Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Na rubu znanosti

Na rubu znanosti Istraživanja bez granica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.04.2004., 05:03   #1
Post Teorija etra - ni val ni materija!!

Osnovi teorije etra

Već dulje se zanimam fizikom, koju naučavaju ljudi što misle kontra Einsteina i Newtona skupa. Evo, da podijelim s vama moja saznanja…Matematičar izaziva fizičare…

Eterični fluks je jedna od osnovnih stvari koje izazivaju gravitaciju i inerciju…Koristi se za stvaranje energije…

Elementi, onako kako ih je Aristotel “znao”, više ne postoje. Ali i
Mendeljevljev sistem je prilično sumnjiv…, Wolfgang Wiedergut je uspio napraviti 3-dimenzionalnu matricu koja je zasnovana na tri osnovne sile, kako sama, tako i u kombinaciji...

Ta matrica sasma dobro odražava sva poznata svojstva materije, koja svosjtva navodno pokriva Mendeljevljeva tablica.

Dakle je i dalje nepotvrđeno da današnji model atoma, molekula i onih sitnijih čestica jeste jedini valjani, ako je i uopće valjan. Aristotel nam je tu čak morti i bolji... Eter je izbačen iz uporabe, i uveden je pojam “(magnetno) polje”.

Ali suvremeni fizičari su prevaranti i cirkusanti i mađioničari te ne umiju pravo definirati “polje”, već kada govore o njemu – govore o etru.

Dalje, što je dovraga, prostor. Je li on pun etra ili je kao na belini papira prazni 3-dimenzionalni “kavez” za Heideggerove priručne bitke i osviještene tubitke? Prostor nikada ne može biti posve prazan, pa se niti zamisliti takov ne mre. _ Oesterle je pokazao, za neke i dokazao , da NIKADA NE MRE BITI APSOLUTNE MATERIJE. To je naravno suprotno današnjem optimizmu, koje “broji”, dok Oesterle i dalje “mjeri” i nikad nije zadovoljan konačnim učinkom. Pretežiti dio materije” koja postoji je negde IZMEĐU "da i ne" postojanja.

Konačno postojanje, i apsolutno nepostojanje ne postoje.
Uporaba etra u fizici nam daje priliku da prostoru i vremenu priđemo bolje nego Einstainov bluff. Naime je potreban nekakov NOSILAC energije u tomu prostoru, a to je dakako eter…

Eter bi trebao generirati prostor i vrijeme…

Uzročnost je ono na kaj smo svikli u newtonovskom svijetu. Da li baš UVIJEK mora postojati UZROK? Jedna glupa teorija Big Banga tako mora postojati… Ako ste materijalist, vi ćete reći “niš uzrokuje niš” i ostat ćete živi… Ili ćete energiju tako gledati, kao na niš, dok se NEKAK ne pretvori u materiju, ali kako…?! Kako to da energiju niko ne umije pokazati i uhvatiti? (Ma može, ali hajmo polemizirati, ako je moguće...)

Iako zakon o KONSTANTNOSTI energije nominalno dopušta da se energija prenaša sa jednog nositelja na drugi, to je pak neostvareno za obične fizičare. Jer tu treba da se dokaže transformacija energije u NEŠTO i gubitak te energije, što se pobija najobičnijim primjerima – magnet djeluje i ne gubi snagu polja ili gravitaciona sila koja se ne smanjuje itd.

Vrijeme je neophodan pojam ako ostanemo pri UZROČNOSTI. Jer sa promjenama intuitivno opažamo tijek vremena. Ali se ispostavlja da je vrijeme GREŠKA SPOROG MOZGA i bezvezne KAUZALNE logike, jer je vreme samo potreba da poredamo događaje u našem životu...Jer ne mremo pohvatati SIMULTANE i ”kaotične” događaje...

Glede čestica, dosta je bilo dreka o molekulima, stomima, elektroniam…Samo po sebi se razume da nema ČVRSTE materije.

A opet kako da zamislimo STVAR a da se u njoj okreću elektroni?!

