Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente > Državna matura

Državna matura Matura-tortura

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.01.2011., 20:04   #21
Quote:
marywow kaže: Pogledaj post
Ma za tu psihologiju je najbitnije dobro napisati prijemni jer on nosi 43%, barem za Rijeku, za ostale gradove ne znam...
kakav prijemni? misliš test inteligencije na filozofskom i hrv.studijima?
__________________
Yearning again only to be myself
Tourniquet_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2011., 00:15   #22
Quote:
Tourniquet_ kaže: Pogledaj post
kakav prijemni? misliš test inteligencije na filozofskom i hrv.studijima?
da,taj test inteligencije..ali za njega se nemaš previše šta pripremati...
marywow is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2011., 00:19   #23
Quote:
marywow kaže: Pogledaj post
da,taj test inteligencije..ali za njega se nemaš previše šta pripremati...
ajde, bar nešto ..
__________________
.. ma sve je to povezano.
dado_neznam is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2011., 12:27   #24
a ti testovi inteligencije su lagani.....ono..ako imaš bar malo razuma riješiš ga bez problema....imaš hrpu testova tih na netu...i ono čist samo da vidiš kak to izgleda..ono...ideš na ono ''kud puklo da puklo'' s obzirom da se to ne može naštrebat...
littlemarija is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2011., 15:29   #25
Quote:
dado_neznam kaže: Pogledaj post
ajde, bar nešto ..
samo sta na samom ispitu ti ne znas koliko imas vremena za pojedini dio testa,oni ti kažu kreni i stani, pa koliko riješiš,riješiš.. i time stvaraju napetost i ubijaju ti koncentraciju..
marywow is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2011., 15:52   #26
Quote:
marywow kaže: Pogledaj post
samo sta na samom ispitu ti ne znas koliko imas vremena za pojedini dio testa,oni ti kažu kreni i stani, pa koliko riješiš,riješiš.. i time stvaraju napetost i ubijaju ti koncentraciju..
aaaaaa......Bože..to je bzvze... :/ .. baš glupo....ja bi poludila...tj.ja budem poludila... ://
littlemarija is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2011., 17:05   #27
a neki zadatci su totalno zbunjujući, uz sva objašnjenja ne znaš šta moraš raditi... za neke shvatiš tek nakon šta taj dio zadatka završi...a ne možeš se vraćati na prijašnji...
marywow is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2011., 17:22   #28
@ test na FFZG
Ljudi, nemojte test uzimat zdravo za gotovo.

Svatko ko kaže da se za taj test ne može pripremit, nije u pravu.

Možete potražit na netu stranice sa sličnim zadacima, postoji masa knjiga koja se bavi isključivo tim zadacima... Onaj ko se u životu nije sreo s takvom vrstom zadataka, izgubit će se. Savjetujem da malo pročitate FFZG temu u vrijeme kad je prijemni bio aktualan, naći ćete dosta korisnih stvari. Ima navedenih i samih zadataka.

Znači, jedan dio testa je bio čisti neverbalni test inteligencije kakav se može naći na Mensinim stranicama, jedan dio je bio verbalna inteligencija u obliku logičko matematičkih zadataka, i treći dio mješavina verbalnog testa inteligencije u obliku logičkog zaključivanja i povezivanja na temelju poznavanja opće kulture.

Kaj se tiče vremena - bilo je točno određeno, savjet - nosit ručni sat. Ako ga u životu nosili niste, ovo vam je jedinstvena prilika.
__________________
...something wicked this way comes...

Zadnje uređivanje Lady_D : 17.01.2011. at 17:40.
Lady_D is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2011., 20:11   #29
Quote:
Lady_D kaže: Pogledaj post
@ test na FFZG

Znači, jedan dio testa je bio čisti neverbalni test inteligencije kakav se može naći na Mensinim stranicama, jedan dio je bio verbalna inteligencija u obliku logičko matematičkih zadataka, i treći dio mješavina verbalnog testa inteligencije u obliku logičkog zaključivanja i povezivanja na temelju poznavanja opće kulture.

Kaj se tiče vremena - bilo je točno određeno, savjet - nosit ručni sat. Ako ga u životu nosili niste, ovo vam je jedinstvena prilika.
prosle godine nije bio nijedan dio testa vezan za poznavanje opce kulture,barem ne u Rijeci... a sat na ruci se isplati imati,ali ionako se ne zna koliko pojeini dio testa traje, pa nije bas niti da on moze jako pomoci...
marywow is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2011., 22:18   #30
Ja sam govorila za FFZG, znači za Filozofski fakultet u Zagrebu?

I opet, da, zna se vrijeme točno, napišu ga na ploču svake učione/dvorane.

