Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija

Psihologija Vodič kroz um i ponašanje za entuzijaste. Podforum: Psihokauč

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.11.2021., 13:45   #1
Ljudi koji više pomažu drugima nego svojima

Zanima me jeste se susretali s ovom vrstom ljudi iz naslova.Nisam prije uočavao to, dok nismo kroz neke razgovore cura i ja ( s još jednom osobom) došli do tih sličnosti kod nekoliko osoba.

Npr.osobe su ničim izazvane, samo valjda da stvore ljepšu figuru u javnosti spremne napraviti neke korake dok istodobno za npr svoju djecu, obitelj neće ništa napraviti,praviti se da ne znaju, ne reagirati i sl.

Nadam se da ste shvatili o čemu pričam,ako ste i sami naletjeli na takve primjere, da ne izgleda da je problem samo u nama/ meni.
MIhep is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2021., 16:33   #2
S drugim, novim, friškim, možda zanimljivim, tek za možda upoznati ih (pa sviju znanja majka repeticija, još jednom primijetiti uzaludnost) pomaganjem, nepoznatim ljudima je lakše? NE poznaje se moguće suviše dobro, sve njihove sebecentrične, neurotične, histrionics karakteristike, kojima ih je kao opetovanosti istih, ili možda točnije održane konstante istih, čak i kada je pomoći potrebno, možda ipak radije izbjegavati, pokušati izbjeći, praviti se da ne vidiš nemoguće za ne vidjeti ju, potrebu, vapaj.........? Svaki problem je baš uvijek, samo u meni/nama? Problem ako i jest izvan, sve dok ga neki ja/mi ne usvoji u sebe, internalizira kao problem, problem ne da nije problem, nego ne postoji uopće?
__________________
This is not an exit.
descender is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2021., 16:41   #3
Quote:
descender kaže: Pogledaj post
S drugim, novim, friškim, možda zanimljivim, tek za možda upoznati ih (pa sviju znanja majka repeticija, još jednom primijetiti uzaludnost) pomaganjem, nepoznatim ljudima je lakše? NE poznaje se moguće suviše dobro, sve njihove sebecentrične, neurotične, histrionics karakteristike, kojima ih je kao opetovanosti istih, ili možda točnije održane konstante istih, čak i kada je pomoći potrebno, možda ipak radije izbjegavati, pokušati izbjeći, praviti se da ne vidiš nemoguće za ne vidjeti ju, potrebu, vapaj.........? Svaki problem je baš uvijek, samo u meni/nama? Problem ako i jest izvan, sve dok ga neki ja/mi ne usvoji u sebe, internalizira kao problem, problem ne da nije problem, nego ne postoji uopće?
Pa da, da možeš (znaš) pomoć bližnjemu već odavno bi mu bilo pomognuto a ovako je stvarno najbolje ne vidjet vapaj koji te samo izmori (a naučit nove vještine pomaganja nije uobičajeno) a za uzvrat dobiješ kiseli krastavac.

Opasni su bližnji, opasniji od stranca koji razumije da ne očekuje bez ujma ko rođak kad ide u mlinara
__________________
Saće
Uzumaki. is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2021., 16:49   #4
Želja svidjeti se? Nemogućnost davanja Ne odgovora na upite drugih? People-pleaser?
Moguće je i kod bipolarnog poremećaja kada osoba u hipomaniji ima ideje o velikom bogatstvu pa daje novce drugima ne misleći na posljedice za sebe i svoju obitelj.
Svašta je moguće.
Xanthurum is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2021., 16:59   #5
Sindrom trava je zelenija.

Vide u boljem svjetlu te koje ne poznaju, a ovi iz njihove stvarne okoline su im puni mana.
-Ariadne- is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2021., 17:01   #6
Quote:
MIhep kaže: Pogledaj post
... dok istodobno za npr svoju djecu, obitelj neće ništa napraviti,praviti se da ne znaju, ne reagirati i sl.
Možda im se ne sviđaju njihova djeca niti obitelj i ne žele im pomoći
__________________
Freedom is just another word for nothing left to lose
kemik is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2021., 17:11   #7
Odrastanje:
Shvaćanje da ti mama/tata nisu svemogući
Zrelost:
- shvaćanje da ako ti mama/tata nisu sposobni pomoć da bi bilo sadistički od njih očekivat da guraju Sizifov kamen

Ne znam, pomaganje tamo gdje se vidi rezultat je nekako.. Ispunjujuće a to je lijepo dok bacanje energije u rupu bez dna nije?

