ove godine se još ništa ne zna, a ako budu kakve subvencije opet će vjerojatno biti od 12. mjeseca.

Probaj se raspitati ako znaš nekoga tko je već prošle godine bio student ili potražiti na stranicama županije.
evomene is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2012., 15:28   #553
Besplatan prijevoz za studente van Zagreba

Što je s nama studentima koji nemamo prebivalište u Zagrebu ali u njemu studiramo? Možemo mi od studentskog doma tražiti neku potvrdu da nam je trenutno prebivalište u zg-u (jer je) ? Molim Vas pomagajte
__________________
Samo je ljubav tajnu dvaju svjetova
musaka is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2012., 15:32   #554
ne može, jer ti studentski dom prijavljuje boravište koje vrijedi do 15.7., a ne prebivalište....da imaš prebivalište u zg, ne bi ni imala/o pravo na dom....a cijena mjesečnog pokaza od 120 kn i nije skupa cijena...ja sam plaćala puno više u svom gradu za bus koji me vozio u srednju školu....
__________________
Success is getting what you want. Happiness is wanting what you get.
Allexis is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2012., 16:12   #555
Quote:
sesvečan kaže: Pogledaj post
OK, ja sam totalni lajbek i laik po ovom pitanju, pa se nemojte čuditi ili možda smijati mojim pitanjima

ovako:

1) vidim da je godišnji pokaz za studente za tramvaj (znači ZET) 1200kn, znači cijelu godinu se mogu voziti svim tramvajima, bez ikakvih naknadnih troškova?

2) vidim da ima neki pokaz ZET+HŽ, znači pokaz za tramvaje i vlakove, al mi se čini da su to samo prigradski vlakovi (ZG)?

3) jel postoji onda za HŽ neki pokaz, popust, povlastica (ili što god već) da ja, kao (nadamo se, budući) student, ne plaćam punu cijenu karte za vlak, nego neku sniženu cijenu? (hint: ne živim u ZG niti u ZG-županiji)

Unaprijed hvala na odgovorima!


1) upravo tako ! uplati i miran si .

2) to točno pitaj u HŽ-u jer ti to vrijedi do određenih mjesta.

3) postoji iskaznica za mlade, 30% na sve vlakove unutar hrvatske i u bilo kojem smjeru, ali udaljenost mora biti veća od 25km.
za to ti treba osobna, sličica kao za osobnu i 30 kn (to ti je godišnje 30kn i nema tu cake. to je stvarno tako. ja to već imam tri godine )
a za indeks imaš 50%, ali samo na brze vlakove, tipa relacija Zagreb-Rijeka i prema Vinkovcima ja mislim. to nisam sigurna. za ZG-RI znam jer tom relacijom ja putujem.
talisman is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2012., 16:16   #556
Quote:
Allexis kaže: Pogledaj post
ne može, jer ti studentski dom prijavljuje boravište koje vrijedi do 15.7., a ne prebivalište....da imaš prebivalište u zg, ne bi ni imala/o pravo na dom....a cijena mjesečnog pokaza od 120 kn i nije skupa cijena...ja sam plaćala puno više u svom gradu za bus koji me vozio u srednju školu....

al posto sam vec u domu i zivim u njemu sto ne mogu od njega dobit da mi je trenutna adresa tamo??

a sto je npr da imam stan u Zgu?
__________________
Samo je ljubav tajnu dvaju svjetova
musaka is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2012., 18:37   #557
to ti je trenutna adresa - boravište...tvoje prebivalište je u mjestu iz kojeg dolaziš....potvrdu o boravištu ne izdaje dom, to je službeni dokument i njega izdaje MUP u petrinjskoj....isto kao što i vadiš u MUP-u svog mjesta potvrdu o prebivalištu.....

ti nisi iz zg-a i nemaš osnove za besplatni pokaz u gradu zagrebu....on je namijenjen onima čija djeca jesu iz zg-a (sukladno imovinskim prilikama), jer njihovi roditelji plaćaju prirez gradu zagrebu iz kojeg se financira i zet....

da imaš stan u zg i prijaviš prebivalište u njemu, izgubila bi pravo na dom....jer na dom imaju pravo studenti kojima je prebivalište izvan zg-a i zagrebačke županije....
__________________
Success is getting what you want. Happiness is wanting what you get.
Allexis is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2012., 18:54   #558
Hoće mi netko ukratko objasniti kako ide procedura za ovaj studentski pokaz od 120kn mjesečno? Koji papiri? Gdje? Kada? Da ne nahodavam vamo-tamo dok ne skužim kako ide
__________________
What's goin' on?
Spejs is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2012., 19:15   #559
potvrdiš zet-ov obrazac za studente u referadi...dođeš u zetovu poslovnicu s potvrđenim obrascem, indexom, x-icom i osobnom iskaznicom....ako nemaš zetovu karticu treba ti jo i slika....daš im 120 kn, oni ti daju privremenu iskaznicu, za mjesec dana ti stigne poštom trajna iskaznica....nju možeš kupiti (puniti) svaki mjesec za 120 kn na svakom kiosku tiska (tako ja radim, da ne čekam u redovima pred zetovim poslovnicama)....
__________________
Success is getting what you want. Happiness is wanting what you get.
Allexis is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2012., 19:26   #560
Fala ti ko bratu!
__________________
What's goin' on?
Spejs is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:29.