Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Interijeri

Interijeri Unutrašnja ljepota.

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.05.2010., 22:41   #7481
integrirani lightworks rendering engine, archicad 13
grm is offline  
Old 11.05.2010., 10:57   #7482
Opet ja.

Nakon vaših sugestija odbacio sam prvotni izgled kuhinje (zaista je djelovala malo prenatrpano), no zapeo sam.
Evo tlocrt prostora, pa bih vas molio za sugestije i pomoc, kako sloziti kuhinju, a da ujedno bude moderna i funkcionalna. U svakom slučaju će biti u obliku slova U, s dva kuhinjska kraka i šankom koji dijeli kuhinjski prostor i dnevni boravak.
S vanjske strane šanka naravno mora se moći sjediti...
Zahvaljujući sugestije od Aiofe odlučio sam frižider pomaknuti desno na laminat, znači onaj zid koji ima 240 cm, pa tako ostaje još 180 cm za kuhinju (prvotno je frižider trebao stajati na pločicama, no tada bi ostalo samo nekih 140 cm za kuhinjski krak na tome zidu).

Evo prilažem tlocrt i nekoliko slika samog prostora, radi lakše vizualizacije. Biti ću zahvalan na svim sugestijama, kritikama, komentarima!!

Tlocrt s dimenzijama:
http://img687.imageshack.us/i/stanjoek1.jpg/

Par slika prostora:
http://img26.imageshack.us/i/img0028xe.jpg/
http://img219.imageshack.us/i/img0044vs.jpg/
http://img232.imageshack.us/i/img0048p.jpg/
http://img32.imageshack.us/i/img0046gz.jpg/
http://img28.imageshack.us/i/img0042ux.jpg/
plavi222 is offline  
Old 11.05.2010., 12:08   #7483
Ja bih premjestila cijev za vodu bliže sredini zida da se može staviti sudoper na neko normalno mjesto. Nije toliki problem kao što možda zvuči na prvi pogled, i nije prestrašno skupo. Na zid iznad sudopera bih onda stavila nekoliko uskih i dugačkih ormarića sa mehanizmom za otvaranje prema gore.
Na sredinu ovog susjednog zida bih stavila štednjak i iznad njega napu (samostalnu napu, bez gornjih ormarića). Ali mislim da je važno da štednjak bude na sredini tog kraka kuhinje jer inače izgleda nezgrapno a nije ni praktično.
U trećem kraku kuhinje onda bi bio šank, predlažem u produžetku radne plohe a ne sa dodatnim povišenjem.
Sve skupa u boji vanilije ili nekoj beige. Prostor je već prenatrpan, a nema još ničega u njemu. Ovakav napadni laminat plus zid od kamena plus komplicirana rasvjeta, mislim da je već tu mač.. Tako da sve ostalo treba biti što jednostavnije moguće...
Aoife is offline  
Old 11.05.2010., 12:16   #7484
pa ovako kako sve to izgleda na slikama, kao što sam ti već i prije napisala stavi kuhinju svjetle što neutralnije boje, bež, bijela, vanilija, magnolija, ovisno koja ti bolje paše uz pločice, a i uz ostatak namještaja koji misliš staviti u dnevnu

meni osobno je malo previše ovakav laminat i kameni zid. ako si htio zid onda laminat nije trebao biti ovako šaren

drugo, ne razumijem zašto imaš dvije vrste pločica, i još svake postavljene po svome , jest da se ove donje uglavnom ne vide od elemeneta, ali meni su čak i ljepše
ako preuređuješ prostor zašto nisi povećao prostor pod pločicama

a što se tiče frižidera izvan pločica, ja to ne bih. iako zapravo ne znam nikog da mu je frižider procurio ili sl. , ipak postoji ta mogućnost i ne bi bilo baš veselo da se to desi na parketu. evo, to je bio meni dovoljan razlog da ga ipak ostavim na pločicama, i da ne iskoristim dodatno taj prostor za kuhinju

