Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca

Roditelji i djeca Zato što ih volimo i oni vole nas.
Podforumi: Školarci i adolescenti, Dojenčad i predškolci, Trudnice, Medicinski potpomognuta oplodnja, Dječje zdravlje, Oprema

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.11.2017., 08:48   #2181
Quote:
Plavooka Sanja kaže: Pogledaj post
nakon Paxa, nakon kojeg smo proplakale i ona i ja.
Pax je jako tužan? Je li pitko štivo u smislu da se lako prati radnja i da je razumljivo?
elly is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2017., 10:47   #2182
svojoj sam prošli tjedan pročitala Hlapića i nakon toga smo gledali film. Bila je oduševljena i pročitale smo ga u 5 dana. Nisam imala nikakav dječji roman pri ruci osim toga (inače bih izbjegavala da čitamo zajedno sad ono što će čitati za lektiru)
Ima 4.5 godine pa što biste savjetovali da je slično tome, bilo bi dobro da ima i film koji bismo poslije mogli pogledati.

Neki dan je na tv-u gledala film Alisa u zemlji čudesa pa mi je sad bezveze to čitati i animirani Pinokio. Više volim da prvo čitamo, a onda gledamo film.
Meni na pamet pada samo Vlak u snijegu - to je htjela jer je i slikovnicu već pročitala pa bi sad knjigu, ali meni se iskreno to ne čita.

Nakon zadnjeg upita vidjela sam da je ejdna forumašica stavila popis po dobi, ali bih radije čula preporuku, a ne da krenemo čitati pa da mi baš tekst nije zanimljiv i sl.
__________________
cura
beba
profesorka87 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2017., 11:29   #2183
Možeš slobodno čitati nakon gledanja, pogotovo takve malo veće knjige, zna biti jako dobro tako maloj djeci.

Mi smo tako čitali Družbu Pere Kvržice poslije gledanja pa im nije jezik bio toliko stran i lakše su se uživjeli.

Ako volite gledati i čitati, razmisli i o predstavama, recimo Najotmjeniji div u gradu igra u Trešnji, Snježna kraljica također, Ježeva kućica u ZKL-u... I predivne izvedbe u Ribnjaku za samo 15 kn, njihov Regoč je predivan, meni su suze išle, a baš je za tu dob, iako je moj devetogodišnjak bio presretan.

I pogledaj u knjižničnoj medioteci, ima ih dosta ekraniziranih.
MMovca is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2017., 11:47   #2184
Quote:
MajaMama kaže: Pogledaj post
Možeš slobodno čitati nakon gledanja, pogotovo takve malo veće knjige, zna biti jako dobro tako maloj djeci.

Mi smo tako čitali Družbu Pere Kvržice poslije gledanja pa im nije jezik bio toliko stran i lakše su se uživjeli.

Ako volite gledati i čitati, razmisli i o predstavama, recimo Najotmjeniji div u gradu igra u Trešnji, Snježna kraljica također, Ježeva kućica u ZKL-u... I predivne izvedbe u Ribnjaku za samo 15 kn, njihov Regoč je predivan, meni su suze išle, a baš je za tu dob, iako je moj devetogodišnjak bio presretan.

I pogledaj u knjižničnoj medioteci, ima ih dosta ekraniziranih.
Više volim kad ih sama zamisli (likove npr) pa onda gleda film. Da malo razvija maštu. Uvijek to prakticiram u školi iako radim s dosta većim djecom.
Nismo iz zg-a pa mi je malo teže ići sad jer sam u 29.tjednu,a ne smijem dugo sjediti pa to mora pričekati.

Imam Priče iz davnine doma,a ne znam kako bi to prihvatila. Film Šuma Striborova je gledala u svidio joj se.
__________________
cura
beba
profesorka87 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2017., 12:02   #2185
Quote:
Wedding kaže: Pogledaj post
Bas mi je drago da ti se sviđa.
Trebalo mi je 4 sata da to uploadam jer me neso muci veza na poslu zato sto mjenjamo servere i sve instalacije ali bitno da je uspjelo.
Stvarno si se potrudila, hvala ti puno
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2017., 12:03   #2186
Quote:
profesorka87 kaže: Pogledaj post
Više volim kad ih sama zamisli (likove npr) pa onda gleda film. Da malo razvija maštu. Uvijek to prakticiram u školi iako radim s dosta većim djecom.
Nismo iz zg-a pa mi je malo teže ići sad jer sam u 29.tjednu,a ne smijem dugo sjediti pa to mora pričekati.

