Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.08.2003., 13:02   #1
Grčevi u nogama i stopalima

Otkad znam za sebe imam grceve u stopalu,listovima noge... ,al naviknuta na te grceve otkrila sam sopstvenu metodu "odgrcivanja"koja mi opusti nogu.
Taj grc kad me uhvati savije mi stopalo,ukoci prste i nakon par sekundi nakon sto ispravim sama sebi stopalo to popusti.

Sad vec par mjeseci ta bol,pogotovu u listovima,je tako intezivna da si ne mogu pomoci.
Bol me budi nocu,otezava mi hodanje....imam osjecaj da mi se jedan dio lista noge ukocen,uzela sam sumece magnezijuma,pijem ga danima,al jos uvijek me boli.

Vjerojatno ima veze s drugim stanjem,al kako da si pomognem.
Samantha is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2003., 14:54   #2
O ovome je vec bilo rijeci. Jesi sigurno da pijes dovoljno vode? Grcevi mogu nastajati i zbog dehidracije. Nedostatak vode u tijelu dovodi do neravnoteze u elektrolitima sto uzrokuje misicne grceve. Glavni elementi koji utjecu na grcenje su kalij, natrij i kalcij.

Najbolja stvar koju mozes uciniti kad te uhvati grc je istezanje misica. Pazi na unos tekucine, najbolje da to bude izotonican napitak, a pri ovakvim vrucinama nemoj izbjegavati ni sol jer ju gubimo znojenjem.

Spomeni ovaj problem na sljedecoj kontroli da vidis hoce li ti ginekolog da ti neki pametan savjet.
lahor is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2003., 15:44   #3
i jedi banane koje su prebogate kalijem
__________________
Katkad si vjetrobran,a katkad mušica.
Tinach is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2003., 16:34   #4
Quote:
lahor kaže:
O ovome je vec bilo rijeci. Jesi sigurno da pijes dovoljno vode? Grcevi mogu nastajati i zbog dehidracije. Nedostatak vode u tijelu dovodi do neravnoteze u elektrolitima sto uzrokuje misicne grceve. Glavni elementi koji utjecu na grcenje su kalij, natrij i kalcij.

Spomeni ovaj problem na sljedecoj kontroli da vidis hoce li ti ginekolog da ti neki pametan savjet.
unosim dosta tekucine,po 3 l dnevno.

a pitala sam ginekologa za ovo,takvu glupost je lupnula da sam pomislila da mjenjam ginekologa...da mi je to od narkoze od prije 20 dana.
Samantha is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2003., 17:31   #5
mijenjaj ginekologa.
meni je pomogao magnezij, pocela sam ga piti ko manijak. vidi sto tebi pase.
plavva is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2003., 17:32   #6
Samantha, i mene muci taj problem, ali ne tako ucestalo. Grc me copi dok spavam i traje par minuta, a za to vrijeme skakucem ko luda i placem. Bol je uzasna. Nakon takvog javljanja, podrucje u kojem se grc pojavio bolno je jos 2-3 dana. Prije mi se javljalo cesce, narocito dok plivam.
Krvna slika mi je OK, a banane jedem bas svaki dan
xxGaladrielxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2003., 17:37   #7
Galadriel i mene je znalo hvatat dok plivam,al uspjesno bi ja to otkocila,al sad kako kazes bol traje po 2-3 dana.

Nastavit cu s magnezijem,pa cu vidit stanje
Samantha is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2003., 17:40   #8
Probajte vi smanjiti te banane, pa visak kalija i potice grceve...

Samantha, onda probaj pitati svoj dr. opce prakse kad vec ginekolog nije dao pametan savjet.
lahor is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2003., 17:50   #9
ma definitivno nema veze s bananama jer i kad ih nisam uopce jela i kad sam ih jela malo i sad kad ih jedem svakodnevno, imam grceve
xxGaladrielxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2003., 18:21   #10
grcevi u nogama mogu biti uzrokovani deformacijom stopala,
tj kada je ono spusteno pa treba bit podrzavano uloskom u cipelama, svakako treba posjetit ortopeda koji je najmjerodavniji

....ili barem nabavit uloske ili anatomski oblikovane cipele koje mogu dosta pomoc, barem meni jesu.....znam se zeznut tu i tamo nekim ravnim sandala, al se onda patim tu noc
__________________
malo sunca u hladnoj vodi
histeria is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2003., 22:59   #11
Quote:
lahor kaže:
O ovome je vec bilo rijeci. Jesi sigurno da pijes dovoljno vode? Grcevi mogu nastajati i zbog dehidracije. Nedostatak vode u tijelu dovodi do neravnoteze u elektrolitima sto uzrokuje misicne grceve. Glavni elementi koji utjecu na grcenje su kalij, natrij i kalcij.

