Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.05.2015., 14:24   #4781
I ja sam pila Elevit, magnezij i omegu 3 i nisu nista rekli da ne smijem
mima29 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2015., 17:45   #4782
Kako prezivljavate dijetu? Ja sam toliko gladna da mi idu suze od muke:-(
rina666 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2015., 08:53   #4783
Quote:
rina666 kaže: Pogledaj post
Kako prezivljavate dijetu? Ja sam toliko gladna da mi idu suze od muke:-(
I ja, Rina moja..... To je za poludit. Tila bi malo kolaca, malo slatkisa.... malo svega sta ne smin...... i još gubim na kilaži.... idem u ponediljak na pregled pa cu vidit jel smin pit elevit jer me strah da ne unosim dovoljno vitamina sa ovim dijetnim stvarima..... A uz glupu dijetu moram pit heferol za zeljezo di ne smin uru prije ništa mliječno i dvi posli, e i to je luda kuća za iskombinirat. a ka tribala bi dvi dnevno pit, al jednostavno ne mogu pa pijem jednu za ručak a popodne malo kupinovog vina ( to me razveseli hahaha) jer je on super za secer i za željezo i ginekolog je reka da mogu.
__________________
"I know for sure that you can tell how smart people are by what they laugh at." Tina Fey
EciPeciPec1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2015., 18:43   #4784
Ja jos 13 tjedana do poroda, a ako je istina da trudnice sa gd poradaju ranije onda 11.
Ovo sa zeljezom mene tek ceka. Koliko ti brojis do poroda?
Ja cu otici do nutricionista da mi slozi tjedni meni sa stvarima koje volim i smijem.
rina666 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2015., 18:49   #4785
Da li se svi vi drzite strogo dijete ili ponekad zgrijesite? Kolika bi mogla biti steta za bebu ako jednom tjedno pojedete npr cokoladni muffin?
Zna li netko??
rina666 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2015., 21:00   #4786
Quote:
rina666 kaže: Pogledaj post
Da li se svi vi drzite strogo dijete ili ponekad zgrijesite? Kolika bi mogla biti steta za bebu ako jednom tjedno pojedete npr cokoladni muffin?
Zna li netko??
Za bebu nikakva. Veca je steta kupinovo vino.
Tempion is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2015., 22:25   #4787
Quote:
rina666 kaže: Pogledaj post
Da li se svi vi drzite strogo dijete ili ponekad zgrijesite? Kolika bi mogla biti steta za bebu ako jednom tjedno pojedete npr cokoladni muffin?
Zna li netko??
Meni je dijagnosticran trudnicki dijabetis, neku strogu dijetu nisam drzila jednostavno sam izbacila secer (kava bez secera, nema slatkisa svaki dan, nema kolaca), od voca sam prestala jest banane, vise ne jededem tako cesto med i energetske plocice (moj dorucak je bio 1 en. plocica, 1 banana umocena u med)

Sada jednom dnevno obvezno napravim mix od 1jabuke (moze pasirane, moze ribane) i prelijem je sa sokom od 1 narandje (to su mi rekli da je odlicno za smanjenje secera)
Puno vise jedem voca i povrca i pazim da ne jedem kruh kada jedem meso ili krumpire i rizu..

Kocku cokoladicu, sladoled ili koji mafin pojedem tu i tam (nije bas da ne smijemo)

Nakon 1 mjesec, meni secer 4.6
Bejbi3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2015., 09:53   #4788
Ja sam tu i tamo zgrijesila. Ali nikad ujutro jer jedino su mi ujutro 1h nakon jela vrijednosti GUK bile granicne. Popodne nikad kao ni one 2h nakon obroka. Grijesila sam sladoledom, popodne, kao zaseban obrok nakon cega bi pila malo vise vode i kretala se. I secer mi nikad nije bio ni blizu gornje granice. Al svejedno sam to radila rijetko.

Sto se induciranja tice ja sam rodila 40+6. Toliko su me smjeli maksimalno pustit jer je secer bio pod kontrolom
mima29 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2015., 12:29   #4789
Dijeta 1800 kcal

Ako ima neka dobra duša koja bi "poslikala" dijetu 1800 sa VV i stavila ju ovdje, bila bih vječno zahvalna!
Znam da ima napisano na 1. stranici, ali nisam uspjela naći popis onih zamjena i grupa namirnica pa molim pomoć.
lambaša is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2015., 17:32   #4790



Sent from my iPhone using Tapatalk
__________________
"I know for sure that you can tell how smart people are by what they laugh at." Tina Fey
EciPeciPec1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2015., 19:18   #4791
ja sam imala gd i svaka čast tko može pojesti sve ovo sa tog jelovnika, meni je i polovica bila sasvim dovoljna
3 kriške kruha na dan? pa tko toliko pojede?
200 g krumpira? to mi je dosta za 2 obroka, a ne još k tome i meso i povrće i voće u jednom obroku

inače meni je bilo zabranjeno voće, a vidim ovdje ga ima napretek....
vlovrec is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2015., 20:11   #4792
Ja sam ovu dijetu prilagodila svom organizmu. Ispalila bi da moram svaki dan jedno te isto jest. Jedem razeni kruh, po fetu dva puta dnevno, jedem malo masla za dorucak, meso, povrce u ogromnim kolicinama , jogurt i eventualno jednu kiselu jabuku popodne. Kad su punjene paprike npr. Pojest cu jednu bez kruha i uh, mozda jos salatu. Bitno mi je da se ne najedem, znaci svega po malo. Primjetila sam da mi riza grozno dize secer, a krumpir ne. Uglavnom, ok mi je secer kad sam na dijeti.


