Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.02.2008., 14:45   #61
Quote:
McAucliffe kaže: Pogledaj post
Islam ne zagovara nasilje...niti terorizam...to je česta zabluda kojom se koriste kršćani i SAD-e kada žele pokrenuti rat...
ne bih o ovome jer je off topic

samo ću citirati jedan stih Kurana

Al Maida (5,51)
O vjernici, ne uzimajte za prijatelje židove i kršćane! Oni su sami sebi prijatelji!
A njihov je onaj među vama koji ih za za prijatelje prihvati;
prince lorang is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2008., 14:46   #62
@Satori

JS su sekta protestantske crkve a ne katoličke
prince lorang is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2008., 14:51   #63
Quote:
prince lorang kaže: Pogledaj post
ne bih o ovome jer je off topic

samo ću citirati jedan stih Kurana

Al Maida (5,51)
O vjernici, ne uzimajte za prijatelje židove i kršćane! Oni su sami sebi prijatelji!
A njihov je onaj među vama koji ih za za prijatelje prihvati;
Tu se opet zagovara isključivost...ne nasilje ili terorizam...

JEl Kuran spominje Isusa?
McAucliffe is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2008., 14:53   #64
Quote:
McAucliffe kaže: Pogledaj post
Tu se opet zagovara isključivost...ne nasilje ili terorizam...

JEl Kuran spominje Isusa?
Da spominje i priznaje, razlika je što oni imaju vjerovanje prema posljednjem
božjem poslaniku iz 7 st.
prince lorang is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2008., 14:54   #65
pa kakve veze to ima.... nisam ja rekla da su oni njihova sekta.. ali su krscanska sekta... isto kao i katolici i pravoslavci i protestanti i jos milijun drugih.. samo je razlika u brojnosti clanova
svima je baza ista knjiga.... razlicito je samo kako je tumace... svi oni vide stvari samo iz svog malog uskog kuta...

to me podsjeca na onu pricu o slijepcima koji su opipom pokusavali prepoznati slona.... jedni su pipali rep i zakljucili da je to uze.. drugi su pipali surlu i zakljucili da je zmija... oni koji su pipali nogu mislili su da je stablo..... svi oni su imali jako mali prozor kroz koji su vidjeli stvari i nitko od njih nije imao uvid u pravu istinu.. ali su bili toliko egocentricni i bahati da misle da oni i jedino oni imaju odgovor
satori is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2008., 15:02   #66
Quote:
prince lorang kaže: Pogledaj post
Da spominje i priznaje, razlika je što oni imaju vjerovanje prema posljednjem
božjem poslaniku iz 7 st.
Dok većina kršćana ne spominje i ne priznanje Muhameda...pa ni svećenstvo...
McAucliffe is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2008., 15:08   #67
Quote:
McAucliffe kaže: Pogledaj post
Islam ne zagovara nasilje...niti terorizam...to je česta zabluda kojom se koriste kršćani i SAD-e kada žele pokrenuti rat...
Ma di bi, daj si procitaj taj Quran vec jednom, za promjenu. A onda otvori svoje prasnjave povijesne knjige pa pogledaj sirenje Islama od pocetka (Muhameda) do danas.

Ja nisam niti krscanin niti amerikanac btw.

Ovo da islam ne zagovara nasilje, to sam iskljucivo vidjao do sad samo od onih koji u zivotu takli nisu Quran a povijest ih nije zanimala ni u osnovnoj skoli.
Sto ce biti sljedece, da je rimsko carstvo zagovaralo nenasilje a sirilo se .. sta ja znam, pomicanjem medja?

Quote:
Tu se opet zagovara isključivost...ne nasilje ili terorizam...
Ma da, evo iz cistog gusta:

Strike terror in the hearts of the unbelievers; cut the necks and finger tips of those who oppose God and Mohammad...8:12

If you defeat the enemy then teach them with treachery and terror; if they ask for peace then give them peace

Continue killing and do not take prisoners until the land is subdued then enjoy the war booty

Any religion other than Islam is not acceptable

Kill (execute by beheading)/crucify/torture who opposes Mohammad.

