Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Psi

Psi Najbolji prijatelji

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.01.2012., 16:23   #1
Parenje pasa

otvaram temu pomalo bezveze, malo je glupo pitanje al moram cut vasa iskustva.

Imam kujicu jazavcarku koja se tjera. Doveli smo joj muzjaka koji je s njom vec 5 dana. Cesto budem uz njih kad se pare al nikad ne naprave to kak spada. Nikad ne zacvikaju, cak i rijetko pogodi di treba. Htio sam im pomoc al muzjak stane naskakivat cim ih dotaknem. Kuji je to prvo parenje al ona surađuje maksimalno, stoji ko ukopana, zamice rep i dize guzicu. Al nikak da se spare.
Stalno su skupa. I po danu i po noci.
Pa mi sad recite ima li smisla nadati se uopce da oni uspiju kaj napravit preko noci kad ni jednom do sad nisu uspjeli dok ih neko gleda.
Muzjak je iskusan, napario vec puno kuja, malo mu duze treba da krene al ajd...

Tolko ocemo to leglo al eto ti vraga, vjerojatno da dođe lutalica neka odma bi zacvikali.

Jel ste imali takvih slucajeva? Kad se moze provjerit dal je kuja skotna ultrazvukom i kolko je to precizno? Kolko kosta takav pregled.
Imali smo i prije pse, al ovo jos nisam dozivio. Tolko naskakivanja i nista.
Jednom sam pario jednu kuju sa muzjakom od 8g i napravio je posao. Al bili su veci psi
staffmen is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2012., 16:30   #2
Quote:
staffmen kaže: Pogledaj post
Imam kujicu jazavcarku koja se tjera.
..sa uzgojnom dozvolom ??
evilly is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2012., 17:01   #3
da.
Oba psa imaju rodovnik i uzgojne dozvole. Tj polozen IPO ispit. To je za njih uzgojna dozvola.
staffmen is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2012., 17:14   #4
Quote:
staffmen kaže: Pogledaj post
da.
Oba psa imaju rodovnik i uzgojne dozvole. Tj polozen IPO ispit. To je za njih uzgojna dozvola.
Ne kužim se u lovačke pasmine i njihov način dobivanja uzgojne dozvole, stoga mi reci da li će štenci dobiti rodovnike (ako ovo parenje uspije)?
__________________
"Kuća bez dlaka i cvijeća nije dom!"
Arvena is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2012., 17:27   #5
da naravno da ce stenci dobiti rodovnike...
nije meni do zarade dapace... nego se bas nadam da ce to uspijet. To je nasa mezimica doma i htio bi male bebace barem jednom imat radi sebe a i radi nje. Svi kazu da je dobro imat barem jedno leglo.

kod ovih pasmina netrebas ic na slikanje kukova i na nikakav uzgojni pregled.
moras poloziti IPO ispit (gonjenje zeca, provjera na pucanj, i donosenje iz vode) i imati pozitivno ocjenjenog psa kod mene je to ocjena odlican. I kandidatura CAC.
I to je to .
staffmen is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2012., 17:39   #6
Pod pretpostavkom da je riječ o legalnom i kontroliranom uzgoju... Trebali biste znati, i ti i vlasnik parnjaka, da nijedno parenje nije zagarantirano. Ponekad jednostavno ne ide. Ne znam za kakvu ste se naknadu dogovorli za naskok, ovisno o uspješnosti, ali ako ne bude išlo s ovim parnjakom, morat ćeš potražiti drugog. Unatoč nagonu, psi imaju svoj ukus - netko im se sviđa, a netko ne.

Možda ima nekih modernijih metoda, ne znam, netko će se javiti ako zna, ali ne treba ti ultrazvuk, nego se uspješnost sparivanja može utvrditi provjerom vaginalnog brisa. Nakon dva dana (48 sati) po parenju. UZV potvrda graviditeta mislim da je moguća tek nakon četiri tjedna.

P. S. Čini mi se da imamo temu o ovome ili bar neku sličnu pa ću ih spojiti kad je pronađem.
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2012., 17:40   #7
dugo te nije bilo

neznam ti ništa oko toga ali ti držim fige
__________________
"Za mudru osobu cijeli je svijet učitelj, a za budalu je cijeli svemir pun neprijatelja"SplitskeSape Tužna svakodnevna priča
Pimpinell@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2012., 17:45   #8
nasa kujica se isto nije zacvikala sa svojim muzjakom,bar ne koliko smo mi vidjeli ali su oni to ocito uspjeli preko noci jer je ostala skotna.a bili su zajedno samo dva dana.tako da mozda i njima uspije
laanicaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2012., 17:47   #9
naravno da je legalan uzgoj.
Parnjak je od jednog poznanika iz nase lokalne kinoloske udruge.
A ako ne uspije morat cu joj ocito pronac novog decka.

Taj test daj je skotna koliko to kosta?!
i jel to sigurno?!


