Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.03.2008., 09:24   #61
Quote:
panorama kaže: Pogledaj post
Naravno da ne odobravam pucanje u glavu ni bilo koji vid nasilja nad osobom, ... Zar se nije našao nitko tko bi mu prosvijetlio odnos svećenićke skromnosti ( koja je zadana od sv. Petra naovamo ) i vanjskog luksuza, kojeg si je očito rado priuštio.
.
dal se to radi o onom petru koji mačem skinu uho ili koji zajedno s duhom svetim umori ono dvoje koji su zatajili nešto love za kasu.

Quote:
i radi toga se ljudima puca u glavu? i da je to istina. I Crkva je sad za to kriva=?
čuj i jahve je znao bit ljubomoran te od onih koji su se zaljubili u drugo božanstvo tražit žrtvu prvorođenih il kad ni to nije pomoglo tražit od ljubljenih mojsija i joshue da pokolju cijelu palestinu.
ursamajor is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2008., 16:23   #62
[QUOTE=Nemruth Dagi;13166707]
Quote:
angelina1 kaže: Pogledaj post

Manje pij kave škodi ti, budeš se sva tresla na misi i tako pravila nered...



nije mi se dalo citirati dalje...ali tebi je i onako svejedno što se piše, ti imaš već određen odgovor a to je da si ti duhovno superiornija, da je tvoj sugovornik bez argumenata i da su svi katolici licemjeri

tak da je svejedno što napišem
__________________
nije dozvoljeno reklamirati u potpisu
angelina1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2008., 19:49   #63
Quote:
(Ne)stabilni kaže: Pogledaj post
A ti si pokojnika poznavala ili je to sve zaključak iz novina? Da sipaš optužbe da je kamatar i sl?
A ljudi koji su ga poznavali i znaju neke inkriminirajuće stvari,šute...od straha da ih se ne prozove protivnicima vjere i KC...

Nema što,odlična atmosfera...

Pričekajmo radije policijsko izvješće...a policija ionako naginje ubojstvu u afektu...
McAucliffe is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2008., 21:06   #64
Quote:
(Ne)stabilni kaže: Pogledaj post
index.hr ...
bezkarakterna is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2008., 21:11   #65
Quote:
bezkarakterna kaže: Pogledaj post
Zanimljivo je kako je policija sa istragom krenula u smjeru stvari koje se na indeksu.hr spominju...

Ili je i to smiješno?

A policajci baš ne kreću u istraživanje pojedinih aspekata bez određenog razloga...
McAucliffe is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2008., 08:19   #66
Quote:
angelina1 kaže: Pogledaj post

nije mi se dalo citirati dalje...ali tebi je i onako svejedno što se piše, ti imaš već određen odgovor a to je da si ti duhovno superiornija, da je tvoj sugovornik bez argumenata i da su svi katolici licemjeri

tak da je svejedno što napišem
Ne draga...kofein te zmantao. Ne radi se o duhovnoj superiornosti već o spoznaji da je duhovnost jedini put za čovjeka a koji vidi čuda ne proizlazi iz religije.
Tvoji argumenti su na razini papagajskog ponavljanja u obrani jedne ideologije koja samu sebe vidi superiorniju od svih drugih, a superiornost brani argumentima da tko nije sa nama da je protiv nas. Takva arogancija u traženju istine zahtjeva pomno promatranja i kontrolu.

Licemjerje se očituje na svakom koraku u zbilji samo treba skinuti ružičaste očale i pogledati kakva je kolizija onoga što molimo i radimo u nedelju i onog što nam se događa u ponedeljak.
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2008., 22:39   #67
rekla sam ti ..ti imaš po defaultu stav da je vjernik=licemjer i besmisleno se raspravljati


a gle duhovnost ne proizlazi iz religije ...
kao prvo pitanje je što je za tebe religija

jer po toj teoriji bi religija trebala sama od sebe postojati bez udjela čovjeka
što je malo

dakle samo religija može proizaći iz duhovnosti

a to što sa predrasudama gledaš na sve koji se deklariraju kao vjernici...to je zaista tvoj problem
i kako god pokušala reći da si superiornija ... meni si i dalje nemruth koja ima problem u samopouzdanju

meni je potpuno svejedno koliko si ti ili bilo tko drugi superioran odnosno inferioran...
dakle nikakve koristi od dokazivanja osim da sebe tješiš kako si nadmoćnija

razumiješ li da mi je potpuno svjejedno ...
__________________
nije dozvoljeno reklamirati u potpisu
angelina1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2008., 11:17   #68
Quote:
angelina1 kaže: Pogledaj post
razumiješ li da mi je potpuno svjejedno ...
Nemoj lagit sebe kako lažeš nas...jer moju malenkost spominješ na "Tebe tražim" forumu...znači da ti nije svejedno kad se među svojima tužiš zbog mojeg lika i djela....debelo lažeš i još to na Veliku subotu.