Imam Priče iz davnine doma,a ne znam kako bi to prihvatila. Film Šuma Striborova je gledala u svidio joj se.
Vlak u snijegu? moj obožava taj film
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2017., 12:08   #2187
Quote:
Francesca kaže: Pogledaj post
Vlak u snijegu? moj obožava taj film
To i ona želi, očito ćemo to morati
__________________
cura
beba
profesorka87 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2017., 12:21   #2188
Quote:
elly kaže: Pogledaj post
Pax je jako tužan? Je li pitko štivo u smislu da se lako prati radnja i da je razumljivo?
Je, radnja se prati lako, al mene je dosta pogodilo, pogotovo opisi usamljenosti i kad se lisice sjećaju kako su izgubile obitelj. Ona kaže da svejedno obožava tu knjigu i jednu rečenicu je prepisala i zaljepila sebi u sobu.

U školi ih učiteljica potiče da puno čitaju izvan lektira i da vode dnevnik čitanja, a na kraju godine će ih pregledati profesori hj iz njihove škole i najbolje nagraditi pa joj je i to poticaj.
__________________
Luna & Dea
Plavooka Sanja is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2017., 20:26   #2189
dakle, moj je potpuno poludio za gregom i u tjedan dana procitali smo tri nastavka.
sam si u knjiznici rezervira unaprijed ostale nastavke
prije nego sam to uopce uzela u ruku, mislila sam da je to za 4.- 5. razred ili tu negdje, ali on je ODUSEVLJEN.
sam cita one dijelove pisane velikim tiskanim slovima, umire od smijeha na crteze, a ja citam ostatak. samo jucer smo procitali 120 str.

ali i meni je fora, moram priznati.

jel to u lektiri? :ne da mi se guglati:
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2017., 20:51   #2190
Quote:
frupy kaže: Pogledaj post
dakle, moj je potpuno poludio za gregom i u tjedan dana procitali smo tri nastavka.
sam si u knjiznici rezervira unaprijed ostale nastavke
prije nego sam to uopce uzela u ruku, mislila sam da je to za 4.- 5. razred ili tu negdje, ali on je ODUSEVLJEN.
sam cita one dijelove pisane velikim tiskanim slovima, umire od smijeha na crteze, a ja citam ostatak. samo jucer smo procitali 120 str.

ali i meni je fora, moram priznati.

jel to u lektiri? :ne da mi se guglati:
Kod nekih pametnih učitelja da, kod većine ne.

Mi smo očajni bili bez prijevoda pa smo počeli engleske čitati, jedan gotov, uskoro idem po drugi.
MMovca is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2017., 21:15   #2191
mi sad čitamo- zabranjena vrata. ja se stalno vraćam na knjige koje su mene nekad oduševljavale.
sad čekamo- Mali milijarder, kažu da je odlična, a bila je vani prošli put kad smo bili u knjižnici
extreme is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2017., 21:36   #2192
Quote:
MajaMama kaže: Pogledaj post
Kod nekih pametnih učitelja da, kod većine ne.
u kojem razredu?

ne znam ni koliko je naslova prevedeno. u bivsem algoritmu ih ima dosta na polici, bas sam isla vidjeti.
i za to se zakacio sad POSLIJE interlibera
mogla sam rijesiti i sv. nikolu i bozic i rodjendan jednim udarcem.
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2017., 06:54   #2193
Quote:
frupy kaže: Pogledaj post
u kojem razredu?

ne znam ni koliko je naslova prevedeno. u bivsem algoritmu ih ima dosta na polici, bas sam isla vidjeti.
i za to se zakacio sad POSLIJE interlibera
mogla sam rijesiti i sv. nikolu i bozic i rodjendan jednim udarcem.
7 je prevedeno, zadnji je Lijevo smetalo.

Jamčim ti da oko tebe hrpa ljudi ima sve u kolekciji.

Što se tiče razreda, mislim da je 3./4., nisam dugo provjeravala, znam da sam vidjela kod nekoga na popisu.
MMovca is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2017., 07:55   #2194
Moj je sad u 3r imao Dnevnike Pauline P i cijelo vrijeme dok je čitao je govorio kako bi volio da je Gregorov dnevnik lektira, to mu je super. Sad čita Hlapića, to je sljedeća lektira i posudio je 5knjiga G. Stiltona, jako mu se sviđaju.
enigmatic is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2017., 08:02   #2195
Quote:
MajaMama kaže: Pogledaj post
7 je prevedeno, zadnji je Lijevo smetalo.

