Natrag   Forum.hr > Razno > Arhiva > Chat teme

 
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.08.2010., 21:04   #35901
Quote:
sadbuttrue kaže: Pogledaj post
nemam problema s prehranom,ali ako sam nervozan ne mogu jest,a i ako pojedem nešto tjera me na povraćanje.ali opet kažem povraćao sam par puta i sad kad god sam u takvoj situaciji,automatski počnem razmišljat o tome i onda povraćam,ne mogu odvratit misli nikako.problem je u psihi
Da najvjerujatnije si u pravu.
Prekomjerena ili nerealna zabrinutost kao i nervoza mogu biti glavni simptomi ,
opčeg anksioznog poremečaja.
Simptomi mogu biti stalni osječaj napetosti i stresa .
Mogu postojati i i fizički simptomi, tu ubrajamo drhtanje, napetost mišiča, znojenje, vrtoglavicu, napadaje vručine ili hladnoče, probleme gutanja, i drUGI simptomi uobičajni za aksioznost.
nIje neobično da se uz takvu vrstu problema pojave i drugi fizički simptomi kao što je i povračanje.
duxi is online now  
Old 24.08.2010., 21:11   #35902
Quote:
coco.t. kaže: Pogledaj post
Koffin kat,
mislim da ovdje imas srodne duse sto se nesanice tice

sto se tice teretane, u pocetku mi je guzva stvarala probleme i odlazak opcenito medju ljude, a sada mi je neugodno zbog kilaze. Nije da sam ptoliko debela ali svejedno se grozno osijecam u svom tijelu.
I totalno sam izolirana, neda mi se ici nigdje i upoznavat ljude. A nekad sam bila party animal .
u biti ja vise nisam ja! Nit psihicki ni fizicki.

Jel i vama tako? Da zelite uistinu nesto promijeniti ali i dalje stojite na mjestu?!?
Da, da znam kako je. Ja si mantram u sebi, a sto se mora nije tesko. Ma zato kazem pocni doma vjezbat, nabrijat ces se...ma jooj boli te ku*** za te ljude tamo, znam i meni je koma kad bulje, cesto dodu pa nesto ispituju kao, pa cesto radije ostajem doma vjezbat. Upisi se i masno im plati onda ce ti biti zao ne ici. Uh, ja sam nasla sad jednu teretanu dosta blizu svom kvartu.
Sjecam se u srednjoj sam bila skoro pa najaktivnija u razredu, seminari, rasprave, volontiranja...a sad...ono...blokada u dosta tih situacija koje bi - a nebi. Probaj nekako usporediti stvari koje su ti super - decko, fax...ili sta vech sto ti ide i sto ti je omoguceno a nekima nije, tj. neki ih nemaju. A ima i onih s vise i onih s manje. A jbg. valjda treba nesto stekati. Zamisli sad jos da ides da vjezbas i da se izklesas onako kako ti zelis - pa ono bila bi super zadovoljna. + fizicka aktivnost pomaze kod anxioznih stanja.
Hehe, tebi dajem savjete a danas se cjeli dan muvam bezveze po kuci. I taj net je isto zlo, samo nas odvlaci od obaveza...hehe. Party animal? O da - prisili se van, ali alkoholiziranje u vecim kolicinama nikako - 2 dan je koma...i onda opet moras ispocetka sakupljat "potroseni" serotonin.
KoFFin_KaT is offline  
Old 24.08.2010., 21:11   #35903
Quote:
coco.t. kaže: Pogledaj post
Koffin kat,
mislim da ovdje imas srodne duse sto se nesanice tice

sto se tice teretane, u pocetku mi je guzva stvarala probleme i odlazak opcenito medju ljude, a sada mi je neugodno zbog kilaze. Nije da sam ptoliko debela ali svejedno se grozno osijecam u svom tijelu.
I totalno sam izolirana, neda mi se ici nigdje i upoznavat ljude. A nekad sam bila party animal .
u biti ja vise nisam ja! Nit psihicki ni fizicki.