Temu sam trazio al naso sam jednu koja je zakljucana pa sam otvorio novu
staffmen is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2012., 17:51   #10
Quote:
laanicaa kaže: Pogledaj post
nasa kujica se isto nije zacvikala sa svojim muzjakom,bar ne koliko smo mi vidjeli ali su oni to ocito uspjeli preko noci jer je ostala skotna.a bili su zajedno samo dva dana.tako da mozda i njima uspije
ajde mozda se i meni posreci....dapace on skace cesto, naravno nemoze stalno siromak al trudi se dosta. nadam se da ce preko noci biti nesto jel sad kolko vidim oboje odmaraju jedan uz drugog
staffmen is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2012., 18:29   #11
ako se kuja nudi, a on nije neiskusan, vrlo vjerojatno će se spariti.
no ako baš želiš leglo iz ovog ciklusa i ove kombinacije ostaje ti i mogućnost odlaska veterinaru da napravi inseminaciju.
pikuli is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2012., 19:06   #12
tako su i nasi..malo rada a onda su odmarali jedno kraj drugog
laanicaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2012., 19:18   #13
Quote:
staffmen kaže: Pogledaj post
Temu sam trazio al naso sam jednu koja je zakljucana pa sam otvorio novu
Daj, molim te, link, pa ćemo spojiti.
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2014., 02:15   #14
Danas mi je covjek doveo kujicu na parenje koja ima oko 9 mjeseci. Bili su neko vrijeme zajedno dok su se upoznali. Kada je muzjak poceo da skace na nju nije se bunila, ali kada je potredio zarezala je i uplasila ga. Poslije je jos skakao ali svaki put zarezi i laje i ne da se.Pokusali smo da je drzimo ali opet isto. Sta biste mi predlozili da uradim? Hvala unaprijed
rusmir123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2014., 02:33   #15
Quote:
rusmir123 kaže: Pogledaj post
Danas mi je covjek doveo kujicu na parenje koja ima oko 9 mjeseci. Bili su neko vrijeme zajedno dok su se upoznali. Kada je muzjak poceo da skace na nju nije se bunila, ali kada je potredio zarezala je i uplasila ga. Poslije je jos skakao ali svaki put zarezi i laje i ne da se.Pokusali smo da je drzimo ali opet isto. Sta biste mi predlozili da uradim? Hvala unaprijed
Osnovna stvar je da se tako mlada kuja nebi niti trebala pariti radi svog zdravlja i zdravlja budućih štenaca (to joj je vjerojatno i prvo tjeranje). Druga stvar je da kuja vjerojatno nema uzgojnu dozvolu pa opet niije preporučljuvo pariti.
thomary is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2014., 04:24   #16
Quote:
thomary kaže: Pogledaj post
Osnovna stvar je da se tako mlada kuja nebi niti trebala pariti radi svog zdravlja i zdravlja budućih štenaca (to joj je vjerojatno i prvo tjeranje). Druga stvar je da kuja vjerojatno nema uzgojnu dozvolu pa opet niije preporučljuvo pariti.
Točno to, premlada je za parenje i ne da joj je vjerojatno prvo tjeranje nego je sigurno prvo tjeranje. I sama je beba još uvijek i ako dobijete štenad na kraju, uopće se ne bih čudila da ih ona odbaci.

Ako mu ne želi dati, vrlo vjerojatno nije još uvijek ni spremna.

U svakom slučaju radite glupost s jadnom kujicom koja je premlada, a da ne govorim da vjerojatno nema uzgojnu jer da ima vjerujem da biste bili bolje informirani. Učinite uslugu sebi i njoj i ostavite je na miru.
__________________
"In the whole history of the world there is but one thing that money can not buy... to wit-the wag of a dog's tail."
Josh Billings
quester is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2014., 08:03   #17
9 mjeseci, još se nije ni razvila kako spada a parili bi ju.
u picku kud ovaj svijet ide
Timbalandica is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2014., 09:48   #18
Quote:
rusmir123 kaže: Pogledaj post
Danas mi je covjek doveo kujicu na parenje koja ima oko 9 mjeseci. Bili su neko vrijeme zajedno dok su se upoznali. Kada je muzjak poceo da skace na nju nije se bunila, ali kada je potredio zarezala je i uplasila ga. Poslije je jos skakao ali svaki put zarezi i laje i ne da se.Pokusali smo da je drzimo ali opet isto. Sta biste mi predlozili da uradim? Hvala unaprijed
Ja bi ti predložila prvo vježbu vizualizacije. Malo je brutalna, al tako mora biti.

Zamisli curetak od 12-13 godina, tek dobila prvu mengu. Fizički- ima ciklus, ergo može rađat. No, niti je završila fizički rast i razvoj, niti je psihički zrela za potomstvo.

Sad zamisli da taj curetak nipošto ne želi spolni odnos, ali ju drugi pridržavaju i tako je prisiljavaju.

Kuja ti je još beba/pubertetlija. To što se tjera ne znači da je spremna za parenje. Parenje i u kinološkom svijetu ima pravila.

Ako se ne varam, msli pasi smiju na parenje nakon 12 mj života, srednji nakon 15 mj života, a veliki nakon 18 mjeseci života.
__________________
Sapere aude.
Quirita is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2014., 11:49   #19
Ovo je tema o PARENJU PASA. Kirita je dala najbolji odgovor rusmiru123. Dapače, bilo bi dobro da netko napište točne informacije o tome u kojem uzrastu je prihvatiljivo pariti koju psaminu.


Za forumaše čiji su postovi obrisani - znam da ste opravdano frustrirani enormnim brojem napuštenih životinja, ali radije mirno objasnite zbog čega smatrate da ne bi bilo poželjno/pametno/prihvatiljivo pariti kujicu bez potrebnih 'papira', pod pretpostavkom da ih vlasnici oba psa nemaju, jer tu informaciju u postu nemamo. Grub ton ima kontraefekt - tjera forumaše s ovog pdf-a, na kojem mogu dobiti puno korisnih informacija vezano upravo uz cjelokupnu problematiku kontroliranog/nekontroliranog parenja.
__________________
fermina-daza is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:47.