Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.07.2012., 01:36   #761
nisam sigurna da to ima veze sa "ženskim zdravljem"
ne čini se baš kao ginekološki problem.
Tinkerbell 8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2012., 02:23   #762
Hm, ovo će bolje pristajati na Zdravlje pa ću tamo odseliti.

Jeli ti sestrična može kazati kakve točno bolove u trbuhu i prsima. Jeli je propada, kako se javljaju?
__________________
Fuj. Kaka to!
Silvery is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2012., 03:52   #763
on ne može znati za cigarete ako se mu se ne veli,
a ni za "travu" ako se neki period prije toga suzdrži od pušenja jointova(valjda može izdržati bar neko vrijeme prije pretraga bez toga?)
onda poslije joj može dokazati da je pušila travu jedino ako joj uzme kosu na analizu
a nitko nije toliko besposlen da to učini i plaća,pa ni doktori obiteljske medicine
a i doktori su u pravilu svjesni da je to minimalni problem ako je stvarno bolesna

ako trpi bolove već par mjeseci vidim da nije toliko neizdrživo i mogla bi se prvo "očistit" od tih gluposti pa posjetiti pravog stričeka doktora

"boji se mame" pa pušta da ju boli..c'mon
__________________
sljedeći put kad biraš kujicu iz legla, ne uzimaj onu koja te tužnjikavo-slatko gleda izdaleka, nego onu koja skače po tebi i grize ti hlače (by netsky-prospekt)
Siddig is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2012., 17:55   #764
Quote:
Aksentija kaže: Pogledaj post
Bok ljudi, pošto moja sestrična nema forum, pišem za nju. Maloljetna je i djevica je, da ne počeli pisat da je trudna itd. Rekla mi je da u zadnjih par mjeseci ima jake bolove u trbuhu, nije na dijeti, ne izgladnjuje se, hrani se (donekle) normalno.. Koji put kad je s društvom pije, pušačica je i ponekad zapali joint. Ne želi ići kod doktora jer joj stara ne zna ni za vutru, ni za cigarete, a znate i sami kakve su majke (pod time ne mislim ništa loše), žele zaštitit svoje dijete od svega lošeg što svijet danas nudi. Uglavnom, nemojte pisat gluposti molim vas. Slutite li na išta? Savjeti?

P.S. Također ima učestale bolove u prsima.. I ponekad ju boli kad diše.
Treba se javiti svom dr.,neznam kakav drugi savjet očekujete ili možda dijagnozu i th.?
hrvoje dr. is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2012., 23:29   #765
Quote:
Silvery kaže: Pogledaj post
Hm, ovo će bolje pristajati na Zdravlje pa ću tamo odseliti.

Jeli ti sestrična može kazati kakve točno bolove u trbuhu i prsima. Jeli je propada, kako se javljaju?
Da, propada ju.. Sutra je vozim k doktoru, nagovorila sam ju, moram vidjeti što je s njom.. Hvala svima
Aksentija is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2012., 08:13   #766
bol ( zatezanje) u donjem dijelu stomaka

unazad godinu dana povremeno me "zatezalo" u donjem lijevom dijelu stomaka....mislio sam da je bruh, ali kako je s vremenom prestajalo nisam išao liječniku...prije 4-5 dana dok sam bio u polusagnutom položaju i dizao teret osjetio sam oštru bol u predjelu donjeg dijela leđa (desno od trtice) koje je završila u stopalu desne noge (peta)....sada konstantno osjetim laganu bol između donjeg desnog dijela stomaka i toga dijela leđa....zanima me da li se problemi sa prostatom tako manifestiraju, ili možda netko zna o čemu se radi....hvala
alex osk is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2012., 11:13   #767
Quote:
alex osk kaže: Pogledaj post
unazad godinu dana povremeno me "zatezalo" u donjem lijevom dijelu stomaka....mislio sam da je bruh, ali kako je s vremenom prestajalo nisam išao liječniku...prije 4-5 dana dok sam bio u polusagnutom položaju i dizao teret osjetio sam oštru bol u predjelu donjeg dijela leđa (desno od trtice) koje je završila u stopalu desne noge (peta)....sada konstantno osjetim laganu bol između donjeg desnog dijela stomaka i toga dijela leđa....zanima me da li se problemi sa prostatom tako manifestiraju, ili možda netko zna o čemu se radi....hvala
Trebate pregled.
hrvoje dr. is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2012., 18:42   #768
Pozdrav!