Pagans who accept Islam are brothers of Muslims; those who break the agreement fight them

Fight against the Jews and the Christians until they are subdued and pay the Jizya tax with submission; God's curse is on them

Fight the unbelievers surrounding you
A stranger is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2008., 15:09   #68
Quote:
McAucliffe kaže: Pogledaj post
Dok većina kršćana ne spominje i ne priznanje Muhameda...pa ni svećenstvo...
Svećenstvo ne priznaju protestanti kao i JS Baptisti t.j. ono
što je izišlo iz protestantizma, to nisu većina kršćana.

Ali i to ne znači da nisu istinski vjernici, vođeni od duhovnih ljudi
koji propovijedaju ljubav.
Isus je navijestio da je on posljednji i da neće biti novih proroka.
Ali i ovo ne znači da su muslimani manje duhovni t.j.
i oni vjeruju u jednoga (za mene) istoga Boga.

Samo što ne nalazim ljubav u ovim riječima u kuranu kao i
u djelovima gdje se pominju žene.
prince lorang is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2008., 15:11   #69
Quote:
prince lorang kaže: Pogledaj post
Svećenstvo ne priznaju protestanti kao i JS Baptisti t.j. ono
što je izišlo iz protestantizma, to nisu većina kršćana.

Ali i to ne znači da nisu istinski vjernici, vođeni od duhovnih ljudi
koji propovijedaju ljubav.
Isus je navijestio da je on posljednji i da neće biti novih proroka.
Ali i ovo ne znači da su muslimani manje duhovni t.j.
i oni vjeruju u jednoga (za mene) istoga Boga.

Samo što ne nalazim ljubav u ovim riječima u kuranu kao i
u djelovima gdje se pominju žene.
Opet,svaka vjera ima vlastite načine...
McAucliffe is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2008., 15:15   #70
Quote:
A stranger kaže: Pogledaj post
Ma di bi, daj si procitaj taj Quran vec jednom, za promjenu. A onda otvori svoje prasnjave povijesne knjige pa pogledaj sirenje Islama od pocetka (Muhameda) do danas.

Ja nisam niti krscanin niti amerikanac btw.

Ovo da islam ne zagovara nasilje, to sam iskljucivo vidjao do sad samo od onih koji u zivotu takli nisu Quran a povijest ih nije zanimala ni u osnovnoj skoli.
Sto ce biti sljedece, da je rimsko carstvo zagovaralo nenasilje a sirilo se .. sta ja znam, pomicanjem medja?



Ma da, evo iz cistog gusta:

Strike terror in the hearts of the unbelievers; cut the necks and finger tips of those who oppose God and Mohammad...8:12

If you defeat the enemy then teach them with treachery and terror; if they ask for peace then give them peace

Continue killing and do not take prisoners until the land is subdued then enjoy the war booty

Any religion other than Islam is not acceptable

Kill (execute by beheading)/crucify/torture who opposes Mohammad.

Pagans who accept Islam are brothers of Muslims; those who break the agreement fight them

Fight against the Jews and the Christians until they are subdued and pay the Jizya tax with submission; God's curse is on them

Fight the unbelievers surrounding you
Čitao sam i Kuran,a povijest mi je hobi...većinu ovoga što navodiš može se primjeniti na dosta vjera...

Usporedba islama i SRC je malo promašena...jedno je država,drugo religija...
Ako ćeš tako gledati,sve religije su se širile ognjem i mačom...
JEdni imaju đhihad,drugi sveti rat,treći intifadu...što se tiče nasilja više sam se referirano na nepozivanje na terorizam,a ne na nasilje u općem smislu riječi...
McAucliffe is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2008., 15:25   #71
Quote:
McAucliffe kaže: Pogledaj post
Čitao sam i Kuran,a povijest mi je hobi...većinu ovoga što navodiš može se primjeniti na dosta vjera...
Aha, znaci priznajes da je nasilje i teror inherentan islamu? Dakle, da si ipak bio u krivu?

