Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.05.2007., 15:22   #121
Pa nisam sigurna da ti je to bila alergija. Možda ipak nekakav ekcem, kontaktni dermatitis ili sl.? Može biti da ti se malo iskompliciralo, pa nastala neka bakterijska infekcija koja je zahvatila i nokat.
Estee is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2007., 16:13   #122
pa kontaktni dermatitis zapravo je lokalizirana alergijska reakcija na nesto sto je doslo u kontakt s kozom, ili?
a ocito da je bilo prilicno komplicirano cim je mjesec dana koristila kortikosteroide (ovo nadam se u dogovoru s nekim doktorom),
sad je samo pitanje da li je ovo na noktu samo posljedica vec proslih problema (nokat ipak raste pola godine pa se ostecenje moze jos dugo vidjeti) ili se nesto na samom noktu zakompliciralo?
hooray is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2007., 12:48   #123
Moja je mama imala nešto slično. Najprije joj se pojavila alergija u vidu crvene mrlje ispod prstena. Epidermis joj se ljuštio. Kad je to riješila nakon beskrajnog mazanja kremom i spaljivanja, pojavio se i taj shit na noktu. Na dermatologiji su joj uzeli komadić nokta i analizirali ga i ispalo je da je gljivica koju je možda pokupila s nožnog palca. Oprosti što ti ovo pišem površno ali doista na pamet ne znam niti dijagnozu niti lijekove koje joj je liječnik propisao.
Dakle, odi dermatologu. Samo analizom se može ustanoviti što te muči, a pravilna terapija jedina jamči uspjeh.
Skylab is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2007., 08:15   #124
Što se tiče uraslog nokta...imam ga i ja...na palcu lijeve noge...već sam jednom uspjela izvuć urasli dio al za tjedan dana se opet upalio...zato što imam ono tzv.divlje meso na vrhu. Koristim hidrogen...neku mast da se to ne gnoji...al efekta jednostavno nema...a prije dva-tri mjeseca sam doslovno vidjela zvijezde dok sam hodala. Slijedeći korak je očito odlazak kirurgu...ne moram ni spominjat da me trta...
realovka is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2007., 01:49   #125
moj kolega je morao na operaciju. sad mu taj palac izgleda pomalo ružno od operacije, al nema problema više... i naravno pazi kako reže nokte.
Ivan88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2007., 01:51   #126
Quote:
realovka kaže: Pogledaj post
Što se tiče uraslog nokta...imam ga i ja...na palcu lijeve noge...već sam jednom uspjela izvuć urasli dio al za tjedan dana se opet upalio...zato što imam ono tzv.divlje meso na vrhu. Koristim hidrogen...neku mast da se to ne gnoji...al efekta jednostavno nema...a prije dva-tri mjeseca sam doslovno vidjela zvijezde dok sam hodala. Slijedeći korak je očito odlazak kirurgu...ne moram ni spominjat da me trta...
hm evo jednog savjeta, danas sam vadio nokat drugi puta, uglavnom jedan dobronamjeran savjet vadenje (cupanje) apsolutni nista neboli, i otidite kod doktora/doktorice po uputnice otidite izvaditi nokat dok se stvar neupali, jer ako se upali onda anestezija neprima i vjerujtemi necete vjerovat koliko to boli kada se na zivo vadi, ja sam danas cupao i anestezija nije primila jer je bilo upaljeno, i 10minuta sam vidio zvjezde oko sobe, od boli, imao sam srece sta je doktor bio fer i konkretan kada sam mu rekao kada krene da nestaje sta god ja radio, samo me je bljedo pogledao ali me je poslusao i izvadio nokat, istina da sam ostavio 10kg znoja na krevetu od muke ali izvadio sam ga i odahnulo mi nakon operacije neboli nista, ako imate niski prag boli kupite voltaren (prije samog uzimanja voltarena pazite da nesto pojedete jer voltaren ostecuje sluznicu zeluca) i sve ce biti ok previjanje (prvo) je 2 dana nakon "operacije" u bolnici, a onda kod doktora opce prakse (medicine) i nakon 2 previjanja sve ce biti ok nece curiti i mozete raditi sta hocete (nije preporucljivo ali mozete nositi cipele i tako)


uglavnom prije nego se sve upali idite vaditi a ne kasnije jer tek onda dode muka (moze se upala sanirati antibioticima ali i to nije sigurno)


p.s. nemojte ici na hitnu ja danas bio od 15h do 18.30h radije otidite ujutro brze ce proc a i onda necete biti zivcani
Artis is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2007., 11:31   #127
okej, sad jedno pitanje

koji ti je q trebalo da se tak zapustish da i drugi puta idesh pod noz?

ono, znate da imate problema s time... jednom mjesecno pedikeru i stvar rjesena.. kaj je to toliki problem?

