Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente > Državna matura

Državna matura Matura-tortura

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.06.2010., 19:49   #41
Quote:
Moschino_girl kaže: Pogledaj post
pretpostavljan isto ka i ti.. 998. san
Quote:
black10 kaže: Pogledaj post
Daaa.
Isti postotak, isti rang.
__________________
Putešestvije stopom i biciklom bez para po Europi i Amerikama
Balančana is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2010., 19:51   #42
Quote:
Balančana kaže: Pogledaj post
Isti postotak, isti rang.
takođe'
Weakness is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2010., 20:29   #43
Quote:
Balančana kaže: Pogledaj post
Isti postotak, isti rang.
Quote:
Weakness kaže: Pogledaj post
takođe'
Ej, ne može to tako!
black10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2010., 20:41   #44
__________________
Putešestvije stopom i biciklom bez para po Europi i Amerikama
Balančana is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2010., 23:25   #45
Mene zanima kak se uopće pripemat za taj esej?? Učit karakterizacije npr? Bitne opise ili???
Istina je da tek sad trebam u treći pa se nadam da nije kasno krenut pisat eseje s profom...
honey1993 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2010., 23:47   #46
Quote:
honey1993 kaže: Pogledaj post
Mene zanima kak se uopće pripemat za taj esej?? Učit karakterizacije npr? Bitne opise ili???
Istina je da tek sad trebam u treći pa se nadam da nije kasno krenut pisat eseje s profom...
trebaš samo znat bitna obilježja djela, malo o likovima i znati povezati dani ulomak sa ostatkom. znači najbitnije ti je pročitati zadana djela.
ja osobno nisam nikad u školi a ni za vježbu napisala nijedan esej pa sam briljirala na maturi
__________________
Ci giudichiamo adulti come per invenzione perdiamo tempo urlare ma senza ascoltare
very_confused1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2010., 12:38   #47
Quote:
very_confused1 kaže: Pogledaj post
trebaš samo znat bitna obilježja djela, malo o likovima i znati povezati dani ulomak sa ostatkom. znači najbitnije ti je pročitati zadana djela.
ja osobno nisam nikad u školi a ni za vježbu napisala nijedan esej pa sam briljirala na maturi

ohoho
meni lektire općenito nisu drage, al ajde...ovo me oraspoložilo...
bit će muke iduće godine...
honey1993 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2010., 19:19   #48
Quote:
honey1993 kaže: Pogledaj post
Mene zanima kak se uopće pripemat za taj esej?? Učit karakterizacije npr? Bitne opise ili???
Istina je da tek sad trebam u treći pa se nadam da nije kasno krenut pisat eseje s profom...
učenje karakterizacija i bitnih opisa, bez pročitanih lektira je idiotizam.
ako posudiš knjigu, pročitaš ju, obradiš kvalitetno (i kod kuće i na satu),
nema potrebe za nikakvim učenjem. ono, skidanje sadržaja s neta večer prije škole,
tek toliko da se dobije plusić... ne vodi nikud. u eseju dobiješ smjernice za koje se većinom ne možeš pripremiti učenjem.
oke, razdoblja, karakteristike pojedinih autora, to se da naučit, al ostalo... ne vrijedi. generalna ideja knjige dobije se čitanjem
pročitaj svaku knjigu s popisa i to je to. još poradi na pravopisu, velikom/malom slovu, rukopisu and that's it.
imala sam 100% pa znam što govorim
sretno
__________________
You'd either be the hero, or a goat. - Baaaaaaa!
Pucko. is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2010., 19:46   #49
Evo čitam dosta po forumu i pripremam se polako za ove eseje,razmisljam koje knjige da dignem...zlocin i kazna pretpostavljam nece bit opet
nekako ne vjerujem ni za suze,tj.nadam se dosta je tesko..
december9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2010., 23:05   #50
Aj samo probajte pogađati. Usudite se. Make my day.
__________________
We are the fools of Time and Terror: Days
Steal on us, and steal from us; yet we live,
Loathing our life, and dreading still to die"
Countess is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2010., 20:07   #51
ok moze li mi netko objasnit o cem se opce pise u tom eseju i sto je to opce ..
ustvari konkretno me zanima jel potrebno poznavati neko djelo tj lektiru? jer iskreno procitala sam cca 3 lektire u cijeloj srednjoj fuck
RoyalJelly is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2010., 22:33   #52
Quote:
RoyalJelly kaže: Pogledaj post
ok moze li mi netko objasnit o cem se opce pise u tom eseju i sto je to opce ..
ustvari konkretno me zanima jel potrebno poznavati neko djelo tj lektiru? jer iskreno procitala sam cca 3 lektire u cijeloj srednjoj fuck
ti to ozbiljno?
esej pišeš na temelju dobivenog ulomka iz djela i smjernica na koja indirektno odgovaraš, normalno da moraš biti upoznata sam samim djelom jer inače nećeš moći odgovoriti na sve smjernice
Anna xD is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2010., 22:47   #53
Quote:
Anna xD kaže: Pogledaj post
ti to ozbiljno?
esej pišeš na temelju dobivenog ulomka iz djela i smjernica na koja indirektno odgovaraš, normalno da moraš biti upoznata sam samim djelom jer inače nećeš moći odgovoriti na sve smjernice
najozbiljnije.. pročitala sam stranca, preobražaj i brijem da je bila još jedna ali se ne sjećam koja

