Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.03.2008., 20:00   #21
Quote:
igod kaže: Pogledaj post
Novi istiniti film o Isusu
čemu ova riječ "istiniti" ?
bumbar is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2008., 20:59   #22
Pa Kuran je od samog Alaha, nepogrešiv.
igod is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2008., 02:58   #23
ovo je nekome svetinja,pa mi nije jasno kolilo glup moraš bit za crnit nešto toliko bitno,za mene su ateisti kreteni pa opet poštujen nečije opredjeljenje dok ne počne srat ka neki od vas ode.
konkvista is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2008., 08:52   #24
Quote:
konkvista kaže: Pogledaj post
ovo je nekome svetinja,pa mi nije jasno kolilo glup moraš bit za crnit nešto toliko bitno,za mene su ateisti kreteni pa opet poštujen nečije opredjeljenje dok ne počne srat ka neki od vas ode.
Najprije se buniš što netko, navodno, nema poštovanja prema nečijim "svetinjama", a onda si uzimaš slobodu da također pljuješ po nečeijim svjetonazorima.
Ako netko baš sere, onda su to vjernici koji nisu u stanju obraniti svoje "mišljenje" bez da nekoga vrijeđaju, ovako kako si ti lijepo dokazao svojim postom.
I, BTW, analizirati nešto i tražiti odgovore ne znači "crniti". Ali ako je tebi to isto, nemoj više čitato ovaj podforum
__________________
Sit alone and celebrate good times of change Sit alone, annihilate all words of praise When it all seems to spell disaster...

"You all like climbing mountains, don't you?""I don't. I like smoking, drinking and ordering in restaurants."
Inanna is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2008., 09:11   #25
Quote:
konkvista kaže: Pogledaj post
ovo je nekome svetinja,pa mi nije jasno kolilo glup moraš bit za crnit nešto toliko bitno,za mene su ateisti kreteni pa opet poštujen nečije opredjeljenje dok ne počne srat ka neki od vas ode.
Nikada neću zaboraviti dobro poznatu rečenicu : ubiti nevjernika nije grijeh ?
Od pamtivjeka vjernici vrše teror nad onima koji imaju malo drugačije mišljenje o svemu tome.
freddie is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2008., 12:24   #26
Quote:
freddie kaže: Pogledaj post
Nikada neću zaboraviti dobro poznatu rečenicu : ubiti nevjernika nije grijeh ?
Od pamtivjeka vjernici vrše teror nad onima koji imaju malo drugačije mišljenje o svemu tome.
od koga si ti čuja to sranje to ja ne znan i ne zanima me,ali reću ti ovo:u mom susidstvu živi 5 momaka(tj.pet ugroženih obitelji)koji su bili na rubu smrti(droga),i koji su zahvaljujući mom župniku ostali živi,i o tome svjedoče di god mogu.To je prijatelju moj jedan od niza primjera koja znan da je taj čovik učinija,još je par obitelji sačuva od razvoda,a neke i materijalno pomaže.Ako to nije svjedočanstvo,onda ne znan šta za tebe je.Naravno da smiš virovat u šta oćeš,pa i u Vraga,ali ne procjenjuj paušalno i od oka,jer me to podsjeća na 2 balavice iz mog kvarta koje su optužile popa za pedofiliju jer ih je odbija krizmat,samo nisu mogle uskladit priče,di i kad se to dogodilo.a navodno su bile skupa.Mudrome dosta.
konkvista is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2008., 12:37   #27
konkvista ne razumijem što želiš reć, o kakvom svjedočanstvu pričaš.
freddie is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2008., 12:50   #28
Quote:
freddie kaže: Pogledaj post
konkvista ne razumijem što želiš reć, o kakvom svjedočanstvu pričaš.
Ti si čuja rečenicu "ubiti nevjernika nije grijeh",i ona je za tebe negativno svjedočanstvo,posve razumljivo,a ja ti sad donosin posve drugačije svjedočanstvo,koje san ja ima priliku vidit i doživit.Čije su to riči da ubojstvo nije grijeh?
konkvista is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2008., 13:05   #29
Nisam ja čuo tu rečenicu nego sam čitao po raznoraznom knjigama kako su se u davna vremena ljudi silili na religiju i na razna vjerovanja i od tuda ono ako nisi s nama protiv si. A ovom tvom župniku svaka čast i možda je promašio profesiju, bilo bi bolje da je otišao u psihologe kad je tako uspješan.
freddie is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2008., 13:14   #30
Quote:
freddie kaže: Pogledaj post
Nisam ja čuo tu rečenicu nego sam čitao po raznoraznom knjigama kako su se u davna vremena ljudi silili na religiju i na razna vjerovanja i od tuda ono ako nisi s nama protiv si. A ovom tvom župniku svaka čast i možda je promašio profesiju, bilo bi bolje da je otišao u psihologe kad je tako uspješan.
Vidi,naravno da si kroz povijest živili svakakvi likovi,pozitivni i negativni,tako isto ti je i u crkvi.Ja san dio crkve,i pripadan joj a grešan san jer san čovik,pa se trudin svaki dan bit malo bolji.Točno je da je bilo svega i svačega prije,ali sigurno ne toliko koliko danas to apostrofiraju.Nabrojat ću ti milijun stvari koje je Crkva pozitivno učinila,a ne spominju se ili omalovažavaju.Šta se tiče mog župnika,on ti samo čini dobro,odnosno nasljeduje Krista(nema za to naplate ka u psihologa).Poštovanje.
konkvista is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2008., 13:19   #31
Quote:
konkvista kaže: Pogledaj post
Nabrojat ću ti milijun stvari koje je Crkva pozitivno učinila,a ne spominju se ili omalovažavaju.
Ne tražim ih milijun nego samo 5. Počni.

