Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.03.2008., 22:08   #1
Žene su još jedino degradirane od strane crkve

nerazumijem žene koje dolaze u crkvu i pohađaju mise
jedino mjesto na svijetu koje im nedopušta emancipaciju jest crkva
recite mi jedan DOBAR razlog (a da nije dogma) zašto žena nemože biti svećenik nego obavlja niže hijerarhijske poslove u crkvi???
fjodor is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2008., 22:21   #2
zato što nije bilo ženskih apostola
bezkarakterna is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2008., 22:33   #3
A zašto nije bilo ženskih apostola?
__________________
Zli zeleni kefir
Ego is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2008., 22:36   #4
Quote:
Ego kaže: Pogledaj post
A zašto nije bilo ženskih apostola?
zato što bi je pribili i rekli da ide doma čuvat djecu i služit mužu. žena u to doba nije smjela izlaziti vani iz kuće bez muža jer bi je prozvali kurvom, a kamoli pripovjedati.
__________________
volume3d: "Zvuči kao neki recept 'jeftina torta za 12-15min' koji bi uploadala neka bosanka na youtube (obavezno mora ići puding ili šlag iz vrećice ili biljni šlag)"
Ja,Lucifer is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2008., 22:39   #5
Quote:
Ego kaže: Pogledaj post
A zašto nije bilo ženskih apostola?
Jer su stare religije vecinom bile matrijahalne koje su dopizdile muskarcima pa su oni izmislili nove mitove da se ne bi osjecali manje vrjednima. Tipicno musko ponasanje osoba opsjednutima velicinom svog alata.

BTW, zar nije marija magdalena apostol
satori@sanitarium is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2008., 23:06   #6
Quote:
fjodor kaže: Pogledaj post
nerazumijem žene koje dolaze u crkvu i pohađaju mise
Jedino mjesto na svijetu koje im nedopušta emancipaciju jest crkva
recite mi jedan DOBAR razlog (a da nije dogma) zašto žena nemože biti svećenik nego obavlja niže hijerarhijske poslove u crkvi???
Zato što su žene stvarno emancipirane tek 50-tak godina a kršćanstvo broji gotovo 2 milenija. Nažalost, u nekim krajevima su žene i dan danas niža bića.

A tko bi slušao propovjedi od nekoga koga smatra manje vrijednim od sebe?
fifimifi is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2008., 23:07   #7
Quote:
satori@sanitarium kaže: Pogledaj post
BTW, zar nije marija magdalena apostol
Bogohuliš. Čak ju je i Leonardo izbrisao sa svoje slike. Šef naredio.
__________________
Be yourself, no matter what they say.
arna is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2008., 23:09   #8
Quote:
fifimifi kaže: Pogledaj post
A tko bi slušao propovjedi od nekoga koga smatra manje vrijednim od sebe?
A što, popa držiš vrednijim od sebe?
__________________
Be yourself, no matter what they say.
arna is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2008., 23:11   #9
To je tako, ne znam pravi razlog. Ali, s druge strane, Isus je u prvom stoljeću, znatno popravio položaj žena, osudio je kamenovanje žena lakog morala, osudio je da muževi napuste svoje žene i bace ih na ulicu. Družio se sa ženama (susret sa Samarijankom, Marijom Magdalenom) u to vrijeme, kada su muškarci mislili da je to ispod časti.
Fraxinus is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2008., 23:12   #10
Quote:
Ego kaže: Pogledaj post
A zašto nije bilo ženskih apostola?
Bila je navodno neka Junia apotol(ka)...

Ali jos se raspravlja oko toga je li Junia zapravo bila Junias...i je li uopce bila apostol...ili je bila samo dobro poznata apostolima ( molim...ovo dobro poznata, ne krivo shvatiti...ne misli se na ono:Adam pozna Evu smislu )...
__________________
...''you wouldn't see a subtle plan if it painted itself purple and danced
naked on top of a harpsichord,singing "Subtle Plans Are Here Again''.
Scáthach is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2008., 23:25   #11
nije bilo ženskih apostola
Fraxinus is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2008., 23:36   #12
Quote:
fjodor kaže: Pogledaj post
nerazumijem žene koje dolaze u crkvu i pohađaju mise
jedino mjesto na svijetu koje im nedopušta emancipaciju jest crkva
recite mi jedan DOBAR razlog (a da nije dogma) zašto žena nemože biti svećenik nego obavlja niže hijerarhijske poslove u crkvi???
S obzirom da je posao svećenika posao kao i svaki drugi, i to još plaćen iz proračuna od strane države, čudno je da se na njih ne odnosi najvažniji dokument iste te države - Ustav. A u njemu se jasno kaže da ne smije biti diskriminacije po spolu. Ali za crkvu izgleda ne vrijede ni neki drugi zakoni, kao npr. za poreze, a ni vlastitih "pravila" se ne drže kao što je npr. skromnost, pa je izgleda sve moguće.
__________________
DON'T HATE THE PLAYER... HATE THE GAME!
sql is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2008., 23:36   #13
Quote:
zašto žena nemože biti svećenik ...
zato što su sve žene (osim jedne) prave nasljednice kurvice eve i zavode besramno već tisuće godina jadne kreposne muške duše (i muške noseve kad se tjeraju) koje samo skrušeno teže bogu a o onim drugim nečastivim poput njih samih da i ne pričamo.
obzirom da je i njima bog izgleda (u zadnje vrijeme) odlučio dat dušu (pa makar i crnu) i da mu više izgleda nije važno što nemogu obrezat ćunu kako je donedavno zapovjedao te čak dozvoljava da onako crnih duša i nečistih tijela (sa ili bez always uložaka ista stvar) ne samo ne moraju u izolaciju na sedam dana nego i da mogu prisustvovati misi, možda u iznimnim slučajevima neka evina nasljednica i bude jednom držala istu (u dane kad ne bude imala mengu naravno).
možda tih dana (recimo u katoličkoj crkvi na mjesecu ili marsu) i majka marija uđe u sveto trojstvo umjesto duha svetog (il kao i njegova a ne samo kristova mama il bar pomajka) jer je ionako duh sveti u stvari ona tj. sofija (sveti duh mudrosti) koja je stoljećima pozivala na papanje njenog vina i kruha i kucanje na židovska hramska vrata radi spoznaje i života a vidimo da danas marija ionako obilazi zemljicu i podučava češće od samog duha svetog a to može bit samo po jahvinom naputku.tako bi se i mnogi pagani,heretici i sl. ekipa mogli nać u svetom gralu ženske vagine koja s krvlju daruje nov život (kažu očevici i dan danas u petrovoj ulici u zagrebu) makar sad tu krv za život vječni proliva muškarac(malčice ipak sumnjiv jer mu fali y kromosom zemaljskog podrijetla tj. spermij vulgaris al po svemu ostalom osim još po grijehu je kažu kao svaki homo sapiens sapiens s obrezanom ćunom).
tako će se opet oko mame koju cijene i muslimani i mnogi budisti,hindusi i dr. moć približit religije koje je tata dok je bio sam u najboljoj namjeri ipak malo udaljio.

