Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Rekreacija > Planinarenje

Planinarenje Po šumama i gorama

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.11.2019., 19:50   #601
Quote:
ninashoping kaže: Pogledaj post
Je li planinarska škola i ispit uvjet za sudjelovanje u izletima društva? Ima li neko društvo u ZG u kojem to nije uvjet? Unaprijed hvala!
Zagreb Matica ne postavlja uvjete svojim članovima. znači: dođeš, učlaniš se i planinariš na lokaciju koja ti najviše odgovara. Imaju više sekcija al' te ne obvezuju da budeš članom neke određene sekcije.
Isto tako se organiziraju planinarske škole ali nisu obvezne https://zagreb-matica.hr/
__________________
https://youtu.be/XiZMEMJnlW8
cherrymoon is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2020., 00:06   #602
Planiram se uclaniti u neko planinarsko drustvo u Zagrebu ponajprije zbog izleta i vremena u prirodi s ljudima slicne dobi. Student sam, 25g u jako dobroj formi pa me zanima koje drustvo je najbolje za izlete i u kojem ima dosta studenata i ljudi mojih godina? Hvala
__________________
If you want to win, you mustn't lose!
Primus123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2020., 11:36   #603
Ima netko iskustva sa planinarskom školom u hpd matica, pa da malo preprica kako im je bilo? I dali ima mlađe ekipe tamo od 20-25 ili su vecinom stariji ljudi?
luxin is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2020., 19:36   #604
Miješano je društvo polaznika, od 20-60 godina. Uglavnom ljudi dolaze sa nekim već ali se to vrlo brzo poveže u lijepo prijateljstvo sa cijelom grupom pa tako da nije uvjet doći već sa nekim.
Koliko se sjećam svaki vikend je neko planinarenje i izlet a završni je uvijek najatraktivniji i na više dana.
Moja preporuka da se neke stvari nauče i da se steknu nova kvalitetna prijateljstva.


Sent from my SM-A600FN using Tapatalk
asfalteka is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2021., 21:16   #605
bok svima!
jel netko zna kakva je ekipa u PD Kapela? gledam ih na fejsu i čine mi se vesela ekipa i da ih ima dosta i da su aktivni.

jel netko ima kakav info iz prve ruke?
regresija is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2022., 14:05   #606
Na izletima planinarskih društva, zanima me jel se prihvaćaju kako padobranci bez nekog, ono ljudi koji se učlane jer inače nemaju društvo za takve stvari, a mlađi su (kasne dvadesete).
Dugo već razmišljam o učlanjivanju, već sam par puta zakasnila na prijavu za planinarske škole što mi se činilo kao super stvar, al eto uvijek se u dva dana popune.
Iz okolice Splita sam i doslovno zakasnim na sve škole u okruženju valjda je velika navala iako ja osobno i ne znam puno osoba koje vole planinarit...
Učlanila bih se ovako i išla na izlete, al nekako imam filing da ekipa možda i ne prima osobe koje same dođu na te izlete jer su već to uhodana društva.
__________________
And peace all around may be your fortune.
Ostat ćemo sami ti i ja u svijetu kome rod i ne treba
Nevera is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2022., 17:33   #607
Quote:
Nevera kaže: Pogledaj post
Na izletima planinarskih društva, zanima me jel se prihvaćaju kako padobranci bez nekog, ono ljudi koji se učlane jer inače nemaju društvo za takve stvari, a mlađi su (kasne dvadesete).
Dugo već razmišljam o učlanjivanju, već sam par puta zakasnila na prijavu za planinarske škole što mi se činilo kao super stvar, al eto uvijek se u dva dana popune.
Iz okolice Splita sam i doslovno zakasnim na sve škole u okruženju valjda je velika navala iako ja osobno i ne znam puno osoba koje vole planinarit...
Učlanila bih se ovako i išla na izlete, al nekako imam filing da ekipa možda i ne prima osobe koje same dođu na te izlete jer su već to uhodana društva.