Ne znam zašto netko će prije pomoć strancu nego tebi. Bilo bi najbolje da si postaviš onako iskreno pitanje "zašto onaj tko me dobro poznaje bi mi trebao izbjeći tu pomoć?"
Dobra vježba
__________________
Saće
Uzumaki. is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2021., 18:20   #8
pa dobro, nije uvijek ista situacija. imaš onaj tip oca kojem su dopizdili i djeca i žena, ali pajdaše iz birtije bi vozio do kraja svijeta ako treba. njima je bog i batina, a vjerojatno ne bi bio da ga poznaju koliko misle da ga poznaju. s druge strane, neki jednostavno glume jer im godi pažnja publike. osjećaju se posebno iako sasvim suprotne osobine ispoljavaju na drugim poljima.

npr. jedna poznanica je vegan i to prilično radikalan s obzirom na trud koji ulaže na suzdržavanje od korištenja proizvoda koji su testirani na životinjama. podrazumijeva se da nema ama baš nikakvih problema s brendovima koji su se "proslavili" zbog iskorištavanja jeftine radne snage u Tajvanu i Vijetnamu. ili npr. kad se desi neko sranje tipa teroristički napad u Belgiji pa svi furaju njihovu zastavu na fejsu, a skupa nemaju minutu volontiranja u vlastitom gradu. nekima ta validacija očito život znači.
__________________
People seem good while they are oppressed, but they only wish to become oppressors in their turn. Life is nothing but a competition to be a bully rather than the victim.
seskal is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2021., 18:34   #9
Quote:
Uzumaki. kaže: Pogledaj post
Pa da, da možeš (znaš) pomoć bližnjemu već odavno bi mu bilo pomognuto a ovako je stvarno najbolje ne vidjet vapaj koji te samo izmori (a naučit nove vještine pomaganja nije uobičajeno) a za uzvrat dobiješ kiseli krastavac. Opasni su bližnji, opasniji od stranca koji razumije da ne očekuje bez ujma ko rođak kad ide u mlinara
Ma nisu opasni. Samo "bližnjih potpisnika ugovora o, točka jedan, točka dva, tri, pet, sto i osamdeset... dužnosti" znaju biti možda ponešto iracionalna očekivanja, iracionalno zahtjevni. Ukoliko "bližnja osoba" koliko je potrebno nedovoljno, ili uopće možda ne odgovara na potrebe, kakve god one bile, već sobom pruža ono što ona misli da, nije joj dužnost već može i želi pružiti, tada "bližnja ili bliska osoba" bude možda sasvim automatizirana procesa, automatski reformatirana u onog, o onakvu (hladnu, daleku, sebecentričnu...) koju (niš koristi) nije imati, posjedovati, održavati u vlastitoj blizini.

Kako je repeticija, velika majka sviju relativnih istina, znanja, činjeničnih stanja... nauči se vremenom, takva (hladna, daleka, sebecentrična... niš koristi) "bližnja ili bliska osoba od interesa" da je takva i tolika, kakva, kako i koliko može "bližnjima" ponuditi sebe ili od sebe, nepoželjna. Te joj je kao takvoj, što drugo nego, za sveopće dobro, distancirati se od "svojih bliskih, bližnjih" kojima ne da nema pomoći, nemoguće je udovoljiti njihovim čini se iracionalnim očekivanjima, koliko je njoj kao takvoj (hladna, daleka, sebecentrična... niš koristi) nemoguće udovoljiti njihovim možda (a možda i ne, možda valja provjeriti prije distanciranja se) iracionalnim očekivanjima. I to je sasvim oukej. Krv nije voda, svakako. No činjenica da je nekoga tamo dalekog i stranog moguće možda primiti, i možda moguće dati svoju krv, dok nekoga "bližnjeg ili bliskog" nije moguće niti primiti, niti dati, govori možda ponešto o "krv nije voda" frazemu.

