Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Televizija > Sapunice

Sapunice meksičke, španjolske, američke, hrvatske - nije važno, gledamo ih sve, ma što god drugi rekli o tome

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.04.2014., 02:56   #541
Quote:
Na semana entre 07/04 a 12/04/2014, a novela registrou a pior média semanal da história do horário das 21h na capital paulista: apenas 26.4 pontos semanais. E no dia 12, atingiu a marca horrenda de 22 pontos, superando negativamente os 23 de Insensato Coração, também em um sábado, só que de 2011. Esse índice só perdeu para os 20 e 21 pontos de Viver a Vida (do mesmo autor) e os 18 e 19 pontos de Salve Jorge.
Quote:
Audiência em Portugal

Em seu 1º capitulo teve em média 8,0 pontos e 22,1 de share. Com 760,000 de telespectadores.
Em seu 2º capitulo teve em média 7,7 pontos e 20,8 de share. Com 731,500 de telespectadores.
No dia 03 de abril registra 6,3 e 20,1 de share.
No dia 07 de abril registra 6,4 e 21,0 de share.
Para salvar Em Família, Globo relança novela com atrizes chorando

Stvarno mi je žao što im je ovako slaba gledanost, vidim da se po internetu žale da se radnja ubrza. Definitivno mi nisu jasni gledaoci. Još jedan dokaz da kvantitet nema veze sa kvalitetom. Ovo je za Oskara u poređenju sa onom tragedijom FE, ma i sa AaV, Avenidom itd.

Luiza i Laerte A tek komentari na fejsu "Neymar não irá curtir isso" ; "Que idiotice ele é o pai dela" / "Incesto" / "Pai e Filha e o Ó neh" x50

Tek kada Helena sazna x2 Zaista se nadam da neće završiti zajedno Helena i Laerte. Čini mi se takođe da bi Andre mogao da se spetlja sa Barbarom, a Leto sa Luizom.

Nisam gledao ni jednu novelu Maneca sa Reginom Duarte nažalost, ali definitvno mogu reći da mi je Vera Fisher najbolja Helena u odnosu na one koje sam pogledao (Lacos de familia, Mulheres apaixonadas, Viver a vida i ova). Sve glumice koje su igrale su bile odlične, ali sam lik Helene je, po meni, bio najbolji u LdF.

Zadnje uređivanje friend : 15.04.2014. at 03:02.
friend is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2014., 12:49   #542
Najbolji su mi ti koji pišu takve postove, a uopće ne gledaju seriju jer je još oko 18-19-e epizode rečeno da je Helena pobacila dijete od nje i Laertea i da je Luiza njena i Virgilijeva kćerka.
Jay Bluebell is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2014., 19:31   #543
Izašla je i ova pesma.

Bio mi je genijalan razgovor Rafaele i Shirley pre par epizoda, kada Rafaela kaže kako je trčala za muškarcima, za parama, za autobusom, ali za knjigama još ne. A Shirley odgovara da je Rafaela pre imala sreće dok je trčala za autobusom nego za muškarcom i za parama.

Iritar a Helena e a causa maior. Obožavam Shirley.

Zaista su dijalozi u ovoj seriji odlični. Čak i u nekim scenama koje ne deluje mnogo interesantno, uvek se provuče neka pametna misao i smišljen dijalog. Kada je Clara rekla kako može da bude bivša žena, ali nikada bivša majka.

Helena bi stvarno trebala da ima malo veću akciju, dobar deo epizoda samo služi kao nameštaj. Šizi na Shirley, na Laertea, visi u onoj njihovoj aukcijskoj kući i to je to. Valjda sada posle Laerteovog i Luizinog poljupca, bude bilo malo više akcije oko nje.

Isto tako ja sam mislio da su ona i Neidinha ne znam kakve prijateljice, a do sada su imale jedva par scena zajedno. Neidinha se izgleda dopada jednom od onih likova iz doma. Kako ih je Miss Lauren pogledala kada je on rekao da bi rado bio u vezi na Neidinhom.

Živo me zanima šta će biti sa onim nesretnim Felipeom kada se Silvia i Cadu spetljaju.