A što se tiče odnosa religije i duhovnosti; kako to da postoji samo jedna duhovnost i na tisuće religija?

Bolje raspredajte o ovoj činjenici na vašem forumu nego da opajdavaš moje tekstove koje ionako ne razumiješ.
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2008., 16:38   #69
što se tiče tog foruma tamo nisam već skoro dvije godine ..tako da ako sam i spomnjala tvoje ime...spominjala sam samo da im objasnim da se ne opterećuju s tvojim izjavama

jer sam im rekla kako si pod krinkom "ljubavi" pisala mi ovdje poruke i dok si shvatila da neću na tvoju stranu, počela me mrziti i na svaku moju skakati..
dakle licemjerstvo koje se uzgaja u tvom srcu (a vjerojatno ga nisi ni svjesna) pripisuješ drugima

pa to sad opet kažem jer si tražila, ali to ne znači da se opterećujem s tvojom osobnošću...

što se tiče laži..svejedno je da li je na veliku subotu ili u utorak neki...
laž je laž...a nisam lagala



kaj to znači jedna duhovnost???
to je meni malo too much da ti kažeš

to je isto kao da pitaš kako to da postoji samo jedno znanje i na tisuće škola ?

možeš ti i bolje ....ne??


gle ono što trebam razumjeti..to razumijem ..i to jako dobro..
i to sam ti rekla


a već po sedmi put ti govorim da ću raspredati gdje ja hoću i kako ja hoću..ne trebaš se osjetiti po stoti put pozvanom da me "tjeraš" ..jer to uopće ne doživljavam...
i da....... kažem ti to na Uskrs
__________________
nije dozvoljeno reklamirati u potpisu
angelina1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2008., 12:59   #70
[QUOTE=angelina1;13218293]
Quote:
jer sam im rekla kako si pod krinkom "ljubavi" pisala mi ovdje poruke i dok si shvatila da neću na tvoju stranu, počela me mrziti i na svaku moju skakati..
Da, ti si jedini moj životni problem kojeg ne mogu riješiti drugačije nego sa "ljubavlju" kako i dolikuje.


Quote:
pa to sad opet kažem jer si tražila, ali to ne znači da se opterećujem s tvojom osobnošću...
Ne, ali pišeš o meni i to je već dovoljno da oni koji nisu sebe pronašli u opsesivnoj kompulzivnoj ljubavi jedne religije shvate da se ne opeterećuješ s mojom osobnošću...samo sa mojim nickom.



Quote:
kaj to znači jedna duhovnost???
to je meni malo too much da ti kažeš
Tebi je sve too much a ne možeš bolje. Sorry...

Quote:
a već po sedmi put ti govorim da ću raspredati gdje ja hoću i kako ja hoću..ne trebaš se osjetiti po stoti put pozvanom da me "tjeraš" ..jer to uopće ne doživljavam...
Tko ti brani-nebo je tvoja granica pa možeš pisati o meni i u Vatikanskom oglasniku. Što više pišeš to više sebe otkrivaš.
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2008., 19:48   #71
jedini razlog zbog kojeg ti odgovaram je da ne likuješ...
__________________
nije dozvoljeno reklamirati u potpisu
angelina1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2008., 08:11   #72
Quote:
angelina1 kaže: Pogledaj post
jedini razlog zbog kojeg ti odgovaram je da ne likuješ...
Likovala bih da obranim dizertaciju ovako; vuk opet pojeo magare.
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2008., 18:51   #73
To nije Afera....
ne potresa crkvu.....
nego se izgubio...

ubojica je terorist iz opus dei-ja...ili su ga koknuli jahači apokalipse...pitam se...

NEMA afere...o ostalom otom potom
Nema potresa crkve...
The Dutchman is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:03.