Ako će sva materija na kraju ispasti “samo” val, onda da li je i eter val? Da li se možemo osloboditi uvriježene predstave o milijunima elektrona koji se vrte u krug…Primjeri telepatije nas morti uvjeravaju u nešto što ne ZAHTIJEVA čestice...

Valovi su jedno objašnjenje prividno nelogičnih događaja i u životu i u znanosti. To je prihvatljivo objašnjenje za ono kaj se događa, a da ČESTICE nisu umiješane... Znanstvenik ne želi biti šarlatan, pa će posegnuti za VALOVIMA...

Ali i ta slika vala je vezana za našu predstavu morskih valova...I ”sinusni” valovi djeluju pravilno, oni drugi ”ružno”...Ali su valovi 3-DIMENZIONALNI!!

Val ima jedno svostvo – a to je da TLAČI. I morti je to JEDINO svosjtvo vala. A PRITISAK je jedino kaj pokreće val. Usisavanje je tako REDUKCIJA tlaka. Ali neće izazvati pokret. Taj će tlak valova skoro uvijek biti periodičan, tako se objašnjava frekvencija.
Naročito brzi valovi mogu uništiti vrlo spore. Tako se stvaraju spirale. U prirodi nikada ne postiji PRAVA linija, kao ni savršeni krug. Sve je spirala koja ide ka unutra ili ka spolja.

Sve je smotano. Kao rolnica sa makom.

Gustoća i toplina su fundamentalne osobine materije, a tlak vala.
Val stalno tlači i tako se (SAMO)POKREĆE. Kao gusjenica. Gustoću obično vezujemo za materiju. A ona odaje toplinu. Zato je proctor u kojem su “samo” valovi - hladan ili topao.

I nije da je pokret valova uvijek od toplog ka hladnom i od unutra prema napolje. Toplina tu pokazuje samo INTENZITET, ne i KOLIČINU kretanja valova.

Energija se vidi kad val tlači. Valovi transportiraju energiju, kaže fizika do sada. Ono zabavno u ovome je da NE VAŽI VIŠE KONSTANTNOST energije, već se ona povećava kod uzajamnog tlačenja valova...

Fina materija MORA POSTOJATI, jer nisu to samo vinbracije nevidljivih nematerijalnih valova, jer su ono UROLANI kao vafli, spiralni dakle. Tako umonati. Oni su PRETEČE prve materije, to je prvi prelaz sa nematerijalnih valova ka onom što nazivamo POJAVNI SVIJET.

Svojstvo je ove fine materije da ne dopušta penetraciju slabijih valova…Ali dopušta penetraciju “elektrona”…Kreće se gdje hoće…I može prodrijeti u druge fine materije.. Ona nosi energiju i čuva ju.

Ali da pojasnimo sada tlak u smislu KONTRA TLAKA: ako nema njega, ide se u “prazno" tobož, u “hladni svemir”…

Dakle je za opstojanje vala potreban otpor

Valovi prolaze kroz sve. Vibracije njihove, nesimetrične, ružne itd., bit će nepravilne. Kaos i “buka”… Planete će upit deo valova.

Valovi su ti koji čine gustoću površina planeta!! Oesterle kaže da je gustoća etra na površini Zemlje veća nego gustoća vode.
PRITISAK tih talasa na površini Zemlje je gravitacija.

Ovako se objašnjava “put astralnih, eteričnih tijela” kroz vrijeme i prosor, ali to je druga priča, za podforum Duhovnost..

Inercija je suprotno svojstvo masi…Materija je u čauri eteričnog fluksa…Ako predmet stoji mirno, i fluks oko njega će ostati stabilan…Ako se tijelo ubrza, bit će potrebna je energija koja bi pobijedila inerciju, a inercija je OTPOR tog postojećeg fluksa na zemlji…

Kontinualna materija je ono što smo naučili od Newtona…A fizika je poslije to rasparčala na molekule i atome…Ali se to nemre u nedogled činiti…

Jer, na kraju ostaje – POKRET!! Pokret vala. A on se ne dijeli.
E taj pokret je - ETER!!