Nisu "bližnji", no ipak ne za procijeniti ili održano procjenjivati koliko (poprilično) daleki, opasni. Ako zaista nisu opasni, prilikom tog sasvim "nije svatko za svakoga" normalnog, procesa metamorfoze "bliskosti" u možda apsolut ništavnosti (nekompatibilnost) odnosa, koje se održava da bi bili postojeći. Tko će ikome na sebecentričnoj dozvoljenosti si ne brinuti za "bližnjeg", nevoljkosti za "bližnjeg" u problemu održavanja u fokusu, za sve uključene možda najboljeg prekida "nikada bliže moguće, bliskog partnerstva (u zločinu)", možda i alatom iskonske mržnje (malo ranije nepresušne, bezuvjetne ljubavi, reciprociteta) zamjeriti, odnosno trajnog pamćenja možda zamjerati, više nego "bližnji"?
__________________
This is not an exit.
descender is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2021., 00:57   #10
Quote:
-Ariadne- kaže: Pogledaj post
Sindrom trava je zelenija.

Vide u boljem svjetlu te koje ne poznaju, a ovi iz njihove stvarne okoline su im puni mana.

Ovo.
__________________
O mila, o draga, o slatka slobodo...
Suri orao is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2022., 20:20   #11
Quote:
MIhep kaže: Pogledaj post
Zanima me jeste se susretali s ovom vrstom ljudi iz naslova.Nisam prije uočavao to, dok nismo kroz neke razgovore cura i ja ( s još jednom osobom) došli do tih sličnosti kod nekoliko osoba.

Npr.osobe su ničim izazvane, samo valjda da stvore ljepšu figuru u javnosti spremne napraviti neke korake dok istodobno za npr svoju djecu, obitelj neće ništa napraviti,praviti se da ne znaju, ne reagirati i sl.

Nadam se da ste shvatili o čemu pričam,ako ste i sami naletjeli na takve primjere, da ne izgleda da je problem samo u nama/ meni.
Meni je tesko shvatiti da ima ljudi koji ce bezgranicno i bezuvjetno pomagati nekome i od tih osoba ne ocekivati bas nista- a od drugih uzimati energiju i resourse- i davati im nesto sto oni misle da im treba. Ne znam kako drugacije ovo objasniti. (Iskoristavanje nekoga da taj tvoj ima vise?)

Sve zavisi, ako se radi o starim roditeljima na primjer, onda zavisi od roditelja kakvi su bili svom djetetu. Ja sam davala i sakom i kapom svima, posebno svojima jer sam ih osjecala srcem. Kasnije sam to prihvatila kao obevezu, ali kada su poceli nerazumni zahtjevi i manipuliranje to pomaganje vise nije bilo bezgranicno. Sve zavisi i od situacije pomagaca, da li on ima dovoljno za sebe.Ima ljudi, i familije koja zeli samo i iskljucivo finansijsku pomoc. Nikakvi savjeti ne dolaze u obzir.. i uvijek imaju izgovor.. i nikad im nije dobro. To moze trajati decenijama..
Sto se tice vlastite djece, ja sam za to se pomoze tijekom skolovanja.
Djecu je najvaznije nauciti odgovornosti za svoj zivot.
(Nisam nikako za ucjene, tipa ja sam te rodila i sad mi sve to vrati...)

Na zalost, i vlastita djeca, i braca i roditelji ponekad trebaju pomoc godinama a zdravi su i pravi su, samo idu laksim putem.
__________________
One day it will happen, without noticing it,
Something will change. Something will calm in us
Something will touch us and there will be nothing to fear from. And it will come. Confident in itself.
EmiliaK is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2022., 20:37   #12
Quote:
seskal kaže: Pogledaj post
pa dobro, nije uvijek ista situacija. imaš onaj tip oca kojem su dopizdili i djeca i žena, ali pajdaše iz birtije bi vozio do kraja svijeta ako treba. njima je bog i batina, a vjerojatno ne bi bio da ga poznaju koliko misle da ga poznaju. s druge strane, neki jednostavno glume jer im godi pažnja publike. osjećaju se posebno iako sasvim suprotne osobine ispoljavaju na drugim poljima.