Jel i vama tako? Da zelite uistinu nesto promijeniti ali i dalje stojite na mjestu?!?
coco, svako ko želi nešto promjeniti, ako to zaista želi može i uspjeti.
Naravno da je teško ako se ne osječaš dobro.
Najprije moraš naučiti voljeti samu sebe.
Veliš da si nekad bila partijanerica, to je
Psihički se vratiti na svoje staro JA je puno teže neko fizički.
Ako se osječaš grozno u svome tijelu, ma da ne vidim zakaj bi se, to se da riješiti.
Samo moraš željeti.

nemoj mi uzeti za zlo, ništa nije zlonamjerno
duxi is online now  
Old 24.08.2010., 23:47   #35904
samo da pitam jel tko znao zbog anksioznosti imati trnce u licu? imam ih najviše oko oka i oko usta. otišla sam negdje prije privatno na MR mozga, nalaz je uredan. samo ovo trnjenje mi baš i nije jasno imala sam stresnu situaciju prošli tjedan, sada se sve smirilo što se tiče toga. premda kako kažu - simptomi se pojave kada stresna situacija prođe... eh
betty_boop_19 is offline  
Old 25.08.2010., 08:13   #35905
Quote:
betty_boop_19 kaže: Pogledaj post
samo da pitam jel tko znao zbog anksioznosti imati trnce u licu? imam ih najviše oko oka i oko usta. otišla sam negdje prije privatno na MR mozga, nalaz je uredan. samo ovo trnjenje mi baš i nije jasno imala sam stresnu situaciju prošli tjedan, sada se sve smirilo što se tiče toga. premda kako kažu - simptomi se pojave kada stresna situacija prođe... eh
da, često se pojave trnci u stresnoj situaciji.
ray of light is offline  
Old 25.08.2010., 19:45   #35906
Quote:
betty_boop_19 kaže: Pogledaj post
samo da pitam jel tko znao zbog anksioznosti imati trnce u licu? imam ih najviše oko oka i oko usta. otišla sam negdje prije privatno na MR mozga, nalaz je uredan. samo ovo trnjenje mi baš i nije jasno imala sam stresnu situaciju prošli tjedan, sada se sve smirilo što se tiče toga. premda kako kažu - simptomi se pojave kada stresna situacija prođe... eh
ja sam imala tri tjedna trnce po cijelom tijelu bez prestanka, bilo je grozno, od kad ne pijem portal/treci tjedan/ situacija se smiruje, ne kuzim kako to
vegga is offline  
Old 25.08.2010., 20:16   #35907
Quote:
vegga kaže: Pogledaj post
ja sam imala tri tjedna trnce po cijelom tijelu bez prestanka, bilo je grozno, od kad ne pijem portal/treci tjedan/ situacija se smiruje, ne kuzim kako to
možda si se uplašila lijeka, a možda je to bila njegova neugodna nuspojava
ray of light is offline  
Old 25.08.2010., 21:19   #35908
Quote:
rejoflajt kaže: Pogledaj post
možda si se uplašila lijeka, a možda je to bila njegova neugodna nuspojava
ne nisam se uplašila lijeka jer sam ga jednom pila nekoliko mjeseci i ne znam zasto je ovaj put vec u startu radio trostruke probleme, nemoć, trnci, umor, nesanica, onda nakon mjesec dana se kao smirilo i onda odjednom totalni pad organizma, tri puta sam isla na hitnu, bilo je grozno i onda sam prestala piti portal i sad se sve smiruje, psihijatrica mi nije dala nista za zamjenu i ne kuzim zasto, očekivala sam promjenu lijeka, sta ti mislis? sad mi je fizički puno bolje osim sto nikako ne spavam pa sam cijeli dan umorna
i da, da li se kod anksioznosti ima problema sa gutanjem, podrigivanjem i slicno?
vegga is offline  
Old 25.08.2010., 22:09   #35909
Quote:
vegga kaže: Pogledaj post
ne nisam se uplašila lijeka jer sam ga jednom pila nekoliko mjeseci i ne znam zasto je ovaj put vec u startu radio trostruke probleme, nemoć, trnci, umor, nesanica, onda nakon mjesec dana se kao smirilo i onda odjednom totalni pad organizma, tri puta sam isla na hitnu, bilo je grozno i onda sam prestala piti portal i sad se sve smiruje, psihijatrica mi nije dala nista za zamjenu i ne kuzim zasto, očekivala sam promjenu lijeka, sta ti mislis? sad mi je fizički puno bolje osim sto nikako ne spavam pa sam cijeli dan umorna
i da, da li se kod anksioznosti ima problema sa gutanjem, podrigivanjem i slicno?
velim, mijenjaj dr.
http://www.anksioznost.net/simptomi