a što se tiče nacrta meni je i prošli bio ok, a neke sitnice koje bih promijenila sam već rekla
cilla is offline  
Old 11.05.2010., 12:24   #7485
Quote:
grm kaže: Pogledaj post
mi smo isplanirali kuhinju pa ako ima netko još neki prijedlog za poboljšanje...
odlučila sam se na šank za kojim ćemo i jesti (2 nas je, mladi smo, ne zovemo goste na ručkove i ne želim stol usred kuhinje pa ga zaobilaziti stalno, a drugdje ne stane). voda je tamo gdje je sudoper, plin je u nepravom kutu. nisam htjela na oba zida gornje elemente da se ne osjećam totalno zazidano. iz tog razloga nisam htjela ni puni šank, a i ovakav mi se najviše sviđa. napu bi neku bijelu staklenu, ali je preskupa pa će biti crna staklena vjerojatno, makar se ne uklopila savršeno (pasat će s vratima pećnice ). ak bude crna napa, zid ostaje bijeli.
ovaj ljubičasti zid je bez pločica, dok su okolo kaki pločice koje ću prekriti bijelim zidnim oblogama iz ikee vjerojatno, a iznad plamenika kaljeno staklo.
aparati i sudoper inox.
htjela bi bijeli mediapan, visoki sjaj, a za ploču još ne znam sigurno da li sjaj, narančina kora ili kompakt... prema tome ne znam ni od čega šank (ne bi htjela 100 nijanisi bijele). od mediapana bi bio skup i osjetljiv, od iverala, ružno kantiran, od kompakt ploče skup i ružan, od narančine kore najružniji - sad kužim zašto su u salonima šankovi u boji
i nisam jos sigurna za veličine gornjih ormarića, htjela sam kockice u 2 reda, ako su 45x45 cm, bit će ih 8, ili kao na slici 6 kockica Š 60 x V 50, ali onda nije sigurno da li mogu držati panti.
Napola prekriven šankom će biti element s vratima (na slici je ladica ali sam se predomislila radi bolje dohatljivosti)

evo slika http://img402.imageshack.us/img402/9...bijelisivo.jpg
a zašto ti ne bi šank bio neke druge boje, čak mi je iveral najmanje odvratan u onim varijantama gdje dobro glumi neko egzotično drvo pa kad je šaren manje se kuži kant na njemu

kompakt uopće nije ružan, baš naprotiv ali je pretanak za šank. MDF mislim da nije nimalo praktičan na radnoj ploči, kuhinja m ije od MDF-a, za fronte je super ali nekako ne kužim kako bi bil oda ti gornja ploha šanka bude od njega, pošto je to ipak lakirano mislim da je preosjetljivo za takve površine

imam ti kockice 45x45 gornje elemente 8 komada u dva reda... pored toga još imam dodatno takvih 5 ormarića sa strane, prostora u kuhinji ko u priči. jedino bi htio da su malo veći ti ormarići da je lakše manevrirati unutra, mada nemam prevelike zamjerke ni ovako
FreshPower is offline  
Old 11.05.2010., 12:33   #7486
Quote:
plavi222 kaže: Pogledaj post
Opet ja.

Nakon vaših sugestija odbacio sam prvotni izgled kuhinje (zaista je djelovala malo prenatrpano), no zapeo sam.
Evo tlocrt prostora, pa bih vas molio za sugestije i pomoc, kako sloziti kuhinju, a da ujedno bude moderna i funkcionalna. U svakom slučaju će biti u obliku slova U, s dva kuhinjska kraka i šankom koji dijeli kuhinjski prostor i dnevni boravak.
S vanjske strane šanka naravno mora se moći sjediti...
Zahvaljujući sugestije od Aiofe odlučio sam frižider pomaknuti desno na laminat, znači onaj zid koji ima 240 cm, pa tako ostaje još 180 cm za kuhinju (prvotno je frižider trebao stajati na pločicama, no tada bi ostalo samo nekih 140 cm za kuhinjski krak na tome zidu).

Evo prilažem tlocrt i nekoliko slika samog prostora, radi lakše vizualizacije. Biti ću zahvalan na svim sugestijama, kritikama, komentarima!!