npr. jedna poznanica je vegan i to prilično radikalan s obzirom na trud koji ulaže na suzdržavanje od korištenja proizvoda koji su testirani na životinjama. podrazumijeva se da nema ama baš nikakvih problema s brendovima koji su se "proslavili" zbog iskorištavanja jeftine radne snage u Tajvanu i Vijetnamu. ili npr. kad se desi neko sranje tipa teroristički napad u Belgiji pa svi furaju njihovu zastavu na fejsu, a skupa nemaju minutu volontiranja u vlastitom gradu. nekima ta validacija očito život znači.
Kao moj otac, on je odavno mrtav. Nerijetko naletim na njegove pajdaše koji ga opisiju kao veseljaka, prijatelja,ljudinu i slično. Nikad doslovno nikada nismo poveli nekakvi normalni razgovor, nikada se nismo igrali, nije me učio plivati, nije me vodio na utakmice i sl. Je vikao, zanemarivao me pa čak mi se i rugao.
Nosonja_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2022., 09:51   #13
Quote:
MIhep kaže: Pogledaj post
Zanima me jeste se susretali s ovom vrstom ljudi iz naslova.Nisam prije uočavao to, dok nismo kroz neke razgovore cura i ja ( s još jednom osobom) došli do tih sličnosti kod nekoliko osoba.

Npr.osobe su ničim izazvane, samo valjda da stvore ljepšu figuru u javnosti spremne napraviti neke korake dok istodobno za npr svoju djecu, obitelj neće ništa napraviti,praviti se da ne znaju, ne reagirati i sl.

Nadam se da ste shvatili o čemu pričam,ako ste i sami naletjeli na takve primjere, da ne izgleda da je problem samo u nama/ meni.
Da, takav obrazac ponasanja imaju malo i moji roditelji.

Prema van super, al duboko u sebi katastrofa.
trijadaqueen is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2022., 10:11   #14
Quote:
Nosonja_ kaže: Pogledaj post
Kao moj otac, on je odavno mrtav. Nerijetko naletim na njegove pajdaše koji ga opisiju kao veseljaka, prijatelja,ljudinu i slično. Nikad doslovno nikada nismo poveli nekakvi normalni razgovor, nikada se nismo igrali, nije me učio plivati, nije me vodio na utakmice i sl. Je vikao, zanemarivao me pa čak mi se i rugao.
To je tipično za takav profil. Svi ti koje "ekipa" opisuje kao ljudine, veseljake, ma gaće bi svoje skinija i dao ih prosjaku, takvi najbližima ne daju ništa a i nemaju što ni ponudit.
__________________
Matthew 7:7
Muddy is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2022., 11:31   #15
Quote:
Nosonja_ kaže: Pogledaj post
Kao moj otac, on je odavno mrtav. Nerijetko naletim na njegove pajdaše koji ga opisiju kao veseljaka, prijatelja,ljudinu i slično. Nikad doslovno nikada nismo poveli nekakvi normalni razgovor, nikada se nismo igrali, nije me učio plivati, nije me vodio na utakmice i sl. Je vikao, zanemarivao me pa čak mi se i rugao.
pa da, izgleda da je uvijek ista priča. mada, sve to čak i ima smisla kad malo bolje razmisliš. možeš biti užasan roditelj, ali i dalje biti dobar prijatelj. društvu ipak nisi dužan biti uzor niti si tu da ih odgajaš. očekivanja nisu ni slična iz razumljivih razloga. dijete si podrazumijeva da budeš tu za njega no matter what jer u toj dobi ni ne može imati drugačija očekivanja, dok za pajdaše iz birtije to ne vrijedi. oni nisu tražili od njega ono što si ti tražio kao dijete i samim time mu je bilo daleko lakše u toj ulozi.

valjda to tako mora biti. baš si gledam malo, zaista svakakvi dođu kad organiziramo nekakve pijanke, da ne idem sad u detalje. nitko se u biti ne pita kakvi su kod kuće dokle god su zabavni na druženjima i ne rade pizdarije. prijatelji će te odjebati ako fejlaš kao prijatelj, ne ako fejlaš kao otac ili muž i logično, njima ćeš vjerojatno zauvijek ostati "ljudina". općenito, ako si dobar u glavnoj ulozi koju si dužan odigrati u pojedinom odnosu, nitko se zapravo ne zamara kakav si u sporednim ulogama.

