Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja > Hrvatska i turizam

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.11.2013., 11:46   #1001
Imam kuću prvi red do mora, okolica Vodica, 70m2, parcela ima 350m2. Doslovce 5m od mora (plaže).

Kuću bi trebalo renovirati (nova kuhinja, kupaonica, prozori, podovi, instalacije, uredili bi vrt, novi kreveti, nešto novog pokućstva). Znači cakum-pakum.

Razmišljamo da to počnemo iznajmljivati, ali ne znam koliko bi mogli biti puni, koliko se može dobiti za dan (pod uvjetom da je uređena, naravno)?
udzbenik is offline  
Old 03.12.2013., 08:42   #1002
edno pitanje za privatne iznajmljivače..
da li imate nekakvu vrstu ugovora koju šaljete gostima koji su izvršili rezervaciju ili čisto u mailovima dogovorite sve uvjete rezervacije?
emma07 is offline  
Old 03.12.2013., 21:26   #1003
ja sam do sada sve radila mailom,

oni meni pišu, pa ja njima sve što ih zanima, ako se dogovorimo oni uplate akontaciju i ja im javim za par dana da je akontacija sjela i da ih smještaj čeka...

bez ugovora znači, ali ja nemam iskustva s agencijama nego samo direktno s gostima
natha is offline  
Old 03.12.2013., 21:44   #1004
a sad moje pitanje...

uskoro ćemo imati legaliziranu kuću u kojoj živimo, rješenje po kojem iznajmljujemo je staro skoro 10 godina i nismo ga mogli mijenjati sve dok nemamo građevinsku dozvolu

sad idemo u izmjene, sobe pretvaramo u apartmane, smanjujemo broj kreveta

možemo li u jednom apartmanu imati 4 odvojene prostorije s vratima (kuhinja, kupaona, spavaća soba i dnevna soba), a da to bude 2+2 apartman? u spavaćoj bi imali dva kreveta, a u dnevnoj sofu na razvlačenje.

ako ne želimo da taj apartman ima 4 ležaja, moramo li spojiti kuhinju s dnevnom sobom? o čemu još osim o što manjem broju pravih kreveta bi mogli voditi računa?

sva iskustva i savjeti su dobrodošli
natha is offline  
Old 18.12.2013., 19:08   #1005
zanima me kako rješavate račun za boravak preko nove godine

meni će gosti doći ove godine i ostati još koji dan u sljedećoj... platiti će ove godine, ali ne odnosi se sve na ovu godinu

da li sve priljepiti na ovu godinu ili pisati dva odvojena računa... ovo drugo mije malo bedasto
__________________
.
Opal Zg is offline  
Old 18.12.2013., 23:11   #1006
Quote:
Opal Zg kaže: Pogledaj post
zanima me kako rješavate račun za boravak preko nove godine

meni će gosti doći ove godine i ostati još koji dan u sljedećoj... platiti će ove godine, ali ne odnosi se sve na ovu godinu

da li sve priljepiti na ovu godinu ili pisati dva odvojena računa... ovo drugo mije malo bedasto
Račun pišeš na datum kad ti plate, nema veze godina...
__________________
... jer znate i sami kako je to u političkim organizacijama, bolje da vam nađu hašiš nego osobno mišljenje...
GIGE is offline  
Old 18.12.2013., 23:42   #1007
Quote:
GIGE kaže: Pogledaj post
Račun pišeš na datum kad ti plate, nema veze godina...
tako sam i mislila, ali u ovoj državi se nikad ne zna ... hvala
__________________
.
Opal Zg is offline  
Old 29.12.2013., 15:39   #1008
e ljudi, do kad treba platit onu clanarinu? to je ono 0,20 od svih racuna koliko se sjecam? jeli treba jos nesto?

sretan bozic svima i sve najbolje u novoj!!!!
profaizkorenice is offline  
Old 02.01.2014., 10:59   #1009
kakav vam se pokazao airbnb?
mi smo stavili krajem sezone, te smo imali samo 1 goste (Italija)
čujem dosta komentara da se dobro puni,ali isto samo top sezona.
Najviše upita imam s njuškala, te mi njuškalo puni 80% kapaciteta.
S druge strane, nismo zadovoljni domaćim gostima. Najveći su filozofi, najneuredniji, najviše uništavaju.
da li imate preporuku za strane agencije, oglase ili nešto slično?
apartmani su nam u Primoštenu
hvala
elrond83 is offline  
Old 02.01.2014., 21:06   #1010
Ljudi prvin dobro vece na svi i srecna nova godina.