Sent from my iPhone using Tapatalk
__________________
"I know for sure that you can tell how smart people are by what they laugh at." Tina Fey
EciPeciPec1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2015., 20:13   #4793
A na dijab. Dijeti u bolnici za veceru sam dobila rizu.


Sent from my iPhone using Tapatalk
__________________
"I know for sure that you can tell how smart people are by what they laugh at." Tina Fey
EciPeciPec1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2015., 20:18   #4794
Nemam GD ali škicnem povremeno temu.
Htjela sam samo reći da u dijeti ima više kruha nego što pojedem ja koja ne moram biti na dijeti
__________________
Latinska poslovica
Điđe T. is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2015., 20:22   #4795
ja ubijam za tu hranu gore na slici. gladan sam ko pas ali prije jedem to nego neki odrezak, čevape i sl junk food
__________________
" Stupid people do stupid things. Smart people outsmart each other, then themselves." - " The more wisdom you attain and the more conscious you become the crazier you will appear to others. "
Usuditi se je cijena napretka.
john newman is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2015., 11:51   #4796
EciPeciPec, puno puno hvala!!! :klap:
lambaša is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2015., 15:32   #4797
Napravila OGTT jutros, natašte 5,1 (interval <5,1)
nakon 60 min 9,1 ( interval <10.0)
i nakon 120 min 8,4 (interval <8,5)

doktor radi tek u petak, i ne znam što misliti zato što mi je prva vrijednost granična
dali je to GD?
__________________
Sreća najveća
Zigotica is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2015., 10:08   #4798
Quote:
Zigotica kaže: Pogledaj post
Napravila OGTT jutros, natašte 5,1
dali je to GD?
Koliko tjedana si trudna? Ako si u 2. tromjesječju, onda trebaš pripaziti jer je sad organizam pod većim opterećenjem, pa može šećer više skakati.

Rasporedi si da jedeš 5x u danu, pripazi na količine UH i voća.


Što se tiče kruha....U bolnici od moje šnite kruha valjda 5 šnita naprave.
Nabavila sam vagu, pa ću od sada vagati.
Voriana is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2015., 11:08   #4799
Quote:
Voriana kaže: Pogledaj post
Koliko tjedana si trudna? Ako si u 2. tromjesječju, onda trebaš pripaziti jer je sad organizam pod većim opterećenjem, pa može šećer više skakati.

Rasporedi si da jedeš 5x u danu, pripazi na količine UH i voća.


Što se tiče kruha....U bolnici od moje šnite kruha valjda 5 šnita naprave.
Nabavila sam vagu, pa ću od sada vagati.
24+3 tt
jedem više obroka dnevno, ujutro dvopek i jogurt za doručak, pa užina oko 11 muesli sa sušenim voćem (zdjelica), pa oko 14h ručak ( nekad varivo, nekad pileća prsa sa rižom, grah, i slično) oko 16h pojedem neko voće najčešće dvije jabuke + breskva. i još navečer imam laganu večeru.

dali je to previše?

slatko ne jedem previše, ponekad čokoladicu, ili sladoled, ali razmišljam da i to izbacim.

kruh mi je bolna točka jer ga jedem maltene uz sve, osim uz voće

znači i kruh smanjiti..
__________________
Sreća najveća
Zigotica is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2015., 23:27   #4800
Quote:
vlovrec kaže: Pogledaj post
ja sam imala gd i svaka čast tko može pojesti sve ovo sa tog jelovnika, meni je i polovica bila sasvim dovoljna
3 kriške kruha na dan? pa tko toliko pojede?
200 g krumpira? to mi je dosta za 2 obroka, a ne još k tome i meso i povrće i voće u jednom obroku

inače meni je bilo zabranjeno voće, a vidim ovdje ga ima napretek....
Voce i povrce ne mogu ti zabraniti, vec naprotiv, trebas ga jesti!
Od voca treba izbjegavati (nije bad ako tu i tam pojedes iz gusta) grozdje, banae, ne pretjerivati sa jagodama i lubenica. To su voca koje u sebi imaju najvise secera.

Od voca preporucaju se jabuka i narandja.

Zadnje uređivanje Bejbi3 : 06.06.2015. at 23:37.
Bejbi3 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:01.