uzmimo suprotne primjere, gdje je netko loš za društvo u nekom općem smislu, ali je dobar prema svojima. srame li se djeca svojih roditelja korumpiranih sudaca? odriču li se žene političara koji kradu? jok, iz njihove perspektive roditelji i partneri su se pobrinuli za svoje i to im je bila glavna uloga, a to što su usput zajebali neke druge je sporedno. tako je i s tim kojima je tvoj otac bio ljudina i legenda; jebe se njima što te stari nije vodio na tekme, za njegovu ulogu prijatelja je to potpuno nebitno. vrtile su se runde, galamilo se, smijalo, pjevalo itd. - naravno da je bio ljudina.
__________________
People seem good while they are oppressed, but they only wish to become oppressors in their turn. Life is nothing but a competition to be a bully rather than the victim.
seskal is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2022., 13:26   #16
Quote:
seskal kaže: Pogledaj post

uzmimo suprotne primjere, gdje je netko loš za društvo u nekom općem smislu, ali je dobar prema svojima. srame li se djeca svojih roditelja korumpiranih sudaca? odriču li se žene političara koji kradu? jok, iz njihove perspektive roditelji i partneri su se pobrinuli za svoje i to im je bila glavna uloga, a to što su usput zajebali neke druge je sporedno. tako je i s tim kojima je tvoj otac bio ljudina i legenda; jebe se njima što te stari nije vodio na tekme, za njegovu ulogu prijatelja je to potpuno nebitno. vrtile su se runde, galamilo se, smijalo, pjevalo itd. - naravno da je bio ljudina.
Kao i obično sjajno zapažanje To su kao što kažeš dodju kao neke različite osobe u istom tijelu, prijatelj, radnik, roditelj, muž.. Baš sam jučer gleda na H2 nešto na ovu temu što me se dojmililo, o Auschwitzu. Bili su najviše fokusirani na zapovjednika logora Hossa. Prikazan je kao idealni obiteljski čovjek koji je poslao nebrojeno mnoštvo tuđe djece u smrt. Čekajući vješanje napisao je da žali što više vremena nije provodio s obitelji, a to nije mogao zbog posla. Znači on piše kao da je bio direktor poduzeća s ne najvećeg svjetskog stratišta. I da, taj ratni zločinac je zaista bio dobar otac i muž
Nosonja_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2022., 14:16   #17
Quote:
MIhep kaže: Pogledaj post
Zanima me jeste se susretali s ovom vrstom ljudi iz naslova.Nisam prije uočavao to, dok nismo kroz neke razgovore cura i ja ( s još jednom osobom) došli do tih sličnosti kod nekoliko osoba.

Npr.osobe su ničim izazvane, samo valjda da stvore ljepšu figuru u javnosti spremne napraviti neke korake dok istodobno za npr svoju djecu, obitelj neće ništa napraviti,praviti se da ne znaju, ne reagirati i sl.

Nadam se da ste shvatili o čemu pričam,ako ste i sami naletjeli na takve primjere, da ne izgleda da je problem samo u nama/ meni.
Ima, ima, kako ne.... to su ljudi koji npr. imaju obitelji a nisu trebali imati, ili ljudi koji slabije razumiju emocionalne obrasce pa rade po šabloni..... ne iz emocija nego iz naučenog ponašanja, ljudi koji ne vole bliskost... koji bi sa svojima trebali biti bliski a nisu sa svojima bliski, sa svojima su 24 sata pa ne mogu stalno glumiti, a sa drugim ljudima nisu 24 sata nego par sati oa će odglumiti da će pomoći jer je to "naučeno" ponašanje..... nemaju emocionalni kapacitet kao drugi, pa ne pomažu, nemaju empatije iskreno, nego kao naučeno ponašanje... tj. vidjeli su da je to prihvatljivo kod drugih pa to rade... ima ljudi koji nemaju emocija poput drugih pa šablonski rade što i drugi rade, da ih drugi nebi osudili... takvim ljudima je više razvijen logički dio mozga od emocionalnog dijela mozga...i zato i glume i prikazuju se drugačijima jer nemaju u sebi "iskrenih" emocija već odglumljenih jer da ne glume društvo bi ih osudilo...
Velika zemska is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2022., 15:12   #18
Quote:
Velika zemska kaže: Pogledaj post
Ima, ima, kako ne.... to su ljudi koji npr. imaju obitelji a nisu trebali imati, ili ljudi koji slabije razumiju emocionalne obrasce pa rade po šabloni..... ne iz emocija nego iz naučenog ponašanja, ljudi koji ne vole bliskost... koji bi sa svojima trebali biti bliski a nisu sa svojima bliski, sa svojima su 24 sata pa ne mogu stalno glumiti, a sa drugim ljudima nisu 24 sata nego par sati oa će odglumiti da će pomoći jer je to "naučeno" ponašanje..... nemaju emocionalni kapacitet kao drugi, pa ne pomažu, nemaju empatije iskreno, nego kao naučeno ponašanje... tj. vidjeli su da je to prihvatljivo kod drugih pa to rade... ima ljudi koji nemaju emocija poput drugih pa šablonski rade što i drugi rade, da ih drugi nebi osudili... takvim ljudima je više razvijen logički dio mozga od emocionalnog dijela mozga...i zato i glume i prikazuju se drugačijima jer nemaju u sebi "iskrenih" emocija već odglumljenih jer da ne glume društvo bi ih osudilo...
Kakvo je to naučeno ponašanje?