Inače, Helena Ranaldi (Verônica) i Leonardo Medeiros (Nando) su bili supružnici u "A favoriti". Ovde se ne pojavljuju u istim nucleima.

Zadnje uređivanje friend : 15.04.2014. at 20:56.
friend is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2014., 21:37   #544
Ricardo: "Você podia ter me matado!"
Branca: "Foi pra isso que eu joguei a garrafa!"


Leto ispričao Shirley kako je Laerte poklonio prsten Verônici. Shirley spominje svoje pokojne muževe i govori: "Nije to ništa! Muškarci kada poklanjaju prstenje, ili su uradili nešto loše (npr. počinili ljubavnu prevaru), ili se tek spremaju da nešto loše učine!"
Shirley.

"Vídeo Show"

10.04.: Zeca Camargo conversa com Antonelli e Müller sobre suas personagens

Tainá kaže da #Clarina imaju fanove i u Rusiji (ne Brazilci koji žive u Rusiji, već sami Rusi).

16.04.:
Marcelo Melo Jr. vai às ruas saber o que o público acha de Jairo
Pilantra! Reakcija voditelja, kad se ispostavilo da je ona ženska (kojoj su postavili pitanje u vezi Jaira), zapravo, Marcelova djevojka.
Vanessa Gerbelli comenta o sucesso de Juliana na novela 'Em Família'
Vanessa Gerbelli se emociona ao rever cena com Bruna Marquezine
Veja talentos da TV arrasando ainda pequenos
Filha de Vanessa Gerbelli na novela 'Em Família' faz surpresa para a atriz
Calçada da Fama ganha assinatura de Vanessa Gerbelli


Gerbelli briljira u ulozi Juliane.

BTW, po kojem sistemu oni uopšte snimaju i emitiraju "Vídeo Show". Tainá Müller je još prije dva mjeseca bila na snimanju emisije (http://instagram.com/p/kutGOjgfVN/), pa ipak još uvijek nije bilo emitirano.

https://twitter.com/ZAMENZA/status/455876531827392512


Quote:
friend kaže: Pogledaj post
Živo me zanima šta će biti sa onim nesretnim Felipeom kada se Silvia i Cadu spetljaju.
Felipe se napio, nakon što je Gabriel spomenuo svoju svadbu sa Sílvijom.
Dobro je Luiza rekla Felipeu, da je njemu bilo šta izgovor da posegne za alkoholom.

Quote:
friend kaže: Pogledaj post
Inače, Helena Ranaldi (Verônica) i Leonardo Medeiros (Nando) su bili supružnici u "A favoriti". Ovde se ne pojavljuju u istim nucleima.
Interessante.

Nando je Cadúov poslovni partner u onom bistrôu, što Cadú u onom galpão cultural (u vlasništvu Laertea i Verônice) otvara.

Leonardo i Helena briljiraju u svojim ulogama u "EF".
__________________
Ellen Ripley
Ana Jacqueline is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2014., 00:39   #545
Gerbellica je divna, divna.
Jay Bluebell is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2014., 17:24   #546
Manoel Carlos: 'Nosso trabalho merece audiência maior'
__________________
Ellen Ripley
Ana Jacqueline is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2014., 23:13   #547
Quote:
Ana Jacqueline kaže: Pogledaj post
Ricardo: "Você podia ter me matado!"
Branca: "Foi pra isso que eu joguei a garrafa!"
Branca se irrita com Ricardo e tenta ferir o ex-marido

"Vídeo Show" (17.04.): Angela Vieira comenta as loucura de Branca na novela 'Em Família'

"A Branca é patética", diz Ângela Vieira sobre personagem de "Em Família"


Atrizes de 'Em Família' posam fazendo coração com as mãos

Gerbelli: http://instagram.com/p/m2fVYuixfZ/

Teaser 64. epizode
__________________
Ellen Ripley
Ana Jacqueline is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2014., 01:32   #548
@friend, @Jay, do koje ste epizode stigli sa gledanjem "EF"?

"Vídeo Show" (18.04.): Bruna Marquezine passeia com cobra Serafina pelos camarins de 'Em Família'.

