Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Školarci i adolescenti

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.11.2017., 13:22   #3021
Quote:
katjes kaže: Pogledaj post
E sta svi prakticiraju svakodnevnu komunikaciju vocap grupama? U razredu moje male kreirala se grupa i sad se svakodnevno drvi sta treba napraviti za zadacu, kako, sta donijeti, napisati..

Kako ce dijete samo nauciti zapamtiti i prenijeti ako se svakodnevno o tome skrbe roditelji.
A i zivcira me stalna zvonjava. Ako ne gledam, mozda nesto zaista bitno i korisno propustim...

Nekidan sam namjerno pustitla dijete da nesto krivo napravi iako sam po prepisci znala da uciteljica nije trazila tak...

Sta me jos smetam u toj grupi su same mame. Onda se ko posljedica nekako tata iskljucuje iz cijele price oko skolovanja. Ne znam, retardirano skroz.



Sent from my SM-G928F using Tapatalk

Prvi razred prvih mjesec dana, do dva, toliko i učiteljica tolerira da djeca sama još ne pamte, ali nakon tog i viber i "vocap" utihnu. Već i najufuranijim mamama postane neugodno.. Drugo polugodište jako rijetko, nekad neko djete nešta nije sigurno pa se tu i tamo provjeri, ali ne u grupama, već se pojedine mame skompaju, valjda koja se djeca više druže u školi, tako nekako i mame te mame lakše pitaju ako dijete nije baš sigurno za zadaću.


Što se tiće uvida u testove, ja nikada ne bi tražila, ali nam učiteljica na informacijama obićno ima pripremljene zadnje testove i pokaže di djete griješi ako griješi, i na što ga treba potaknuti. I to mi je ok.
__________________
nikoina
nikoina is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2017., 13:27   #3022
kaj ti ne ide mala u boravak?
kaj imaju pricati?
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2017., 14:01   #3023
Postoji i mimo boravka nesto sto se treba napraviti doma ili samo nesto donijeti.

A drvi se nadugo i nasiroko, o majici za tjelesni, hrani u skoli, pedofilima, izletima...ili cak neke stvari o djelatnicima skole, tko je na zamjeni, tko se kada vraca sa porodiljnog, zasto je bio psiholog. Ono wtf

Dakle, cekam da im postane neugodno. Zivi bili pa vidjeli


Mislim da su neki roditelji kompletni ludjaci i suosjecam sa uciteljima i ravnateljima skola (iniciraju se razgovori za svakakve gluposti) sa kakvima sve moraju imat posla.


Sent from my SM-G928F using Tapatalk
__________________
A snaha bijaše jezičljiva, (guzičljiva) nazlobna, proždrljiva i goropadna.
katjes is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2017., 14:22   #3024
Mi imamo viber grupu koja je primarno namijenjena da predstavnik roditelja moze slati svim roditeljima sluzbene obavijesti i vazne stvari, podsjetnike itd. Ili poneku slicicu iz razreda kad uciteljica posalje.

Naravno to se ponekad pretvori u kokosinjac gdje svi nesto bezveze laprdaju i u pocetku se stalno zapitkivalo oko zadaca, ali kako ide godina tako sve manje. Zgodno je recimo za one koji su bolesni pa samo posalju poruku da tko prvi stigne da poslika sto su radili.

Ovo za krivo ispravljene testove mi je

Pitanje jedno u vezi ocjena - kako ide odnos bodovi-ocjena za prvasice? Npr ako je 20 zadataka? Sjecam se da sam nekad negdje naletila na raspravu i da su sad stvari puno rigoroznije nego u moje doba, al ne sjecam se tocno.
Lei is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2017., 14:32   #3025
Mi nemamo nikakvh grupa
Ima neka nesluzbena mail lista (bez uciteljice koja nam nije dala ni tel broj ni mail) na koju je zadnje bila poslana obavijest pred vise od godine dana da nam je zakazan roditeljski prvi dan skole u 8 ujutro...
Nakon toga na njoj vlada muk...

