Natrag   Forum.hr > Razno > Arhiva > Chat teme

 
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.08.2010., 18:45   #35841
Quote:
KylieP kaže: Pogledaj post
ovo nije točno.
dnevna doza se može povečati do 20 mg što ne znači da je doza od 10 mg premala. to će tek vidjeti s vremenom.
2x10 mg bi značilo da se uzima 2 puta dnevno 10 mg, a tako se antidepresivi ne uzimaju već se cijela dnevna doza uzima odjednom
Meni je psihijatar propisao 2x10 mg. Pročitaj uputstvo. Kod paničnih napada je doza od 10 mg premala.Znam i iz iskustva. Ionako se uvodi postepeno. Jedno je uputstvo koje je priloženo uz lijek, a drugo je mišljenje psihijatara .Većina ih smatra da je kod paničnih napada vezanih sa agorafobijom i socijalnoim fobijom doza od 10 mg premala i neučinkovita. Naravno da nevalja generalizirati.Neki sa blagikm oblicima paničnih napada će dobro reagirati na 10 mg AD

Zadnje uređivanje Robert Warren : 21.08.2010. at 18:53.
Robert Warren is offline  
Old 21.08.2010., 18:45   #35842
Quote:
ELICEA kaže: Pogledaj post
vjernici, vjeruje li tko da molitva i duhovna obnova ili hagioterija mogu pomoći?
Evo, i ovo bi, osim onog o štetnosti lijekova načelno, bio primjer odlaženja u offtopic neprimjeren ovom pdf-u pa molim da ne idete ni tim smjerom.
Whereabout is offline  
Old 21.08.2010., 18:49   #35843
Quote:
Robert Warren kaže: Pogledaj post
Nemoj dignuti ruke od AD. Ne legne svima odmah prvi. Prozak i seroxat su najlošiji AD . Meni nisu pomogli, a tuže se i drugi forumaši.
a sta bi bilo dobro a da nema te uzasne nuspojave????
vegga is offline  
Old 21.08.2010., 18:58   #35844
Quote:
KylieP kaže: Pogledaj post
Uputstvo znam napamet

Ali evo prepisujem
"Početna doza Elicee iznosu 5 mg u obliku jedne dnevne doze tijekom prvog tjedna, prije povećanja na 10 mg na dan. Vaš liječnik može dodatno povećati dozu do maksimuma od 20 mg na dan"

Dakle, piše : može. Što ne znači da mora ako je dovoljna doza od 10 mg.

kako ti to uzimaš 2 puta dnevno??
Da s tim da jako često zaboravim popiti drugu tbl od 10,pa ispadne da uzimam jednom dnevno od 10 mg. Uz to imam PA. Ne tako često kao što sam znao imati, ali su tu negdje uvjek prisutni.
Mogao bi piti jednom dnevno od 20 mg,pa ću vidjeti. Psihijatar koji mi je uveo ciprić mi je napisao 2x 10 mg. Moram potražiti njegovu povijest bolesti, ili sam si ja to sam tako ordinirao.
Robert Warren is offline  
Old 21.08.2010., 19:02   #35845
Quote:
vegga kaže: Pogledaj post
a sta bi bilo dobro a da nema te uzasne nuspojave????
Meni je smanjio panične cipralex. O promjeni terapijew moraš porazgovarati sa svojim psihićem. reci mu da ti to ne pomaže i da ti je još gore, pa će ti promijeniti terapiju.
Robert Warren is offline  
Old 21.08.2010., 20:15   #35846
Quote:
Robert Warren kaže: Pogledaj post
Elicea (escitalopramum) ti je u stvari kod nas poznatiji cipralex. premala ti je doza. Neznam kad si počela uzimati.,mora se postepeno uvoditi, ali puna doza ti je 2x10 mg,s tim da se uzima ujutro i u podne. Ne navečer da nebi imala nesanice.
Ponavljam xanax je samo prva pomoć dok ti AD ne prodjeluje. Potrebno je najmanje 4-6 tjedana da počne djelovati.
Nemoj odustati od ispita ,netreba ti nikakav odmor,jer ćeš samo razmišljati o paničnim. Završi faks u roku. Najlakše se je prepustiti,trebha se boriti. Ja tako živim, a imam panične sa prekidima od svoje desete godine.
nisam još počela uzimati. za sad sam uzela možda svega 3-4 puta xanax (znači ne pijem ga svaki dan) 0,25 mg, a uz kog-bih terapiju sam sad dobilu eliceu 10 mg- prvih tjedan dana pola tablete pa onda po jednu. razmišljam da li to uopće uzimati, ne želim se krkati tabletama jer oopćenito mene normabel 2 mg ubije, cijeli dan spavam.
ELICEA is offline  
Old 21.08.2010., 21:15   #35847
Quote:
ELICEA kaže: Pogledaj post
nisam još počela uzimati. za sad sam uzela možda svega 3-4 puta xanax (znači ne pijem ga svaki dan) 0,25 mg, a uz kog-bih terapiju sam sad dobilu eliceu 10 mg- prvih tjedan dana pola tablete pa onda po jednu. razmišljam da li to uopće uzimati, ne želim se krkati tabletama jer oopćenito mene normabel 2 mg ubije, cijeli dan spavam.
Nećeš moći to sama prebroditi bez pomoći tbl.- To sam i ja mislio, pa nisam mogao izaći iz kuće. Sad je puno bolje od kad sam na cipraleksu.
Robert Warren is offline  
Old 22.08.2010., 00:50   #35848
Ja u zadnje vrijeme ne mogu sama sa sobom. Ugodno mi je danju kad ima ljudi oko mene, ali nikako ne mogu da ostanem sama sa svojim mislima. Napade panike imam sve cesce, i tada ne znam kako sa sobom. Mislim da ja to moram sama ali nekad nemam kontrolu.
Zaria is offline  
Old 22.08.2010., 13:05   #35849
Bok svima