Imam pitanje vezano uz, u nedostatku točnijeg termina, "čudan" osjećaj točno ispod završetka rebra malo iznad lijevog kuka. Naime, već posljednjih tjedan-dva na tom predjelu osjećam nešto kao prazninu dok dišem. Dakle, udahnem i osjećam kao da sam probušen na tom mjestu, tako bih to najbliže mogao opisati. Ne radi se ni o kakvoj boli, već samo jedan neugodan i zadnjih dan-dva strašno iritirajući osjećaj. Imam 17 godina, sportaš sam (ne znam koliko je to relevantno, ali gornje navedeni problem se baš počeo pojavljivati nakon što sam odradio nekoliko jačih treninga), nikad nisam (izuzev gastritisa) imao nikakav problem vezan uz trbušnu šupljinu.

Unaprijed zahvaljujem na odogovoru.
luka_kimi is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2012., 18:30   #769
Quote:
luka_kimi kaže: Pogledaj post
Pozdrav!

Imam pitanje vezano uz, u nedostatku točnijeg termina, "čudan" osjećaj točno ispod završetka rebra malo iznad lijevog kuka. Naime, već posljednjih tjedan-dva na tom predjelu osjećam nešto kao prazninu dok dišem. Dakle, udahnem i osjećam kao da sam probušen na tom mjestu, tako bih to najbliže mogao opisati. Ne radi se ni o kakvoj boli, već samo jedan neugodan i zadnjih dan-dva strašno iritirajući osjećaj. Imam 17 godina, sportaš sam (ne znam koliko je to relevantno, ali gornje navedeni problem se baš počeo pojavljivati nakon što sam odradio nekoliko jačih treninga), nikad nisam (izuzev gastritisa) imao nikakav problem vezan uz trbušnu šupljinu.

Unaprijed zahvaljujem na odogovoru.
Možda preforsacija.
hrvoje dr. is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2012., 18:24   #770
Pozdrav. Jučer sam u donjem desnom dijelu trbuha osjetio bol koja je danas malo intenzivnija. Kako sam sam pomalo hipohondar odmah sam pomislio na apendicitis i guglao, ali ne povraćam, nije mi zlo, nemam temperaturu (mjerio sam danas oko podne 36.1, nakon ručka 36.5, sad isto 36.5), stolica je uredna. Boli me više kad se krećem, kad mirujem skoro ništa, više boli kad podižem noge, pogotovo desnu.
Dakle, što mi je činiti? Da li da idemo na hitnu večeras ili da pričekam i vidim kako će mi dalje biti?
Hvala na odgovoru.
Wolowitz is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2012., 20:32   #771
Quote:
Wolowitz kaže: Pogledaj post
Pozdrav. Jučer sam u donjem desnom dijelu trbuha osjetio bol koja je danas malo intenzivnija. Kako sam sam pomalo hipohondar odmah sam pomislio na apendicitis i guglao, ali ne povraćam, nije mi zlo, nemam temperaturu (mjerio sam danas oko podne 36.1, nakon ručka 36.5, sad isto 36.5), stolica je uredna. Boli me više kad se krećem, kad mirujem skoro ništa, više boli kad podižem noge, pogotovo desnu.
Dakle, što mi je činiti? Da li da idemo na hitnu večeras ili da pričekam i vidim kako će mi dalje biti?
Hvala na odgovoru.
Mislim da vam nije ništa,ali to se sigurnošću nemože reći preko foruma NEMOŽE reći.
hrvoje dr. is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2012., 20:01   #772
Pozz! Zanima me ako netko od ˝strucnijih˝ ljudi moze dati neki odgovor...Naime,prije 4 mj. mi je otkriven cir na dvanaestercu...Vec dugo(par godina) sam imala odredene bolove i grceve u trbuhu,ali tek kad sam vidjela krv u stolici sam otisla vidjeti u cemu je problem,poslana sam na gastroskopiju gdje mi je receno to za cir ( 1 cm velik),unutarnje krvarenje,refluks sadrzaja zeluca u jednjak,gastritis,zatim sam isla na RTG abdomena gdje su isto vidjeli cir plus zastoj u crijevima,nepravilno sirenje jetre i previse zraka u trbuhu...Obavila sam jos jednu gastroskopiju i UZV abdomena gdje su nalazi nepromijenjeni...Bila sam na odredenoj prehrani,Acipanu i Rennie-u...Mene i dalje boli iza jela,stolicu nemam po 2,3 dana,imam mucnine,pecenje u zelucu,nadudost,ponekad i jaka bol u crijevima,bol u cijeloj trbusnoj supljini,toliko intenzivna da se ne mogu ispraviti,sluz u stolici i sl...Otisla sam po treci put na gastroskopiju drugoj internistici,medutim ona je rekla da nema cira i da je nalaz koliko toliko uredan,osim erozije zeluca...Nije mi jasno kako je to moguce,ako sam prije samo mjesec dana imala cir po svim drugim nalazima...Tijekom te zadnje gastroskopije me uzasno bolilo,ispljunula sam nesto krvi i sad cijeli dan ne mogu nista staviti u sebe koliko me boli i pece iznutra...Ne znam kome vise da idem da ti bolovi nestanu i da mi netko pomogne kako spada...Inace sam sad,31.8. jos narucena za kolonoskopiju.
la-rosa-negra666 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2012., 08:09   #773
Quote:
la-rosa-negra666 kaže: Pogledaj post
Pozz! Zanima me ako netko od ˝strucnijih˝ ljudi moze dati neki odgovor...Naime,prije 4 mj. mi je otkriven cir na dvanaestercu...Vec dugo(par godina) sam imala odredene bolove i grceve u trbuhu,ali tek kad sam vidjela krv u stolici sam otisla vidjeti u cemu je problem,poslana sam na gastroskopiju gdje mi je receno to za cir ( 1 cm velik),unutarnje krvarenje,refluks sadrzaja zeluca u jednjak,gastritis,zatim sam isla na RTG abdomena gdje su isto vidjeli cir plus zastoj u crijevima,nepravilno sirenje jetre i previse zraka u trbuhu...Obavila sam jos jednu gastroskopiju i UZV abdomena gdje su nalazi nepromijenjeni...Bila sam na odredenoj prehrani,Acipanu i Rennie-u...Mene i dalje boli iza jela,stolicu nemam po 2,3 dana,imam mucnine,pecenje u zelucu,nadudost,ponekad i jaka bol u crijevima,bol u cijeloj trbusnoj supljini,toliko intenzivna da se ne mogu ispraviti,sluz u stolici i sl...Otisla sam po treci put na gastroskopiju drugoj internistici,medutim ona je rekla da nema cira i da je nalaz koliko toliko uredan,osim erozije zeluca...Nije mi jasno kako je to moguce,ako sam prije samo mjesec dana imala cir po svim drugim nalazima...Tijekom te zadnje gastroskopije me uzasno bolilo,ispljunula sam nesto krvi i sad cijeli dan ne mogu nista staviti u sebe koliko me boli i pece iznutra...Ne znam kome vise da idem da ti bolovi nestanu i da mi netko pomogne kako spada...Inace sam sad,31.8. jos narucena za kolonoskopiju.
Trebali bi prepisati nalaze EGD,Rtg pasažu gastroduodenuma,nalaz PHD-a ako je rađen,KKS,stolica na krvi /poz.,neg./
Th/eadem+Spasmex tbl. pp.
Te učiniti savjetovanu kolono.
hrvoje dr. is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2012., 19:54   #774
Učestale želučane tegobe