Kako neki samo smiju prići ovoj zmiji Serafini (Ritinha).
Bruno G. na oprezu, ne smije prići blizu. Erika J. počela bježati kad je ugledala Brunu M. sa zmijom.

Nakon scene u shopping centru (kad je Shirley spasila), Selma želi da se preseli u Casa de Repouso, da ne bi svojoj familiji na teretu bila.

Scena kad Felipe ulazi u svoju sobu i zapinje za nešto na podu, kad ono Nando spava na podu. Felipe komentariše u smislu, kako je u posljednje vrijeme non-stop neko u njegovoj sobi i da više ni nema privatnosti u vlastitoj sobi.

Bebê à vista! Autor revela que Juliana vai ficar grávida de Jairo.

"Mulheres de Areia"(1993)

Virgílio & Shirley bi interesantan par bili.

Quote:
friend kaže: Pogledaj post
Flora i ekipa kada su prisluškivali kako Miss Lauren priča sa nekim preko telefona na engleskom, pa prevode jedni drugima šta ova govori.

Miss: No please I am begging you.
Flora: Beg ... que que isso?
Wanda: Bolsa Sacola.
Flora: E beg beg.


Genijalna je to scena bila.

Još kad je Miss Lauren na stolu ostavila ono neko naparfemisano pismo. Dok su se oni dogovorili hoće li ili neće pročitati pismo, Miss L. se već vratila po kovertu.


EDIT:

“Não fiz essa novela dele, mas não deixei de torcer por ele”, diz Lilia Cabral sobre Maneco

Quote:
Ela comentou o projeto com Silva e falou de sua relação também com Manoel Carlos, autor de “Em Família”.

Mas a gente não precisa necessariamente trabalhar junto sempre. A gente estabelece uma parceria mesmo quando não se faz uma novela de um autor. Não fiz essa atual novela do Manoel Carlos, mas não deixei de ser parceira dele nem um pouco, nem deixei de torcer por esse trabalho dele”, finalizou.
Aguinaldo não curtiu isso. :P
__________________
Ellen Ripley

Zadnje uređivanje Ana Jacqueline : 19.04.2014. at 01:43.
Ana Jacqueline is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2014., 14:23   #549
Ja sam na 63-oj. Laerte mi je jeziv sa ovim ponasanjem oko Luize. Uzas od osobe. Alice saznala istinu
friend is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2014., 14:44   #550
Ja na 58-oj. Laerte i Luiza imaju fizički kemije, ali mi je sve to oko njih dvoje ljigavo i bljak.
Jay Bluebell is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2014., 20:41   #551
Nakon oko 2,5 mjeseca emitiranja i 66 epizoda, meni je "EF" i dalje zaista odlična novela. Manoel Carlos.


Poljubac L&L je bio .
U ovom trenutku, ta scena ima 278.788 pregleda na web stranici novele.
Scena kad se Helena prisjeća spontanog pobačaja, ima 142.480 pregleda.

Laerte postaje creepy. Poslao Luizi cvijeće na njenu novu adresu. Kako je uopšte saznao adresu njenog stana.

Ostaje vidjeti kako će se njihova priča dalje razvijati, pogotovo zbog prevelike sličnosti Helene i Luize. Laerte u Luizi vjerovatno vidi samo podsjetnik na Helenu.


Advogado - seja menos oriental se zove Dr. Namura (Chao Chen).

Ricardo podnio zahtjev za razvod braka. Namura objašnjava Branci postupak razvoda.
Branca: "Como quê você fala com esta voz suave uma coisa horrorosa dessas, Namura!?"

Selma i Verônica posjetile Casa de Repouso. Miss Lauren se napričala sve i svašta, kako se hóspedes bave raznim aktivnostima (pozorište, opera), kako im nikad nije dosadno. I još na kraju kaže: "Nesta casa ninguém fica parado, e como vocês sabem, 'A mente vazia é oficina do Diablo'!"

Kad su hóspedes pričali kako u staračkom domu ima i mlađih osoba.
Hamilton: "Aqui tem pessoas mais jovem também, como Matilde por exemplo. Matilde diz que ela tem 58 anos."
Flora: "Em cada perna, não é!?"