Membrane materije, onoga kaj zovemo stanicama, nisu tvrde kao ljuske ljuskara, već su POROZNE, propuštaju valove…Nitko nije izoliran od okoliša…

Sve je prožeto svime!

Ono kaj prodire u sve jeste ETER, koji sve drži u svezi.

I unutar i izvan materije postoji ETER, nematerijalna supstanca, koja se dalje ne dijeli više…Iako nas tomu uči fizika, i Newonova i ova kvantna…

Jedino je svojstvo ove “nematerijalne tvari” je da se kreće i uvrće i vibrira…I nema tu više priče o gustoći i toplini i zakonima termodinamike, sve je to drek…Jedino POKRET etra…I ponekad će se od toga izroditi i materija…

Eto, toliko za početak…
__________________
"This shampoo is too strong!" "I'll give you my strawberry for your appricot!"

Zadnje uređivanje Flemming : 28.04.2004. at 07:13.
Flemming is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2004., 06:09   #2
Drži se ti matematike, ipak
Ajde, možeš i stringove, ali ne dalje
El Tomo is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2004., 07:15   #3
Question

Quote:
El Tomo kaže:
Drži se ti matematike, ipak
Ajde, možeš i stringove, ali ne dalje
Kakvi stringovi...?

No što je, očekivao sam apologiju singulariteta...
__________________
"This shampoo is too strong!" "I'll give you my strawberry for your appricot!"
Flemming is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2004., 09:20   #4
Slozio bi se sa kolegom gore. Matematika nije fizika a jos manje stvarnost.

Eter je davno odbacen i to ne zato sto fizicari neznaju matematiku nego sto su eksperimenti pokazali da ga nema. I nema te matematike koja ga moze vratit.
__________________
Knowledge is power but ignorance is bliss
BOINC - Seti@Home - BOINC - LHC@Home - BOINC - Einstein@Home - BOINC - SIMAP - BOINC - Orbit@Home
IMF - Šah [AxMi-24 - Axhind]
AxMi-24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2004., 15:37   #5
Quote:
Flemming kaže:
Kakvi stringovi...?

No što je, očekivao sam apologiju singulariteta...
Pa trenutno najjači matematički dio fizike je teorija stringova. A među stringičarima ima hrpa matematičara
El Tomo is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2004., 06:03   #6
Evo odo' ja u stringove...
__________________
"This shampoo is too strong!" "I'll give you my strawberry for your appricot!"
Flemming is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2004., 10:00   #7
__________________
Ljude pokreće iracionalnost. Racionalnost ih usmjerava.
skeptik is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2004., 02:12   #8
Quote:
skeptik kaže:
Ne vidim te od ... gustoga spiralnoga ...etra...
__________________
"This shampoo is too strong!" "I'll give you my strawberry for your appricot!"
Flemming is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2004., 02:20   #9
Huh super dugacak tekst u pokusaju pobijanja teorija (od koji su neke i dokazane) sa teroijom koja je dokazano pogresna.
Pokusaj malo vise prouciti stvari prije neg ih probas pobijati.
__________________
The Answer to the Great Question Of Life, the Universe and Everything Is...
Forty-two
Bozidar is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2004., 02:50   #10
Quote:
Bozidar kaže:
Huh super dugacak tekst u pokusaju pobijanja teorija (od koji su neke i dokazane) sa teroijom koja je dokazano pogresna.
Pokusaj malo vise prouciti stvari prije neg ih probas pobijati.
Nisi shvatio ironiju i samoironiju...

Ja sam temi prišao vrlo skrupulozno...

Čitav tekst ima preko 39 tisuća karaktera, i umjesto da ga pastiram u 3-4 nastavka, ili da ga dadnem na link, a tekst je na engleskom, ja sam se potrudio prevesti okoli 7 i pol tisuća karaktera...i pri tome sam ga sveo na temu koja paše PRIRODNIM ZNANOSTIMA...

