Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.11.2012., 20:53   #61
Quote:
whiteman kaže: Pogledaj post
Hvala ti na iscrpnom odgovoru, molim te samo da mi kažeš kakvo je to sredstvo i gdje ga nabavljaš. Možeš i staviti sliku, super :-)
Hvala još jednom!
Evo slika govori više od 1000 riječi...



Oba kupljena u Puli, ovaj sivi u Italunionu, a bijeli u Bricostoreu
Elan sport is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2012., 21:14   #62
Quote:
Slatkacura kaže: Pogledaj post
Kupio bi ovu peć slijedeće godine pošto se amity glas više ne radi ali ne znam da li bi na moj dimnjak radila dimnjak je pgm montažni fi 14 visina 5,5 metara a ulaz u dimnjak fi 12 a vidim da tena ima otvor fi 15 pa me zanima koliki je vaš dimnjak promjer i kakav je ulaz u dimnjak da li fi 15 ili fi 12.
Kod mene je dimnjak fi 12 cm, stavio sam original redukciju odmah na peć i proveo cijevi promjera 12 do ulaza. Cijevi čak ne idu ravno nego idu u S, a visinska razlika ulaza u dimnjak u odnosu na peć je samo nekih pola metra.
Radi sasvim dobro, nemam promjedbi.
whiteman is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2012., 11:09   #63
genijalci iz plamena su prestali proizvoditi kuhinjske peči sa bočnim dimovodom. a sa stražnjim i gornjim izlazom mi nikako ne paše u prostoriji
Zego is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2012., 19:21   #64
Kupili smo Tenu kako smo je dopremili na drugi kat kuće ne pitajte.Nemamo nikakva iskustva sa grijanjem na drva pa smo ko u ppvom razredu osnovne škole .Jel ima neka caka za što bolju potpalu znamo papir sitnija drva ili raskomadati briket ali sporo ide nikako da se razgori naime treba nam puno vremena.Inače Tenica rastura kad se raspali.
KAKTUS-RI is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2012., 20:06   #65
Quote:
KAKTUS-RI kaže: Pogledaj post
Kupili smo Tenu kako smo je dopremili na drugi kat kuće ne pitajte.Nemamo nikakva iskustva sa grijanjem na drva pa smo ko u ppvom razredu osnovne škole .Jel ima neka caka za što bolju potpalu znamo papir sitnija drva ili raskomadati briket ali sporo ide nikako da se razgori naime treba nam puno vremena.Inače Tenica rastura kad se raspali.
Ja stavljam kocku za potpalu, sitna drva i preko njih krupna.
Na početku ostavim vrata pritvorena dok se sve malo ne razgori, onda ih zatvorim ali ostavim otvorene otvore za zrak, onda postepeno zatvorim gornje i ostavim samo prednji na sredini.
To je kamin pa treba malo vremena, ali kad se raspali... pa i sami ste shvatili :-)
whiteman is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2012., 20:09   #66
Hvala na savjetu.
KAKTUS-RI is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2012., 20:18   #67
Oprosti Whiteman imam još jedno pitanje peć smo stavili u funkciju a nismo montirali predpečnjak .U upustvima piše da se umetne kao na slici ali ne kužim nikako ili mi nisu isporučene sve vide...
KAKTUS-RI is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2012., 20:26   #68
Quote:
KAKTUS-RI kaže: Pogledaj post
Oprosti Whiteman imam još jedno pitanje peć smo stavili u funkciju a nismo montirali predpečnjak .U upustvima piše da se umetne kao na slici ali ne kužim nikako ili mi nisu isporučene sve vide...
Dobro su napisali, samo se umetne, neidu i ne trebaju nikakve vide.
Malo se podigne onu stranu koja je udaljenija od peći, ubaci u za to predviđene otvore, i samo sjedne na mjesto. Ukoliko ne stignete ubaciti dok su vrata zatvorena, otvorite ih širom i ulazi 100%
Elan sport is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2012., 22:11   #69
Quote:
Elan sport kaže: Pogledaj post
Dobro su napisali, samo se umetne, neidu i ne trebaju nikakve vide.
Malo se podigne onu stranu koja je udaljenija od peći, ubaci u za to predviđene otvore, i samo sjedne na mjesto. Ukoliko ne stignete ubaciti dok su vrata zatvorena, otvorite ih širom i ulazi 100%
Da, i mene je to bunilo ali sam uspio sam nekako povezati :-)
Nisu se baš proslavili sa uputama...
whiteman is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2012., 09:47   #70
Pozdrav!

U čemu je razlika između AURORA peći i DORA 10N??
Meni stane samo takva uska peć, a razlika u cijeni je poveća!
Za Doru piše da grije prostor do 180m3, dok za ovu skuplju piše 160...

Uglavnom, treba mi peć do 3, max.4 tisuće kuna. Živim na jednoj etaži stare kuće, izolacije nema, jedino imamo novu ovc stolariju, na otprilike 60m2. Ne znam za kaj bi se odlučila, navodno da te Plamen peći ne drže žar, ali nemam novaca za pravu kalijevu peć ili kamin. Uostalom, preko dana nas nema, pa mi treba nešto što relativno brzo ugrije prostor...
Također, zanima me smije li ta peć stajati u blizini drvenog ormara? Postoji li opasnost da se od topline nešto zapali?


Gdje u Zagrebu ili Zagrebačkoj županiji ima za kupiti Plamen peći?
__________________
Život je putovanje, a ne odredište.