Scena kad su se Felipe i Nando napili, pa odlaze kući. Felipeu muka, samo što ne povrati, trči kroz stan, a Clara se prepala gdje će se možda ispovraćati. Pa kad su zaspali u C&C sobi. Sljedećeg jutra Nando se budi sa groznom glavoboljom.



Odličan je humor u ovoj noveli. =)

Leonardo Medeiros je odličan u ulozi Nanda. Njegova poštapalica je postala "Quer saber!?".


Natália do Valle grava cena de novela em shopping do Rio
(NdV, 61 anos de idade, não é possível. )
^^ Navijam za par Viriato & Selma.

Ana Beatriz Nogueira reconhece em sua tia o sofrimento de Selma, de 'Em família', com a demência: ‘Ela praticamente me criou’
Njena tetka, poput i Selme, boluje od senilidade precoce.

'Em família': Clara e Cadu voltam às boas e têm tórrida noite de amor
__________________
Ellen Ripley
Ana Jacqueline is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2014., 23:05   #552
"Encontro com Fátima Bernardes" (21.04.):

Erika Januza sobre caso de Em Família: 'Não sei se teria força para criar o filho'.
Erika Januza comenta o desejo de justiça de sua personagem na novela 'Em Família'.

Capri relembra época em que enfrentou câncer: 'Me deram seis meses de vida'.

(Iako su mu ljekari tada prognozirali samo još šest mjeseci života, Herson je 1999., uz veliku podršku svoje familije, uspio pobijediti rak pluća.)
Herson Carpi afirma que a vontade própria o fez vencer o câncer.
Herson Capri declara: 'Pai e Mãe são o nossos eixos e referências'.
Carpi sobre filha: 'Fico mais nervoso quando Luiza entra em cena do que quando sou eu'.


Ime Luiza je izgleda popularno u Brazilu. Tako se zove lik Brune Marquezine u "EF", tako se zove kćerka Júlie Lemmertz, kao i kćerka Hersona Caprija.
__________________
Ellen Ripley
Ana Jacqueline is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2014., 11:14   #553
67. epizoda

Laerte uvrijedio Verônicu pred #Clarinom i Vanessom, ona ga ošamarila. Bem feito, ele merece.

Felipe poljubio Sílviju.

Shirley pitala Virgílija da li je on oduvijek bio vjeran Heleni, on odgovorio da jest. Shirley zove Virgílija - vaquero. Ko zna, možda se njih dvoje stvarno "spanđaju".

Helena i Virgílio se opet gadno posvađali. Júlia L. i Humberto M. su bili izvrsni u toj sceni.

Quote:
Ana Jacqueline kaže: Pogledaj post
Natália do Valle grava cena de novela em shopping do Rio
(NdV, 61 anos de idade, não é possível. )
^^ Navijam za par Viriato & Selma.
Prošle sedmice snimana ova scena, a izgleda da će već danas biti emitirana.
__________________
Ellen Ripley
Ana Jacqueline is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2014., 17:03   #554
Imitiranje Titanic scene



Shirey: Hoću da budem kao ona glumica iz "Titanika".
Barbara: Kate Winset.
Shirley: Ta! Sa raširenim rukama i .... (Rafaela stane iza nje kao da je Jack) sa Laerteom pored mene.
Barbara: Ali Titanik je potonuo.

friend is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2014., 00:30   #555
Koja mustra je ovaj Laerte. Ma šta mustra, kurviš.

BTW, umro sam na ovaj komentar na fejsu, potpisujem ga od A do Ž:

Quote:
Fazer o que, foi-se o tempo em que um texto bem escrito chamava a atenção. O que vale agora e ter uma vilã psicopata ou uma bicha doida pra ter audiência.
Jay Bluebell is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2014., 21:01   #556
Vidjeh samo ovaj naslov - "EF": Divulgado final de Helena, Luiza e Laerte.

Navedeni text neću ni čitati, sačekati ću kraj serije da vidim kako će završiti njihovi likovi.

Jairo zove Nanda - frangote.