Tlocrt s dimenzijama:
http://img687.imageshack.us/i/stanjoek1.jpg/

Par slika prostora:
http://img26.imageshack.us/i/img0028xe.jpg/
http://img219.imageshack.us/i/img0044vs.jpg/
http://img232.imageshack.us/i/img0048p.jpg/
http://img32.imageshack.us/i/img0046gz.jpg/
http://img28.imageshack.us/i/img0042ux.jpg/

jedan frend ima hladnjak na laminatu i to je ensto mozda najgore sto sam vidio u kuhinji, ne znaš je li mu mjesto u kuhinji ili u dnevnoj, za moj ukus rađe žrtvuj dio kuhinje ali nek se zna da je kuhinja na pločicama a kad siđeš s njih da je blagovaona/dnevna.

u njegovoj kuhinji je hladnjak valdja najvrijendiji komad, sa ledomatima i svim popratnim glupostima za vino itd, ali i on i cura ga najvise mrze u stanu jer im je ujebao prostor. jos oni nemaju ni mali stan kao ti tak da fakat pazi s tim.

btw kad pitas za sugestijeja bi samo na jedan zid gornje elemente da ne zatvoris previse i to onaj koji nije do vrata (to su ulazna vrata? a šank bi stavio puni tako da dobiješ dolje na prostoru kojeg gubiš gore, na zid do vrata samo bih stavio napu i eventualno par polica da kuhinja ne dere direktno na vrata.
FreshPower is offline  
Old 11.05.2010., 12:47   #7487
Quote:
plavi222 kaže: Pogledaj post
Dakle, imam prostor od 33 m2 koji će biti dnevni boravak spojen s kuhinjom.
Kuhinja će biti kutna, a granica s dnevnim prostorom će biti šank (dakle s šankom nije kutna već u obliku slova U).
Trebam pomoć i par ideja kako funkcionalno složiti kuhinju...
Imam jedan nacrt, no nisam sto posto zadovoljan, nešto mi fali... tipa rasvjeta ispod gornjih elemenata, zatim šank je dosta velik, no dosadan... fali mi neko idejno rješenje da dodam neki "hip" faktor cijeloj kuhinji.
Prilažem 3 slike nacrta, i jednu sliku gdje vidite pločice i laminat... dakle pločice kuhinje su tamnosmeđe, a laminat prošaran s smeđim bojama. Kuhinju bih definitivno htio u nekim komplementarnim bojama, predložili si mi sivo/smeđe donje elemete, bijele gornje elemente i bijelu radnu plohu. No previše mi je tu bijelo, pogotovo šank ne bih volio u bijeloj... sumnjam da je to zahvalna boja, pogtovo za radnu plohu.
Što se tiče mjera, zid gdje je frižide je 205 cm, zid na kojem je pećnica je 216 cm, a šank može biti nekih 205 cm...

Ajmo ljudi, dajte mi ideje, kombinacija boja, idejnih rješenja?

http://img64.imageshack.us/i/kuhinja31.jpg/
http://img52.imageshack.us/i/kuhinja21.jpg/
http://img130.imageshack.us/i/kuhinja1.jpg/

laminat/pločice
http://img571.imageshack.us/i/photovp.jpg/

Hvala!!!!
sad sam tek vidio ove slike....

ideja ti nije loša uopće samo maknu gornje elemente od hladnjaka, a na drugoj strani stavi neke izdužene elemente, a onaj neki ormar pored šanka ili što to već je makni d aotvoriš prostor prema dnevnoj. ljudi kriju kuhinju od dnevne a to mi je užas, prvo to je zatvaranje prostora kojeg je u svim stanovima malo, kako sam ti već napisao zbog čistog prostora žrtvuj malo gornjih elemenata a dolje napravi puni šank ili djelomično puni gdje nadoknaditi taj prostor recimo otvorenim policama ili jedan dio otvoriš drugi ormariće... nagledao sam se zadnje vrijeme kuhinja i slika i u zivo i ljudi jaaaako griše natrpavanjem raznoraznih ormarića.

još vidim da ti je aoife rekla dvije važne i pametne stvari:

1.) drži se jednog oblika ormarića gore (ja ti predlažem izdužene ormariće npr visine 40 cm dužine 90 cm (ili slično prilagodi svom prostoru) ima dosta mogućnosti s onim podizačima, dobar stolar će ti to dobro napraviti