Ma učlani se u neko društvo i ne boj se ništa. Ja osobno nisam član nijednog društva ali kad je neki organizirani izlet ne osjećam se strancom.
Obično su svi druželjubivi, ali naravno da ćeš čut pokoji posprdni komentar.
marioo88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2022., 07:23   #608
Quote:
Nevera kaže: Pogledaj post
Na izletima planinarskih društva, zanima me jel se prihvaćaju kako padobranci bez nekog, ono ljudi koji se učlane jer inače nemaju društvo za takve stvari, a mlađi su (kasne dvadesete).
Dugo već razmišljam o učlanjivanju, već sam par puta zakasnila na prijavu za planinarske škole što mi se činilo kao super stvar, al eto uvijek se u dva dana popune.
Iz okolice Splita sam i doslovno zakasnim na sve škole u okruženju valjda je velika navala iako ja osobno i ne znam puno osoba koje vole planinarit...
Učlanila bih se ovako i išla na izlete, al nekako imam filing da ekipa možda i ne prima osobe koje same dođu na te izlete jer su već to uhodana društva.
U većini društava je dovoljno biti član bilo kojeg planinarskog društva (koje je pod HPS-om) da se možeš prijaviti na društveni izlet. Znam ljude koji paralelno prate izlete u više društava i svaki vikend su negdje, ovisno koji im izlet taj vikend paše.

Osim društvenih izleta, ekipa, sa stjecanjem iskustva, počinje organizirati vlastite izlete u čijem organiziranju ne sudjeluje samo planinarsko društvo. S vremenom ćeš to vjerojatno poželjeti, za što se pak trebaš povezati s ekipom koja ti za takve izlete paše, a to ćeš lakše napraviti ako aktivnije sudjeluješ u radu matičnog društva jer ćeš tako imati priliku bolje upoznati širi krug ljudi nego da se samo pojaviš na par izleta godišnje.

Također, školu bih ti svakako preporučio, ali školu možeš upisati i nakon pola godine (jesenski termin). Kad si već u društvu, lakše će ti biti i na vrijeme se prijaviti jer si tu, znaš kad počinju prijave, nije baš isto kao kad pratiš objave po netu.
MrBlc is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2022., 11:12   #609
Quote:
Nevera kaže: Pogledaj post
Na izletima planinarskih društva, zanima me jel se prihvaćaju kako padobranci bez nekog, ono ljudi koji se učlane jer inače nemaju društvo za takve stvari, a mlađi su (kasne dvadesete).
Dugo već razmišljam o učlanjivanju, već sam par puta zakasnila na prijavu za planinarske škole što mi se činilo kao super stvar, al eto uvijek se u dva dana popune.
Iz okolice Splita sam i doslovno zakasnim na sve škole u okruženju valjda je velika navala iako ja osobno i ne znam puno osoba koje vole planinarit...
Učlanila bih se ovako i išla na izlete, al nekako imam filing da ekipa možda i ne prima osobe koje same dođu na te izlete jer su već to uhodana društva.
ovo kao da sam ja pisao
nedavno krenuo sa planinarenjem, popeo se na par manjih vrhova sa prijateljima, ali bi htio nastavit dalje. gledao sam malo pk split, i čine mi se ok izleti (mosor ovaj vikend i svilaja sljedeći), pa sam se mislio učlanit tamo. iako mi se po slikama čini da je tamo malo starija ekipa, pa neznam bi li se uklopio baš.
također sam vidio da se tu spominje pk gojzerice, pa mislim malo još o njima istražit.
Relinquished is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2022., 13:48   #610
Quote:
Relinquished kaže: Pogledaj post
ovo kao da sam ja pisao
nedavno krenuo sa planinarenjem, popeo se na par manjih vrhova sa prijateljima, ali bi htio nastavit dalje. gledao sam malo pk split, i čine mi se ok izleti (mosor ovaj vikend i svilaja sljedeći), pa sam se mislio učlanit tamo. iako mi se po slikama čini da je tamo malo starija ekipa, pa neznam bi li se uklopio baš.
također sam vidio da se tu spominje pk gojzerice, pa mislim malo još o njima istražit.
Pronašla sam prazno mjesto u školi u društvu iz Solina, tako da idem tamo, kakva god ekipa bila.
Iako je u Mosora sigurno najšarolikija i najbolja ekipa, al zakasnila na školu, a to sam htjela baš upisati.
__________________
And peace all around may be your fortune.
Ostat ćemo sami ti i ja u svijetu kome rod i ne treba
Nevera is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2022., 22:18   #611
Quote:
Nevera kaže: Pogledaj post
Pronašla sam prazno mjesto u školi u društvu iz Solina, tako da idem tamo, kakva god ekipa bila.
Iako je u Mosora sigurno najšarolikija i najbolja ekipa, al zakasnila na školu, a to sam htjela baš upisati.
nista, ja cu ipak probat u Mosora se uclanit.

javi kakvi su dojmovi o drustvu iz solina kad krenes.
Relinquished is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2022., 06:50   #612
Mozete se uclanit odmah, pa hvatat jesensku skolu.
Ruralna is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:09.