Jairo se previše nešto umislio. Nek' mu je Virgílio zaprijetio kako se ponaša, nek' se malo spusti na zemlju. Ako ga Juliana trpi, ne moraju i ostali iz njene familije.

Ovaj Nando se izgleda samo šeta iz jednog stana u drugi, jedan dan je kod Helene i njenih, drugi dan je kod C&C. LOL

Ricardov izraz lica kad je ugledao Brancu na aerodromu, a Dr. Namuri neugodno.

BTW, gdje je uopšte nastavak scene iz shopping centra, kad se Selma nešto zamislila (kad joj je Viriato pričao o selektivnoj memoriji), i onda je Viriato pita je li ga to nije prepoznala.

U shopping centru likovi iz staračkog i Neidinha vidjeli Miss Lauren sa nekim likom kako u nekom kafiću sjede, jedan od likova ih uslikao mobitelom.

Laerte & Verônica su imali prehot scenu u 68. epizodi. Verônica opet rekla Laerteu da joj obeća, čak i ako se rastanu i on bude sa nekom drugom, da će ona biti njegova ljubavnica.
Ukoliko je zaista istina da su Gabriel B.N. i Helena R. imali nekih nesuglasica zbog njega, u scenama L&V se to uopšte ne primijeti, zaista odlična hemija između njih dvoje. I očito su oboje, osim što su odlični glumci, također i veliki profesionalci u svom glumačkom poslu.
__________________
Ellen Ripley
Ana Jacqueline is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2014., 01:08   #557
Mislim da ubuduće ne moraš da prenosiš tekstove o kraju, ni ja ne želim da ih čitam. Jay, znam da voliš spojlere pa ako pročitaš ovo, budi diskretan.

Jedino ne želim da Laerte i Helena završe zajedno. Ni Laerte i Luiza. To definitivno ne.

Uskoro smo na polovini novele.
friend is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2014., 20:57   #558
Inače, na većini portala non-stop "iskaču" neki spojleri šta će se dalje dešavati sa nekim od likova iz "EF". OK, neću više prenositi spojlere. @Jay, ako negdje pročitaš spojlere u vezi kraja novele ili neke druge spojlere, ne prenosi ovdje.


José Rubens Chachá entra como vilão na novela "Em Família"
(Jedino ako se i ovo ne smatra nekim spojlerom. )

Na Manecov poziv, José Rubens Chachá će glumiti negativca u "EF".

Njegov lik je Marinin otac. On je međunarodni prevarant i veoma maliciozna osoba. Njegov dolazak u Brazil će promijeniti Marinin život.

Zato je Marina imala problema da se telefonom čuje sa svojim ocem, čudilo je što je prodao kuću u Angri i što joj novac više ni ne šalje.


Verônica conta para Cadu que está em um momento feliz

Verônica & Cadú zajedno pjevali. Odlični su bili u ovoj sceni. Od sada navijam za ovaj par, da Cadú bude sa Verônicom, a ne sa Sílvijom, na kraju novele. Osim ako se, naravno, sa Clarom ne pomiri.
__________________
Ellen Ripley
Ana Jacqueline is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2014., 23:51   #559
Intervju od prošlog mjeseca: Natália do Vale: "Chica é agregadora, amiga, aquela que aconselha...Sou um pouco assim"

Jedna fotka iz studija Projac, gdje se snima "EF": http://instagram.com/p/m-gON-KPpP/

Ova karikatura Nando vs. Jairo je .
__________________
Ellen Ripley
Ana Jacqueline is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2014., 15:14   #560
Koliko je lepo ono Shirleyino imanje, priroda, predeli, konji...

Na 68-oj sam epizodi.

Čini mi se da su loše montirali scenu Selme i Viriata, zaista deluje kao da su isekli deo, a vidi se se da scena nije komplentna.

Miss Lauren i sin/dečko Kako ju je onaj dekica fotkao

Tuča Jaira i Nanda Lepo je Virgilio očitao bukvicu Jairu.

Laerte Veronica samu sebe ponižava što onoliko daje šansi Laerteu. Mada moram da je scena kada njih dvoje spavaju stvarno odlično odrađena.
friend is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:34.