Ali ne mozes ko musko priznati da si pogrijesio, nego se izvlacis na temu "svi to rade" kao i cure koje su kurve pa "i druge su kurve"?

Moze se primijeniti na dosta vjera? Koga uopce briga? Imamo li na forumu Druida? Nemamo. Imamo li Zoroastrijanaca? Nemamo. A nabroji mi dvije religije koju su nasilnije i agresivnije od islama, hajde, cekam. Vikinzi su bili nasilni, pa svejedno nisu niti blizu islama.

Quote:
Ako ćeš tako gledati,sve religije su se širile ognjem i mačom...
JEdni imaju đhihad,drugi sveti rat,treći intifadu...
Nisu. Ovo je ono sto ti pricas sada da se izvuces, umjesto da priznas da islam podupire teror i nasilje.

Ajde mi pokaze gdje se to Budizam sirio nasiljem. Ajde mi pokazi gdje se to naucavanje Vedante sirilo nasiljem? Ajde mi pokazi gdje su se vjerovanja rimljana sirila nasiljem? Cak su i oni ostavljali pokorenim narodima vjeru i nisu ih prisilno preobracivali. Ne samo to, nego su i preuzimali kulturu drugih koja im se svidjala.

Ne, nisu se sve religije sirile ognjem i macem, to je karakteristicno za primitivne plemenske religije bliskog istoka (da, sve one koje si nabrojao).


ps: Osobno uopce nisam protiv rata. Meni ne smeta rat niti bitka, sama po sebi.
A stranger is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2008., 15:33   #72
Quote:
cici28 kaže: Pogledaj post
Pomozite mi!

Sestra i ja odgojene smo u katoličkom duhu! Dečko, sada bivši, joj prešao u jehove. Njoj djelomično isprao mozak. Narušena joj je duhovnost skroz. Razgovaram sa njom stalno, želim je vratiti pod okrilje naše vjere. Što mi savjetujete? Ne mogu više ,duša me boli...ne želi da joj čestitam rođendan pozivam na rođendane. Ne želi slaviti Božić, ništa!!!

moim vas ovo je ozbiljno: Ako imate kakav savjet!
Nije mi jasno kako bilo koja religija može ljudima isprati mozak ako oni sami to ne dopuste.
Ti ne možeš prisiliti sestru da se vrati pod okrilje katoličke vjere ili bilo kako upravljati njenim postupcima. Ona je odrasla i ima svoju slobodnu volju.
A ti možeš samo čekati...
__________________
Wristcutter
Ryuuza is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2008., 15:44   #73
Quote:
A stranger kaže: Pogledaj post
Aha, znaci priznajes da je nasilje i teror inherentan islamu? Dakle, da si ipak bio u krivu?

Ali ne mozes ko musko priznati da si pogrijesio, nego se izvlacis na temu "svi to rade" kao i cure koje su kurve pa "i druge su kurve"?

Moze se primijeniti na dosta vjera? Koga uopce briga? Imamo li na forumu Druida? Nemamo. Imamo li Zoroastrijanaca? Nemamo. A nabroji mi dvije religije koju su nasilnije i agresivnije od islama, hajde, cekam. Vikinzi su bili nasilni, pa svejedno nisu niti blizu islama.



Nisu. Ovo je ono sto ti pricas sada da se izvuces, umjesto da priznas da islam podupire teror i nasilje.

Ajde mi pokaze gdje se to Budizam sirio nasiljem. Ajde mi pokazi gdje se to naucavanje Vedante sirilo nasiljem? Ajde mi pokazi gdje su se vjerovanja rimljana sirila nasiljem? Cak su i oni ostavljali pokorenim narodima vjeru i nisu ih prisilno preobracivali. Ne samo to, nego su i preuzimali kulturu drugih koja im se svidjala.

Ne, nisu se sve religije sirile ognjem i macem, to je karakteristicno za primitivne plemenske religije bliskog istoka (da, sve one koje si nabrojao).


ps: Osobno uopce nisam protiv rata. Meni ne smeta rat niti bitka, sama po sebi.
Opet vežeš religiju uz državu...i ponavljam,govorio sam većinom o terorizmu...