Ovako sad,na ovaj forum sam totalno novi,prvi post mi je na ovu temi zato sto strasno mi trebaju informacije,molio bi sve koji mozete da mi pomognete.

Vako,hocu da idem do Nova Gradiska,al ne znam neki dobar hotel za da otsednem koji dan dok sam tamu.Preporacite mi neki hotel,ali da nije nesto previse skup (kao sto je skup Kralj Tomislav,bar za meni je ovaj skup)
Gledao sam ga Maksimilijan,okej mi izgleda ali ne znam kolika je cena za prenocivanje.Ko moze da mi pomogne,nek izvoli slobodno,bio bi mnogo zahvalan na svima koji pomognete.

Ako znate i neke druge hotele/motele ili sta i da je gde mogu da se otsedne na koji dan,pisite slobodno.
Il Magio is offline  
Old 03.01.2014., 13:24   #1011
Molim za odgovor na pitanje vezano za kategorizaciju apartmana od 43m2 u centru grada.
koji uvjeti se trebaju ostvariti za **** zvjezdice?
Velicina kupatila?
hvala..
branko1982 is offline  
Old 03.01.2014., 14:26   #1012
bok
jel moze svatko tko ima volje, napisati 2-4 stranice za preporuku za predaju oglasa za rentanje apartmana?
hvala
elrond83 is offline  
Old 04.01.2014., 11:44   #1013
Quote:
branko1982 kaže: Pogledaj post
Molim za odgovor na pitanje vezano za kategorizaciju apartmana od 43m2 u centru grada.
koji uvjeti se trebaju ostvariti za **** zvjezdice?
Velicina kupatila?
hvala..
ovdje ćeš vidjeti da li apartman spada u postojeći ili novi objekt (članak 2), i onda na dnu otvoriti priloge da vidiš koji su uvijeti za kategorizaciju:

http://www.mint.hr/UserDocsImages/09...-dr-kamp-p.pdf

inače, google čini čuda, samo utipkaš što te zanima
another cheetah is offline  
Old 04.01.2014., 13:15   #1014
Quote:
elrond83 kaže: Pogledaj post
bok
jel moze svatko tko ima volje, napisati 2-4 stranice za preporuku za predaju oglasa za rentanje apartmana?
hvala
Moja preporuka, a koja se sastoji od više stranica, je tema
Gdje na internetu oglašaviti apartmane i sl......
Znači, iza ručka, skuhaj kavu, sjedni u fotelju i čitaj......
dalmatin is offline  
Old 04.01.2014., 13:27   #1015
Quote:
elrond83 kaže: Pogledaj post
kakav vam se pokazao airbnb?
mi smo stavili krajem sezone, te smo imali samo 1 goste (Italija)
čujem dosta komentara da se dobro puni,ali isto samo top sezona.
Najviše upita imam s njuškala, te mi njuškalo puni 80% kapaciteta.
S druge strane, nismo zadovoljni domaćim gostima. Najveći su filozofi, najneuredniji, najviše uništavaju.
da li imate preporuku za strane agencije, oglase ili nešto slično?
apartmani su nam u Primoštenu
hvala
Evo, meni Airbnb se pokazao vrlo neučinkovitim. U 3 godine (ili toliko nekoliko) sam imala 2 ili 3 rezervacije, ali sve ono po 2 ili 3 dana.
A neki ga hvale da ih baš on puni samo tako.
I tako ti je sa svim internet stranicama za oglašavanje - dok su nekome vrlo isplative ili učinkovite, nekima ništa ne znače. Tu ti je i pitanje konkurencije, u kojem si mjestu, koliko vas ima, koji si na listi kad se ide u potragu preko te stranice i sl....ti vidi malo gdje tvoji susjedi oglašavaju, ali i tu je pitanje tko što nudi. Npr.nije isto ako ti nudiš vilu s bazenom, a oni neki manji apartman....i obratno...mislim da si shvatio o čemu govorim...pozdrav...
dalmatin is offline  
Old 10.01.2014., 13:03   #1016
Nemojte mi se smijati pitanju, ali to me sad opterećuje

Naime od ljeta krećem u rentanje kuće, već sam se javila s par pitanja, potpisali s Novasolom, vidim već da sam nekome i opcija, nema još rezervacija.