Bok evo ja sam novi u ovome i želim vam napomenuniti da moja draga supruga pije Elkea tablete, po pola svakidan prvi 7 dana a posle bi trebala povisiti na jednu tabletu (10 mg) ako bude potrebno. Naime ukoliko je trebate piti onda je pite u toku jela jer može biti vrlo neugodna za želudac. Od simptoma možete u prvih 7 dana možete imati vrtoglavicu, znojenje, proljev, povraćanje, i ukoliko se držite uputa za 3-4 dana svega će toga nestati. Ja vidim da je ona manje napta, smirenija, ukoliko imate pitanja slobodno pitajte.
kirbi.mi is offline  
Old 22.08.2010., 13:18   #35850
A tko joj je prepisao tablete? Koju dijagnozu ima?
plava ruža is offline  
Old 22.08.2010., 21:13   #35851
Quote:
kirbi.mi kaže: Pogledaj post
Bok evo ja sam novi u ovome i želim vam napomenuniti da moja draga supruga pije Elkea tablete, po pola svakidan prvi 7 dana a posle bi trebala povisiti na jednu tabletu (10 mg) ako bude potrebno. Naime ukoliko je trebate piti onda je pite u toku jela jer može biti vrlo neugodna za želudac. Od simptoma možete u prvih 7 dana možete imati vrtoglavicu, znojenje, proljev, povraćanje, i ukoliko se držite uputa za 3-4 dana svega će toga nestati. Ja vidim da je ona manje napta, smirenija, ukoliko imate pitanja slobodno pitajte.
elkea? jel ti poznata elicea?
ja to od sutra trebam početi uzimati? koja je dijagnoza? ima li strah od straha? boji li se biti sama. ići u grad, voziti, ići u dućane? ja doslovno ne izlazim iz kuće sama nikud. i to traje mjesec dana od kad sam se tako reći srušila na trgu jer sam imala prejaki panični napad.
ELICEA is offline  
Old 22.08.2010., 22:50   #35852
Quote:
ELICEA kaže: Pogledaj post
elkea? jel ti poznata elicea?
ja to od sutra trebam početi uzimati? koja je dijagnoza? ima li strah od straha? boji li se biti sama. ići u grad, voziti, ići u dućane? ja doslovno ne izlazim iz kuće sama nikud. i to traje mjesec dana od kad sam se tako reći srušila na trgu jer sam imala prejaki panični napad.
Nisi jedina koja se s tim nosi. Počni uzimati tbl. Bit će ti lakše. Strah od straha ima većina ljudi koji su imali PA. Počneš jednostavno izbjegavati mjesta gdje si zadnji put imao PA.
Robert Warren is offline  
Old 23.08.2010., 03:41   #35853
elicea? nikad cula? sta vi mislite o Zoloftu?,? Samo sad treba mu malo dulje da proradi... jel elicea bolja?
Biljni pripravci? Gospina trava je super ko zoloft (osim toga zdrava je za jos mnogo drugih stvari)...Valerijana? Sto tome mislite? Iskljucivo pitam za anksioznost i PN ne depresiju. Obicno nakon neke depresije i nekog blazeg PTSP-a dolazi anksioznost.
Ljudi - drzite mi se!

