Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija > Psihokauč

Psihokauč Prozac Nation

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.08.2006., 10:13   #201
prijatelju (MiB)ajd mi reci samo jel imas brace ili sestara.radim teoriju o nastanku opkaraktera
ja vjerujem da imas bar dvoje,brata ili sestru....ispravi me ako grijesim
__________________
https://www.forum.hr/showthread.php?t=182927
Ljubav nije ljubav,mrznja nije mrznja,strah nije strah..fali 4 :)_Pupa16
PUPA16 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2006., 20:57   #202
Imam sestru, godinu i pol mlađu.
__________________
FBI - Female body inspector
:Man in black: is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2006., 23:51   #203
Quote:
PUPA16 kaže:
prijatelju (MiB)ajd mi reci samo jel imas brace ili sestara.radim teoriju o nastanku opkaraktera
ja vjerujem da imas bar dvoje,brata ili sestru....ispravi me ako grijesim
Ja imam mlađeg brata i starijeg brata.

Copy-pastala sam od svih postova ono što ja imam od OCP-a:

-superstitious beliefs
-tikovi
-ne gaziti po crtama
-mene ometaju misli o stvarima koje nisu dovoljno savrsene, tipa pod ispod parketa, pa stalno mislim o njemu, (ne)ravnoca parketa itd..
-pranje ruku (prije češće, sada ne baš, to sam dovela pod «kontrolu»)
-brojim korake kad hodam
-i ja volim simetriju. sve mora biti simetrično i paralelno
-sve mora biti okrugli ili parni broj ili neprani ako je npr. broj 7. Postoje «dobri» i «loši» brojevi. Dobri su npr. 7 i 15, a loši su naravno 6, 16, 13 – brrr. Nelagoda me hvata čak dok ih pišem i najradije bih ih obrisala, ali neću – borim se J
-uvijek se okrećem da provjerim da nije neko iza mene.
-prisilno dodirivanje raznih stvari
-ponavljam pokrete po više puta
-depresija
-ponekada mi padne neki pojam na pamet i u tom trenutku osjetim potrebu da kažem to na glas i moram to reći, jednostavno moram
-ponavljanje riječi u sebi po nekoliko puta


Išla sam kod psihijatrice malo s njome porazgovarati o tome jer se stanje kada sam pod stresom prilično pogoršavalo. Npr. krenem učiti i onda se uhvatim kako umjesto da čitam, brojim redove u stranici.
Uglavnom psihijatrica je rekla da je opsesivno kompulzivni poremećaj tek kada te ometa u «normalnom» funkcioniranju i ako traje više od ne sjećam se više, ali mislim više od sat vremena dnevno. Sve ostalo su opsesivno kompulzivne radnje.
Usporedila je te radnje time što neki ljudi kada ništa ne rade jednostavno bulje kroz prozor, a ljudi koji imaju opsesivno kompulzivne radnje rade nešto drugo – broje, paze da ne stanu na crte i slično. Uglavnom poslala me kući i rekla da se ne brinem previše o tome, a ako mi se pogorša i ako osjetim potrebu da mogu uvijek doći k njoj na razgovor.
Moram vam reći da me taj razgovor prilično umirio pa su se i same radnje prilično smanjile i imam osjećaj da ih mogu kontrolirati. Pod stresom se nažalost radnje intenziviraju.
I da - i moja majka ima opsesivno kompulzivne radnje – priznala mi je tj. saopćila tek kada sam se ja njoj prva povjerila.
Baskerka is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2006., 10:53   #204
eh,uvijek su odgovorni starci
ali vi sada morate preuzeti odgovornost,bar ako ste stariji od 15 god.my opinion
treba puno rada i truda(sto nitko ne voli)
puno tolerancije i iskrenosti prema sebi
Postoji jedna maxima iz psihijatrije NEMA NE DOZVOLJENIH MISLI!!!!
znaci smijes misliti da ces ubiti bliznjeg svoga itd..koliko nas masta nosi,a homo sapiensi su mastoviti
pravilo podsvijesti:SVE STO SE POTISKUJE,VRACA SE POJACANO
MOJE PRAVILO! ne bojte se niceg,samo pokusavajte ostat mirni...to ce vas jednog dana dovest negdje gdje je toplo mirno,sigurno
__________________
https://www.forum.hr/showthread.php?t=182927
Ljubav nije ljubav,mrznja nije mrznja,strah nije strah..fali 4 :)_Pupa16
PUPA16 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2006., 18:37   #205
Quote:
Baskerka kaže:
krenem učiti i onda se uhvatim kako umjesto da čitam, brojim redove u stranici.
da.

meni triba jedno uru da se koncentriram, pa to traje 5 min, pa ajmo ispočetka. neću ni pričat o tome kolko mi triba da spremin ispit... a jebiga
deedeedee is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2006., 01:28   #206
Imate domaću stranicu o OCD-u