Zadnje uređivanje ursamajor : 21.03.2008. at 02:05.
ursamajor is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2008., 01:39   #14
nitko mi nije dao pravi odgovor
slušam vas
di ste ???

ili ja postavljam glupa pitanja ...
fjodor is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2008., 08:23   #15
Quote:
Fraxinus kaže: Pogledaj post
nije bilo ženskih apostola
Ali bila je jedna papesa....
i od onda svaki papa mora sjesti na stolac s rupom da mu jajca pregledaju stručnjaci.
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2008., 09:37   #16
Quote:
fjodor kaže: Pogledaj post
nitko mi nije dao pravi odgovor
slušam vas
di ste ???

ili ja postavljam glupa pitanja ...
Zato što pravi odgovor (a da nije dogma) ne postoji.

U biti, žene su za crkvu oduvijek niža bića (kurve, pokvarene, vještice i sl.), dobre su samo one koje kušuju, rađaju jedno djete godišnje, krpaju mužu čarape, peru gaće, dobivaju redovne odgojne batine i još su sretne zbog ukazane im milosti. Eto, zna se gdje im je mjesto...
__________________
Hazen: "Kad vola stavis u palacu, ne postane on kralj nego palaca postane stala".
shtefy is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2008., 11:09   #17
lijepo su ti rekli, oko isusa je bilo dosta žena, ali nijedna nije bila ubrojena u apostole, već su bile u onom drugom krugu oko njega... ako čak djevica marija, najveći svetac od svih svetaca (barem u katoličkoj crkvi) nije mogla bit svećenica, onda koja žena može bit? uostalom, u prvoj crkvi su žene bile više uvažene nego danas, pogotovo jer onomad nije bio toliki jaz između svećeničkih i laičkih zvanja, bilo je dosta položaja unutar crkve na kojima su žene mogle bit, a da nisu bile svećenice... u kasnijim stoljećima se počeo jaz širit između svećenstva i laikata, onda je nastalo nesretno spajanje marije magdalene i bludnice... sve to skupa je utjecalo da se na žene gleda na krivi način...

dijelom se može govorit u preovladavajućem mentalitetu... na cijelom sredozemlju su u to doba žene maltene služile samo za rasplod... doduše u ranom dobu carstva su se počeli neki nazori mijenjati, ali tek počeli... zamislite, čak su se počeli vjenčavat iz ljubavi...

židovi nisu bili drukčiji, niti sv. pavao... kao što afirmacijski piše o ropstvu, tako piše o podložnosti žene mužu, tj. da žena na muža treba gledat kao na Boga, muž je ženino svjetlo vodilja... je li moguće da podređeno biće bude svećenik?
__________________
“We are going to have the most diverse and inclusive civilizational collapse in history” — Oilfield Rando on “X”
Basta is online now  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2008., 11:17   #18
Quote:
Scáthach kaže: Pogledaj post
Bila je navodno neka Junia apotol(ka)...

Ali jos se raspravlja oko toga je li Junia zapravo bila Junias...i je li uopce bila apostol...ili je bila samo dobro poznata apostolima ( molim...ovo dobro poznata, ne krivo shvatiti...ne misli se na ono:Adam pozna Evu smislu )...
Možda je bio apostol ženskastog lica, pa su ga zajebavali.

Nego, bi li se upoznala?
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2008., 11:40   #19
Ne razumijem muškarce koji žive u nekoj zabludi o degradaciji žene od strane crkve... dok žene tu istu nigdje ne primjećuju, štoviše, dapače... manite će ćoravog posla.
SamoMaloSebe is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2008., 11:47   #20
Quote:
fjodor kaže: Pogledaj post
nerazumijem žene koje dolaze u crkvu i pohađaju mise
jedino mjesto na svijetu koje im nedopušta emancipaciju jest crkva
recite mi jedan DOBAR razlog (a da nije dogma) zašto žena nemože biti svećenik nego obavlja niže hijerarhijske poslove u crkvi???
pa koliko ja znam u protestanata imaš žena svećenica
bezkarakterna is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:07.