Inače se tekst odnosi i na teoriju o putovanju finotvarnih astralnih tijela, o čemu znadem dosta, i o čemu sam i pisao na duhovnosti i u što sam vjerovao kao klinac... mnogo mali klinac...

Samo pokušavam vježbati mozak i širiti svoje interese...

Niš se ne mora pobijati ovdje...

I mislim da sam iznio argumente zagovornika etra, čak i one s kojima se osobno ne slažem.../na primjer o prostoru../, ali sve u cilju započinjanja polemike, gdje sam, očito uzalud, očekivao zagovornike singulariteta...pa da i ja nešto naučim

A ja tebi trebam vjerovati na riječ da si proučio da eter ne postoji..?!
Morti i ne postoji, morti je oavj naučenjak samo šarlatan kao i Crowley, ali ovo je mjesto za razmjenu mišljenja...

__________________
"This shampoo is too strong!" "I'll give you my strawberry for your appricot!"
Flemming is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2004., 16:21   #11
Nekuziz ti fiziku vidim. Da bi se nesto oborilo mora se pokazat eksperimentima. Matematickih teorija ima za sve sta ti moze past na pamet. Ali razlika izmedju teorije i ciste bezvezarije je eksperiment.

Pristupas problemu sa krive strane. Matematika je odlican alat ali nikada neces moci graditi teoriju samo na njoj. I dok god eksperimenti govore protiv nje nema sanse.
__________________
Knowledge is power but ignorance is bliss
BOINC - Seti@Home - BOINC - LHC@Home - BOINC - Einstein@Home - BOINC - SIMAP - BOINC - Orbit@Home
IMF - Šah [AxMi-24 - Axhind]
AxMi-24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2004., 18:27   #12
Re: Teorija etra - ni val ni materija!!

Quote:
Flemming kaže:
Ali i
Mendeljevljev sistem je prilično sumnjiv…,


al ipak omogucava dobar opis raznih tvari, pa i onih psihoaktivnih koje ti konzumiras prije nego sto pocnes pisati po forumu

svakakvih freakova na ovom podforumu majkomila
violent_femmes9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2004., 19:39   #13
Quote:
Flemming kaže:


A ja tebi trebam vjerovati na riječ da si proučio da eter ne postoji..?!
Pa ja sam se raspitao, a ak ne vjerujes meni,a ne bi mi ni trebao vjerovati , raspitaj se i ti.
__________________
The Answer to the Great Question Of Life, the Universe and Everything Is...
Forty-two
Bozidar is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2004., 02:08   #14
Quote:
Bozidar kaže:
Pa ja sam se raspitao, a ak ne vjerujes meni,a ne bi mi ni trebao vjerovati , raspitaj se i ti.
eto vidis ti si na suprotnoj strani gaussoeve krivulje od skleptika .. ti znas al ne razumijes...


i jebao vas ovaj topic TEORIJA TEPRIJA TEPSIJA dajte to promjenite .. jebala vas tepsija

p.s. ni ja ne razumijem
__________________
I'm being hunted by paleface in blue
and these cracka' spooks are haunting you too ;)
grimReaper is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2004., 04:27   #15
Krivo, druze..!

Quote:
AxMi-24 kaže:
Nekuziz ti fiziku vidim. Da bi se nesto oborilo mora se pokazat eksperimentima. Matematickih teorija ima za sve sta ti moze past na pamet. Ali razlika izmedju teorije i ciste bezvezarije je eksperiment.

Pristupas problemu sa krive strane. Matematika je odlican alat ali nikada neces moci graditi teoriju samo na njoj. I dok god eksperimenti govore protiv nje nema sanse.
Nije tako.

A kad je to Einstein dokazao svoju teoriju relativnosti????

To da su nuzni ogledi i opiti, to je zabluda od engleskih empirista i Descartesa, skupa, iako se oni dosta razlikuju u nekim drugim stvarima, ali ovo je vec filozofija znanosti...