2.) bijele je jaaaako rijetko puno, a za kuhinju je prezahvalna. kod mene je bijela i radna ploča, za održavanje je kao i svaka druga samo na ovoj vidiš točno gdje je šta i makneš ga do kraja akd čistiš, a ja čistim odmah jer ne mogu gledati novu kuhinju zaprljanu tako da je super
FreshPower is offline  
Old 11.05.2010., 12:51   #7488
Quote:
FreshPower kaže: Pogledaj post
jedan frend ima hladnjak na laminatu i to je ensto mozda najgore sto sam vidio u kuhinji, ne znaš je li mu mjesto u kuhinji ili u dnevnoj, za moj ukus rađe žrtvuj dio kuhinje ali nek se zna da je kuhinja na pločicama a kad siđeš s njih da je blagovaona/dnevna.
Ovisi o prostoru. Meni se općenito ne sviđa kad ljudi zalaze na parket sa kuhinjom (a često to rade), ali ako se radi samo o samostojećem frižideru, to može biti relativno ok. Vjerujem da ima prostora u kojima to izgleda napadno. U ovom slučaju mislim da je to ok kompromis jer je alternativa nekakav kržljavi krak kuhinje bez normalnog mjesta za sudoper.
Aoife is offline  
Old 11.05.2010., 13:24   #7489
Quote:
grm kaže: Pogledaj post
Napola prekriven šankom će biti element s vratima (na slici je ladica ali sam se predomislila radi bolje dohatljivosti)
Zasto mislis da je lakse dohvatiti iz elementa s vratima nego iz ladice?
Jesi li razmisljala o elementu koji ima normalana vrata, a iznutra one velike masivne zicane ladice?
Ako ti je nesto nisko dole, pa jos i iza, tesko je dohvatiti. Ovakvu ladicu izvuces, pa ti je i ono otraga caskom na dohvat ruke.
kajpa is offline  
Old 11.05.2010., 14:01   #7490
Da, ali kako bi dohvatila iz gornje ladice? Šank je praktički u razini radne plohe...
Aoife is offline  
Old 11.05.2010., 14:05   #7491
Hvala vam puno na sugestijama!!
U prinicpu slažem se gotovo sa svime što sta napisali.

Glede frižidera, tak je kak je i morat ću ga pomaknuti na laminat. Kao što je Aoife napisao/napisala, to je u biti kompromisno rješenje, jer u suprotnom ću imati jako jako meli frontalni krak kuhinje, pa to ne bi nikako izgledalo.

Što se tiče gornjih elemenata - isto se slažem, pokušat ću nekako smanjiti ih, ne trebaju mi biti na oba zida, ionako već imam elemente u samome šanku, pa se ne moram birnuti da neću imati dovoljno ormarića... Samo eto još uvijek razmišljam gdje i kako da ih stavim. Razmatram...

Štednjak definitivno ide na lijevi zid, i sve više razmišljam na taj zid staviti samo samostojeću napu i eventualno pozadinsku plohu s policama, primjerice s lijeve strane nape, dakel tam di šank poćinje.

Boja kuhinje - moram priznat da sam bio protiv bijele boje, no što sam više obilazio kuhinje uživo to mi se više počela sviđati ta kombinacija. Tako da za sada igra kombinacija bijele boje elemenata i radna ploha wenge. S tim da bi i gornji i donji elementi bili bijele boje, dakle i šank bi cijeli bio bijele boje.

Glede mog izbora laminata, zasad sam solo dečko i iskreno, gledao sam praktičnost a i da mi se svidi. Imao sam osjećaj da se na tom laminatu najmanje kuži prašina,itd. Inače mi se svidio tamni jednobojni laminat, no od toga su me svi odgovorili, jer se mora navodno svakodnevno čistiti, vidi se svako zrno, itd.
A onaj kameni zid jednostavno je morao biti. Uživo to i ne izgleda tako kaotično, pogotovo laminat ne izgleda tako napadno..