Kuća je dakle obnovljena starina, usred sela i u dvije i pol godine koliko sam tu 4 puta mi se u kući pojavio miš..mali mišić...uhvatimo ih vrlo brzo s onim ljepilom.
Šta ako se pojavi gostima

Susjedi nemaju neka pametna rješenje, neki ih imaju redovito, neki nikad, ne znaju reći da postoje neki uzroci tipa prljavštine u kući, ostatak hrane i sl.

Kažu oni jednostavno nekome uđu, a nekome ne.
Većina ima mačku, ali opet se nekad pojave i to najviše na jesen kad vani zahladi.

Šta da radim i jeste li imali takvu situaciju
KatarinaRi is offline  
Old 11.01.2014., 11:24   #1017
Quote:
KatarinaRi kaže: Pogledaj post
Nemojte mi se smijati pitanju, ali to me sad opterećuje

Naime od ljeta krećem u rentanje kuće, već sam se javila s par pitanja, potpisali s Novasolom, vidim već da sam nekome i opcija, nema još rezervacija.

Kuća je dakle obnovljena starina, usred sela i u dvije i pol godine koliko sam tu 4 puta mi se u kući pojavio miš..mali mišić...uhvatimo ih vrlo brzo s onim ljepilom.
Šta ako se pojavi gostima

Susjedi nemaju neka pametna rješenje, neki ih imaju redovito, neki nikad, ne znaju reći da postoje neki uzroci tipa prljavštine u kući, ostatak hrane i sl.

Kažu oni jednostavno nekome uđu, a nekome ne.
Većina ima mačku, ali opet se nekad pojave i to najviše na jesen kad vani zahladi.

Šta da radim i jeste li imali takvu situaciju
Ja ti se ne bih puno time zamarala. ...prilikom dolaska gostiju, kad im pričam cijelu priču, pokazujem kuću, ja pokažem i nedostatke u kući, i vrlo često to okrenem na šalu. Ali im i rečem da ako budu imali nekih problema, da me kontaktiraju (što je logično).
I još pogotovo ako ti je kuća u prizemlju, rečeš im da je to neizbježno, da se povremeno pojave.
dalmatin is offline  
Old 11.01.2014., 13:45   #1018
internet

koje su mi najbolje opcije za internet priključak...nemamo fiksnu liniju u apartmanu jer tu ne živimo, a definitivno bi u ponudu stavila internet...
je li postoje neki povoljni sezonski paketi ili nešto slično?
emma07 is offline  
Old 11.01.2014., 14:25   #1019
Question

Quote:
emma07 kaže: Pogledaj post
koje su mi najbolje opcije za internet priključak...nemamo fiksnu liniju u apartmanu jer tu ne živimo, a definitivno bi u ponudu stavila internet...
je li postoje neki povoljni sezonski paketi ili nešto slično?
Taj problem imam i ja.vip ima home box ,dobijes fiksni tel i internet za 76 kn mje.(5giga)svaki sljedeći je 15 kuna.ajde ga znaj koliko će trositi,ito je na 2 god.ugovor.a moze i usb stik na ugivor od 3 mjeseca oko 120kuna(8giga).ali onda moraju imati lap top.ja nemogu dobiti fiksnu liniju jer ht nema navodno brojeva .tako da i ja jos razmisljam.
kiki ri is offline  
Old 11.01.2014., 16:09   #1020
Quote:
KatarinaRi kaže: Pogledaj post
Nemojte mi se smijati pitanju, ali to me sad opterećuje

Naime od ljeta krećem u rentanje kuće, već sam se javila s par pitanja, potpisali s Novasolom, vidim već da sam nekome i opcija, nema još rezervacija.

Kuća je dakle obnovljena starina, usred sela i u dvije i pol godine koliko sam tu 4 puta mi se u kući pojavio miš..mali mišić...uhvatimo ih vrlo brzo s onim ljepilom.
Šta ako se pojavi gostima

Susjedi nemaju neka pametna rješenje, neki ih imaju redovito, neki nikad, ne znaju reći da postoje neki uzroci tipa prljavštine u kući, ostatak hrane i sl.

Kažu oni jednostavno nekome uđu, a nekome ne.
Većina ima mačku, ali opet se nekad pojave i to najviše na jesen kad vani zahladi.

Šta da radim i jeste li imali takvu situaciju
Samo maca !!!! Provjereno. Nemora ti ona ništa uloviti, ali ju miševi nanjuše i zaobilaze u širokom luku
Šatrunčica is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:27.