rezali su me s nekih 10-11 godina...
problema sam imala dok nisam otkrila pedikera... sad vise nemam tih problema... kad osjetim da pocinje pikat, narucim se i ociste mi to bezbolno
__________________
Hormonella de Rum
atlantis is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2007., 17:58   #128
Quote:
atlantis kaže: Pogledaj post
okej, sad jedno pitanje

koji ti je q trebalo da se tak zapustish da i drugi puta idesh pod noz?

ono, znate da imate problema s time... jednom mjesecno pedikeru i stvar rjesena.. kaj je to toliki problem?

rezali su me s nekih 10-11 godina...
problema sam imala dok nisam otkrila pedikera... sad vise nemam tih problema... kad osjetim da pocinje pikat, narucim se i ociste mi to bezbolno

da drugi puta cupam nokat pomogao mi je kamen na koji sam se udario i ode nokat a tko voli ic doktoru pa dok se nije upalilo nisam isao mislio opast ce

kod kamena i noge nepomaze niti jedan pediker, inace pediker je najbolje rj, ako ne i najbezbolnije
Artis is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2007., 21:33   #129
ja sam isto išao dva puta. Ni sam ne znam kako mi se to pojavilo, ali trebalo mi je 6 mjeseci da skupim hrabrosti i odem. Nije bilo strašno. parcijalna ablacija pod lokalnom anestezijom. Mirovanje 3 dana, kontrola i o.k. Onda nakon 2 mjeseca, opet mi se pojavilo. Valjda što nokat nisam usmjeravao i pravilno rezao, a doktor me nije upozorio. Pošto sam znao da moram ostati doma par dana, nisam odmah otišao nego opet nakon 6 mjeseci, da ne izostajem iz škole. Dobio sam špotance i opet isti postupak. parcijalna ablacija... sad mi je ok. strah me da mi se opet ne ponovi. Da odem pedikeru? na koji način on to sanira?
demarkis is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2007., 22:01   #130
Eto; upravo zato što mi je upaljen palac...zato se bojim otić pod nož. Ne mogu. Bojim se.
realovka is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2007., 14:10   #131
Quote:
atlantis kaže: Pogledaj post

rezali su me s nekih 10-11 godina...
problema sam imala dok nisam otkrila pedikera... sad vise nemam tih problema... kad osjetim da pocinje pikat, narucim se i ociste mi to bezbolno
ista stvar kod mene...čim osjetim da me malo počinje bolit i da pocrveni, odma idem pedikeru koji to bezbolno izvadi! I onda sam mirna nekih mjesec-dva
ciganche is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2007., 16:18   #132
nokat mi je izvađen prije kojih 3-4 mjeseca, sada je izrastao do pola i počelo je malo boljeti s jedne strane
Zbog prethodnog iskustva prepoznao sam da to vodi prema još jednoj operaciji, pa me zanima može li se to ikako lakše riješiti od problema s klasično uraslim noktom, tj. noktnom normalne veličine, jer ovih pola nokta je sasvim uz meso tako sa podstavljanje nekih vata ne dolazi u obzir
počelo je tek malo boljeti prije tri dana tako da nije prevelika frka, pa me zanima mogu li i to pedikeri srediti?
flow-master is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2007., 16:33   #133
Quote:
realovka kaže: Pogledaj post
Eto; upravo zato što mi je upaljen palac...zato se bojim otić pod nož. Ne mogu. Bojim se.
Ma strah ima svoje mjesto, nista cudno. Boli jedino kad pika anesteziju Doktor lijepo priceka da pocne djelovat i sve zavrsi za par minuta.

Ja sam bio dva (ili tri ) puta na rezanju nokta kod kirurga. Sad vec evo par godina nemam problema sa tim. Jedino sam si uspio neki dan okrnut bio nokta pa se opet bojim da ne zaraste u mesto. Ali, s druge strane, nisam dugo bio na kirurgiji, pa bi bas mogao otici (jos cu pricekati radne dane da uhvatim bolovanje).

Jedino mi je smjesno sto ima kod nas jedan kirurg koji se preziva Mesar. Kod njega ne bi htio ici.

Znaci, hrabrosti u srce junacko i pod noz (ili na njega)
__________________
U srcu nosim toplinu jutra
gilgamesh_- is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2007., 13:26   #134
Probleme sa uraslim noktima imam otkad znam za sebe. Najgore je bilo negdje pred kraj osnovne - tada sam bila na čupanje i lijevog i desnog. Naravno sve se vratilo. U tom periodu mi se promjenila i statika noge od nepravilnog držanja i hodanja. Onda sam krenula kod pedikera, išla redovno neko vrijeme, gledala i gledala te tete kaj mi ruju po palčevima, potom skužila da si to mogu i sama napraviti. I već zadnjih 5-6 godina sama sređujem svoje urasle noktiće, nemam upala, normalno hodam.