I neznam zašto sam napisao sve vjere,mislio sm staviti neke...i to one koje sam nabrojao...

Kršćanstvo se nije širilo ognjem i mačom?

Rimljani su preuzimali vjeru drugih...ali su i ognjem i mačem uništavali druge religije koje im nisu odgovoarali...kršćanstvo je primjer...

I da,ja jesam protiv rata,vidio jedan,sudjelovao u njemu...i ono što sam proživio uvjerilo me da nasilje nikada nije rješenje nečega...
McAucliffe is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2008., 15:46   #74
Quote:
A stranger kaže: Pogledaj post
Wow koji nedostatak. Necestitanje rodjendana? Strava. Ima ljudi koji ne pridaje posebne vaznosti starosti fizickog tijela kojeg nose, jer je njihova dusa ionako starija od toga. Zamisli koji uzas, a trebali bi torte pec i cijeli grad pozvat na festu.
Pa i je nedostatak. I to velik. Recimo tvoja mama ima rođendan, do sada bi ga uvijek barem čestitao, a skoro uvijek nešto i kupio, i odjednom joj ne želiš čestitati. Ona te pita zašto joj ne želiš čestitati, "nije valjda da me više ne voliš?", a ti šutiš ili okrećeš temu. Bolesno.

Quote:
Aha, zanimljivo. Velim ja da je krscanstvo anti-Isusova religija.

"Ta došao sam rastaviti čovjeka od oca njegova i kćer od majke njezine i snahu od svekrve njezine; i neprijatelji će čovjeku biti ukućani njegovi."

Eto, ovaj gore citat je rekao pogodi tko. Ali ne, neces ti za sebe reci da si protiv Isusa, to je ne bi predobro odjeknulo.
Kucaš na kriva vrata, ne smatram se rimokatolikom po uvjerenju. (zanimljivo kako me forumski fanatici proglase ateistom kad kažem da im je neka dogma glupa, ili kako me proglase katolikom kada ukažem da glupost neke sekte )

Quote:
Ma ti bi slavio i rodjenje Sotone, samo da se cestita i nesto slavi jelda.
Ne, ne bih. Jer dobro se zna što predstavlja to ime. To ti je kao da uspoređuješ rođendane nekih običnih političara i na kraju smjestiš Staljina. Baš si ono, pogodio.

Quote:
A otkad je krscanstvo uobicajeno tolerantna sekta? Tko li je samo ono pricao o balvanu u vlastitom oku..
U usporedbi s Jehovinim svjedocima, kršćani su izrazito tolerantni. Od cjeline, maleni je postotak fanatičan, drugi se kršćanima deklariraju, neki idu samo na misu, itd, dok je postotak fanatika kod Jehovinih svjedoka i bilo koje sekte, iznad 90%, figurativno.

Quote:
Ne sire ih pritiskom kao ovi? A jel? Sirili su ih ognjem i macem. Daj se educiraj. Prestali su siriti ognjem i macem jedino nakon doba prosvjetiteljsva kad je katolicanstvo izgubilo utjecaj i zapocelo je novo doba koje je zacudo rezultirati velikim napretkom covjecanstva.
Znaš li čitati? Ajde pročitaj ovo boldano. Perfekt.
Govorim o nametljivosti. Jehovini svjedoci su užasno nametljiva skupina. Ja prihvaćam njihovu vjeru dokle god mi ne smetaju. A smetaju mi jer mi dolaze na vrata odakle ih ne mogu otjerati. Kršćani mi ne dolaze na vrata.

Quote:
Ajde budi hrabar i nelicemjeran pa popljuj Isusa zato jer je bio nepristojan i to konstantno. Toliko je bio nepristojan da su ga ubili.