Hroc

I ne mislim da OCD ima veze s odgovornošću, barem ne dobrovoljnom.
neo_sini is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2006., 01:55   #207
..ja isto više puta provjeravam jesu zaključana vrata,jel plin upaljen..a ponekad rastavljam rečenice na jednake dijelove..........
__________________
"Čovjek pun duha i u potpunoj se samoći izvanredno zabavlja svojim mislima.(Schopenhauer).....
*Domy* is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2006., 01:40   #208
ocd je psihicki poremecej
svakom je u korijenu anksioznost
a sad sta je ansioznost
ljudi skloniji opsesivnom nacinu razmisljanja naci ce razliku izmedju anksioznosti i straha
pitanje
is there any/je li tamo Any?
__________________
https://www.forum.hr/showthread.php?t=182927
Ljubav nije ljubav,mrznja nije mrznja,strah nije strah..fali 4 :)_Pupa16
PUPA16 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2006., 03:49   #209
Uuuuu, Man in Black, pa kod tebe je stvarno gadno!!

Moj friški primjer, danas (formalno jučer) otiđoh po naočale, prvi put kupih naočale. I tek navečer opazim neke asimetrije. Oni papučice što sjedaju za nos, mogu se podešavati, ali moj je nos u tom dijelu sasvim pravilan (što se ne može reći i za nastavak prema dolje, hehe) i odmah sam htio to srediti. I nekako sam ih uskladio, ali sutra moram hitno u optiku, ako se to ne sredi, naočale lete u smeće. I ovi dijelovi što idu iza uha, isto nisu sasvim simetrični, i to mora biit sređeno.

Strašno me to razljutilo, katastrofa. Isto je sa slikama na zidu, ljudima po stanovima, kafićima, gdje god primijetim da makar i mrvicu slika visi ukošeno, odmah joj prilazim i pokušavam ju namjestiti u ravninu s podom ili štokom od vrata. Već su me neki konobari čudno gledali
__________________
That's how IT goes, Everybody knows...
ZiggyStardust is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2006., 00:40   #210
evo što se samnom dogodilo, a evo kako je to krenulo zapravo: prvo sam bio higijeničar i to je bilo strahovito izraženo, gadio sam se dirati i tramvaju i na javnom mjestu bilo što, izmicao "prljavcima" i sl. do je kuluminiralo da sam se gadio zagrliti mamu ili sestru i zaobilazio ih po kilometar. zanimljivo da je tata za mene bio čist i okej. toliko sam se "rifljao" da sam imao izrazito crvenu kožu po licu kao opečenu, vratu i zguljena leđa od četke. prao sam se i veš sapunom i kalodontom. nisam rukama dirao niti jednu kvaku u stanu nego nogom otvarao vrata. skrivao sam se u vc ili svoju sobu kad je mama stavljala veš u mašinu ili bacala smeće. imao sam loš ten i mislio da ako sam besprijekorno čist popravit će se. mijenjao sam jastučnciu i piđamu svaku večer. kupao sam se satima i nebih izlazio bez da se operem. minimalno triput dnevno. nisam se dirao rukama po licu trajalo je od 7. razreda O.Š. do trećeg razreda srednje. išao sam i psihijatru i psihologu i bioenergetičaru i trebao piti neke tablete al nisam htio. i jedno ljeto dogodio se nekakav klik i malo pomalo sam ozdravljao. sad sam čist al ne pretjerujem. nadjačao sam taj grčevit strah i jad. al nešto se drugo dogodilo i zato se pitam da li ovo ikada završava? sad pazim da jedem samo frišku hranu. kruh od danas, svježe voće, svježe povrće kao na reklamama, ne jedem nešto ako je otvoreno, paštetu, namaz i sl ili ako je pred kraj pakiranja ili je ako je netko ručao prije mene... i još nešto zeznuto. ne mogu napiati riječ ako završava na a, e ili i ,a sadržava samo jedno takvo slovo. osim ako je u kombinaciji recimo pridjev s imenicom, npr žuta zgrada i mučim se satima ponkad da nešto sročim. imam još par gramatičkih kombinacija za zaobići ovaj problem. kada je svemu već jednom kraj?
 