Zadnje uređivanje Coco Vanilla : 01.12.2012. at 09:54.
Coco Vanilla is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2012., 18:27   #71
Auroru nisam nikad u živo vidio. a ovako, po "papirima" aurora je dosta teža, a ima i veće ložište , ima na papiru i veću snagu. a ta kubatura zagrijavanog prostora je jako odokatvna metoda i ne treba je previše uzimati u obzir.
a 60 m2 ćeš teško ugrijat i sa jednom i drugom ako nije jedna jedina prostorija. pogotovo jer je izolacija loša.
Ako si zadnji kat, tj iznad tebe tavan ili prazan prostor, jako dobro bi bilo gore izolirati. i najtanji stiropor je bolji od ničeg.

peć ti mora biti bar 60cm od bilo kakvog namještaja, poželjno je i više.
a ako na 60cm ili manje, onda izoliraj između. gips pločama ili pločom ytonga

edit: Plamen peći imaš u svakoj bolje opskrbljenoj tgovini bjele tehnike. Počevši od Peveca (koji je među povoljnijima) pa do zvučnijih imena

Zadnje uređivanje baustelac99 : 01.12.2012. at 19:28.
baustelac99 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2012., 18:38   #72
sve te peći na drva imaju gadnu osobinu da ne griju prvih 20 minuta-pola sata.dođeš sa posla , naložiš vatru, ona gori ko luda milina za vidjeti ali od grijanja ništa.zato je u takvim situacijama obavezan radijator na dimne plinove(tzv. štediša). peći postanu ugodne kao stari šporeti
dk1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2012., 16:27   #73
Dobar dan. Namjeravam do nove godine kupiti kamin od plamen Požege. Prostor koji bi grijao ima ukupno cca 70 m2. Dnevni boravak sa kuhinjom 34m2 (tu bi se kamin nalazio). Srednja soba sa hodnikom 19m2, wc 5m2 i spavaća 12m2. Molim za pomoć. Dvojim između kamina glas franklin i tene. Molim sve koji imaju iskustva sa navedenim kaminima da mi preporuče koji kamin kupiti. Veliko hvala.
zima 2012 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2012., 01:54   #74
Ja imam tenu, i mišljenja sam da je bolje izveden dovod zraka u ložište (sa strane), i tako duže drži ugljen, dok je kod frenklina dovod odispod, i samim tim brže sagorjevanje, i rešetke pepeljare su uvijek otvorene (mislim, nisam siguran), dok kod tene nemogu istovremeno biti otvorena vrata i podna rešetka, pa ima bolju trajnožarnost.
Još je tu i pitanje ljepote (o ukusima se ne raspravlja), ali frenklin je predviđen za obzidavanje (ima samo prednje lice).
Da sad kupujem nakon 3 zime druženja s tenom, opet bi odabrao tenu. Možda nisam objektivan, ali uloženo-dobiveno je opravdala.
E, sad bi bilo dobro da se javi koji vlasnik franklina, i napiše svoje mišljenje.
Elan sport is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2012., 18:56   #75
[QUOTE=zima 2012;42796441]Dobar dan.

i meni se tena čini bolja (kad pogledaš u trgovini u dimnjak od Franklina vidiš ložište, znači dim direktno ide van, loša iskristivost)
a i Tena daleko bolje izgleda.

Meni se čini da bi tebi za tvoje potrebe najbolja bila kaljeva peć (mislim na prostorne potrebe) jedini je problem što je to dugotrajan posao-kupnja, zidanje, sušenje tako da grijanje za ovu zimu otpada.
baustelac99 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2013., 13:20   #76
Prastara gusana peć

kupio bih je radi izgleda\dekora\funkcionalnosti.
stvarno je prastara (tipa 150 godina) i pitanje je: isplati li se to kupovati i na što se mora pažnja obratiti.
našao sam jednu, no sva je rđava, što me i ne smeta. mislim da se to lako uredi.
ložio bih je ugljenom. jel se zagrije tako da se ne smije dotaknuti sva? visoka je 130 cm i ima izvod za dimnjak.
strah me da je ne kupim, počenm kuriti a dim na sve strane. ne može se isprobati, jer stoji ljudima u podrumu desecima godina.
hvala na bilo kakvom savjetu.
Jethro is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2013., 12:59   #77
stavi sliku. vjerovatno se radi o peći "Kraljica".
nešto ovakvo?http://www.njuskalo.hr/peci/pec-kraljica-oglas-7493005
baustelac99 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2013., 12:10   #78
Dal mi netko može napisati nešto više o Plamen Vesti? Kuća ima 88m2, dimnjak u prizemlju zidani, oko 14X14. Ulaz u dimnjak je 80-90 cm od stropa. Od deke je novi Schiedel fi 16.
zoki-25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2013., 21:06   #79
plamen magma 12

Imamo pec Plamen Magma 12,pec je vrhunska odlicno grije. Međutim pukla je rešetka ložišta,pa ako zna tko gdje mogu kupiti drugu i cijenu okvirno? hvala
blazko is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2013., 16:35   #80
pukla ploča na plamen šporetu na drva

ja imam problem,naime meni je na plamen peći na drva staroj 16 godina,pukla ploča na 4 dijela koja se godinama rascvjetavala pukotina,da bi od prošle godine i ove prostorija bila konstantno bila puna dima dk se malo ne povuče,zanima me dali se mogu povoljno negdje nabaviti takva plošča za smedji plamen šporet ne drva il ako neko možda ima viška da mu smeta pa da mi je da,,,ne isplati mi se ulagati puno u taj šporet koji inače dobro grije al star je i pukla mu je ploča
__________________
ko se nije rodija s dišpetom u sebi,ne moze zajebati sve zivotne bure i oluje
Samo Sanja is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:24.