A da to boli ko sam vrag, znam.
Najgore je dopustit da dođe do gnojne upale. Tada ne pomaže ništa, nego pod nož.
__________________
The older we become, the more serious we become about life. An adult laughs an average of 15 times a day; a preschooler laughs an average of 400 times.
Herbion is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2007., 21:46   #135
Urasli nokti

Evo već je prošlo dvije godine odkako su mi nokti urasli u okolno meso. Išao sam jedno vrijeme pedikeru koji mi je rezao nokat sastrane (vrlo bolan postupak) ali nije ništa pomoglo. Nakon toga posjetio sam kirurga kojem sam poslan uputnicom doktora iz obližnjeg doma zdravlja. Kirurg mi je nokat isčupao i nešto više od tjedan dana je trajao oporavak a nakon toga više od mjesec dana povremene boli prilikom rasta nokta. Nakon više tjedana ponovno je urasao nokat. Tada sam krenuo kod dermatologa koji mi je preporučio da mažem okolno meso raznim mastima. Već je prošlo godinu dana ali nema nekih rezultata.

Ako imate ikakvih iskustva, prijedloga ili bilo što što bi moglo pomoći molim vas da se ovdje izjasnite.

Evo dvije slike kako to izgleda (sada):
http://img205.imageshack.us/img205/8069/p1010142md2.jpg
http://img514.imageshack.us/img514/8606/p1010143kv0.jpg
OPREZ: slike nisu baš lijepe pa razmislite prije otvaranja
CutITout is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2007., 22:22   #136
Ja sam imao slican problem bio na oko desetak kirurskih zahvata....
Dok nisam naletio na pravog kirurga, na svetom duhu, ma ustvari mislim da su oni svi dobri.
Radi se o tome da nije dovoljno samo iscupati nokat vec i unistiti dio korijena nokta tak da taj dio koji je urascivao u meso da to vise ne cini.
Nokat normalno izgleda.
I sad vec oko 6 godina imam mir, a prije toga sam se vukao po bolnicama cijelu srednju skolu i pola faksa...
kiklop0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2007., 23:28   #137
ja imala dvije operacije zbog toga, nisu ništa pomogle (uklanjao mi se dio mesa na palcima radi zatezanja istog, da ne dolazi do urastanja) tako da sam sama svoj kirurg-režem duboko u isčupam taj dio koji zarasta i mir!! sada sam jako sretna

druga priča je moj dečko koji niti na jedan način nije to mogao srediti negoli čupanjem nokta, sada mu niti malo ne urasta i sve je super izraslo. nemoj se s time zezati jer može doći do trovanja, velike upale a to nije nimalo bezbolno.
HappyGirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2007., 01:49   #138
ja sam još u 5 osnovne čupala oba nokta na palcu..jedan je nokat normalno zarastao a drugi je malo zdeformiran...ali, sve je dobro, sada su zdravi iako su jako jako tvrdi
__________________
Athletes Row, Everyone Else Just Plays Games
Balkanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2007., 07:01   #139
Quote:
kiklop0 kaže: Pogledaj post
Ja sam imao slican problem bio na oko desetak kirurskih zahvata....
Dok nisam naletio na pravog kirurga, na svetom duhu, ma ustvari mislim da su oni svi dobri.
Radi se o tome da nije dovoljno samo iscupati nokat vec i unistiti dio korijena nokta tak da taj dio koji je urascivao u meso da to vise ne cini.
Nokat normalno izgleda.
I sad vec oko 6 godina imam mir, a prije toga sam se vukao po bolnicama cijelu srednju skolu i pola faksa...
Ja sam kod kirurga na sveti duh i išao. Postupak je bio sljedeći: prvo je dao anesteziju, zatim je izvadio noktnu ploču, postrugao meso specijalnom četkom i sve zamotao. (ovo znam jer sam imao tu nesreću da je prilikom zahvata bila nekakva nova pa joj je objašnjavao kako se to radi).

Meni on je iščupao nokad do samog korjena ali to nije pomoglo. Ne namjeravam ići ponovno iz razloga jer oporavak traje tjedan dana, a rast nokta i preko mjesec dana i osim toga pročitao sam da su neki i do 15 puta bili na tom zahvatu.

Ako netko još ima kakav savjet što da radim neka se ovdje obrati, svaka vaša rijeć mi je hvale vrijedna!
CutITout is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2007., 20:37   #140
Evo nakon višetjedne potrage za riješenjem došao sam do jedne interesantne preporuke. Da probam sa čistim propolisom.

Više informacija:
http://hedera.hr/svojstva-propolisa/

Vaša daljne komentiranje mi je od velike važnosti i pruža mi podršku pa ako imate ikakvih iskustva i saznanja molim vas komentirajte!
CutITout is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:54.