Moja mama (47) već duži niz godina ima problema sa želučanim tegobama,tako što joj se bolovi javljaju u obliku peckanja te se pojačavaju,dolazi do napinjanja i potraje dosta dugo. Bolovi se znaju proširiti i na područje leđa. Prvi problemi su se počeli javljati u 20-ima, ali tada nisu bili toliko učestali. U međuvremenu (prije 5 god) operirala je karcinom dojke, prošla kod kemoterapije i zračenje. Bolovi u želucu sada su nesnosi, pojavljuju se skoro svakodnevno. Obavila je i gastroskopiju i kolonoskopiju, liječnici se nikada nisu definirano izrazili o čemu se radi, većinom se baziraju na to da su bolovi povezani sa psihom. Pila je controloc, ali ni to nije poboljšalo stanje.
Ako je netko imao iste ili slične probleme bila bih vrlo zahvalna na svim savjetima..
tahani is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2012., 20:11   #775
Quote:
tahani kaže: Pogledaj post
Moja mama (47) već duži niz godina ima problema sa želučanim tegobama,tako što joj se bolovi javljaju u obliku peckanja te se pojačavaju,dolazi do napinjanja i potraje dosta dugo. Bolovi se znaju proširiti i na područje leđa. Prvi problemi su se počeli javljati u 20-ima, ali tada nisu bili toliko učestali. U međuvremenu (prije 5 god) operirala je karcinom dojke, prošla kod kemoterapije i zračenje. Bolovi u želucu sada su nesnosi, pojavljuju se skoro svakodnevno. Obavila je i gastroskopiju i kolonoskopiju, liječnici se nikada nisu definirano izrazili o čemu se radi, većinom se baziraju na to da su bolovi povezani sa psihom. Pila je controloc, ali ni to nije poboljšalo stanje.
Ako je netko imao iste ili slične probleme bila bih vrlo zahvalna na svim savjetima..
Nalazi EGD/gastroskpija i kolono su?
Jesu li rađene pretrage krvi tipa CRP,KKS,amilaza,transaminaze i sl.?
hrvoje dr. is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2012., 20:32   #776
Quote:
hrvoje dr. kaže: Pogledaj post
Nalazi EGD/gastroskpija i kolono su?
Jesu li rađene pretrage krvi tipa CRP,KKS,amilaza,transaminaze i sl.?
Nalazi gastroskopije su rađeni u više navrata i bili su u redu, kolonoskopija također ali pretrage krvi nisu rađene.
tahani is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2012., 20:35   #777
Quote:
tahani kaže: Pogledaj post
Nalazi gastroskopije su rađeni u više navrata i bili su u redu, kolonoskopija također ali pretrage krvi nisu rađene.
Uz napisane pretrage krvi bilo bi dobro učiniti UZV abdomena.
Th/spazmolitika pp.
hrvoje dr. is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2012., 20:41   #778
Quote:
hrvoje dr. kaže: Pogledaj post
Uz napisane pretrage krvi bilo bi dobro učiniti UZV abdomena.
Th/spazmolitika pp.
Snimljen je ultrazvuk abdomena prije nekoliko dana i bio je u redu. Zahvaljujem se na korisnim savjetima, pokušat ćemo učiniti što je više moguće ovih pretraga.
tahani is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2012., 04:11   #779
Quote:
la-rosa-negra666 kaže: Pogledaj post
Pozz! Zanima me ako netko od ˝strucnijih˝ ljudi moze dati neki odgovor...Naime,prije 4 mj. mi je otkriven cir na dvanaestercu...Vec dugo(par godina) sam imala odredene bolove i grceve u trbuhu,ali tek kad sam vidjela krv u stolici sam otisla vidjeti u cemu je problem,poslana sam na gastroskopiju gdje mi je receno to za cir ( 1 cm velik),unutarnje krvarenje,refluks sadrzaja zeluca u jednjak,gastritis,zatim sam isla na RTG abdomena gdje su isto vidjeli cir plus zastoj u crijevima,nepravilno sirenje jetre i previse zraka u trbuhu...Obavila sam jos jednu gastroskopiju i UZV abdomena gdje su nalazi nepromijenjeni...Bila sam na odredenoj prehrani,Acipanu i Rennie-u...Mene i dalje boli iza jela,stolicu nemam po 2,3 dana,imam mucnine,pecenje u zelucu,nadudost,ponekad i jaka bol u crijevima,bol u cijeloj trbusnoj supljini,toliko intenzivna da se ne mogu ispraviti,sluz u stolici i sl...Otisla sam po treci put na gastroskopiju drugoj internistici,medutim ona je rekla da nema cira i da je nalaz koliko toliko uredan,osim erozije zeluca...Nije mi jasno kako je to moguce,ako sam prije samo mjesec dana imala cir po svim drugim nalazima...Tijekom te zadnje gastroskopije me uzasno bolilo,ispljunula sam nesto krvi i sad cijeli dan ne mogu nista staviti u sebe koliko me boli i pece iznutra...Ne znam kome vise da idem da ti bolovi nestanu i da mi netko pomogne kako spada...Inace sam sad,31.8. jos narucena za kolonoskopiju.
1. Krv u stolici kao crvena krv? (krvarenje iz debelog crijeva) ili crna stolica (krvarenje iz duodenuma ili želuca). Krv u stolici i sluz u stolici ako nije infektivnog tipa, obično nije ako dugo traje, bi moglo upućivati na ulcerozni kolitis, potrebna je kolonoskopija za dokazati.