Isus se (ako je tip uopće postojao, vjerojatno je, u nekom obliku) obračunavao sa zadrtim društvom koje je imalo zakone na principu "oko za oko, zub za zub".
Danas živimo u sekularnoj državi. Imamo demokraciju. Imamo socijalne zakone. I ne treba nam propovjednik koji će nam govoriti da ćemo umrijeti ako se ne preobratimo na "njegovu vjeru".
Neka on govori, neka viče na javnoj površini (ako time ne narušava javni red i mir), ali neka mi ne dolazi na moj posjed, neka me ne uznemirava i troši moje vrijeme.

Je li sad jasnije?



Quote:
Ryuuza kaže: Pogledaj post
Nije mi jasno kako bilo koja religija može ljudima isprati mozak ako oni sami to ne dopuste.
Ti ne možeš prisiliti sestru da se vrati pod okrilje katoličke vjere ili bilo kako upravljati njenim postupcima. Ona je odrasla i ima svoju slobodnu volju.
A ti možeš samo čekati...
Sasvim je moguće isprati nekome mozak. Osoba treba biti labilna i u problemima, te joj se moraš postaviti kao jedini izlaz. I onda će ti krenuti u susret.
Ispiranje vršiš tako da joj sve što nije tvoja dogma prikažeš odbojnim, a sve što je tvoja dogma privlačnim. Psihologija čovjeka.
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2008., 15:48   #75
Quote:
Ryuuza kaže: Pogledaj post
Nije mi jasno kako bilo koja religija može ljudima isprati mozak ako oni sami to ne dopuste.
Nikako, naravno

ali postoji povodljivi ljudi i samosvjesni ljudi,
samospoznajom dolazimo do toga hoćemo li
prepoznati Božju ljubav ili nećemo.

Neki je ne žele upoznati, jer jednostavno misle da oni znaju bolje
prince lorang is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2008., 15:54   #76
Quote:
prince lorang kaže: Pogledaj post
Nikako, naravno

ali postoji povodljivi ljudi i samosvjesni ljudi,
samospoznajom dolazimo do toga hoćemo li
prepoznati Božju ljubav ili nećemo.

Neki je ne žele upoznati, jer jednostavno misle da oni znaju bolje
Neznam...roditelji su mi katolici...sebe sam uvijek smatrao ateistom...
Vjerovatno jer nigdje tu Božju ljubav ne vidim...neznam nikoga,tko sebe deklarira kršćanom,a da stvarno to jest...ako me razumiješ...

A i uvjerenja sam da znanost sve može objasniti...samo za objašnjenje nekih stvari nema dovoljno saznanja...
McAucliffe is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2008., 16:39   #77
Quote:
McAucliffe kaže:
Opet vežeš religiju uz državu...i ponavljam,govorio sam većinom o terorizmu...
Bok. Na koji tocno dio mislis kad velis da vezem religiju uz drzavu?
A sto se toga tice, ne vezem ja religiju uz drzavu, drzava veze religiju uz sebe, a onda ja to konstatiram. Sto ja sad trebao, pravit se lud? Imas Vatikan, imas Islamsku Republiku Iran, a ja stvarno ne znam kako sad ti mozes tvrditi kako te drzave nemaju veze sa religijom uz koju se vezu.

A to sto si govorio vecinom o terorizmu nema veze, dao sam ti hrpu citata od kojih svi podrzavaju terorizam. Ne samo da teologija islama nije protiv njega nego ga i podupire. Praksa takodjer, pocevsi od Muhameda.

Quote:
Kršćanstvo se nije širilo ognjem i mačom?
Kako nije.

Quote:
Rimljani su preuzimali vjeru drugih...ali su i ognjem i mačem uništavali druge religije koje im nisu odgovoarali...kršćanstvo je primjer...
Ne, ne shvacas problematiku. Rimljanima nisu smetale druge religije kao religije. Krscanstvu i islamu smetaju druge religije kao religije.