Quote:
konkvista kaže: Pogledaj post
Šta se tiče mog župnika,on ti samo čini dobro,odnosno nasljeduje Krista(nema za to naplate ka u psihologa).Poštovanje.
Taj tvoj župnik čini dobro jer je čovjek i to smatra ispravnim, a ne zato što je župnik. Ako čini dobro samo zbog religije onda je licemjer
__________________
Sit alone and celebrate good times of change Sit alone, annihilate all words of praise When it all seems to spell disaster...

"You all like climbing mountains, don't you?""I don't. I like smoking, drinking and ordering in restaurants."
Inanna is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2008., 13:25   #32
Quote:
konkvista kaže: Pogledaj post
To je prijatelju moj jedan od niza primjera koja znan da je taj čovik učinija,još je par obitelji sačuva od razvoda,a neke i materijalno pomaže.Ako to nije svjedočanstvo,onda ne znan šta za tebe je.Naravno da smiš virovat u šta oćeš,pa i u Vraga,ali ne procjenjuj paušalno i od oka,jer me to podsjeća na 2 balavice iz mog kvarta koje su optužile popa za pedofiliju jer ih je odbija krizmat,samo nisu mogle uskladit priče,di i kad se to dogodilo.a navodno su bile skupa.Mudrome dosta.
Ti malo ne znas o cemu govoris. ateisti su u pravo ti koji "ne procenjuju pausalno i od oka". u ovu drugu grupu spadate vi, ostali.
dushica is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2008., 13:33   #33
konkvista , molim te objasni mi ovo da si grešan jer si čovjek pa se trudiš bit bolji. I da ti još nešto objasnim jer ti to ne vidiš ili ne želiš vidjeti da tvoj župnik čini dobro i to je u redu al ja mislim da on ( kao i svi uostalom) dobro debelo to naplačuju ( puno više od psihologa ).
freddie is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2008., 13:37   #34
Quote:
Inanna kaže: Pogledaj post
Ne tražim ih milijun nego samo 5. Počni.
Prve škole,fakulteti,bolnice,hospiciji,zar stvarno ne znaš ko je to osnova?Jesi li čula za Ruđera Boškovića,čovjek je bio Isusovac.Oćeš još?