2. čir zarasta kao i rana na koži dakle sad ga imaš, malo lijekova da pomogne zarastanje pa ga nemaš, može ostat manji ili veći ožiljak, vidljiv ili nevidljiv na gastroskopiji. Dakle vjerojatno je bio čir, na terapiju je zacijelio i sad ga više nema. Inače i erozije na želucu i /ili jednjaku su dovoljne za bolove prolongiranog tipa koji ne moraju preko noći popustit na lijekove , nekad je potrebno 1-2 mjeseca terapije "Acipanom" da se stanje poboljša, uz korekciju prehrane.

3. moguće je da je simptomatologija kombinirana bolovi i pečenje u "u želucu" od erozija odnosno čira, a krv i sluzava stolica, nadutost od druge bolsti (ev. ulcerozni kolitis).
meritas is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2012., 10:27   #780
Quote:
tahani kaže: Pogledaj post
Snimljen je ultrazvuk abdomena prije nekoliko dana i bio je u redu. Zahvaljujem se na korisnim savjetima, pokušat ćemo učiniti što je više moguće ovih pretraga.
Vjerujem da će nalazi biti uredni,shodno tome bilo bi fukusirati se na psihu,a ne na organske bolesti i nepotrebne pretrage,iako mi je čudno je da više puta prolazila invanzivnu GE obradu,a da nisu rađeni nalazi opće biokemije.
hrvoje dr. is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:25.