Na Filozofskom fakultetu u Zagrebu. Vidjeh da se spominju različiti fakulteti, pa sam zato i naglasila @ test na FFZG.
__________________
...something wicked this way comes...
Lady_D is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2011., 17:07   #31
Quote:
Lady_D kaže: Pogledaj post
Ja sam govorila za FFZG, znači za Filozofski fakultet u Zagrebu?

I opet, da, zna se vrijeme točno, napišu ga na ploču svake učione/dvorane.

Na Filozofskom fakultetu u Zagrebu. Vidjeh da se spominju različiti fakulteti, pa sam zato i naglasila @ test na FFZG.
ja sam samo rekla da u Rijeci nije bilo toga, ne da niti u Zagrebu nije bilo.. nisam rekla da si u krivu,vidjela sam sta si napisala,upravo sam zato ja napisala da je ovo za Rijeku, neka znaju da nije na svima isto...
a u RIJECI ove godine znali smo koliko traje cjelokupni test, ali nismo znali koliko pojedini dio testa traje,sto je isto bitno s obzrom da se nismo smjeli vracati na prethodni dio.
marywow is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2011., 12:34   #32
Možete navest nek koji ne traže DM i nemaju veze s matematikom?
MPG4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2011., 21:06   #33
Test Intelektualnih sposobnosti

ima li tko kakva iskustva s njim?

kako ili gdje se prijavljuje?
koja je cijena ispita?
(nije mi jasno zašto nije u tablici skupa s ostalim ispitima DM, a obvezan mi je)
rubia.despues is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2011., 00:38   #34
Što, kada, kako?

Koji fakultet? Koji smjer? Koji grad? Halo?
__________________
We are the fools of Time and Terror: Days
Steal on us, and steal from us; yet we live,
Loathing our life, and dreading still to die"
Countess is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2011., 17:19   #35
ja sam starija maturantica i ne znam gdje se trebam prijaviti za državnu maturu... u mjestu gdje živim ili tamo gdje sam išla u srednju školu?
koji mi papiri trebaju za prijavit državnu?
re*play is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2011., 17:47   #36
Pročitaj temu i guglaj.
__________________
We are the fools of Time and Terror: Days
Steal on us, and steal from us; yet we live,
Loathing our life, and dreading still to die"
Countess is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2011., 18:05   #37
Eh hvala ti, sad mi je malo jasnije. recimo da ja ne bi polagala državnu maturu a želim na visoko učilište konkurirati samo sa svojim ocjenama, kome i kad se trebam obratiti za prijavu na to visoko učilište? isto sad tu preko stranice postani student ili moram čekati dok se državna matura ne završi pase onda ubacit ili kako? ako me razumijete? jel obavezno kod prijave na postani student moram prijavljivati državnu maturu ili mogu samo prijaviti studijske programe? znači bez polaganja mature? help!!! by zbunjena
re*play is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2011., 00:16   #38
Quote:
rubia.despues kaže: Pogledaj post
ima li tko kakva iskustva s njim?

kako ili gdje se prijavljuje?
koja je cijena ispita?
(nije mi jasno zašto nije u tablici skupa s ostalim ispitima DM, a obvezan mi je)
Quote:
Countess kaže: Pogledaj post
Što, kada, kako?

Koji fakultet? Koji smjer? Koji grad? Halo?
mislim na test intelektualnih sposobnosti za filozofski fakultet
rubia.despues is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2011., 18:31   #39
Quote:
re*play kaže: Pogledaj post
Eh hvala ti, sad mi je malo jasnije. recimo da ja ne bi polagala državnu maturu a želim na visoko učilište konkurirati samo sa svojim ocjenama, kome i kad se trebam obratiti za prijavu na to visoko učilište?
Na "postani student" se prijaviš kao i svi ostali, i odabereš fakultete za koje želiš konkurirati. Ne prijavljuješ nikakve ispite. I onda čekaš.

Quote:
rubia.despues kaže: Pogledaj post
mislim na test intelektualnih sposobnosti za filozofski fakultet
Nije u tablici ispita za DM zato što je to poseban ispit samog FF-a. Ljudi s foruma vrlo vjerojatno znaju odgovore na tvoja pitanja, ali sigurna sam da ih možeš naći i na webu fakulteta. Tamo su ti informacije još i najsigurnije i najtočnije.

http://upisi.ffzg.hr/
__________________
We are the fools of Time and Terror: Days
Steal on us, and steal from us; yet we live,
Loathing our life, and dreading still to die"
Countess is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2011., 12:42   #40
čula sam da je def premalo vremena i da ne smiješ razmišljati,samo zaokružuj prvo što pomisliš da je točno

ima tko kakve linkove za takve tipove zadataka ili naslove priručnika?
Mare55 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:30.