Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje > Vjenčanja

Vjenčanja Love and marriage go together like a horse and carriage...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.04.2014., 07:42   #6181
themalosunce eto bili mi na razgovoru s našom slastičarkom . Jako draga žena, od velikog iskustva i zbilja pravi fantazije od kolača i torti. Ona nam je rekla kako ne treba pretjerivati s kolačima i da je po osobi dovoljno 10-15 dkg. To kad bi gledala količinski ti bude 4-5 komada po osobi. Moraš misliti na to kako će gosti htjeti probati i koju tortu. Zašto da ostane nepojedenih kolača, ako novčeke možete na nešto drugo utrošiti?
nekosan is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2014., 11:46   #6182
adje da mi netko pomogne - koliko su meni rekli danas više nema kolača kućne izrade po restoranima već samo sa službenim certifikatom -pa kaj mi više ni mama ne smije peć kolače za restoran???
ciglavzidu is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2014., 12:11   #6183
Zbilja? Čula sam da se o tome šuška ali nisam znala da je to sad tako zakonom. Baš me živo zanima tko će stići to sve kontrolirati.
nekosan is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2014., 12:23   #6184
Pa to je tako vec jako dugo
Mora postojati odgovorna osoba ako se netko otruje kolacima
I uglavnom se kontrolira-sef sale i sl vodi racuna o tome
Po manjima salama jos uvje puste tipa ako bosti donesu torte kucne izrade, ali jaaaaako dugo nisam cula da je netko imo sve od doma, jedino ako se radi o satoru


Sent from my iPhone using Tapatalk
-donna- is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2014., 17:10   #6185
Ja sam pitala voditelja sale i rekao mi je da mi možemo imati sve svoje i bez ijednog papira.
Kao samo on kad radi mora imati sve račune jer moraju mu se ulazi i izlazi poklapati!
sojoza10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2014., 18:53   #6186
Malo sam prozujala kad smo išli sa starcima na još jedan od razgovora i dogovora s našim voditeljem sale, pa mi je darling potvrdio danas tu informaciju da se moraju imati ti neki papiri. Ugl mi nemamo takav sistem, kolače imamo posebno kod kuće naše a posebno u sali njihove i to je sređeno. Jedva čekam kolače
nekosan is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2014., 19:49   #6187
Trebam pomoć: jel netko čuo kakva iskustva/uzimao kolače u Gradištu kod Županje, P.t.o. Biljana?
RoMaL is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2014., 20:06   #6188
Quote:
nekosan kaže: Pogledaj post
Zbilja? Čula sam da se o tome šuška ali nisam znala da je to sad tako zakonom. Baš me živo zanima tko će stići to sve kontrolirati.
Quote:
sojoza10 kaže: Pogledaj post
Ja sam pitala voditelja sale i rekao mi je da mi možemo imati sve svoje i bez ijednog papira.
Kao samo on kad radi mora imati sve račune jer moraju mu se ulazi i izlazi poklapati!
Moraš imati sve račune/certifikate.
Vlasnik sale tebi iznajmi samo prostor na korištenje, prema tome, on nije odgovoran za kolače/meso i slično.
Ti si kao organizator odgovoran/odgovorna za ispravnost namirnica. (čula sam slučaj kad je negdje kod Županje ušetala inspekcija, oko ponoći, taman za vrijeme darivanja).
Uzmeš sve s računima pa mirno spavaš...
p.s. kuma je morala imati i račun od cvjećarnice
RoMaL is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2014., 14:43   #6189
Bomboni i cokoladice

Stvarno ne znam gdje da postav ovo pitanje pa cu probati ovdje. Znaci imat cu candy buffet ili po nasem slatko stol. Na tom stolu nalazit ce se muffini, cokoladne lizalice, bomboni i cokoladice u posudicama. Molila bi ako mi netko moze pomoci sa savijetom od kud mi je najbolje nabavljati bombone i cokoladice? Sto se bombona tice ne mogu bas ni natrpati sto vrsta u svim bojama jer nece izgledati dobro tako da moram pripaziti da boje budu kolko tolko uskladene pa po njima raditi dizajn za muffine. Hvala na pomoci unaprijed
ohjohnny is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2014., 16:24   #6190
Pozzz.ima tko novija iskustva s kasnar il andric kolacima i tortama?hvala
gonda is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2014., 17:11   #6191
Jel netko naručivao torte i kolače iz Magnolije u Zagrebu? Zanimaju me prvenstveno cijene.
Imat ćemo malu svadbu, 15-tak ljudi, trebala bi mi 1-2 torte i nešto kolača za kod kuće.
U restoran ništa ne nosimo.

