Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente > Državna matura

Državna matura Matura-tortura

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.05.2015., 20:13   #3221
Quote:
Chicharito14 kaže: Pogledaj post
Postoji netko tko još nije ništa počeo raditi?
Naravno,ne mogu se nikako natjerati da poćnem ućiti.Ima tko savijet?
pilip88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2015., 21:41   #3222
Quote:
pilip88 kaže: Pogledaj post
Naravno,ne mogu se nikako natjerati da poćnem ućiti.Ima tko savijet?
Kreni učiti, uči 5 minuta, stani, i razmisli, kako se osjećaš?, Što bi bilo da si sad bolestan i da ne možeš učiti?, Kreni učiti uči 10 minuta, stani i razmisli jel bilo teško?, kreni ponovo uči 20-30 minuta, napravi pauzu pojedi nešto, prošetaj.

Stani razmisli, jel bilo teško?, Kreni učiti uči 45 minuta, pauza 15. Napravi to više put na dan, raspitaj svoje misli što želiš, možeš li ti to?

Koliko bi eventualno mogao uložiti vremena u učenje a da te ne ubije i ne skrati ti ostale poslove koje obavljaš, tako da budeš zadovoljan/na sa napredkom, osjećaš se bolje jer nešto radiš, a i da se zabaviš, odmoriš i ne uskraćuješ si ljepotu.

zamisli da NE možeš.. kako bi onda bilo.
Komediruzecki is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2015., 22:34   #3223
Quote:
Chicharito14 kaže: Pogledaj post
Postoji netko tko još nije ništa počeo raditi?
Jesam, evo 3 dana fiziku i matematiku radim,hrvatski i eng cu dan prije matura,nadam se da necu past haha :P
dno-dna is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2015., 22:43   #3224
Quote:
dno-dna kaže: Pogledaj post
Jesam, evo 3 dana fiziku i matematiku radim,hrvatski i eng cu dan prije matura,nadam se da necu past haha :P
Takav je i meni plan, samo probaj prije nego kreneš učiti hrvatski i eng, proći kroz jednu maturu da vidiš koliko znaš, koliko ti je teško, pa vidi jel bolje da više radiš te predmete da ti stvarno ne bude pad.
Komediruzecki is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2015., 23:42   #3225
Engleski nije toliko težak odnosno ovisi, ja cu engleski uzeti stare ispite i malo ih proučiti, dok hrv to ću par dana prije poćeti jer tu ima dosta gradiva barem književnost dok jezik to je lagano pogledaš dva-tri primjera i skužiš ,a matematiku cu vježbati oni par dana poslije ispita iz eng posto sam uzeo b razinu
pilip88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2015., 23:51   #3226
Quote:
pilip88 kaže: Pogledaj post
Engleski nije toliko težak odnosno ovisi, ja cu engleski uzeti stare ispite i malo ih proučiti, dok hrv to ću par dana prije poćeti jer tu ima dosta gradiva barem književnost dok jezik to je lagano pogledaš dva-tri primjera i skužiš ,a matematiku cu vježbati oni par dana poslije ispita iz eng posto sam uzeo b razinu
Ma sve je lako osim matke i fiz kome nejde, blago tebi na B razini.