Još jednom hvala na sugestijama, ako ima još šta samo pucajte!!
plavi222 is offline  
Old 11.05.2010., 14:11   #7492
Quote:
cilla kaže: Pogledaj post


drugo, ne razumijem zašto imaš dvije vrste pločica, i još svake postavljene po svome , jest da se ove donje uglavnom ne vide od elemeneta, ali meni su čak i ljepše
ako preuređuješ prostor zašto nisi povećao prostor pod pločicama

Ma u biti ja nisam mislio staviti pločice skroz do poda, već na uobičajenoj standardnoj visini. Međutim, nekoliko keramičara mi je savjetovalo da ih stavim skroz do poda (radi lakšeg čišćenja, pa ako se slučajno nešto prolije, pa u slučaju požara, a ionako su skrivene), s time da za pločice koje su skrivene iza elemenata uzmem neke najjeftinije. Zato imam 2 vrste pločica, ove dolje (koje se tebi više sviđaju) su bile full jeftine, ove gore skoro 4 puta skuplje.
Međutim, sve je to slikano mobitelom s malom rezolucijom, pa ti ove dolje samo djeluju ljepše...

Naknadno gledano trebao sam podne pločice možda povući skroz na drugu stranu do zida. :/
plavi222 is offline  
Old 11.05.2010., 14:20   #7493
I još jedna stvar u vezi kuhinjskih pločica, da sam unaprijed znao da postoje tako dobra alternativna rješenja za kuhinjski zid, primjerice drvene plohe, razna stakla, itd. onda možda uopće ne bih bio stavljao pločice na zid.

A eto, prekasno sam se zainteresirao za sve to skupa.
plavi222 is offline  
Old 11.05.2010., 15:07   #7494
Quote:
Aoife kaže: Pogledaj post
Da, ali kako bi dohvatila iz gornje ladice? Šank je praktički u razini radne plohe...
@kajperinja, evo aoife me pretekla s odgovorom

@fresh power, sve stoji što si rekao, ali ne ciljam na izgled kuginje s drvenim dekorima, nego čiste boje, i to bijelu jer oko svih drugih znam promijenit mišljenje svakih par godina
mislila sam MDF za šank jer tamo se samo jede, neće biti nekog rezanja isl., podlošci ispod zdjela, ukrasni podmetači ispod tanjura, ne bi se valjda nešto jako izgrebalo, a ja nisam neke velika picjzla ako misliš na one sitne crtice koje se vide kad gledaš iz profila. ali to je samo jedna od mogućnosti, nisam ja još ništa odlučila
grm is offline  
Old 11.05.2010., 15:10   #7495
A što kažete na ovo?

Slike su na žalost malene.

Desno do elementa s sudoperom si samo još zamislite samostojeći frižider. Ovo lijevo do nape je drvena ploha s 2 staklene police.
Desno do nape je jedan kutni element i zatim dugaćak element od 117 cm. Još razmišljam o opciji da donji dio tog dugog ormarića bude kaljeno staklo...

http://img34.imageshack.us/i/slika1i.png/
http://img641.imageshack.us/i/slika2.png/
plavi222 is offline  
Old 11.05.2010., 15:35   #7496
Quote:
FreshPower kaže: Pogledaj post
imam ti kockice 45x45 gornje elemente 8 komada u dva reda... pored toga još imam dodatno takvih 5 ormarića sa strane, prostora u kuhinji ko u priči. jedino bi htio da su malo veći ti ormarići da je lakše manevrirati unutra, mada nemam prevelike zamjerke ni ovako

uvijek se može napraviti korpus od 90 i na njega dvije vratnice od 45,
i takve iste poviše....vanjski izgled je isti
a dobije na tom lakšem manevriranju unutra
ja osobno ne volim da su mi mali ormarići- iznutra baš zbog toga


Quote:
plavi222 kaže: Pogledaj post
Što se tiče gornjih elemenata - isto se slažem, pokušat ću nekako smanjiti ih, ne trebaju mi biti na oba zida, ionako već imam elemente u samome šanku, pa se ne moram birnuti da neću imati dovoljno ormarića... Samo eto još uvijek razmišljam gdje i kako da ih stavim. Razmatram...

Štednjak definitivno ide na lijevi zid, i sve više razmišljam na taj zid staviti samo samostojeću napu i eventualno pozadinsku plohu s policama, primjerice s lijeve strane nape, dakel tam di šank poćinje.