Jamčim ti da oko tebe hrpa ljudi ima sve u kolekciji.

Što se tiče razreda, mislim da je 3./4., nisam dugo provjeravala, znam da sam vidjela kod nekoga na popisu.
ma nema nitko, vec sam se raspitivala.
zapravo, ne znam nikoga tko bas kupuje knjige. oni koji citaju, posudjuju u knjiznici ili skidaju za reader.
Quote:
enigmatic kaže: Pogledaj post
Moj je sad u 3r imao Dnevnike Pauline P i cijelo vrijeme dok je čitao je govorio kako bi volio da je Gregorov dnevnik lektira, to mu je super. Sad čita Hlapića, to je sljedeća lektira i posudio je 5knjiga G. Stiltona, jako mu se sviđaju.
joj za tog stiltona je bio zapeo na interliberu, ali nismo ga na kraju uzeli jer ne znam kakav je i ima 123498765 naslova pa se nisam snasla.
posudit cemo i to kad ga prodje ova gregomanija.
danas ce valjda donijeti novi nastavak, ako potrefi radno vrijeme knjiznice

hlapica smo procitali u normalnoj i skracenoj verziji i gledao je film.
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2017., 08:25   #2196
meni taj gregor izgleda za malo stariju djecu, no mislim da bum probala s njim kad završi sa serijalom gaćeše (moj je 1.r.).
kupila sam mu zen pandu za božić. ilustracije su divne.
gargamišamel is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2017., 08:52   #2197
Quote:
gargamišamel kaže: Pogledaj post
meni taj gregor izgleda za malo stariju djecu, no mislim da bum probala s njim kad završi sa serijalom gaćeše (moj je 1.r.).
to sam i ja mislila, ali fakat nije.
evo, u tri knjige nije bilo nijednog dijela koji sam morala pojasniti, na svaku foru se smijao, a fore su zbilja dobre.
bas sam ugodno iznenadjena.
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2017., 09:09   #2198
znam da je fora jer sam imala knjigu u rukama i pročitala sam nekoliko stranica, ali kak moj samostalno čita onda mi je važno da knjiga na prvi pogled ne ostavlja dojam hrpetine suhoparnog teksta. zato mi je gaćeša dobar prijelaz jer ima dosta ilustracija sa ponekim ubačenim stripom, pa mali nema osjećaj da toga ima puno i proguta knjigu, a da ni ne skuži.
gargamišamel is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2017., 09:18   #2199
Gregov dnevnik je dosta trećaša ( u mojoj školi) izabralo kao lektiru po izboru.

Malog milijardera je moja klinka dobila za 8. rođendan, probala ga je čitati (malo sama, pa smo skupa čitale prije spavanja), na kraju je brzo odustala jer su joj koncept engleske škole nije bio baš blizak (stalno smo povlačile paralelu između naše i njihove i sve joj je to bilo daleko, nismo se maknule dalje od početka knjige). Meni se činila zanimljiva, ali za malo zrelije devetgodišnjake djecu, moja još nije na toj razini.
nightfall is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2017., 12:40   #2200
Quote:
frupy kaže: Pogledaj post
dakle, moj je potpuno poludio za gregom i u tjedan dana procitali smo tri nastavka.
Joj moj ga isto jako voli

Sad je 2. razred, i jako puno čita. Najviše čita u školi. Ne znam što misliti baš o tome što se to dopušta, ali bar mu nije dosadno. Nadam se da dugoročno neće biti problem, valjda zna kad pratiti nastavu.


U zadnje vrijeme čita:
Grozni Grga
Gregov dnevnik
Doktor Prdoprah
Kapetan Gaćeša

Uzeo je bio i Paulinu (vidio da je na popisu lektire za 3. razred). Meni se ona čini neizmjerno dosadnija nego ove ranije nabrojane. Ne znam zašto je sveto pravilo da lektira mora biti dosadna.


Čitam na prethodnim stranicama da se čitaju Pet prijatelja, meni su one bile jako drage, baš sam razmišljala posuditi ih.. Kako djeca danas na njih reagiraju?


Ja sam malom posudila i Nikicu, rekao je da mu je okej, ALI.. ja također prolistala knjigu, i ražalostila se, ono što je nama kao djeci bilo super smiješno, mislim da je današnjoj djeci prilično nerazumljivo, od toga da samo jedno dijete ima super kostim za maškare, do toga da mama radi zimnicu
__________________
Where all think alike, no one thinks very much.
miss daisy is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:23.