Tesko da bi jedan teorijski fizicar mogao nama matematicarima prebacit manjak prakse, pa vi zivite od teorija...
__________________
"This shampoo is too strong!" "I'll give you my strawberry for your appricot!"
Flemming is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2004., 04:30   #16
Re: Re: Teorija etra - ni val ni materija!!

Quote:
violent_femmes9 kaže:


al ipak omogucava dobar opis raznih tvari, pa i onih psihoaktivnih koje ti konzumiras prije nego sto pocnes pisati po forumu

svakakvih freakova na ovom podforumu majkomila
Ja sam tu prenio stav zagovornika etra...
Mnogo stosta omogucava "dobar opis" mnogo cega, ali to nije znantsvena kategorija...
Eto, fizicari, zakazali ste...umjesto argumenata znanosti, ide se ad hominem ...autoritarni sindrom...
__________________
"This shampoo is too strong!" "I'll give you my strawberry for your appricot!"
Flemming is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2004., 12:58   #17
Re: Krivo, druze..!

Quote:
Flemming kaže:
Nije tako.

A kad je to Einstein dokazao svoju teoriju relativnosti????

To da su nuzni ogledi i opiti, to je zabluda od engleskih empirista i Descartesa, skupa, iako se oni dosta razlikuju u nekim drugim stvarima, ali ovo je vec filozofija znanosti...

Tesko da bi jedan teorijski fizicar mogao nama matematicarima prebacit manjak prakse, pa vi zivite od teorija...
Teorija relativnosti je jako dobro provjerena. Pogotovo specijalna. Opca je malo losije ali ipak je tek nakon mjerenja merkurove putanje jace prihvacena.

Plus da su obe jako dobro objasnjavale sve do tada primjecene pojave a i neke nove.
__________________
Knowledge is power but ignorance is bliss
BOINC - Seti@Home - BOINC - LHC@Home - BOINC - Einstein@Home - BOINC - SIMAP - BOINC - Orbit@Home
IMF - Šah [AxMi-24 - Axhind]
AxMi-24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2004., 20:36   #18
Re: Re: Re: Teorija etra - ni val ni materija!!

Quote:
Flemming kaže:

Mnogo stosta omogucava "dobar opis" mnogo cega, ali to nije znantsvena kategorija...
mozes li mi, molim te, navesti neki primjer za ovu tvrdnju?

i to sto zagovornici teorije etera imaju negativan stav o PSE ne znaci nista dok ne objasnis koji su tocno njihovi prigovori
violent_femmes9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2004., 00:24   #19
Teorija etera je u svoje vrijeme napravila toliko problema jadnicima koji su je htjeli odrzati na zivotu da su smislili mali milijun podteorija. I sve je na kraju palo u vodu. Ozivljavati (ili bar pokusati) vec odavno pokojne ideje mi se cini pomalo besmisleno. Pogotovo na racun teorija koje jesu dokazane.


I, btw, ma kako 'etra'? Pa valjda 'etera'. A netko od modova bi stvarno mogao popraviti naslov topica. Mozda cak i netko tko je i sam u njemu sudjelovao
The_Equilibrist is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2004., 05:16   #20
Unhappy Misliš da nisam pokušao??

Quote:
The_Equilibrist kaže:
. A netko od modova bi stvarno mogao popraviti naslov topica. Mozda cak i netko tko je i sam u njemu sudjelovao
Misliš da nisam pokušao??
Tipkačke greške sam još nekako ispravio u dva-tri pokušaja, ali NASLOV NIJE MOGUĆE IZMIJENITI IZ TEHNIČKIH RAZLOGA...

Eto teme za PRITUŽBE; PRIJEDLOGE itd... ili

No dobro, ja sam iz čiste intelektualne igragrije htio držati stranu jednoj teOriji...etEra, dakako, ali sad bih prosio MODERATORE s PRIRODNIH ZNANOSTI da zaključaju ovaj topic..

Otvorit ću ja nešto o DEUTERIJ-u i Big Bang-u...uskoro...

__________________
"This shampoo is too strong!" "I'll give you my strawberry for your appricot!"
Flemming is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:29.