Slicica koju uciteljica posalje SF iz paralelnog svemira. Predstavnika roditelja uopce nismo imali prosle godine. Ma necu vise pisati, neda mi se...
proab is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2017., 14:33   #3026
mi imamo mailing listu, uciteljica obavjestava putam nje za neke vaznije stvari. drugo nemamo nista razredno
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2017., 15:25   #3027
Quote:
Lei kaže: Pogledaj post
Pitanje jedno u vezi ocjena - kako ide odnos bodovi-ocjena za prvasice? Npr ako je 20 zadataka? Sjecam se da sam nekad negdje naletila na raspravu i da su sad stvari puno rigoroznije nego u moje doba, al ne sjecam se tocno.

Kod nas je u postotcima, 90-100 % je 5, nisam sigurna za niže ocjene, mislim da je za dvojku potrebno 60%, trojku 70%, četvorku 80% Znaći ako imaš 20 mogučih, već 3 greške može biti 4, kod manje mogućin nekada su i dvije greške 4.
__________________
nikoina
nikoina is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2017., 15:36   #3028
da, npr, 8/10 je cetvroka
al tako je i kod nas bilo
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2017., 15:45   #3029
ajd to je jos ok, ovo sto sam ja slusala okolo je da je i jedna jedina greska vec cetiri. sto mi je bas onako jako demotivirajuce pogotovo za prvasice
Lei is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2017., 15:57   #3030
pa moze biti ako ima 5 pitanja
ali na 44, koliko sam danas vidjela da ima na testu iz prirode jedna greska ne bi nista znacila.

evo sad sam gledala 32/33 je 5, 24/25 je 5
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2017., 16:03   #3031
Quote:
katjes kaže: Pogledaj post

Mislim da su neki roditelji kompletni ludjaci i suosjecam sa uciteljima i ravnateljima skola (iniciraju se razgovori za svakakve gluposti) sa kakvima sve moraju imat posla.
zahvaljujem.

Quote:
Lei kaže: Pogledaj post
ajd to je jos ok, ovo sto sam ja slusala okolo je da je i jedna jedina greska vec cetiri.
ne slusaj iskrivljene verzije, takvih je uvijek najvise.
jer iz situacije 4/5 je ocjena 4, proizadje urbana legenda opcenite formulacije: "jedna greska na testu je 4"

viber i inih grupa se grroooozim i samovoljno izlazim iz istih, pogotovo kad me netko doda bez pitanja. srecom, uciteljica i bivse vrticke tete su normalne osobe koje nikad nisu inicirale i poticale takvu vrstu komunikacije
uglavnom se radi o nadobudnim mamama koje putem vibera traze zelenu bojicu koju je dijete izgubilo, kompariraju uspjeh na testovima, zapitkuju o stvarima koje vec detaljno i na vrijeme pisu u informativci, pisu tko je kad prdnuo i sl.:klap:
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2017., 10:16   #3032
Quote:
Lei kaže: Pogledaj post
ajd to je jos ok, ovo sto sam ja slusala okolo je da je i jedna jedina greska vec cetiri. sto mi je bas onako jako demotivirajuce pogotovo za prvasice
kod nas je tako - tj. cak i u diktatu ili sastavku koji moze imat 10 recenica ali ako dijete fula samo jedno veliko slovo, dijakriticki znak itd. tada je to ocjena 4.
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2017., 10:30   #3033
Quote:
Wedding kaže: Pogledaj post
kod nas je tako - tj. cak i u diktatu ili sastavku koji moze imat 10 recenica ali ako dijete fula samo jedno veliko slovo, dijakriticki znak itd. tada je to ocjena 4.
Je li vas učiteljica na početku godine informirala o kriterijima ocjenjivanja?