Odgovori s citatom
Old 17.09.2006., 16:47   #211
Ja opsesivno kompulzivni poremećaj imam od šestog razreda osnovne škole,a sad sam drugi razred gimnazije,tako da to meni već traje skoro pa 4 godine.Išla sam jedno vrijeme kod psihologa iako sam dobila uputnicu za psihijatra.Psihoterapija nije imala nikakvog učinka i sada razmišljam da li da počnem pit antidepresive(budući da su oni preporučljivi ako psihoterapija ne pokaže rezultate)...
__________________
"The worst stab wound is the one to the heart.Sure,most people survive it,but the heart is never quite the same.There's always a scar.Which is ment,I guess,to remind us that,even for a little while,someone made your heart beat faster.And that's the scar you can live with,proudly,all the days of your life...."
Alberta is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2006., 16:13   #212
OCD kakav se to klik dogodio pa si smanjio pranje?
Meni je koža na rukama redovito crvena kao opečena i guli se, zbog prečestog pranja. Pored sapuna se ribam i Plivaseptom.
Počeo sam uredno terapiju sa Zoloftom i mislim kako nekih manjih pomaka ipak ima.
soapfreak is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2006., 15:48   #213
Imam opsesivno kompulzivnu smetnju od osnovne skole. Kada sam pod stresom vise je izrazeno.

Do nedavno su mi bili omiljeni samo neparni brojevi. Sada su i parni i neparni, s time da imam bas razlog zasto neki broj ne mogu u sebi reci.
Kada otvorim stranicu na netu, moram kliknuti 4 puta Kod zatvaranja boce ili pipe je cijela filozofija.

Nije to bas kod mene pretjerano izrazeno, ali voljela bih se toga rijesiti.
Nesto napravim i onda jos 5 puta moram pogledti jesam li ja to zbilja napravila ili mozda ne vidim dobro

Uvjerena sam da ce se nesto lose dogoditi ako ne napravim tu radnju, iako znam da nece. Znam da je sve u mojoj glavi, ali opet me nesto tjera.
Dvoje ljudi zna za ovo, a jedno od tih dvoje je isto kompulzivno, pa me razumije.
Tamica is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2006., 15:51   #214
Quote:
soapfreak kaže:
OCD kakav se to klik dogodio pa si smanjio pranje?
Meni je koža na rukama redovito crvena kao opečena i guli se, zbog prečestog pranja. Pored sapuna se ribam i Plivaseptom.
Počeo sam uredno terapiju sa Zoloftom i mislim kako nekih manjih pomaka ipak ima.
E, da i pranje ruku. Danas je to sve manje, ali u osnovnoj skoli sam zbog svake sitnice prala ruke.
Koliko bi se uopce trebalo prati ruke i sto je prevse? Mozda i sada previse puta perem ruke. Sve zavisi sto dodirnem i tu ne mislim na prljave stvari.
Tamica is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2006., 10:56   #215
nemam taj poremećaj al si stvarno idem na živce kad pedeset puta provjeravam da li sam zaključala vrata,ugasila centralno,plin..čak sam dvije brave razvalila od tog neprestanog provjeravanja da li su vrata zaključana i što je najgore kad nekome kažem da bi trebalo promijenit bravu jer da je prelabava nitko me ne uzima za ozbiljno,onda se još gluplje osjećam..
azrail is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2006., 14:58   #216
zanima me je li netko pokušao s logoterapijom i paradoksnom intencijom? da li se kod nas ta logoterapija primjenjuje?
ivana2009 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2006., 16:13   #217
Quote:
ivana2009 kaže:
zanima me je li netko pokušao s logoterapijom i paradoksnom intencijom? da li se kod nas ta logoterapija primjenjuje?
Ako mislis na Franklovu terapiju "smisla",mislim da Milan Kosuta je njegov "sljedbenik" sluzbeno,a znam da ju svi terapeuti uče na postdiplomskom,u sklopu integracije(povezivanja,ujedinjenja) tehnika
__________________
https://www.forum.hr/showthread.php?t=182927
Ljubav nije ljubav,mrznja nije mrznja,strah nije strah..fali 4 :)_Pupa16
PUPA16 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2006., 18:47   #218
da mislim upravo na to zanima da li ju provode i na klinici za psihološku medicinu na Rebru il je tamo isključivo psihoterapija a lijekovi.Pitam jer inače nemam baš puno znanja o tome
ivana2009 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2006., 19:35   #219
Ne znam,i ja bih volio znati.Upravo citam franklovu knjigu.Ima tu nekih zrnca istine.
ne znam da li i koliko znaju na Rebru,ali vidio sam popis predmeta -Postdiplomski psihoterapija.Cini se da puno znaju,ako ne i sve.
__________________
https://www.forum.hr/showthread.php?t=182927
Ljubav nije ljubav,mrznja nije mrznja,strah nije strah..fali 4 :)_Pupa16
PUPA16 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2006., 20:29   #220
da i ja sam za tu logoterapiji pročitala u njegovoj knjiza nečujan vapaj za smislom.tražila sam nešto o prisilnim mislilma,strahu od straha itd..i rekli su mi da u toj iknjizi ima nešto pa sam tako naletjela.
ivana2009 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:33.