Rim je imao totalno drukcije glediste - svjetovno. Nisu oni "unistavali druge religije" nego su uklanjali ono sto im je podrivalo drustveno uredjenje. To ti je kao da se danas osnuje "Vjerska zajednica atentatora na demokratski izabrane vodje", pocne ubijati politicare, a onda kada ih drzava pocne proganjani i vrsiti represiju ti bi poceo vikati "joj kako ste netolerantni, mrzite druge religije i unistavate ih". Nema to veze sa religijom.

Quote:
i ono što sam proživio uvjerilo me da nasilje nikada nije rješenje nečega...
A onda ces morati proziviti jos stvari da uvidis kako nasilje jest rjesenje u nekim slucajevima. Nasilje su vrsili i Isus i Muhamed i Krishna, za pocetak. Neki vise neki manje, ali nitko od njih se u praksi nije drzao neprakticnog nacela nenasilja.

Quote:
Endimion17 kaže:
Pa i je nedostatak. I to velik. (...) Ona te pita zašto joj ne želiš čestitati, "nije valjda da me više ne voliš?", a ti šutiš ili okrećeš temu
Je, slazem se. Necestitanje rodjendana je velik nedostatak za materijalisticke pogane ljude koji se protive Bogu.

Jadni ljudi kojima se ljubav mjeri cestitanjem rodjendana, pa ako ne cestitas rodjendan odmah uslijedi "kaj me vise ne volis?". Kakva je to ljubav, tako jadna i pateticna. Ne zelim takvu ljubav.

Quote:
Ne, ne bih. Jer dobro se zna što predstavlja to ime. To ti je kao da uspoređuješ rođendane nekih običnih političara i na kraju smjestiš Staljina. Baš si ono, pogodio
Jesam, bas sam pogodio. Eto, tako ti izgleda cestitanje Islamu ako si krscanin. Tocno tako.

Quote:
U usporedbi s Jehovinim svjedocima, kršćani su izrazito tolerantni.
To je zato jer se JS vise drze svoje vjere nego krscani. Vecina krscana koje je znam se mogu smatrati Bogumilima i Zoroastrijancima, ne bi se primijetila razlika u njihovom nazoru.

Quote:
Znaš li čitati? Ajde pročitaj ovo boldano. Perfekt.
Da i? Znas li ti citati? Ako znas onda znas da je situacija sad takva da vise ne mogu siriti ognjem i macem jer su propali. Krscanstvo umire. Bajbaj.
A Jehovine svjedoke nisam nigdje vidio da sire ognjem i macem svoju vjeru, vjerojatno zato jer ih je premalo, ali tko bi to znao. Svejedno mi je smijesno da njima prigovaras ono sto ti je svojstveno.

Quote:
Kršćani mi ne dolaze na vrata.
Je, samo su zakupili tv program, uzimaju ti porez bez da ti dolaze na vrata, imaju kolumne u novinama i takve stvari.

Quote:
Neka on govori, neka viče na javnoj površini (ako time ne narušava javni red i mir)
A zvonjave crkava ne narusavaju javni red i mir? Neke jako duge zvone.

Ja nemam problema sa JS, mormonima itd. Ako mi pristupe pristojno ih odbijem i to je to. Ne vidim razliku u tome i "e sorry imas cigaretu" pristupu koji mi je jos odbojniji.
A stranger is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2008., 16:59   #78
Quote:
A stranger kaže: Pogledaj post
Bok. Na koji tocno dio mislis kad velis da vezem religiju uz drzavu?
A sto se toga tice, ne vezem ja religiju uz drzavu, drzava veze religiju uz sebe, a onda ja to konstatiram. Sto ja sad trebao, pravit se lud? Imas Vatikan, imas Islamsku Republiku Iran, a ja stvarno ne znam kako sad ti mozes tvrditi kako te drzave nemaju veze sa religijom uz koju se vezu.

A to sto si govorio vecinom o terorizmu nema veze, dao sam ti hrpu citata od kojih svi podrzavaju terorizam. Ne samo da teologija islama nije protiv njega nego ga i podupire. Praksa takodjer, pocevsi od Muhameda.



Kako nije.



Ne, ne shvacas problematiku. Rimljanima nisu smetale druge religije kao religije. Krscanstvu i islamu smetaju druge religije kao religije.