Taj tvoj župnik čini dobro jer je čovjek i to smatra ispravnim, a ne zato što je župnik. Ako čini dobro samo zbog religije onda je licemjer
Netočno,to što je čovjek ne znači da je i dobar(osvrni se malo oko sebe,sve su ljudi,a kakvi su?).Kaži mi je li stvarno misliš da bi izdrža bilo koju nepravdu svojim snagama?Uvjeravam te,NEMA ŠANSE.
konkvista is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2008., 13:41   #35
Quote:
dushica kaže: Pogledaj post
Ti malo ne znas o cemu govoris. ateisti su u pravo ti koji "ne procenjuju pausalno i od oka". u ovu drugu grupu spadate vi, ostali.
Tako je,bravo samo naprid s tim neargumentiranim ludostima,tipa Dana Browna.
konkvista is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2008., 13:50   #36
Quote:
freddie kaže: Pogledaj post
konkvista , molim te objasni mi ovo da si grešan jer si čovjek pa se trudiš bit bolji. I da ti još nešto objasnim jer ti to ne vidiš ili ne želiš vidjeti da tvoj župnik čini dobro i to je u redu al ja mislim da on ( kao i svi uostalom) dobro debelo to naplačuju ( puno više od psihologa ).
Pa zar ne uočavaš zlo u i oko sebe,svi smo kadri povridit i ranit,nanit zlo i prijatelju,a kamoli ne nekom koga baš i ne volimo.To san mislija pod grešnošću.Sve šta te razgrađuje ka osobu,svaka mržnja(npr prvi tvoj susid s kojim ne pričaš zbog ko zna čega). Šta se tiče mog župnika uvjaravan te da nije tako,možeš ti to i ne virovat,tvoje pravo,ja ti kažen moje iskustvo.Zamisli da ti ja sad govorin nagativno o tvom najboljem prijatelju,šta bi mi reka?Vjerovatno da san lud,jer kako ću pričat o nekome koga ne poznam.A ja njega dobro poznam.
konkvista is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2008., 13:58   #37
Quote:
konkvista kaže: Pogledaj post
Netočno,to što je čovjek ne znači da je i dobar(osvrni se malo oko sebe,sve su ljudi,a kakvi su?).Kaži mi je li stvarno misliš da bi izdrža bilo koju nepravdu svojim snagama?Uvjeravam te,NEMA ŠANSE.
Ja sam izdežala brdo nepravdi i sranja u životu bez religije.
I da, vidim ljude oko sebe, ali oni ne čine svjesno zlo. Žele živjeti i da ih se pusti na miru. A ako će imati priliku učiniti nešto dobro, učinit će.

No ti nisi naveo 5 dobrih stvari koje je Crkva napravila. I dalje čekam.

No vidim da si ti i dalje uvjeren da su ljudi dobri zvog vjere ili religije. Žalosno.
__________________
Sit alone and celebrate good times of change Sit alone, annihilate all words of praise When it all seems to spell disaster...

"You all like climbing mountains, don't you?""I don't. I like smoking, drinking and ordering in restaurants."
Inanna is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2008., 14:02   #38
Quote:
konkvista kaže: Pogledaj post
Tako je,bravo samo naprid s tim neargumentiranim ludostima,tipa Dana Browna.
Ne, nego cu da pratim tvoje "argumentirane" gluposti.
dushica is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2008., 14:12   #39
Quote:
Inanna kaže: Pogledaj post
Ja sam izdežala brdo nepravdi i sranja u životu bez religije.
I da, vidim ljude oko sebe, ali oni ne čine svjesno zlo. Žele živjeti i da ih se pusti na miru. A ako će imati priliku učiniti nešto dobro, učinit će.

No ti nisi naveo 5 dobrih stvari koje je Crkva napravila. I dalje čekam.

No vidim da si ti i dalje uvjeren da su ljudi dobri zvog vjere ili religije. Žalosno.
Jesan,gori poviše su ti ali san krivo stavija pod tvoj navod.Za početak religija i vjera nisu jedno te isto,već komplementarne stvarnosti,to da ljudi ne čine svjesno zlo je netočno,istina neki možda i da,ali daj me uvjeri da jedan npr.hladnokrvni ubojica ne zna da čini zlo kad ubija,ma ne samo to nego san siguran da masu puta uživaju zlu(to ti se u nas u Splitu kaže-nek susidu crkne krava,a za drugo je lako-)Ne kažen da su ateisti loši,Bože sačuvaj,nego da čine dobro snagom danom od Boga,koje nisu svjesni.
konkvista is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2008., 14:42   #40
Quote:
konkvista kaže: Pogledaj post
još je par obitelji sačuva od razvoda


"Pretrpi... umoran je... radi cijeli dan... narast će kosa... imaš drugu ruku..."?
DirektorSvemira is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:18.