Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Alternativno liječenje

Alternativno liječenje Sve ono što ne spada u službenu medicinu

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.01.2011., 00:24   #121
Zašto hitno?
Kod Batesa sam baš došao do poglavlja o vježbi njihanja pa ne znam da li je on radio tako, mada i ako nije to ne znači da ta vježba što si je našao nije dobra. Mislim da sam već bio na tom sajtu i da sam vidio tu vježbu ali je nisam radio. Ništa te ne košta da je probaš, da je radiš neko vrijeme pa vidiš da li ima promjena na bolje.

Nadam se da ću sutra pročitati o vježbi njihanja kod Batesa pa ću vidjeti šta on kaže. Juče sam pročitao njegova iskustva sa vježbama imaginacije u liječenju vida, pokazalo mu se kao dosta dobro, čitao sam i o tome tu i tamo i vidim da su mnogi svoje vježbe bazirali na njegovim učenjima.
Vader is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2011., 18:10   #122
Ma hitno da znam da li skodi...To njihanje mi i nije bas jasno, ali ja radim tako. A za imaginaciju ne znam sta je to...Nije mi bas jasno. Ja ne umem da stvorim sliku na primer jabuke, na nacin da je vidim kristalno, ipak su to zatvorene oci. Ne radim imaginaciju, ne znam kako bih. A sto se tice naocara koje nosim samo kada sam kuci, sada ih nosim samo kada gledam TV ili sam na kompu. Sta kaze Bejts (ili strucnjaci) po tom pitanju, da kratkovid cita bez naocara (i da gleda u mutno bez njih)?

E nasao sam ovaj video http://www.youtube.com/watch?v=whOUL...ature=related. Pogledaj od 2:20. To je skoro isto ona vezba koju ja radim, samo sto ja saku i kaziprst okrenem ka sebi i gledam u tacku na jagodici kaziprsta, ali se i brzo okrecem levo-desno, po sekund-dva.

Zadnje uređivanje Romantic_Clear : 03.01.2011. at 19:38.
Romantic_Clear is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2011., 19:34   #123
Bates je bio mnogo protiv naočala. U jednoj knjizi piše da je pacijentima koji mu dođu sa naočalama skidao i bacao naočale. Naočale omogućavaju dobar vid dok ih nosiš pa ih treba nositi kad su neophodne, ali samo tada, jer naočale samo dodatno kvare vid, ne dozvoljavaju očima da se oporavljaju. A kada neko počne da liječi oči vježbama kažu da to ide teže i sporije što je osoba više i duže nosila naočale.

Što se tiče vježbi imaginacije radi se sa imaginacijom slova koliko sam vidio, i što je bolja i jasnija imaginacija to je oporavak brži.

I ja sam kratkovid, minus dioptrija, ali mi naočale ne trebaju u kući a i napolju ih gotovo nikad ne nosim.
Vader is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2011., 21:59   #124
Cuj, ja sam od 14 godina zeznuo vid, ne znam sta se desilo, a naocare sve kada se skupi od 14. do moje 19. godine, jedva sam nosio godinu dana. Dakle, kada sam isao u srednju skolu nisam ih nosio, vec kada dodjem kuci. Ove godine sam uzeo sociva, koja nosim samo kada idem na faks. Sta mislis o ovome? Kojom bi brzinom meni mogao da se oporavi vid? I jos nesto, koliko ti je dioptrija...?
Romantic_Clear is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2011., 22:52   #125
Prošlo ljeto sam imao -1.00 na oba oka, to je bio prvi put da sam mjerio dioptriju, a i zadnji jer nakon toga nisam išao.

Ne znam koliko bi ti trebalo da skineš dioptriju, to sve zavidi od više faktora ali najviše od toga koliko ćeš vježbati.
Vader is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2011., 23:56   #126
Pozdrav svim forumasima na ovoj temi, tema je odlicna i mislim da se vjezbama moze popraviti vid.
Posebno me zanima jedna metoda odn. vise metoda skupljenih u jedan kurs za bolji vid http://www.unleash-your-vision.com/
Navodno ova metoda sadrzi Batesove elemente ali poboljsane jer Batesova metoda nije za trajno poboljsanje vida, tj kada prestanete koristiti Batesove metode dioptrija se vraca za razliku od metode u naznacenom linku.
Zanima me da li itko ima iskustva sa ovom metodom jer bih je rado narucio ali malo me demoralise cijena od 297 $ + transportni troskovi.
bleki988 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2011., 00:13   #127
Nisam radio po njihovim vježbama, ne znam ni kakve su.

Ja bih lično radije vjerovao Batesu.