I magnezij
 
Odgovori s citatom
Old 15.08.2003., 23:05   #12
Quote:
Samantha Jones kaže:
unosim dosta tekucine,po 3 l dnevno.

a pitala sam ginekologa za ovo,takvu glupost je lupnula da sam pomislila da mjenjam ginekologa...da mi je to od narkoze od prije 20 dana.
...odjebi to. ako si u drugom stanju treba ti ginekolog, a ne idiot!
ssnjoff is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2003., 23:05   #13
Quote:
histeria kaže:
grcevi u nogama mogu biti uzrokovani deformacijom stopala,
tj kada je ono spusteno pa treba bit podrzavano uloskom u cipelama, svakako treba posjetit ortopeda koji je najmjerodavniji

....ili barem nabavit uloske ili anatomski oblikovane cipele koje mogu dosta pomoc, barem meni jesu.....znam se zeznut tu i tamo nekim ravnim sandala, al se onda patim tu noc
Nikako nisam sa nabavljanje ulozaka za cipele bez prethodnog pregleda kvalificirane osobe i opravdane indikacije za nosenje ulozaka.
lahor is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2003., 19:32   #14
Quote:
lahor kaže:
Probajte vi smanjiti te banane, pa visak kalija i potice grceve...

meni je moja doktorica (uz uputnicu za ortopeda,kod kojeg još nisam bila ) rekla da jedem banane jer je u njima kalij,a manjak kalija uzrokuje grčeve..kao, zato i tenisači jedu banane stalno
__________________
Katkad si vjetrobran,a katkad mušica.
Tinach is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2003., 19:52   #15
Re: Grcevi u nogama

Quote:
Samantha Jones kaže:
Otkad znam za sebe imam grceve u stopalu,listovima noge... ,al naviknuta na te grceve otkrila sam sopstvenu metodu "odgrcivanja"koja mi opusti nogu.
Taj grc kad me uhvati savije mi stopalo,ukoci prste i nakon par sekundi nakon sto ispravim sama sebi stopalo to popusti.

Sad vec par mjeseci ta bol,pogotovu u listovima,je tako intezivna da si ne mogu pomoci.
Bol me budi nocu,otezava mi hodanje....imam osjecaj da mi se jedan dio lista noge ukocen,uzela sam sumece magnezijuma,pijem ga danima,al jos uvijek me boli.

Vjerojatno ima veze s drugim stanjem,al kako da si pomognem.
samantha sve ovo sto si napisala imam i ja. Metoda nam je ista.

Da u trudnoci to bude jos gore.
Winona is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2003., 19:55   #16
Quote:
lahor kaže:
Nikako nisam sa nabavljanje ulozaka za cipele bez prethodnog pregleda kvalificirane osobe i opravdane indikacije za nosenje ulozaka.
Ma ja imam vecinu cipela ( onih za po citav dan ) sa tim Fußbett-om iliti extra formiranim unutarnjim dijelom, ovdje tako rade sve bolje firme nije to nesto spesl...ali grcevi svejedno.
Winona is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2003., 20:14   #17
Ne valjda za kalij ni da ga je previse ni premalo, i jedno i drugo dovodi do poremecaja na membrani misicne stanice.

Evo jednog linka o kaliju pa si citajte ako vas detaljnije zanima:
http://www.nursewise.com/courses/K_hour.htm

Tenisaci jedu banane zato sto je kalij esencijalan za misicnu kontrakciju. Isto kao i natrij.

Izgleda da sam ja jedna od rijetkih sretnica koje nikad nisu imale grc misica
lahor is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2003., 21:28   #18
Ja sam prvi put u zhivotu imala grcheve u listovima prije dva mjeseca kad sam izgubila vishe od dvije litre krvi...izmedju ostalih i taj simptom mi je bio jako sumnjiva, jer ih nikad nisam imala. Ni u trudnoci.

Zanimljivo da SVE visoke osobe koje poznajem pate od grcheva u nogama.

SJ, koliko se sjecam, poprilichno si visoka?
magic is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2003., 12:10   #19
visoka sam 173cm.
Samantha is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2003., 10:13   #20
vec 3-4 godine imam problema sa grcevima i bolovima misica.probala sam mnogo toga ali nista ne pomaze.svojevremeno sam kupovala neku kupku sa etericnim uljima i bila je stvarno super ali vise ju nigdje ne mogu nabaviti.
Cruela is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:29.