Zadnje uređivanje KoFFin_KaT : 23.08.2010. at 04:11.
KoFFin_KaT is offline  
Old 23.08.2010., 08:14   #35854
pozdrav straholjupci

evo proslo je godinu dana kako pijem zoloft u kombinaciji sa misarom.

počeo sam piti ujutro jedan zoloft, oko podne misar i navecer 1 misar. to je trajalo tako do 2 mjeseca ove godine a poceo sam piti u 9 mjesecu. nuspojave su bile odvratne , nisam mogao funkcionirat, doslovno sam se valjao po krevetu i molio boga samo da prestane uzas zivi, tek kada popijem misar smirim se malo ali sam onda totalna droga, samo mi se spava. znaci funkcije 0 bodova. to je tako trajalo nekoliko mjeseci ali sam izdrzao. nakon toga sam smanjio po preporuci lijecnika na 1 misar dnevno i sada pijem pola misara dnevno i zoloft ujutro i osjecam se odlicno. u 10 mjesecu krecem sa pola tablete zolofta i ukidanjem misara (samo prema potrebi misar)...

samo se treba pridrzavati terapije i bit ce ok. traje dugo ali isplati se.

ja takodjer nisam mogao nikuda mrdnuti dok nisam skuzio sto mi se dogadja, napad panike, strah od smrti, stalno nekakve glupe misli, depresija, ma uzas zivi uglavnom. ove godine sam cak SAM isao na more sa svojim autom i put je protekao bez problema. proslo ljeto na samu pomisao da idem sam s autom na more srce mi je htjelo iskocit iz prsa, odmah mi je bilo slabo i hitna se zvala svaki dan popizdili su samnom hehe

uglavnom ustrajte u terapiji, ne predajte se jer poslije kise dolazi sunce. odoh zviznut misar vrijeme je zivjeli!
__________________
ma nema potpisa
frka24 is offline  
Old 23.08.2010., 08:20   #35855
Quote:
frka24 kaže: Pogledaj post
pozdrav straholjupci

evo proslo je godinu dana kako pijem zoloft u kombinaciji sa misarom.

počeo sam piti ujutro jedan zoloft, oko podne misar i navecer 1 misar. to je trajalo tako do 2 mjeseca ove godine a poceo sam piti u 9 mjesecu. nuspojave su bile odvratne , nisam mogao funkcionirat, doslovno sam se valjao po krevetu i molio boga samo da prestane uzas zivi, tek kada popijem misar smirim se malo ali sam onda totalna droga, samo mi se spava. znaci funkcije 0 bodova. to je tako trajalo nekoliko mjeseci ali sam izdrzao. nakon toga sam smanjio po preporuci lijecnika na 1 misar dnevno i sada pijem pola misara dnevno i zoloft ujutro i osjecam se odlicno. u 10 mjesecu krecem sa pola tablete zolofta i ukidanjem misara (samo prema potrebi misar)...

samo se treba pridrzavati terapije i bit ce ok. traje dugo ali isplati se.

ja takodjer nisam mogao nikuda mrdnuti dok nisam skuzio sto mi se dogadja, napad panike, strah od smrti, stalno nekakve glupe misli, depresija, ma uzas zivi uglavnom. ove godine sam cak SAM isao na more sa svojim autom i put je protekao bez problema. proslo ljeto na samu pomisao da idem sam s autom na more srce mi je htjelo iskocit iz prsa, odmah mi je bilo slabo i hitna se zvala svaki dan popizdili su samnom hehe