Oni moraju da kažu da su im tehnike bolje od Batesovih ako žele da prodaju za 300 dolara. Batesova knjiga i njegove tehnike ali i dosta zanimljivih saznanja do kojih je došao su besplatni, a da mu je još knjiga prevedena kod nas bilo bi odlično.
Vader is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2011., 11:44   #128
Da li i stariji ljudi mogu vježbama skinuti barem dio dioptriji? Kada je liječnička dijagnoza - staračka dalekovidnost?
Begemotica is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2011., 12:20   #129
Upravo sam juče čitao poglavlje iz Batesove knjige o "staračkoj dalekovidosti" (Presbyopia), on kaže da je prva osoba koju je izliječio od te dioptrije bio on sam, opisuje šta je radio uz ponoć asistenta koji mu je pomagao. To je kod njega trajalo malo duže jer je on tek tražio metodu i način liječenja, kad je pronašao kaže da je kasnije liječio druge za manje vremena. Kaže da su neki ljudi bili u stanju da se izliječe za samo par minuta:

In some cases a complete and permanent cure was effected in a few minutes. Why, I do not know. I will never be satisfied till I find out. A patient who had worn glasses for presbyopia for about twenty years was cured in less than fifteen minutes by the use of his imagination.

Evo tog poglavlja

PRESBYOPIA: ITS CAUSE AND CURE
Vader is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2011., 22:24   #130
puno ti hvala
Begemotica is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2011., 18:25   #131
Malo o Eye-robics http://www.youtube.com/watch?v=kiTeX2zQ_J0, a torrent imate na http://bitsnoop.com/eyerobics-q7507482.html (BESPLATNO!!). Ukupno ima 30-ako videa, gde se pokazuje kako treba i opisuje. Sve je prema dr Bejtsu. Jako dobra stvar. Pored ovoga i cuveni program http://www.rebuildyourvision.com/, koji naravno jako kosta, ALI besplatno skinuo sam preko nekog torenta (ne mogu da se setim tacno kojeg), na primer ima ovde http://www.bittorrent.am/torrent/483...enson-zip.html.

Ja radim prvo dlanovanje, pa onda vezbe vrata,pa onda vezbe ocnih misica (gore-dole, levo-desno...) i pljuskanje hladnom vodom. To je oko 2 sata u toku dana...Ali pocecu da se pripremam i za sve ostale vezbe...

Vader, primetio sam i neke promene u vidu nisu preterane, ali ima ih...Sta mislis jel to moze biti lagani oporavak vida ili ne...? Ne znam kako bih kuci mogao da proverim vid...
Romantic_Clear is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2011., 14:46   #132
Hvala ti na torentu, skinuo sam pa ću pogledati nekom prilikom šta se tu radi, ali tek nakon što završim Batesovu knjigu.

Quote:
Romantic_Clear kaže: Pogledaj post
vezbe vrata,pa onda vezbe ocnih misica (gore-dole, levo-desno...) i pljuskanje hladnom vodom.
Do sada sam pročitao preko dvije trećine Batesove knjige i on nije radio te vježbe. To ne znači da te vježbe nisu korisne, ali mislim da on nije radio te stvari.

Quote:
Romantic_Clear kaže: Pogledaj post
Vader, primetio sam i neke promene u vidu nisu preterane, ali ima ih...Sta mislis jel to moze biti lagani oporavak vida ili ne...? Ne znam kako bih kuci mogao da proverim vid...
Vid stalno varira, to sam dosta puta vidio kod sebe a i Bates je pričao da vid stalno varira svima, i onima koji nemaju dioptriju. Meni je jedan dio dana bolji nego u drugi dio dana, a osjetno na vid utiče količina svjetlosti, po sunčanijim danima je vid osjetno bolji nego po oblačnim, isto tako čim počne padati mrak vid je sve slabiji. Čitao sam o uzrocima toga nakon što sam primjetio da se to dešava, kad ima više svjetlosti zjenica se smanji pa svjetlost ulazi pod manjim uglom i manje su greške prelamanja svjetlosti u oku usljed dioptrije, tako nešto. I ja sam imao periode kad mi je vid bio osjetno bolji i dosta sam se obradovao ali sam vidio da već sledeći dan vid bude po starom. Tako da ta poboljšanja vida mogu biti prava poboljšanja ali mogu biti i samo ovako neka privremena, mada i privremena su super, inače se i kaže da to u početku budu privremena poboljšanja a onda postaju sve češća. Samo treba nastaviti vježbati, nešto što bih i ja morao. Nažalost više sam čitao o svemu ovome nego vježbao.