ok ok , nego jel postoji određeni broj lektira koje će biti na eseju i popis koje su to , ili moram pročitat BAŠ SVE ?
RoyalJelly is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2010., 22:55   #54
Quote:
RoyalJelly kaže: Pogledaj post
najozbiljnije.. pročitala sam stranca, preobražaj i brijem da je bila još jedna ali se ne sjećam koja

ok ok , nego jel postoji određeni broj lektira koje će biti na eseju i popis koje su to , ili moram pročitat BAŠ SVE ?
ima popis lektira, ovo je za višu razinu:
-Marin Držić, Dundo Maroje
-Ivan Gundulić, Suze sina razmetnoga
-Honore de Balzac, Otac Goriot
-Dostojevski, Zločin i kazna
-Ante Kovačić, U registraturi
-A.B.Šimić, Preobraženja
-Kafka, Preobražaj
-Krleža, Baraka Pet Be
a za nižu ne znam, nisam si to zapisala, ali mislim da je samo nekih 5 djela od ovih gore navedenih
Anna xD is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2010., 23:01   #55
Quote:
Anna xD kaže: Pogledaj post
ima popis lektira, ovo je za višu razinu:
-Marin Držić, Dundo Maroje
-Ivan Gundulić, Suze sina razmetnoga
-Honore de Balzac, Otac Goriot
-Dostojevski, Zločin i kazna
-Ante Kovačić, U registraturi
-A.B.Šimić, Preobraženja
-Kafka, Preobražaj
-Krleža, Baraka Pet Be
a za nižu ne znam, nisam si to zapisala, ali mislim da je samo nekih 5 djela od ovih gore navedenih
puno hvala

btw jel znaš možda gdje bih mogla nać informaciju koje su potrebne za nižu ?
RoyalJelly is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2010., 23:23   #56
Quote:
RoyalJelly kaže: Pogledaj post
puno hvala

btw jel znaš možda gdje bih mogla nać informaciju koje su potrebne za nižu ?
evoo, pitala sam ja svoje iz razreda
znači od ovog popisa kaj sam ti napisala za višu idu: Držić, Gundulić, Dostojevski, Kovačić i Šimić
a mislim da bi trebalo i pisat na http://www.ncvvo.hr/
Anna xD is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2010., 23:31   #57
Zašto je popis djela isti kao i lani, mislila sam da će to mjenjati..nije mi jasno

mislila sam da će mjenjati popis literature predviđene za esej iz godine u godinu, što bi adekvatinije i poželjnije, mislim meni osobno odgovara, išla sam lani na DM, na B raznu hrv i dobila Dostojevskog za esej...tako će možda biti i ove godine
htjedoh reći, nadam se da će za narednu godinu popis promjeniti, jer će ove teme biti ižvakane sto puta i ljudi će se moći priremati i pripremati....i neće im onda biti fora kada budu čitali jedno te isto, pri tome mislim na ocijenjivače...
__________________
ormarčić

Zadnje uređivanje Countess : 18.12.2010. at 19:48.
Nar is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2010., 00:42   #58
Quote:
Nar kaže: Pogledaj post
mislila sam da će mjenjati popis literature predviđene za esej iz godine u godinu, što bi adekvatinije i poželjnije, mislim meni osobno odgovara, išla sam lani na DM, na B raznu hrv i dobila Dostojevskog za esej...tako će možda biti i ove godine
htjedoh reći, nadam se da će za narednu godinu popis promjeniti, jer će ove teme biti ižvakane sto puta i ljudi će se moći priremati i pripremati....i neće im onda biti fora kada budu čitali jedno te isto, pri tome mislim na ocijenjivače...
joj, pa kaj se ti imaš brinut za ocjenjivače...

a mijenjale se lektire budu jednom zasigurno...
celtic_fan is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2010., 20:03   #59
Quote:
RoyalJelly kaže: Pogledaj post
ok moze li mi netko objasnit o cem se opce pise u tom eseju i sto je to opce ..
ustvari konkretno me zanima jel potrebno poznavati neko djelo tj lektiru? jer iskreno procitala sam cca 3 lektire u cijeloj srednjoj fuck
vi u školi niste nikad pisali esej??
savjetujem ti da si kupiš knjigu od davora piskača, zove se "kako napisati esej na državnoj maturi".
__________________
*You don't drown by falling in the water. You drown by staying there.*
Ronjaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2010., 21:41   #60
a hoćemo li dobiti teme na biranje(ne znam kako je bilo lani na pravoj DM,mi smo na probnoj dobili 2 teme pa smo birali)?

koliko ste citata stavljali vi koji ste dobili četvorke i petice?nikad ne mogu te vražje citate uklopiti,a profka nam je rekla da ocjenjivači vole citate
Mare55 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:51.