Htjela bih izbjeći klasične svatovske kolače.
Može i preporuka neka nekog ko radi macaronse, razne cupcakese, mousseve i slično.
bluesun is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2014., 13:28   #6192
Quote:
gonda kaže: Pogledaj post
Pozzz.ima tko novija iskustva s kasnar il andric kolacima i tortama?hvala
Mi uzimamo Kašnarove kolače u sklopu Pyrusove ponude. I torta nam je uključena i stvarno nemam prigovora na nju. Dapače, čula sam puno pohvala na njihovo slastičarsko umijeće jer nam dosta poznanika naručuje kod njih rođendanske torte i kolače za goste.

Mi smo se odlučili za tortu u Slatkom brlogu (Gajnice). Seka je imala njihovu tortu i prvi sam put u životu probala tako laganu, pomalo sladolednu tortu. Inače sam ih uvijek izbjegavala na svadbama ili probala griz reda radi, al sve su imale toliko margarina i ticino mase da mi je bilo bljak. Imamo svadbu krajem 6.-og mjeseca i svima koji žele takve lagane okuse, definitivno pravac njih. Uzeli smo čak četiri okusa jer se nismo mogli odlučiti za manje.
velika bubica is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2014., 20:07   #6193
Cure, od čega će vam biti torte iznutra? ja sam mislila ledeni vjetar, schwarzvald i nuougat. Neko mi je reko da ledeni vjetar nije svečani! pa od čega se rade torte? šta je onda svečano? šta ćete vi imati?
deana88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2014., 08:28   #6194
Svecani okusi torte, sto sve ljudi nece izmisliti
Mi smo imali parfe jagoda/cokolada, pistacija/ljesnjak i mousse od cokolade. Tvoj izbor mi se cini super, pogotovo ledeni vjetar
__________________
It isn't what they say about you, it's what they whisper.
- Errol Flynn -
Mayo is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2014., 11:16   #6195
Quote:
deana88 kaže: Pogledaj post
Cure, od čega će vam biti torte iznutra? ja sam mislila ledeni vjetar, schwarzvald i nuougat. Neko mi je reko da ledeni vjetar nije svečani! pa od čega se rade torte? šta je onda svečano? šta ćete vi imati?
ja ću imati trokatnicu- sacher, schwarzwald i parfe od voća, i sa strane još jednu- nesvečani () ledeni vjetar. ako hoćete ledeni vjetar, uzmite ledeni vjetar i ne slušajte gluposti tuđe
__________________
Katkad si vjetrobran,a katkad mušica.
Tinach is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2014., 13:29   #6196
Ni ja nisam cula jos za kategorizaciju svecanih i nesvecanih okusa, ali nebi se usudila uzeti ledeni vjetar jer je dosta mokra (koji opis haha), pogotovo ako se radi za podlogama od secera i bjelanjaka
I dosta je šlagasta, pa neznam kako bi se ticino masa ponasala na tome


Sent from my iPhone using Tapatalk
-donna- is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2014., 13:33   #6197
Treba paziti zbog tezine, da, ali tu je slasticarka onda da kaze moze li ici ili ne.
A mozda deana nece imati ticino preko torte pa ni tu nema problema
__________________
It isn't what they say about you, it's what they whisper.
- Errol Flynn -
Mayo is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2014., 16:07   #6198
Quote:
deana88 kaže: Pogledaj post
Cure, od čega će vam biti torte iznutra? ja sam mislila ledeni vjetar, schwarzvald i nuougat. Neko mi je reko da ledeni vjetar nije svečani! pa od čega se rade torte? šta je onda svečano? šta ćete vi imati?
Haha.to sve imam i ja ,te okuse :-)
gonda is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2014., 16:17   #6199
vjenčana torta...

Eto i mene s pitanjem... Udajem se u 9 mjesecu ove godine i sve mi je sređeno osim torte. Vjenčanje je u Rijeci točnije na Kastvu. Tražim već danima stalak za tortu u obliku broda. Našla sam i sliku i poslala upit slastičarnama za tortu ali uvijek naiđem na negativan odgovor što se tiče stalka. Molim za pomoć ako netko od vas forumaca zna gdje bi mogla nabaviti takav stalak. ako itko zna molim vas javite... hvala unapried!

Zadnje uređivanje anamaria0704 : 02.05.2014. at 16:20. Reason: nema slike
anamaria0704 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2014., 19:08   #6200
Jel netko imao/probao kolace i tortu iz mak na konac?? Ja ih nisam probala ali na fotkama izgledaju pre pre.. S obzirom da je nas malo, voljela bi da imamo kremastije kolace, casice itd, da nije kao i inace u svatovima (iako ja najvise volim sitne svatovske
__________________
ajde Bože budi drug, pa okreni jedan krug, unazat planetu..
pchelicaMaja is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:12.