uglavnom ustrajte u terapiji, ne predajte se jer poslije kise dolazi sunce. odoh zviznut misar vrijeme je zivjeli!
imaš jebeno lošeg psihijatra kad te je držao više od max. mjesec dana s takvim nuspojavama na zoloftu. trebao je odmah mijenjati lijek!
ray of light is offline  
Old 23.08.2010., 08:22   #35856
Quote:
KoFFin_KaT kaže: Pogledaj post
elicea? nikad cula? sta vi mislite o Zoloftu?,? Samo sad treba mu malo dulje da proradi... jel elicea bolja?
Biljni pripravci? Gospina trava je super ko zoloft (osim toga zdrava je za jos mnogo drugih stvari)...Valerijana? Sto tome mislite? Iskljucivo pitam za anksioznost i PN ne depresiju. Obicno nakon neke depresije i nekog blazeg PTSP-a dolazi anksioznost.
Ljudi - drzite mi se!
nemaš što čekati da proradi- max. mjesec dana, tada se prelazi na drugi lijek. ja sam ga pila 5 g. i bila jako zadovoljna.
samo ni u ludilu ne kombinirati razne trave s ad-ovima!
ray of light is offline  
Old 23.08.2010., 09:56   #35857
Quote:
KoFFin_KaT kaže: Pogledaj post
elicea? nikad cula? sta vi mislite o Zoloftu?,? Samo sad treba mu malo dulje da proradi... jel elicea bolja?
Biljni pripravci? Gospina trava je super ko zoloft (osim toga zdrava je za jos mnogo drugih stvari)...Valerijana? Sto tome mislite? Iskljucivo pitam za anksioznost i PN ne depresiju. Obicno nakon neke depresije i nekog blazeg PTSP-a dolazi anksioznost.
Ljudi - drzite mi se!
gospina trava je zakon, al se ne smije uzimati sa tim tabletama- antidep i xanaxi itd. osim toga treba ju piti najmanje mjesec dana da počne djelovati. al smiri te. umjesto toga pij kamilicu, nije isto, al je oboje biljno za smirenje.
ELICEA is offline  
Old 23.08.2010., 09:58   #35858
ljudi počet ću sa svojim prvim adom - eliceom. znam da će mi ovaj tjedan biti najgori, al druge mi nema. recite koliko ljudi dugo to uzimaju, te adove? vidim da mnogi piju godinama. ili doživotno? mrzim tablete, ne mogu se pomiriti s tim da ću to krkati.
ELICEA is offline  
Old 23.08.2010., 10:46   #35859
Quote:
ELICEA kaže: Pogledaj post
ljudi počet ću sa svojim prvim adom - eliceom. znam da će mi ovaj tjedan biti najgori, al druge mi nema. recite koliko ljudi dugo to uzimaju, te adove? vidim da mnogi piju godinama. ili doživotno? mrzim tablete, ne mogu se pomiriti s tim da ću to krkati.

nemoj se sada zamarati time koliko ćeš ih dugo morati piti. možda samo pola godine. meni je sad kad pogledam ovih mjesec dana prošlo jako brzo.
koliko god mi je prvi tjedan dok je prolazio bio dugačak.
taj prvi tjedan smanji očekivanja od sebe na minimum. nadam se da imaš i okolinu koja će razumijeti pa također neće imati neka očekivanja.
koliko sam shvatila ti si studentica i možeš ove prve dane biti kod kuće. kada ti se bude spavalo- spavaj, a ako poželiš u šetnju- odi.
jesi popila?
KylieP is offline  
Old 23.08.2010., 10:53   #35860
Quote:
KylieP kaže: Pogledaj post
nemoj se sada zamarati time koliko ćeš ih dugo morati piti. možda samo pola godine. meni je sad kad pogledam ovih mjesec dana prošlo jako brzo.
koliko god mi je prvi tjedan dok je prolazio bio dugačak.
taj prvi tjedan smanji očekivanja od sebe na minimum. nadam se da imaš i okolinu koja će razumijeti pa također neće imati neka očekivanja.
koliko sam shvatila ti si studentica i možeš ove prve dane biti kod kuće. kada ti se bude spavalo- spavaj, a ako poželiš u šetnju- odi.
jesi popila?
nisam se još odvažila, da doma sam, ali sama. a toga me je strah, što ne mogu nikoga pozvati u slučaju krize i straha. osim toga, ovaj tjedan bih trebala napisti seminare i za tjedan dana mi kreću ispiti, a ja to neću sada moći. najgore je od svega što sam sve davala u toku, a sad me ždere jer ću tako rećiu izgubiti godinu, a moje roditelje samo zanima da ja čim prije fax završim i ne shvaćaju kako mi je sad problem dati još ta 4 ispita i diplomski? a za ad mi govore neka budem sretna da nemam rak ili nešto, da je to grozno, a da kaj tablete su tu da ti bude bolje? mislim jadna sam i sama sam u svemu tome izgleda.
ELICEA is offline  
 


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:03.