IMam super skripta za B i A i sve skoro predmete pa ako želiš javi se, (ne znam jesam već podijelio sa tobom i sa kim točno jesam)...
Komediruzecki is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2015., 10:36   #3227
Ima netko kome nisu upisane ocjene?
NickyRome is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2015., 11:53   #3228
bas gledam sad po listama, ima ih prilicno kojima nisu upisane ocjene.
Relinquished is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2015., 12:03   #3229
Quote:
Relinquished kaže: Pogledaj post
bas gledam sad po listama, ima ih prilicno kojima nisu upisane ocjene.
Kako možeš znati kome je upisana ocjena a kome nije?, Jedino po pragovima, ali manualno bi trebao ići pod detaljno da vidiš. Ako ih je na listi preko 1500 to nije baš poželjno.
Komediruzecki is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2015., 12:23   #3230
iz cega ucite informatiku ja imam prirucnik iz informatike za DM Miletić ,Grabusin ali ima pogrešaka
pilip88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2015., 12:58   #3231
Quote:
pilip88 kaže: Pogledaj post
iz cega ucite informatiku ja imam prirucnik iz informatike za DM Miletić ,Grabusin ali ima pogrešaka
Udžbenici za srednju školu, taj priručnik pomalo, mature prođeš i previše
Komediruzecki is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2015., 16:38   #3232
Quote:
Komediruzecki kaže: Pogledaj post
Udžbenici za srednju školu, taj priručnik pomalo, mature prođeš i previše
jel ima tko možda udžbenik u pdf-u da mi pošalje?
pilip88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2015., 16:56   #3233
Quote:
Komediruzecki kaže: Pogledaj post
Takav je i meni plan, samo probaj prije nego kreneš učiti hrvatski i eng, proći kroz jednu maturu da vidiš koliko znaš, koliko ti je teško, pa vidi jel bolje da više radiš te predmete da ti stvarno ne bude pad.
napiso sam probnu iz hrvatskog 66% test a stvarno nisam ucio nista..samo se bojim tog eseja al treba mi samo prolaz jer fsb trazi 0% hrv i eng,a eng rasturam pa nece bit problema :P
dno-dna is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2015., 18:08   #3234
Quote:
Komediruzecki kaže: Pogledaj post
Kako možeš znati kome je upisana ocjena a kome nije?, Jedino po pragovima, ali manualno bi trebao ići pod detaljno da vidiš. Ako ih je na listi preko 1500 to nije baš poželjno.
pa da, kliknem pod detaljno i vidim da li je upisan četvrti razred.
Relinquished is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2015., 22:39   #3235
Quote:
Relinquished kaže: Pogledaj post
pa da, kliknem pod detaljno i vidim da li je upisan četvrti razred.
Malo puno ti to klikaš haha, kod mene ih je 1800, većina upisana, a nekima nije vidi se po tome što imaju 5.0 projsek i 240 bodova, pa se zna da njima nije.
Komediruzecki is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2015., 23:11   #3236
Quote:
Komediruzecki kaže: Pogledaj post
Malo puno ti to klikaš haha, kod mene ih je 1800, većina upisana, a nekima nije vidi se po tome što imaju 5.0 projsek i 240 bodova, pa se zna da njima nije.
inače, ti ciljaš na fer, jel da? kakve su ti ocjene kroz srednju? ja isto želim na fer, samo mi ocjene nisu baš bajne, pa sve nade polažem u maturu.
Relinquished is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2015., 23:17   #3237
Quote:
Relinquished kaže: Pogledaj post
inače, ti ciljaš na fer, jel da? kakve su ti ocjene kroz srednju? ja isto želim na fer, samo mi ocjene nisu baš bajne, pa sve nade polažem u maturu.
Daq Fer i ništa drugo. Planiram maturu približno 100% napisati nadam se da će sve biti u redu. NIkad ne znaš.

ocjene su mi redom:

4.4, 4.5, 4,69, 5.0

Sve skupa 297 bodova na temelju ocjena, na listi sam 395 trenutno.

tebi,? kako ti ide mat i fiz?
Komediruzecki is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2015., 23:34   #3238
moje su ocjene ukupno nažalost samo 3,4. jebiga, bio sam lijen i nisam učio skoro ništa osim fiz i mat. zato se nadam da ću dobro napisati maturu. pripremam se po mat i fiz u 24 lekcije, i ide mi solidno. nadam se minimalno 85% iz oba predmeta.
Relinquished is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2015., 23:52   #3239
Quote:
Relinquished kaže: Pogledaj post
moje su ocjene ukupno nažalost samo 3,4. jebiga, bio sam lijen i nisam učio skoro ništa osim fiz i mat. zato se nadam da ću dobro napisati maturu. pripremam se po mat i fiz u 24 lekcije, i ide mi solidno. nadam se minimalno 85% iz oba predmeta.
Ma sve je to oke, i ja sam mogao sto put bolje, ali sam završio 2 smjera u svojoj srednjoj školi, pa sam sada naknap sa znanjem, i moram nadoknađivati, radim po 13 sati na dan, i ako sve stignem, upast ću na faks, i biti stvarno svestrana zanimanja, vozač motornog vozila, tehničar za cestovni promet, i na kraju ferovac. (to ćemo još ividjeti)

A i ti ćeš upasti, ako misliš tako napisati, potrudi se i sretno.
Komediruzecki is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2015., 08:08   #3240
Hahah znam kako ti je sa tim 13-o satnim ucenjem... fizika mi je uvijek isla al sam tek prije tjedan dana poceo ucit sva 4 razreda...nadam se da cu stic pripremit sve
dno-dna is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:29.