Prvo, za frižider se slažem da inače na parketu zna ružno izgledat ali mislim da je kod tebe bolja opcija da je na parketu
i da neće uopće biti loše pogotovo što je samostojeći frižider

A za gornje elemente...i ja sam imala dilemu , da li staviti na oba zida
tako da imam više mjesta, kojeg uvijek fali
i ipak sam se odlučila na samo jedan zid a na drugi samostojeću napu ali sam zato ubacila jedan ormar od 60 koji mi nije bio u kombinaciji

a ti koliko vidim imaš i na onom lijevom zidu iza šanka, koji je van kuhinje,
jedan ormar u koji stane dosta toga
kako si napisao da bi lijevo od nape stavio police....možeš ih nasloniti na stranicu ormara pa bi vizuelno bilo ljepše...ormar ne bi odudarao, nekako bi se stopio,
murtila is offline  
Old 11.05.2010., 15:40   #7497
Quote:
grm kaže: Pogledaj post
@kajperinja, evo aoife me pretekla s odgovorom
Kuzim sad...morala sam opet sliku pogledati...
(nisam imala u vidu to da je element ispod tog stola, mislila sam da je pokraj)
kajpa is offline  
Old 11.05.2010., 15:42   #7498
@plavi

ovi ormar mi sad nije nikako drag....visi u zraku...puno mi draži kad je do poda i da
je visine gornjih elemenata
ovak, kao da ga je netko bacio tu i ostao je visit , ma kužiš što hoću reč
i mislim da ti kutni gornji nije potreban...radije elemente stavi do zida, bez tog kutnog
murtila is offline  
Old 11.05.2010., 15:43   #7499
Quote:
murtila kaže: Pogledaj post

Prvo, za frižider se slažem da inače na parketu zna ružno izgledat ali mislim da je kod tebe bolja opcija da je na parketu
i da neće uopće biti loše pogotovo što je samostojeći frižider

A za gornje elemente...i ja sam imala dilemu , da li staviti na oba zida
tako da imam više mjesta, kojeg uvijek fali
i ipak sam se odlučila na samo jedan zid a na drugi samostojeću napu ali sam zato ubacila jedan ormar od 60 koji mi nije bio u kombinaciji

a ti koliko vidim imaš i na onom lijevom zidu iza šanka, koji je van kuhinje,
jedan ormar u koji stane dosta toga
kako si napisao da bi lijevo od nape stavio police....možeš ih nasloniti na stranicu ormara pa bi vizuelno bilo ljepše...ormar ne bi odudarao, nekako bi se stopio,
Thanks na odgovoru!
Da, vizualno mislim da je ipak puno ljepse ako zidovi nisu krcati elementima, postavio sam maloprije jos dvije slike gdje se vidi kako bi to otprilike izgledalo.
Ormar bi bio u stillu kuhinje, zapravo izgledao bi ko element koji pripada kuhinji, a unutra bi se svasta drzalo, sve ono sto recimo nije u svakodnevnoj upotrebi.
Ovo s policama je fora ideja, razmislit ću...
plavi222 is offline  
Old 11.05.2010., 15:46   #7500
Quote:
murtila kaže: Pogledaj post
@plavi

ovi ormar mi sad nije nikako drag....visi u zraku...puno mi draži kad je do poda i da
je visine gornjih elemenata
ovak, kao da ga je netko bacio tu i ostao je visit , ma kužiš što hoću reč
i mislim da ti kutni gornji nije potreban...radije elemente stavi do zida, bez tog kutnog
Hm... glede ormara, meni se čini da vizualno to i ne bi tako loše izgledalo, ali složit ću još i treću opciju, s ormarom do poda i do visine gornjih elemenata, ali ne misliš da bi bio onda prenapadan, prevelik? Da ne bi jako odvlačio pažnju od kuhinje?
Taj kutni ima drugačiji sistem otvaranja od ovog do njega, pa će se moći otvoriti bez obzira na napu. Mogao bih staviti dva duguljasta, svaki recimo oko 9o cm dužine, no bojim se da bi to udaralo u napu... ali i to je opcija.
plavi222 is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:55.