Rim je imao totalno drukcije glediste - svjetovno. Nisu oni "unistavali druge religije" nego su uklanjali ono sto im je podrivalo drustveno uredjenje. To ti je kao da se danas osnuje "Vjerska zajednica atentatora na demokratski izabrane vodje", pocne ubijati politicare, a onda kada ih drzava pocne proganjani i vrsiti represiju ti bi poceo vikati "joj kako ste netolerantni, mrzite druge religije i unistavate ih". Nema to veze sa religijom.



A onda ces morati proziviti jos stvari da uvidis kako nasilje jest rjesenje u nekim slucajevima. Nasilje su vrsili i Isus i Muhamed i Krishna, za pocetak. Neki vise neki manje, ali nitko od njih se u praksi nije drzao neprakticnog nacela nenasilja.
Ni jedan citat od danih ne podupire terorizam...može se tako tumačiti,ali nigdje izrijekom ne toleriraju terorizam...

Ako ideš u toliku krajnost,i neke druge vjere dopuštaju terorizam...ili barem služe kao izlika za napad...

Država se širi,ne religija...uz državu se širi i religija,ali treba razlikovati razlog i posljedicu...

Tvoj je pogled da su Rimljani uništavali ono što im podriva sistem...isiti argument mogu upotrijebiti muskimani...

Što se tiče nasilja...5 godina većinom najgorih borbi je dosta proživljavanja da se uvjerim kako nasilje nikada nije rješenje...tu isto treba sagledati uzrok i posljedicu...
McAucliffe is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2008., 17:02   #79
Quote:
A stranger kaže: Pogledaj post
Licemjerno. Zasto se on ne bi prvo educirao o problematicnim dijelovima SVOJE doktrine, a ima ih puno.
Nije on, nego ona...

Pa bilo bi sjajno da se educira i o problematicnim doktrinama svoje vjere, da se mene pita...

Ma, za ozbiljno...lako za rodjendane i cestitanja...

Mene bi recimo zabrinulo ono o transfuziji krvi, da se netko moj prikljuci Jehovinim svjedocima...

Je li kod njih to zaista tako strogo? Da li stvarno kategoricki odbijaju transfuziju?
Ili je to vise neki ekstrem u koji neki odu, a koji se zapravo ne ocekuje kao nuznost unutar zajednice?

I ima li ta odredba nekog drugog temelja, osim one Biblijske zabrane koja se zapravo odnosi na konzumaciju ''krvave'' hrane?
__________________
...''you wouldn't see a subtle plan if it painted itself purple and danced
naked on top of a harpsichord,singing "Subtle Plans Are Here Again''.
Scáthach is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2008., 17:25   #80
Quote:
Scáthach kaže: Pogledaj post
Je li kod njih to zaista tako strogo? Da li stvarno kategoricki odbijaju transfuziju?
Ili je to vise neki ekstrem u koji neki odu, a koji se zapravo ne ocekuje kao nuznost unutar zajednice?

I ima li ta odredba nekog drugog temelja, osim one Biblijske zabrane koja se zapravo odnosi na konzumaciju ''krvave'' hrane?
Da, upravo to, oni ne uzimaju krv zbog te odredbe iz Levitskog zakonika koja ustvari zabranjuje jesti krv životinje.
Ustvari smatraju da je krv duša čovjekova i da je ne smiju ni primati ni davati.

Iako Bog u Bibliji jasno kaže da nema ništa veće negoli darovati dušu svakome.
Po tome, darovanje krvi koju smatraju dušom je dobro i velikodušno djelo.
Ostavljam svima da sami prosude da li je to tako.

Svaki član zajednice biva otpušten ako ne poštuje pravila zajednice,
a slučajeva ne primanja krvi i umorstava ima dosta u svijetu, a bilo ih je i kod
nas. Poslijednji koji znam bio je u Splitu, kada je jedna članica inače majka
odbila primiti krv, a bila je rutinska stvar i 100% sigurnost da preživi.
prince lorang is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:26.