Ja bi rekao da su to veliki veseljaci i najfrendovi jer je prijateljstvo lako. Vrlo je lako biti prijatelj, pošalješ turu, odete zajedno na tekmu tu se derete i eto prijateljstva Nije lako biti muž i otac, to je obaveza, mislim lipo je imati voljenu osobu uz sebe i gledati djecu kako rastu pa tako ljudima kojima je stalo do obitelji ne gledaju to na kao neku obavezu, mislim neku žrtvu moraju dati ali ima tu svakako pozitivnih stvari. Ljudi iz naslova ove teme gledaju isključivo na obitelj kao na neku smetnju i obavezu, npr ne mogu potrošiti novac kako žele, trebali bi imati neka primanja, dijete će plakati i probuditi ih, neće moći ići di oće jer je doma dijete samo i itd.

To so u biti izuzetno sebični ljudi i u pravu si kad kažeš da ne bi trebali imati familije. Eto da moj otac nije imao obitelj mislim da bi svakome bilo bolje uključujući i njega samoga, ionako je umro u dobi od 45 godina.
Nosonja_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2022., 21:33   #19
Quote:
MIhep kaže: Pogledaj post
Zanima me jeste se susretali s ovom vrstom ljudi iz naslova.Nisam prije uočavao to, dok nismo kroz neke razgovore cura i ja ( s još jednom osobom) došli do tih sličnosti kod nekoliko osoba.

Npr.osobe su ničim izazvane, samo valjda da stvore ljepšu figuru u javnosti spremne napraviti neke korake dok istodobno za npr svoju djecu, obitelj neće ništa napraviti,praviti se da ne znaju, ne reagirati i sl.

Nadam se da ste shvatili o čemu pričam,ako ste i sami naletjeli na takve primjere, da ne izgleda da je problem samo u nama/ meni.

Ja mislim da postoje 2 razloga:

1. Žele ugled, lijepu sliku o sebi u javnosti, lako je glumiti 2 sata na cesti. Ipak osobu najviše poznaju oni koji su s njome 24 sata cijeli život.

2. Njihova obitelj se loše ponaša prema njima iz čista mira pa niti nemaju suosjećanja za takve ljude.

Ipak, mislim da najveći broj slučajeva odlazi na ove iz 1. primjera.
Komentatorica is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2022., 08:38   #20
Quote:
Komentatorica kaže: Pogledaj post
Ja mislim da postoje 2 razloga:

1. Žele ugled, lijepu sliku o sebi u javnosti, lako je glumiti 2 sata na cesti. Ipak osobu najviše poznaju oni koji su s njome 24 sata cijeli život.

2. Njihova obitelj se loše ponaša prema njima iz čista mira pa niti nemaju suosjećanja za takve ljude.

Ipak, mislim da najveći broj slučajeva odlazi na ove iz 1. primjera.
Mozda je obitelj skuzila da su takvi prema svima, a u 24 sata ima puno vise sanse iskoristavati to nego u 2 sata, pa im je dopizdilo za ove od 24 sata, a 2 sata nije
Overthink84 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:27.