samo scrollaj malo niže, simptoma ko u priči.
ray of light is offline  
Old 25.08.2010., 22:54   #35910
Quote:
vegga kaže: Pogledaj post
ne nisam se uplašila lijeka jer sam ga jednom pila nekoliko mjeseci i ne znam zasto je ovaj put vec u startu radio trostruke probleme, nemoć, trnci, umor, nesanica, onda nakon mjesec dana se kao smirilo i onda odjednom totalni pad organizma, tri puta sam isla na hitnu, bilo je grozno i onda sam prestala piti portal i sad se sve smiruje, psihijatrica mi nije dala nista za zamjenu i ne kuzim zasto, očekivala sam promjenu lijeka, sta ti mislis? sad mi je fizički puno bolje osim sto nikako ne spavam pa sam cijeli dan umorna
i da, da li se kod anksioznosti ima problema sa gutanjem, podrigivanjem i slicno?
itekako može anksioznost dovesti do problema sa želudcem. meni se čini da prvo stres i "udara" na želudac pa želudac reagira sa povećanim stvaranjem kiseline što dovodi onda do žgaravice, podrigivanja, mučnine, problema sa gutanjem. za žgaravicu možeš uzeti peptoran, rupurut, rennie... no ipak ako se tegobe ne budu smirivale ili se pojačaju nije loše obaviti gastroskopiju pa se na temelju nje da najbolji lijek... uostalom, vidi se stanje jednjaka i želudca, može se vidjeti da li ima gljivica na jednjaku, da li je on upaljen, da li se radi o gastritisu (vrsta gastritisa koja je uzrokovana stresom). sretno
__________________
*Ako si licem okrenut prema suncu, sve će sijenke biti iza tebe!*
lost_17 is offline  
Old 25.08.2010., 22:59   #35911
Quote:
coco.t. kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima,
dugo me tu nije bilo i evo me opet.
Moja ne toliko draga prijateljica anksioznost se vratila.
Ovaj put u ne tako napadnom obliku kao prije ali je svakim trenom prisutna.
Sada imam sljedece simptome, onaj nepodnosljivi feeling u glavi da cu poluditi, košmar, bol u lijevoj ruci, bol u prsima, u lijevoj lopatici, žmarci po cijelom tijelu, trnu mi ruke i noge..nije to konstantno, ali se barem 2-3 simptoma javljaju svakodnevno po nekoliko puta.Tu i tamo napadaj panike.
Prije je bilo grozno, bila sam nesposobna za život, i onda sam se odlučila pozdraviti sa anksioznoscu i vratiti se u normalu. I uspijela sam. OSAM mjeseci mira i spokoja. I BUM! Vratila se. I nista ju nije potaklo,eto samo ae vratila. Nemam vise onakve jako lose faze, samo ju osijecam da je tu.
Psihijatru sam isla samo kada sam imala potrebu, sto se u ovih godinu dana svelo na max 10 puta. Poznajem ga odmalena pa kad mi zatreba razgovor onda ga nazovim na 2-3 min i to je to. S njim mi je odlicno jer poznaje mene i obitelj. Mislite li da je dobro ici psihijatru koji me poznaje?
Na koji nacin se vi suocavate sa Anksioznoscu? Kako se vasi bliznji nose sa tim?
Seroxat pijem skoro godinu dana prije spavanja.
Lijek
__________________
Πόλεμος πάντων μὲν πατήρ ἐστι πάντων δὲ βασιλεύς, καὶ τοὺς μὲν θεοὺς ἔδειξε τοὺς δὲ ἀνθρώπους, τοὺς μὲν δούλους ἐποίησε τοὺς δὲ ἐλευθέρους
von_ungern is offline  
Old 25.08.2010., 23:26   #35912
Uh, ta anksioznost je ziva gnjavatorica
pogledah simptome imah ih gotovo sve, ne u isto vrijeme vec naizmjence. Sama sebi se smijem, svega sam svijesna a opet me hvata. Prava plavusa
hvala na pjesmi Von Ungern
coco.t. is offline  
Old 25.08.2010., 23:31   #35913
Quote:
coco.t. kaže: Pogledaj post
Uh, ta anksioznost je ziva gnjavatorica
pogledah simptome imah ih gotovo sve, ne u isto vrijeme vec naizmjence. Sama sebi se smijem, svega sam svijesna a opet me hvata. Prava plavusa
hvala na pjesmi Von Ungern
nikad, nikad ne dolazi bez razloga, uvijek neki potisnuti osjećaj kojeg organizam
ne može istrpiti. trebala bi ići na psihoterapije kod liječnika koji te ne poznaje pa je zato objektivniji. min. 45min.x1 tjedno.
ray of light is offline  
Old 26.08.2010., 07:55   #35914
Quote:
lost_17 kaže: Pogledaj post
itekako može anksioznost dovesti do problema sa želudcem. meni se čini da prvo stres i "udara" na želudac pa želudac reagira sa povećanim stvaranjem kiseline što dovodi onda do žgaravice, podrigivanja, mučnine, problema sa gutanjem. za žgaravicu možeš uzeti peptoran, rupurut, rennie... no ipak ako se tegobe ne budu smirivale ili se pojačaju nije loše obaviti gastroskopiju pa se na temelju nje da najbolji lijek... uostalom, vidi se stanje jednjaka i želudca, može se vidjeti da li ima gljivica na jednjaku, da li je on upaljen, da li se radi o gastritisu (vrsta gastritisa koja je uzrokovana stresom). sretno
da, radila sam gastroskpiju prije 5 godina, bilo je u redu,( osim gastritisa)ali mogla bi ponoviti iako mi nije najuogodnije iako ne boli nista, povremeno pijem controloc
vegga is offline  
Old 26.08.2010., 11:23   #35915
Meni je svaka nervoza i stres skoro uvijek automatski i vrtoglavica. I nekakva praznoca u glavi.