Što se tiče provjeravanja vida najbolje je da si odštampaš one karte za oči, zalijepiš na zid u sobi, i provjeravaš. Te karte ne služe samo za provjeru već po Batesu sa njima treba dosta vježbati, upravo je svojim pacijentima davao da svaki dan vježbaju sa tim kartama. A te karte za oči (eye chart) su ovo:

http://www.disabled-world.com/artman...ye-chart.shtml

ovde ih možeš skinuti pa odšampati, ima ih više

http://www.i-see.org/eyecharts.html
Vader is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2011., 18:40   #133
Quote:
Vader kaže: Pogledaj post
Hvala ti na torentu, skinuo sam pa ću pogledati nekom prilikom šta se tu radi, ali tek nakon što završim Batesovu knjigu.
Nema na cemu. U stvari sve vezbe u oba torenta da probas kada zavrsis sa citanjem knjige... To cu i ja samo da ugrabim vreme, e onda ce biti pravo vezbanje.
Quote:
Vader kaže: Pogledaj post
Do sada sam pročitao preko dvije trećine Batesove knjige i on nije radio te vježbe. To ne znači da te vježbe nisu korisne, ali mislim da on nije radio te stvari.
Da, ali jesu Jogine vezbe. A Joga za oci je takodje jako dobra, ako ne i bolja od nekih Bejtsovih vezbi. Mnogi koji rade vezbe rade Bejtsove i Joga vezbe za oci. Ja od Bejtsovih samo dlanovanje i ponekad njihanje i siftovanje (pogled na jednu tacku, pa na drugu)...E da sta kaze Bejts za shift?? Ne znam kako to da vezbam u potpunosti, a deluje lako...Da mozda uzmem beo papir i oznacim dosta tacaka, pa brzo od jedne do druge, a ne jednu pa drugu...(?)
Quote:
Vader kaže: Pogledaj post
Vid stalno varira, to sam dosta puta vidio kod sebe a i Bates je pričao da vid stalno varira svima, i onima koji nemaju dioptriju. Meni je jedan dio dana bolji nego u drugi dio dana, a osjetno na vid utiče količina svjetlosti, po sunčanijim danima je vid osjetno bolji nego po oblačnim, isto tako čim počne padati mrak vid je sve slabiji. Čitao sam o uzrocima toga nakon što sam primjetio da se to dešava, kad ima više svjetlosti zjenica se smanji pa svjetlost ulazi pod manjim uglom i manje su greške prelamanja svjetlosti u oku usljed dioptrije, tako nešto. I ja sam imao periode kad mi je vid bio osjetno bolji i dosta sam se obradovao ali sam vidio da već sledeći dan vid bude po starom. Tako da ta poboljšanja vida mogu biti prava poboljšanja ali mogu biti i samo ovako neka privremena, mada i privremena su super, inače se i kaže da to u početku budu privremena poboljšanja a onda postaju sve češća. Samo treba nastaviti vježbati, nešto što bih i ja morao. Nažalost više sam čitao o svemu ovome nego vježbao.
Aha. Hvala i za karte.
Romantic_Clear is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2011., 19:34   #134
Vježbu shifrovanja sam pročitao ali ću se morati vratiti na to i detaljnije i pažljivije pročitati kad završim knjigu, mislio sam prvo pročitati cijelu knjigu da steknem opšti utisak o tome šta je on radio i pronašao pa ću se onda vratiti na poglavlja sa vježbama i detaljnije ih pročitati, i onda početi da vježbam. Zato ti sada ne mogu ništa pametno reći za shifting, najbolje je da sam pročitaš ovde.
Vader is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2011., 22:20   #135
Aha...A koliko ti je jos ostalo sa knjigom...? Otprilike...?
Romantic_Clear is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2011., 22:35   #136
Nije puno, ako se zaletim sa čitanjem možda završim preko vikenda
Vader is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2011., 15:10   #137
Nabavila sam vježbe za oči Yoga Ramanantate
Begemotica is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2011., 16:29   #138
Quote:
Begemotica kaže: Pogledaj post
Nabavila sam vježbe za oči Yoga Ramanantate
Sta je to...? Jesu to one Joga vezbe za oci, standardne ili nesto bolje...?
Romantic_Clear is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2011., 11:29   #139
Mislim da su standardne, ima i trataka na svijeću (zapravo, na odraz svijeće u ogledalu) i koncentracija na odraz sunčevog diska i na disk lune.
Begemotica is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2011., 20:02   #140
ne znam jeli već netko ovo stavio, ali nije zgorega ni ponoviti

http://www.ivantic.net/Ostale_knjiig...ez_naocala.pdf
__________________
"Ja sam tama koja je svjetlost i mir koji se pleše"
Saharun is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:35.