Diktat i sastavak se nikako isto ne ocjenjuju, niti se ista stvar provjerava sastavkom i diktatom.
Da bi se ocjenio sastavak gleda se kakva je struktura sastavka (ima li dijelove: uvod, glavni dio, zaključak), pravopis, gramatika, jesu li rečenice povezane u smislenu cjelinu, logički slijed misli, bogatstvo rječnika, je li "pogođena" tema...Ima tu dosta toga, zato sastavci i jesu teški za ocjenjivanje. Diktat je lak za ocjenit: imaš broj pogrešaka koje učenik smije načiniti za pojedinu ocjenu i gotovo.
nightfall is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2017., 10:56   #3034
Quote:
nightfall kaže: Pogledaj post
Je li vas učiteljica na početku godine informirala o kriterijima ocjenjivanja?

Diktat i sastavak se nikako isto ne ocjenjuju, niti se ista stvar provjerava sastavkom i diktatom.
Da bi se ocjenio sastavak gleda se kakva je struktura sastavka (ima li dijelove: uvod, glavni dio, zaključak), pravopis, gramatika, jesu li rečenice povezane u smislenu cjelinu, logički slijed misli, bogatstvo rječnika, je li "pogođena" tema...Ima tu dosta toga, zato sastavci i jesu teški za ocjenjivanje. Diktat je lak za ocjenit: imaš broj pogrešaka koje učenik smije načiniti za pojedinu ocjenu i gotovo.
Informirani smo i to njezino ocjenjivanje nema veze sa mozgom i sa kriterijima. Zalili smo se nekoliko puta, nekad je to pomoglo a nekada ne.

Ma ja nemam rijecu sa nasu uciteljicu i jedva cekam da zavrsi ovaj 4. razred, a nakon toga zaim prvasice koji ce ju dobiti.
Kaj da ti kazem kada je to uciteljica za koju rijeka Krapina ne postoji.
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2017., 22:12   #3035
Quote:
Wedding kaže: Pogledaj post
Kaj da ti kazem kada je to uciteljica za koju rijeka Krapina ne postoji.
Baš me zanima kakva je bila njezina reakcija na tu grešku, odnosno na tvoje ukazivanje na grešku? Nije to baš mala stvar.
Salammbo is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2017., 10:44   #3036
Quote:
Salammbo kaže: Pogledaj post
Baš me zanima kakva je bila njezina reakcija na tu grešku, odnosno na tvoje ukazivanje na grešku? Nije to baš mala stvar.
ma joj - ono, isprike tipa zabunila sam se, krivo sam procitala itd... takve su isprike i kada krivo provjeri matematiku. - kao, treba joj oprostiti jer smo ljudi pa grijesimo, a djeci se to ne oprasta jer oni valjda moraju biti bezgresni roboti
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2017., 16:47   #3037
Quote:
katjes kaže: Pogledaj post
A drvi se nadugo i nasiroko, o majici za tjelesni, hrani u skoli, pedofilima, izletima...ili cak neke stvari o djelatnicima skole, tko je na zamjeni, tko se kada vraca sa porodiljnog, zasto je bio psiholog. Ono wtf
uputi ih na forum.hr
nek ovdje dođu pisati o svemu tome
Stella PoP is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2017., 22:08   #3038
Idu li vasi prvasi/drugasi na repeticije iz engleskog i matematike?
__________________
Latinska poslovica
Điđe T. is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2017., 22:32   #3039
instrukcije?! u drugom razredu?!
ne
ima djece koja idu na engleski ali to nisu instrukcije neg ucenje naprednije od skole
a matematika... ne znam sto da ti kazem
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2017., 22:39   #3040
Isuse bože pa nema se šta ni objašnjavati u prvom razredu, možeš samo sjesti i ponavljati s njim beskonačno 3 riječi, boje i brojeve
I onda mi ljudi ocjenjuju obrazovni sustav po tome koliko djece ide na instrukcije. Jel se itko zapita ZAŠTO?
__________________
"Da se Fažola uda ... e to je već za čestitati (ali i sramota)"
Afrika paprika is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:32.