Zapravo vise i nisam u stanju kako treba podnijeti ikakav stres.

A ako me stres jos nadje i u losem periodu (kad ionako vec imam vrtoglavice), onda se pojave jos i ta trnjenja, nekakva malaksalost... Ma bljak sveukupno.
Sofi L is offline  
Old 26.08.2010., 14:16   #35916
Ej ljudi kako ste????
Mene več nekoliko dana boji glavaaa, uf!!!!
duxi is online now  
Old 26.08.2010., 15:51   #35917
Quote:
rejoflajt kaže: Pogledaj post
nikad, nikad ne dolazi bez razloga, uvijek neki potisnuti osjećaj kojeg organizam
ne može istrpiti. trebala bi ići na psihoterapije kod liječnika koji te ne poznaje pa je zato objektivniji. min. 45min.x1 tjedno.
da, da ironic ...terapije...od 200 do 300 k po tretmanu, istina - bihevioralni pristup je naravno najbolji i zapravo s njim netreba ni AD-a. Ali sad nismo u Americi di si svaka 2 osoba moze priustiti srinkove. A javni srinkovi samo filaju AD-om. I sta onda?
KoFFin_KaT is offline  
Old 26.08.2010., 15:54   #35918
Quote:
KoFFin_KaT kaže: Pogledaj post
da, da ironic ...terapije...od 200 do 300 k po tretmanu, istina - bihevioralni pristup je naravno najbolji i zapravo s njim netreba ni AD-a. Ali sad nismo u Americi di si svaka 2 osoba moze priustiti srinkove. A javni srinkovi samo filaju AD-om. I sta onda?
Kakav je zapravo taj bihevioralni pristup?
Sofi L is offline  
Old 26.08.2010., 16:03   #35919
Quote:
Sofi L kaže: Pogledaj post
Meni je svaka nervoza i stres skoro uvijek automatski i vrtoglavica. I nekakva praznoca u glavi.

Zapravo vise i nisam u stanju kako treba podnijeti ikakav stres.

A ako me stres jos nadje i u losem periodu (kad ionako vec imam vrtoglavice), onda se pojave jos i ta trnjenja, nekakva malaksalost... Ma bljak sveukupno.
Zamisli situaciju di nemas prakticki mira - situacija doma je katastrofa i svada se od 0-24, a ti imash posla, pokusavas se smiriti da napravis sve kako treba, malo koncentracije, motivacije... ljudi te gnjave, dave...kad pojedinim ljudima kazes da si pod stresom i nedaj Bože da se mucis s anxioznim pizdarijama - smiju ti se i kazu da je to dobro da ojacas i da ih boli k****, pa bolje sutit. Najbitnija stvar kod anksioznosti je po mom dobra okolina. Sjecam se da vecinom kad sam bila okruzena ok ljudima, cimerima sve je bilo ok npr. Ali stalno saltanje s lose na dobru okolinu.
KoFFin_KaT is offline  
Old 26.08.2010., 16:10   #35920
Quote:
Sofi L kaže: Pogledaj post
Kakav je zapravo taj bihevioralni pristup?
Osobno nisam bas u toku s tim, ali kolko znam to je pristup usmjeren da se na neki nacin otkrije uzrok tvojoj anxioznosti, tj. zasto si bas u toj situaciji u njoj; vracas se u proslost...uglavnom traze se uzroci problema. Vjerovatno se vraca u proslost da se prvo ti problemi srede pa da mos dalje. Uglavnom laik sam na tom podrucju tako da bolje da se malo raspitas dalje. Osobno znam da je moj problem okolina i preveliko opterecivanje drugim ljudima i njihovim problemima, zelja da svima pomognem i budem obzirna prema njima, steknem dobar dojam ali okolinu nazalost sad jos nemogu mjenjati. Ocito treba manje dozivljavati situacije i neke ljude...

Zadnje uređivanje KoFFin_KaT : 26.08.2010. at 16:16.
KoFFin_KaT is offline  
 



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:04.