Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Prekršajno i kazneno pravo

Prekršajno i kazneno pravo Prometni prekršaji, istrage, pretrage i pregledi, zatvor, novčane kazne i dr.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.04.2024., 21:20   #7561
Alkotest. Gdje stoji pravilo da treba proći 15 minuta od posljednjeg kušanja alkohola do alkotestiranja kako bi rezultat bio realan? Postoji li takva odredba? Postoje li upute za korištenje alkotesta Drager Safety?
wawrinka1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2024., 07:10   #7562
Državni zavod za mjeriteljstvo.
https://revijahak.hr/2019/11/11/dola...tate-mjerenja/
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2024., 16:15   #7563
Quote:
sivkić kaže: Pogledaj post
To zapravo znaci da je u uputama uređaja zadano tih 15 minuta, a ne u samom Zakonu? Našao sam pravilnik o alkotestiranju radnika na željeznici i tamo se recimo striktno navodi 15 minuta, ali u nekom općem pravilniku ne vidim to.
wawrinka1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2024., 17:13   #7564
Quote:
wawrinka1 kaže: Pogledaj post
To zapravo znaci da je u uputama uređaja zadano tih 15 minuta, a ne u samom Zakonu?
Točno,i to je dovoljno.Međitim papir sve trpi pa u zapisniku može napisat da te je prije zaustavio i opet je prošlo vrijeme.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2024., 23:12   #7565
Pozdrav svima, zamolio bih za mali savjet.

Dobio sam obavijest o prekršaju, navedeno je:
-izvršio obilaženje vozila koje se zaustavilo ispred obilježenog pješačkog prijelaza radi propuštanja pješaka.

Kazna je od 390-920€.

E sad u čemu je stvar - na slici koja je snimljena sprijeda u trenutku kada sam poravnat sa kamionom jasno se vidi da ne da nismo na pješačkom prijelazu, nego je doslovno pokraj nas crveni trokutasti znak za pješački za vozila koja nam idu u susret, što znači da je pješački ostao 100 metara iza nas.
Drugim riječima, jasno je i da nije riječ o obilaženju nego pretjecanju tog kamiona, a samim tim i da nigdje nije bilo nikakvih pješaka na pješačkom nego je sve lijepo složeno da zvuči baš loše za mene.

Ironija je što inače ne bih imao dokaza za ove tvrdnje da nema upravo fotografije kako činim pretjecanje kamiona na mjestu na kojem stvarno to činim, a ne na pješačkom.

Ono što je istina i što stoji je da sam vozio brže od ograničenja (tu kaznu sam već platio) i da sam pretjecao taj kamion. Ono što nije istina je da se kamion zaustavio bilo gdje pa tako ni na pješačkom i da su u opasnost dovedeni pješaci kojih jednostavno nije ni bilo.

Imam li osnove za žalbu na temelju ovoga? Nikad prije kažnjavan sličnim visokim kaznama, vozim od 1999.g.
skupa struja is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2024., 23:45   #7566
Žalbu uvijek moźeš napisat. A koje su šanse da te oslobode to ni sam sudac ne zna dok te ne ispita i vidi dokaze protiv ili za tebe
svrljozgd is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2024., 08:03   #7567
Molim za savjet.
Automobil me jučer udario na biciklu oduzevši mi prednost. Išao sam ravno, cestom, automobil je došao iza mene, skrenuo desno u ulicu, prepriječio mi put, udario u bicikl te udario i mene. Vozač je pobjegao sa mjesta nesreće a sreća pa sam uspio kočiti prije udara vidjevši da mi uzima prednost te je kontakt bio sa njegovog boka a ne prednje strane. Policija je napravila očevid, ja sam srećom prošao bez većih posljedica izuzev bolova u lijevom bedrenom mišiću koji su dosta jaki od udara ali sa sigurnošću mogu reći da ništa nisam slomio. Hitnu nisam zvao niti sam na nju išao. Bol se preko noći pojačala, jutros je bolje. Zapisao sam tablice, policija ce doci do vlasnika. Zanima me da li radi osiguranja mogu otići kod privatnog fizijatra da potvrdi stupanj ozljede ili moram ići na hitnu te što mi je dalje činiti? Hvala
kemijskaolovka is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2024., 10:55   #7568
svakako odi i na hitnu. bolje imati 2 papira nego 1
kljaka-bj is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2024., 11:41   #7569
Quote:
kemijskaolovka kaže: Pogledaj post
Molim za savjet.
Automobil me jučer udario na biciklu oduzevši mi prednost. Išao sam ravno, cestom, automobil je došao iza mene, skrenuo desno u ulicu, prepriječio mi put, udario u bicikl te udario i mene. Vozač je pobjegao sa mjesta nesreće a sreća pa sam uspio kočiti prije udara vidjevši da mi uzima prednost te je kontakt bio sa njegovog boka a ne prednje strane. Policija je napravila očevid, ja sam srećom prošao bez većih posljedica izuzev bolova u lijevom bedrenom mišiću koji su dosta jaki od udara ali sa sigurnošću mogu reći da ništa nisam slomio. Hitnu nisam zvao niti sam na nju išao. Bol se preko noći pojačala, jutros je bolje. Zapisao sam tablice, policija ce doci do vlasnika. Zanima me da li radi osiguranja mogu otići kod privatnog fizijatra da potvrdi stupanj ozljede ili moram ići na hitnu te što mi je dalje činiti? Hvala
Prvo na hitnu onda dalje
svrljozgd is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2024., 13:52   #7570
trebao je odmah na hitnu a ne 2 dana kasnije
klingonac_worf is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2024., 13:53   #7571
u roku 24 sata može najnormalnije na hitnu
svrljozgd is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2024., 07:12   #7572
Hvala na svim odgovorima.
Imao sam jake bolove pa sam ipak otisao privatno umjesto naknadno na hitnu.
Pregled + UZV su pokazali hematom i ropturu mišića, nema lomova.
Slijedeći korak je naplata od osiguranja pa razmišljam o tome da angažiram odvjetnika. Zanima me da li je to bolja opcija nego da samostalno tražim naknadu štete?
Hvala
kemijskaolovka is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2024., 06:48   #7573
Odvjetnik uvijek izvuče više.Treba uzet onoga koji radi na %.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2024., 14:43   #7574
Kazne za parkiranje - prometno redarstvo zagreb

Trebam savjet. Dakle 2021 sam se par puta (5 puta me uslikala kamera) kod britanca di se nesmije parkirat - kriv sam 1/1 ne poricem to. Sada sam dobio 5 kazni svaka po 663€ (tj 468 ak platim to u roku 8 dana), jer nisam dostavio podatke o vozaču i tako to. Da sam dobio te kazne ili bi poslao podatke ili bi odmah platio kaznu. No OK kaj je tu je. Zanima me kako im složiti prigovor da mi daju da platim ili u ratama ili da to doradim dobrovoljnim radom ili tako nesto jer problem odjednom iskrcat toliku lovu za kazne…
__________________
[There's a little voice in your head reading this right now.]
suncek is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2024., 06:27   #7575
Ako nisi dobio te kazne (ili obavijesti o izvršenim prekršajima) nema ni prekršaja nefavanja podataka.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:15.